Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Spremljanje napredka – Bi se merile?

Spremljanje napredka – Bi se merile?

Točno tole, ja. Mene je vadba s težkimi utežmi okrepila mentalno … še veliko bolj kot fizično. Ko zdaj deadliftam 120 kg, se počutim ko bog, hehehe. To je težko razložiti, je treba doživet. Filly gotovo ve, o čem govorim 🙂 7 bo padla zelo kmalu, imam občutek …

Izgled, manj špeha itd. pride samo po sebi, če vztrajaš dovolj dolgo. Treba je samo najti nekaj, v čemer RES uživaš. Pa magari je to zumba, al pa joga. Mene so kvihti zasvojili in se jim ne odpovem nikoli več. Niti teku, hribolazenju, plavanju … hvala bogu, da sem zdrava in lahko vse to počnem. Upam, da še dolgo 🙂

Sicer pa, počasna pot je dolgoročno najboljša. Ker je trajna in spremembe ostanejo. Zato so pa restriktivne diete neumnost – razen, če moraš omejiti stvari, ki ti škodujejo. Recimo meni gluten, pa cuker. Razlika v počutju je kot dan in noč, kljub več kalorijam na dan.

Saj ne, da ne bom vztrajala, le kaj mi drugega preostane, jezi me le to, da dejansko vložiš v spremembe ogromno, gre pa po polžje. Različnost ljudi je fenomenalna, nekaterim je dovolj le majhno omejevanje, pa nastanejo drastični upadi teže navkljub nič miganju, in to me fascinira. Kako, pri hudiču, ne gre? Pa to je zadnja leta vedno enako, lahko grem na kakršno koli dieto, v parih mesecih kila ali dve manj, in potem tema.

Malo sem morala pojamrati…rabila bi kak nasvet fočke, pa je ni več v tej temi…

mal za prebrat
http://www.bodybuildingnfo.com/?p=214

jaz sem ravnokar s fitnesa,sem razmišljala če bi sploh šla dans, uspela sem teči kar pol urce skupaj,160 trebušnjakov en kup počepov in vaje za noge, počutim se prima.

hvala za link..za probat je.

Ker sem se vam pridružila v tej temi, bom napisala še nekaj mojih mer:
Boki: 105cm
obseg trebuha: 87cm, (pred začetkom hujšanja 103cm)
stegno: 62cm
teža 72kg.
Zelo se mi pozna na modrcu, je kar manjši, sem mogla že 2x v nabavo.
Filly, kako si merila obseg noge, da imaš samo 55cm?
Kaven, ne se sekirat, če se kdaj “spozabiš” in popucaš pult, ga tudi jaz. Kot so že ostale napisale, pomembno je, da potem ostaneš na poti hujšanja, da ne zapadeš v prenajedanje. To se je meni dogajalo. Zdaj pa sem vztrajna in tudi, če “popucam pult”, kot ti temu praviš, se drug dan vzamem v roke in omejim vnos, pa gre lepo počasi naprej.
Trenutno sem popustila pri vadbi (ne delam nič) in stojim na mestu. Ampak se ne bom predala in bom vztrajala naprej. Lepo se imejte!

championka, kapo dol. Kako si se prehranjevala? Pišeš, da imaš otroka, si mogoče po porodu? Ne zameri na vprašanju!

občudujem te, resnično!

championka, merila sam na najdebelješem delu stegna,ja ma prej sem imela 68cm.verjetno se mi pozna, ker ko ful vadiš, včeraj 2 uri, dans spet 2 uri,povprečno 5x,tud 6x na teden po 2 urci, tek, izpadni, počepi,trebušnjaki, se tehtnica ne giba zelo navzdol, pač pa vidiš, če se meriš.
sem prav vesela, da sem se izmerila preden sem začela.

Koliko pa si visoka championka?
jaz sem 169cm,pa močnih kosti, tako, da mi dejansko niti ni videti, da je še vedno 8 na vagi.

To vreme me je posedlo sem, da vas preberem. ja, tudi jaz pogrešam Vesno, Noni, Fočko,….morda nas berejo, sicer pa jim želim vse dobro. Ampak saj je vseeno lepo tu. Ko nisni sam/a s svojimi težavami kar malo odleže. Pa tudi pomaga. Vsaj meni.
Pričakujejm, da bo na delovni dan več prisotnosti.
Bodite dobro.

Hojla, punce!

No, pa sem nazaj. Po skoraj celem tednu razvajanja. Možu sem še zadnjič v tem letu pustila, da me je razvajal s hrano, par večerov pa sem bila prav vesela, da mi ni bilo treba na cesto (alkotest – vprašanje, kaj bi pokazal:))))))))) No, vmes je bilo tudi nekaj kolesarjenja in plavanja. O tem, kaj sem videla na tehtnici včeraj, ko sem se prvič po omenjenem tednu stehtala, sploh ne bom govorila, ker naj bi se spodbujale. Je pa bila slika danes že precej boljša, tako da ostajam nekje na isti teži kot pred tem tednom.
Ampak zdaj sem pred novim izzivom. Nič več ni izgovorov na moževo kuhanje in na utapljanje v alkoholu (Jezus, saj sem izpadla kot kronik!). Zdaj se bo videlo, koliko dejansko pomeni moj sedanji običajni način prehranjevanja in gibanja (torej tisti iz vsakdanjika, ko se ne razvajam). Morala bom narediti temeljito analizo, obkljukati tisto, kar je dobro, in črtati tisto, kar ne velja. Počutim se kot začetnica……. Danes je že malo pozno, da bi delala urnik, se ga bom pa lotila jutri takoj zjutraj, kar pomeni, da bom načrtovala predvsem gibanje in hrano. In nalepila si ga bom na steno in delala kljukice za vsako dejavnost, ki jo bom opravila. Pa da vidimo, kako bo šlo. Sicer imamo jutri izobraževanje, tako da bom cel dan v službi, a v urniku bo gibanje in moram ga izvesti. MORAM, ni druge…….

Kako stojim z letos prekolesarjenimi kilometri, nimam pojma. Imam namreč dve kolesi in moram narediti seštevek. Po moje mora biti okrog 2500 km. A mi bo uspelo priti na 3000? No, najprej bom naredila seštevek in nato videla, kje sem dejansko, potem pa začnem delati načrte:))))…..

Lp

lenka01, tud to mora bit, sploh z možem,ker kakšne striketne diete lahk marsikaj pokvarijo;)

ja tud mene že prav fajn jezi,noče in noče it dol na tehtnici,te 7 noče in noče bit, pa čeprav sem skoraj vsak dan 2 urci v fitnesu.
Zdaj al res že jem premalo ali pa premalo bejakovin, preveč sadja, ne vem,ali pa enostavno stojijo kg, če se ne bi zmerila prej bi zaradi tehtnice tud že lahko obupala.
Huh, slabi dnevi, ma jih bomo premagali…

Nisem po porodu, je otrok že v 2.razredu oš. Imela sem že blizu 100kg (95-96), pa sem si en dan rekla, da zdaj je pa res dovolj in začela. Vadba na orbitreku, hoja v hrib (3 do 4x na teden). Sem si pa cilje postavljala postopoma (85kg, 80kg, 75kg,..) In vsakič ko sem cilj dosegla sem bila vesela in dobila motivacijo za naprej. Sedaj sem še kar na 72kg, že ena dva tedna (kot pravi lenka, če je mož doma, se boljše je in tudi kakšen kozarec alkohola čez vikend spijem). Ampak se ne obremenjujem več, saj mi je cilj priti pod 70 in vem da mi bo uspelo. Najbolj mi je pa pomembno, da se ne redim več, da ohranim vsaj to težo.
Jedla sem vse, poleti veliko zelenjave (bučke, solato, paradižnik,..). Tudi na kakšnem rojstnem dnevu sem jedla normalno, tudi torto. Bistvo je, da sem jedla majhne porcije, 5x na dan. Priznam, da sem bila kdaj tudi lačna, a sem vedela zakaj, kakšen je moj cilj. V gobem si seštejem kalorije in je fino, če pojem do 1500.


@filly
, visoka sem pa 167cm. Se mi zdi, da imaš ti kar suhe noge, vsaj glede na izmerjene cm. Jaz pa sem precej shujšala v zgornji del telesa, stegna in rit se pa kar ne dajo.

Ojla – punce!

Jaz si vodim grobe ocene teže in cm-je že od l.2007 – imam razpredelnice, pa sem ven povlekla in dopisala cm-je za november 2013, ko ste ravno pobezale to področje. In kaj ugotovim – 🙁
Teža že nekaj let niha tam od 70-72 – torej koga slepim s svojim hujšanjem in željami 🙁
CM …. ti pa so …. katastrofa … poglejte:
l.2007____________2/2012 _______11/2013
Pas: 85___________84 __________90
Stegno: 62 ________63 __________65
Boki: 109 _________108 _________109

Višina (zadnje merjena pred leti – brez upoštevanja “krčenja” 😛 ) 170 cm

in tako še statistično potrjujem občutek da kljub isti tel.teži – vzhajam 🙁

Nč ni z mano … edin za pucanje sem še …. mislm na tist – o pucanju pultov (in ostalega kar sodi zravn) :/

Kaj nej rečm? Ne vem – nekaj dni sem bila totalno sesuta… brez volje zase, energije zame zmanjka…. tako, da sem telovadila (prvič po torku) komaj včeraj. Sem že razmišljala, da … zapustim ta forum – no, vsekakor – brala ga bom še, trudila se (po svoje) tudi … pol pa … “kar bo – pa bo”

Fajn bodte bejbe! 🙂

Donatka, vidim da sva si po merah in kilah zelo blizu, edino manjša sem od tebe za 3cm.
Mislim, da pri teh merah nisi tako slaba, da imaš itm že kar v mejah normale in to je čisto ok. Moj normalni itm je pod 70kg. Saj pomembno je zdravje, ne samo izgled. Pomisli tudi na to.

Hvala championka na tolažbi.

Sej v bistvu gre samo za dejstvo: Se borim z mlini na veter? oz. bolj po domače: Ščijem proti vetru? :)))

Načeloma (75%) sem zadovoljna sama s sabo, itak se tolažim, da sem (dokaj) zdrava 🙂 … in mislim na stvari, ki jih imam (tiste pozitivne – in ne one k jih nimam) … skratka … sem 80% pozitivc (vsaj trudim se)

Edin – ne maram farbat ljudi – zato sem tko prej napisala … “komu lažem?” – forumu? se mi zdi, da najbl sebi.
Da v biti nisem pripravljena se tako odrekat, da bi to vplivalo na mojo družabno plat življenja – pa naj bo družabnost mišljena z drugimi ljudmi ali same s seboj … ne vem če se da to razumet –
… ne vem no … očitno sem zelo zakomplicirano bitje … mrbit se 1x le naučim se razumet …

in tako še neki povem: zdaj ko smo eni že malček v letih 🙂 je nujno imeti prijatelje okoli sebe – take, k znajo potolažit.
Ena prijateljica je ravnokar prebolela raka, pa je rekla, da ji je bilo v velik +, da je imela rahlo rezervo na teži, ker je potem z celotnim zdravljenjem itak prišla ven kot okostnjak. Rahla rezerva – 10%?

Ajde – punce – da bo vsaka posebej vedela: da je lepa! Čudovita!
Ponovi si to na glas!! Da te slišim!!!! :))))

donatka, te razumem, kaj misliš s temi mlini na veter, ker se kdaj tudi sama tako počutim, ampak me mine.
Včasih misliš, da se nikamor ne premakneš, da se vrtiš na isti cifri, ampak pomisli, da je vseeno boljše na isti cifri, kot pa, da bi se ti teža povečevala.
Čez zdravje ga pa ni, to bi moral vedeti vsak, saj šele ko zboliš se zaveš kaj je resnično pomembno.

Donatka, tudi jaz se že lep čas sprašujem, zakaj sploh še kaj napišem na forum, ko pa zadnje čase (mišljena so leta) pri meni ni vidnejšega (ali pa sploh ni) napredka. Kot sem včeraj napisala: očitno moram svoja pravila gibanja, pa morda tudi prehrane, postaviti na nove temelje. In se res počutim kot začetnica. In sem gor pišem iz preprostega razloga, ker spodbujam sama sebe, da bi vsaj približno ostala na neki začrtani poti, ne glede na to, da jo bo nujno potrebno nekoliko korigirati. Če ne bi pisala na tole mesto, bi morda danes ponovno imela svojih nekdanjih 99 kg zjutraj na tešče, da o obrestih ne govorim. Nekako me tale forum drži pokonci, da ne izgubim volje vztrajati. Na začetku sem naredila en velik korak, potem je šlo pol koraka nazaj, pa četrt koraka naprej, ampak še vedno sem na isti poti. In še vedno zame obstaja upanje, da bom nekoč dosegla svoj cilj. Trenutno je volja morda res malo bolj na psu, a pride enkrat tudi na konja! Zato iskrena, iskrena hvala vsem puncam, ki me kljub mojemu nenapredku spodbujate, mi vlivate nove volje in pozitivne energije! Hvala!

Lp

100x zacela, 100x verjela, da je naredilo klik, 100x obupala….
Prvic pa pri svojih skoraj 38 cutim, da sem tako over, da vpliva na moje zdravje – bolecine v nogah, nenehna utrujenost…Moj ultra potrpezljivi in tolerantni partner mi je zadnjic ocital, da se samo se smilim sama sebi… Imam zahtevno sluzbo, otroka stara 2 in 4 leta, nobenega babi servisa, ampak to se ni razlog za samozanemarjanje.[
Trenutni podatki:
starost 38
visina 161
teza 87
mere pas 108/boki 120/stegno 68

glede na vaso zivljenskost, razumevanje vzponov in padcev, upam, da mi bo tokrat uspelo tudi z vaso pomocjo. Naj se igra zacne:-)

championka, ja tud sama sem videla, da imam bolj suhe noge kot gornji del, kar me skor moti, pa nikol nisem bila bolj močna v gornji del telesa.
ko sem imela 96 kg, par mesecev nazaj, sem bila oblike jabolko, no bolj kot sodček :)).

Je nekaj v zraku vidim, smo vse mal brez volje.jaz sem danes imela 4 dan fitnesa, od petka do danes vsak dan 2 uri garanja, danes pa sem čist brez energije, komaj sem vzdržala urco,jutri počitek.

Punce pogumno, tud slabi dnevi bodo minili;)

barbara11 🙂 dobrodošla med nami 🙂

jaz sem iz plenic spravila 3 punce (rojene v 3-eh letih – torej ena za drugo), brez pomoči babi-servisa … ne, celo kdorkoli je zraven stopil – ne, da je pomagal, sam še naložil je breme 🙁 (vključno z babico, ki je dodala kakega nesposobnga desca sem si to nakopala…. )
Itak – so bili otroc stalno bolani, vsako bolezen pa je pobral mož – ti moram extra povedat kdo je bil najhujši revček, ubogi-ubogi ?
Ti časi so bili grozni – kot take se spomnim tja do časa, ko je šla zadnja v šolo – tko, da – ne podcenjuj svoje situacije – ni lahka – če pa ti uspe vseeno najti drobna veselja v njih – je pa božansko 🙂 Ti časi, otroška neposrednost, iskrivost … se nikoli več ne vrnejo – zato probaj uživat kuker le lahko!
Eni v takih hudih časih hujšajo od vsega hudga – jaz sem se redila, ker sem mimgrede vase vtaknila piškot, pa kavo, pa sendvič, pa ostanke za otroci, pa kavo, pa spet kake ostanke, pa kavo ….

Na srečo sem imela osebo v ključnem trenutku zraven – ki me je opozorila na to – da naj iščem lepe stvari, ki itak da so okoli mene bile. Teh besed v življenju ne bom pozabila – in iz njih vem povedat, kako pomembno je, koga imaš v ključnih trenutkih ob sebi – lahko narediš nebesa v peklu, ali pa pekel v nebesih – vse je odvisno od nas 🙂
uf… zdej sem pa hudo zatežila –

skratka – vse dobro 🙂

New Report

Close