Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Spremljanje napredka – Bi se merile?

Spremljanje napredka – Bi se merile?

Hvala kuglica:)

Bravoooo Filly – tud jaz čestitam za super dosežek!! 🙂

Hvala donatka:)

Živjo, sem prebrala nekaj tvojih postov, pa mi je tale še posebno skočil v oči. Zaradi zadnjega stavka. Sem, kot ti, začela hujšati ko sem imela 95kg. Nekje v začetku tega leta. Do sedaj sem shujšala na 72,5kg in sem zelo zadovoljna s sabo. Sem prevečkrat odnehala, sedaj pa vztrajam. In se mi je poplačal ves trud. Imam namen shujšati še malo, tam do cca 65kg, potem pa bo zame to dovolj. Bi se vam kar pridružila tukaj, ker malo vzpodbude res vedno prav pride. No jaz sem bila enih tistih osamljenih duš, ki sem sama doma vadila na orbitreku. Pa mi je vseeno uspelo. Je pa res včasih noro dolgčas in verjamem, da je v fitnesu bolje, ko dobiš motivacijo in energijo od drugih. Ampak, žal sem iz majhne vasi in bi se mogla vozit v mesto. Včasih si želim, pa se mi nekako zdi škoda časa še za vožnje. Raje sem več z otrokom. Pa itak grem proti koncu in upam da bom uspela potem tudi obdržati težo. Skratka, čestitam ti za vse izgubljene kilograme in srečno še naprej. Kakšen pa je tvoj cilj?

Pozdravljena, championka! Rada preberem tako uspešne zgodbe. Sem pa radovedna, si lahko vzameš Cas in opišeš tvojo pot?

Bravo championka! … in držim pesti še za naprej!
… si mi dala motivacijo, ki sem jo pretekli teden žalostno izgubila… včeraj pa sem jo ponovno našla – a je bila delno škoda že narejena … sem fino papcala
No, včeraj zvečer pa na popravni izpit ob zaključku vikenda – “ORBITREK” 🙂

Meni druga vadba ne pride v poštev, ker imam raztrgane vezi v kolenu in lahko delam samo to oz. vozim sobno kolo – in še to vse zelo previdno. Želje po gibanju pa so, tako da me kar trga (po teku še posebej). … Nemalokrat – se potolažim z hrano 🙁
saj mi za gibanje – Orbitrek pogosto zmanjka pobude – sem pogosto sama in stalno ista vadba …. ubija …. duha, kasneje še telo … a stalno iščem motive. Pomagam si s tem, da na njem tudi berem knjigo – noge delajo, roke pač ne … in odvrtim od 30 do 50 minut. “Bolje išta – nego ništa!”
Dodatno pobudo iščem tudi na tem forumu. In jo dobim – verjamem, da jo boš tudi ti 🙂

Tako kot ti bi jaz rada prišla iz 71 kg na 65 – pa ne gre in ne gre. .. a upanje ostaja … zdaj sem se odločila, da grem DO KONCA – 65 🙂

Hojla, par dni me ni bilo, sem pridno nabirala kostanj, saj veste, zdrav je, pa bio, pa… ampak vas ne bom učila kako se išče izgovore. Saj sem tudi migala. Lenka, mimogrede, kako bi bili šlaufki veliki, če pa sploh nebi peciklalal? Torej si naredia nekaj za šlaufke!
Ja, res je priejtno brati uspešne zgodbe in se pridružujem Donatki. Tudi jaz bi na 65! Samo zgornje mišice moram okrepiti, da ne bodo “padale dol” in kot pravi Kuglica, se potem možgančki ne bodo posmehovali. Joj, kako to boli, ko slišiš za seboj Slabo vest! Ampak takrat je že prepozno, Če mi uspe, bi najraje dnevno pisala kaj in koliko sem pojedla, migala….to mi je enkrat pomagalo.

Donovoletna želja!

Lepo bodite in pišite

A je premetavanje in zlaganje drv telovadba? In včerajšnje celodnevno motikanje in puljenje in klečanje in vstajanje in počepanje? In košnja z ročno kosilnico? Ah jej, saj vem, ni dovolj, ampak lovimo zadnje dneve, ko se da še normalno kaj okoli bajte narest.

Sonce razvaja…..

In jaz samo sebe tudi z novo proticelulitno kremo od Eveline (ups, a je reklama?). Dobesedno sem včeraj gorela, ko sem se namazala. Sem mislila potrpeti, pa sem najprej samo skakala od sile, nato laufala po bajti v krogih, nato se postavila pred hladilnik in zamrzovalno omaro, odprto, seveda, in preklinjala. Pa ko še to ni bilo dosti, sem se pokrila z mokro brisačo. Nimam pojma, zakaj je koža tako odreagirala, pa saj sem navajena packanja z drugimi preparati….ampak gladka je pa, gladka.

No, punce, kje ste z donovoletnimi načrti???

kuglica – ena moja znanka je tudi nase dala neko anti-celulite mažo z termo učinkom – pa je bil tak, da so ji mikro žilce (kapilare na stegnih) popokale 🙁
trajno vidne 🙁
Upam, da pri tebi ne bo tako in boš samo “Hot bejba!” 😛

grem … na telovadbo …

Uh, ni sile. Eno imam, ki greje, eno, ki hladi. In sedaj pozimi bo ta goreča za zjutraj, hladna za zvečer ob kaminu. Pa saj ni nujno, da kaj učinkuje, placebo efekt zaenkrat še dela svoje! 🙂

Hvala championka, ma tako, v bistvu bi rada prišla na 68-69kg, kar je za mojo kostitucijo postave super, če grem na manj sem presuha.Ma bolj kot kg se mi gre ,da telo postane čvrsto, da pridobim kondicijo, nekaj sem jo že, kg pa itak pol gredo sami dol.
Ja saj vem kako je s fitnessom, tud jaz če bi se morala voziti daleč ne bi šla, ker pa grem peš par min mi je ok.Saj ne rečem, tud si rihtam varstvo na vse načine, sam zdaj je moj cajt, da nekaj naredim zase,da se začnem cenit in da se postavim na prvo mesto,končno.
lp

Zanima me, predvsem tiste, ki ste shujšale 20 ali več kg, kako je s kožo? Pri meni je kljub športu koža “prevelika” in ko stojim je ok, ko se usedem, se mi pa na bokih kar malo razleze, če razumete kaj mislim.
Ali se koža sama nekako zmanjša? Drugače se mi je telo še kar ok oblikovalo. Pa itak je že zaradi zdravja bolje, da sem se znebila maščobe.

@filly
, saj jaz sploh ne vem, kaj bi bila idealna teža zame. Zgornji del imam že zdaj precej suh, edino spodnji (rit in boki) pa se mi zdijo premočni.
@donatka, kuglica, kaven berem vas že nekaj časa, pa nisem prej nič pisala. Mi je všeč, da se spodbujate.

Danes nimam veliko časa, pa drugič kaj več. Lepo se imejte!

championka ja pa je res, da ena drugo spodbujamo s “fitnesom”, ki je lahko kosilnica, motika, peciklanje, priklanjanje kostanju,…samo Donatka mora še napisati kako miga.
Pridne smo, nekaj se bo poznalo. Kje, pa bomo še brale.
Bodite super sončno.

Pozdrav 🙂

Kukam tle gor vsak dan in se mi zdi super, da vsaka napiše kako napreduje, človek dobiš kar motivacijo. Js sem nekak pristala na 63,5 kg, nespremenjena je moja prehrana in tudi pri športanju nisem uvedla kakšnih sprememb. Sam da se je premaknal iz tiste brezvezne 65 še malo navzdol.
Js mam cilj, ki ga hočem dosečt do konca leta: 60kg in kolčni obseg 99cm :D. Torej -3,5kg in -3cm.
Mi bo ratalo??

Lep dan 🙂

Sem vpisovala mere v drugi temi,ma bom raje tukaj,bolj primerno naslovu;-)
Danes sta dva meseca in pol od začetka.Bolj kot sami kg vidim razliko v cm.
15.8.
-obseg trebuha 120cm
-obseg pasu 104cm
-obseg roke 37cm
-obseg noge 68cm

31.10.
-obseg trebuha 100cm – 20cm
-obseg pasu 82cm -22cn
-obseg roke 30.5 -6.5cm
-obseg noge 55cm -13cm

In še vedno je 10kg špeha preveč….daj delam poleg fitnesa se vsak Dan vsaj 80 trebusnjakov,pocepe,konjicka.

filly, moje čestike. Jaz nimam “j…” da bi se zmerila, zato pa se vrtim v krogu. Še napišem težko, da sem mimogrede počistila na pultu včeraj pečen kostanj, pa nekaj peciva, da ne bo slo v škodo, pa h kavi sem na krožničke priložila,.. se nabere. Toliko, da je preveč.
Predlagam, da se začnemo hvalit. V tistih malih korakih, ki jih zmoremo.

Filly, neverjeten upad cm, o katerem lahko samo sanjam….

No, pa dajmo moje mere na današnji dan, v oklepaju pa 10.9.2013, torej cca 1,5 meseca na lchf, od tega mesec dni zaradi terapij nič miganja.

Boki 108 (110), -2cm
Trebuh 90 (95), -5cm, merjeno v višini popka
Stegna 62 (61), -1cm
Meča 37 (38), -1cm

Višina 160, začetni kg 84, trenutni 81, sedemke ni in ni. Prehrana lchf, nizko hidratna prehrana, nobenega stradanja, ker se želim tako prehranjevati dolgoročno. Učim se zamenjevati živila, vedno znova najdem kako spletno stran z raznimi triki priprave hrane, in presrečna sem, ker sem našla tudi zamenjavo za testenine.

Trenutna telovadba dela na hiši (te dni), drugače pa med tednom focust25.

Uspeh napram filly – baby steps, a grem počasi, moje telo se prekleto upira, a ga bom že zlomila, hudiča. Kaj pa misli, da je. Lahko že nosim eno številko manjše kavbojke, prejšnja runda modrcev že ne zateguje več, službene hlače večje velikosti že zaprem brez problema, manjše velikosti mi pa gredo gor, za zapret manjka še kakih 7 cm :-).

Kilo in pol na mesec v povprečju, da v enem letu 18 kg minusa, kar pa ni zanemarljivo. Korak za korakom, pot bo še trnova!

Kuglica, dobro ti gre.Nič narobe, če gre bolj počasi, gre pa na ziher.
Je prav, da si delimo uspehe, male, velike, saj ni važno, važno je da ne odnehamo, da gremo po poti naprej, da se prepustimo toku.Enkrat ma ena več v cm, drugič druga.
No saj jaz tud še nisem ugledala 7 na vagi, mišice, stegna so že bolj kompaktna,zadihana nisem več tolk, glede na to,da sem asmatik je zame to super.Zgleda, da se z vadbo tud pluča tolk širijo, da je velik boljše.
Močnejša sem, tako mentalno kot telesno,no mentalno že prej nisem bla glih švoh-kozorog, hahaha.
zdaj sem si rekla, fak, če sem kozorog in v vsem in nabijam z rogi dokler zid ne pade, pa da ne bom zmogla tega;))
itak, sploh ni debate, da ne bi zmogla, to je že določeno, ker sem se jaz tako odločila:)

Punce, bomo zmogle.

kuglica, kaj je to lchf?

Low carb high fat, kot ketonska, se mi zdi.

Meni pomaga do te mere, da nimam več napihnjenega trebuha, prebavnih motenj, slabosti, ipd.

New Report

Close