Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Spremljanje napredka – Bi se merile?

Spremljanje napredka – Bi se merile?

Tukaj sem!
Saj berem, samo se nisem nič oglasila, ker se pač spoznam samo na moj način hujšanja. praviš težave s ščitnico? No, zdaj mi je jasno zakaj take težave za vstop v ketozo, imaš prav, malo bolj počasi bo šlo, ampak šlo bo!
Jaz zdaj testiram koliko lahko pojem, da se ne redim………….tole je zdaj moj projekt 2, haha.
Ugotovitev………….sprehodi v prepovedano hrano so vedno kaznovani z viškom na vagi….in potem moram bit spet dva dni zelo pridna.

Pozdravljena Fočka,

kot vidiš smo te pogrešale :). Ok, glede prepovedane hrane mi je jasno, kaj pa sadje? Si lahko privoščiš skledico češenj ne da bi se poznalo?
Mene matrajo češnje. Noro rada jih imam, toda za zdaj uspevam, da se jih ne dotaknem, kljub temu, da so vsak dan po kosilu za preostanek družine.
Pa ko bodo lubenice bo malce hudo.

Bomo že 🙂

Lepo, da si se oglasila 🙂

Češnje?
Njami, samo še vedno ne pretiravam, pojem recimo 2-3 šalčke na teden, recimo pol kile. Še vedno ne jem kruha , testenin , riža, odvadila sem se na ta živila, tako da jih ne potrebujem in bom kar tako tudi nadaljevala, ker sem sedaj popolnoma prepričana, da postanemo odvisni od tega.
Moji prepovedani izleti so v svet sladkarij………..kakšen sladoled,tiramisu…..in čez vikend na splošno malo preveč hrane. pa saj veš, takrat ko nisi več v ketozi, se štejejo kalorije in čez vikend jih je malo preveč. Sem pa potem čez teden malo bolj pridna in se vse uravnovesi.Neverjetno je, kako po enem letu diete spremeniš prehranjevalne navade, če b mii kdo rekel lansko leto, da mi ne bo več do kruha, bi rekla da je nor.
Koliko si do sedaj uspela shujšati………….odkar si zbrala pogum in stopila na vago? Ja, ja sem si zapomnila, hehe.

Dobro jutro…

Fočka lepo te je spet brat …tvoji nasveti so zame enkratni in brez tvoje pomoči sploh ne vem kako bi mi uspelo…jaz sem danes stopila na vago,da preverim stanej mojega mini dopusta pri mami in je pokazala 81.6 to se pravi 0,8kg manj v 4 dneh več kot zadovoljna …še malo pa bom videla težo ,ko sem prišla iz porodnišnice :))
Imam pa eno vprašanje zdaj ko je prvih 14 dni mimo kako se gre pa naprej? Ali nadaljujem isto al kako ?

LP

Tudi jaz nimam več neke potrebe po OH. Sadje me mika, toda pridno se vzdržujem. Do zdaj sem (v treh mesecih, brez prvih treh tednov :)) shujšala 5kg. Končno sem prišla pod 80kg in sem neverjetno vesela, ker sem že cel teden okoli 79kg.
Zame neverjeten uspeh. Počutim se fantastično, veliko več energije, manj glavobolov. Nimam neke želje po stari prehrani. No, razen češenj 🙂

Čestitam Nony,
sedaj lahko vstopiš v drugo fazo. Ta teden dodaj še 5 g OHjev in pojdi na 25g, torej pojej malo več zelenjave ali, če te mikajo češnje ( vem da te), pojej eno pest češenj. Preračunaj si dnevni vnos oh-jev.
Sama boš opazila, kje je tvoja meja, da še vedno hujšaš.Vsak človek je drugačen, nekateri hujšajo tudi z malo večjim vnosom .Vendar je sedaj važno, da tedensko povišuješ samo za 5 g. Torej ta teden pojdi na 25g, drug teden probaj z 30. Vsak človek pa pade iz ketoze, če poje več kot 60g oh-jev dnevno. Meni se je to zgodilo že pri 30, samo jaz sem mnogo starejša od tebe.Tako da mislim, da boš najbrž še uspešno hujšala okrog 35g dnevnega vnosa.

Hvala za odgovor…se bom stestirala koliko mi odgovarja…ampak bom počakala en tedn ,ker sem ravno prišla v svoje dni v mesecu…kaj pa v primeru,da bi še vedno imela minimalen vnos oh kaj se zgodi?

LP

Malo hitreje boš hujšala, jaz sem bila 10 mesecev nekje na 20, morda mi je kakšen kakšen dan v tednu ušlo na več.

Hvala za informacijo 🙂 verjetno bom ostala še kak tedn na 20g ,da spravim še kako kilco dol…za enkrat se itak počutim v redu ni nobenih komplikacij..sem pa tja me zanmika sladko :))

Nony, mogoče ti bo pomagal nasvet, ki sem ga tudi jaz dobila, ko sem začela z dieto. Večja količina Omega3 preprečuje željo po sladkem. Pri meni deluje. No, saj nisem nek sladkosned, tu pa tam pa me je prijelo. Zdaj nimam nobenih težav.

No prav, pa še jaz:

22let
156,5
52
dieta: zmanjšan vnos OH

ah, kar strah me je :(, same mlade punce, kar je nas starejših pa… recimo takole: Fočka in Vesna sta shujšali, jaz sem pa šele začela. Prosim bodite prizanesljive do mene starke :(. Sicer bom še gube fasala :DDD

Ni panike. Jaz sem na dieti pa nisem niti rodila, niti kake grozne bolezni fasala pa še mlada sem – tak da to je sramota, da moram že pri teh letih hujšat, ker kaj mi je tega treba bilo.

Nekaj mi pa ni jasno:

V nedeljo zvečer ob 22ih je bil rojstni dan in sem pojedla 2kosa torte.
In ko sem se v ponedeljek zjutraj tehtala mi je pokazalo 55 kg. – panika in valda dieta.
Ko sem se pa tehtala v torek, je pa pokazalo 52,2.
V sredo 52,0.
Danes 51,8.

V 1 dnevu jaz nisem mogla shujšat za 3kg. Razen, če nisem jaz kaj narobe vidla, ali pa sedaj narobe vidim hehe.

danes sem se tehtala zjutraj in predno sem šla migat. Čez dan se je nabralo skoraj za 1 kg viška. potem sem šla za 75 min intervalno migat, kar pomeni, da sem skupaj premagala dobrih 400 višinskih metrov. Rezultat tehtanja je – 1,2 kg. Bi rekla, da sem na nuli. Pa ni čisto tako. Torej pomembno je, kdaj se tehtamo.
Seveda so tu še posebni dnevi v mescu in prekrški.
Meni je danes uspelo brez prekrškov in s primerno rekreacijo. Naj bo še jutri tako.
Tudi vam želim, da bi pisle o prijetnih trenutkih in drobnih napredkih.

V enem dnevu ne moreš shujšati niti pridobiti 3kg. Kar se je zgodilo je posledica vode. Po veliki količini OH se telo prepoji z vodo, zato tehtnica toliko kaže. Ker si potem pazila kaj ješ in se nisi naprej basala z OH je ta voda šla.
Da pa ni tako enostavno (da se lahko kar tako pregrešimo in ni hudega) se zakomplicira pri tem, da se hujšanje malce ustavi. Kar je logično. Enim bolj (npr moji malenkosti), drugim manj (fovš).

No, zdaj pa tudi moja dobra novica. Vidim svojo ključnico. Tako lepa je:). Prej je bila zalita s špehcem, zdaj pa kosti ‘štrlijo’ ven. Ko pravim štrlijo, ne mislim kot pri kaki Naomi ali kom podobnem, ampak hej… vidim jo :))))). Mislim, da moram v šoping po seksi majčke z velikim dekoltejem :DDDDD

V enem dnevu ne moreš shujšati niti pridobiti 3kg. Kar se je zgodilo je posledica vode. Po veliki količini OH se telo prepoji z vodo, zato tehtnica toliko kaže. Ker si potem pazila kaj ješ in se nisi naprej basala z OH je ta voda šla.
Da pa ni tako enostavno (da se lahko kar tako pregrešimo in ni hudega) se zakomplicira pri tem, da se hujšanje malce ustavi. Kar je logično. Enim bolj (npr moji malenkosti), drugim manj (fovš).

No, zdaj pa tudi moja dobra novica. Vidim svojo ključnico. Tako lepa je:). Prej je bila zalita s špehcem, zdaj pa kosti ‘štrlijo’ ven. Ko pravim štrlijo, ne mislim kot pri kaki Naomi ali kom podobnem, ampak hej… vidim jo :))))). Mislim, da moram v šoping po seksi majčke z velikim dekoltejem :DDDDD

V enem dnevu ne moreš shujšati niti pridobiti 3kg. Kar se je zgodilo je posledica vode. Po veliki količini OH se telo prepoji z vodo, zato tehtnica toliko kaže. Ker si potem pazila kaj ješ in se nisi naprej basala z OH je ta voda šla.
Da pa ni tako enostavno (da se lahko kar tako pregrešimo in ni hudega) se zakomplicira pri tem, da se hujšanje malce ustavi. Kar je logično. Enim bolj (npr moji malenkosti), drugim manj (fovš).

No, zdaj pa tudi moja dobra novica. Vidim svojo ključnico. Tako lepa je:). Prej je bila zalita s špehcem, zdaj pa kosti ‘štrlijo’ ven. Ko pravim štrlijo, ne mislim kot pri kaki Naomi ali kom podobnem, ampak hej… vidim jo :))))). Mislim, da moram v šoping po seksi majčke z velikim dekoltejem :DDDDD

Haha, neverjetno koliko kosti se pojavi na telesu, še malo, pa se bodo pojavili kolki……..pa rebrca…..

Dobro jutro,

Hahahah kosti kmalu bomo videle še tiste za katere sploh nismo vedele ,da jih imamo. Fočka do mojih rebrc je še daleč so kr pošteno zalite :)))
Včeraj sem eno uro telovadila malo steze malo orbitreka sem pokurila 600 kalorij.
Zdaj grem pa na en sprehod sprijatelico in vozičkom. Pot em mi pa končno pripeljejo novo banjo in pohištvo za kopalnico pol pa sam še majstri manjkajo. Komaj čakam,da bo končano in bom imela novo kopalnico.

Lep dan vam želim :))

Komaj čakam… me prav zanima, če imam lepa rebrca. Ker ključnica je reeees lepa :DDDDD. Najbrž so tudi rebrca. Kolki? Ah, do tja je še dolga… Zgornji del telesa imam precej bolj normalen kot spodnji 🙁

New Report

Close