Najdi forum

Od 1. 10. gre zares

RebekaM, jaz ti svetujem, da vse sladkarije vržeš v smeti, ali pa rečeš domačim, da naj jih nekam skrijejo.

Nič ne pomaga, če sladkarije stran vržeš ali pa da jih ostali poskrijejo pred teboj. Slej ko prej bo treba v trgovino – če čutiš potrebo po sladkem garantiram, da si naslednjič ponovno kupiš Milko. Tako pač je – tudi sladkarije so ena vrsta odvisnosti tako kot cigareti, alkohol ali prenažiranje. S to trditvijo se najbrž strinjamo.
Pa še nekaj – RebekaM ali imaš kosilo vsak dan po sistemu juha, meso, priloga, solata?

cencha, odvisno od človeka. Jaz sem se zredila od sladkarij, ker jih imamo doma v omari cel kup in sme jih jedla in jih nisem mogla nehat (živim s starši in mama kupuje sladkarije). Ko sem pa na morju, kjer ni sladkarij, jih pa ne jem, niti ne kupim.

Lp še iz moje strani 🙂
Še ena nova, ki bi se vam želela pridružiti! Najprej pohvale vsem, ki ste se lotile tega, skupaj nam lahko uspe! 🙂
Stara sem 25 let…visoka 165 in imam 68 kg, moj ITM pa je 25. Vem da ni tako grozno, vendar sem pred leti že shujšala iz cca 90kg na sedanjo težo in sedaj že nekaj časa niham +/- 2kg, pod 66kg pa nikakor ne spravim :S Tako, da sem se sedaj odločila da se malo bolj resno spravim k temu, vem da zmorem, le volje je treba. 🙂 Do konca leta bi želela shujšati na približno 60kg. Vsaj 1x ali 2x na teden se ukvarjam tudi s športom…tek in različne vaje, bom pa sedaj poskusila vključiti še več športnih aktivnosti 🙂

Moj jedilnik je kar soliden, čez dan še zdržim, vendar imam probleme z večerjo, ko zapaše vse kar pride pod prste 🙂 Kakšen predlog? Kaj ve jeste za večerjo?

Cencha, sladkarije pri nas doma skoraj morajo biti, glede na tri otroke(9, 6, 4 leta). Vedno je kakšen rojstni dan, pisanka, božiček, Miklavž ali dedek mraz;)

Kosilo pa imamo vsak dan takšno, saj je za naju z možem to edini pošteni obrok, ki ga zaužijeva. Nosiva ga iz šolske kuhinje, zato ne moreva niti izbirati kaj bi jedla. Sicer oba jeva zjutraj in zvečer, ampak bolj kakšne namaze, jogurte, sadje,…saj za kaj drugega preprosto ni časa. Čas za prvi pravi obrok bi bil šele nekje okrog sedme ure zvečer, ko se končno vsi zberemo doma. Če računaš še približno uro kuhanja…je to vsekakor prepozno za takšen obrok.

Živjo punce…Danes je težaven dan, ker je kislo vreme… Zato nisem šla nič hodit, me še čaka orbitrek ob 19ih…nasmeh na obraz, slušalke v ušesa in gremo brcat…..lep pozdrav vsem, pa ne obupat- me zeeeelo vleče k hladilniku

Ojla,

jaz opažam, da me že mika sladko. Prejšnji teden niti nisem pomislila nanj, sedaj pa kar skače po glavi. Moram biti močna, ampak opažam, da mi je vedno težje.

m25– priporočajo za večerjo jesti veliko zelenave in kak bel meso ali ribo..ker jaz tega ne morem vsak dan jesti, jem takole: en dan trdo kuhana jajca in kos kruha in zelenjava, drug dan pač riomare in ostalo, tretji dan hrenovke in ostalo, četrti dan karkoli s skuto…pol za dni me tudi jaz nimam idej..ponavadi kako mozzarello, kruh, pa zelenjavo…sam ostaneta še 2 dni (vem, da 1x večerjo sploh jedla nisem, ker sem pozno jedla pizzo…enkrat sem pa sendvič in seveda, je bilo drug dan več kg)…aja, hujšam pa sedaj tak 1 teden, zato več ne morem pomagat..,,,,Bi pa tudi jaz rada še kako idejo za večerjo.

hejla sotrpinke. 🙂 js se dans nisn uspela iti vagat ker je deževalo in res nism imela volje iti vn..:( bom jutr…:)

drugače pa nasvet glede sladkega. sladkarije lahko nadomestite z sadjem (js sicer raje zmiksam sadje v kašico in tk jem) ali pa no vsej js si delam mini sendvičke z bananami (dve rezini banane in vmes namažen na tanko peanut butter ali pa nutello – ampak to naj bo za malico dopoldan).

prilagam nekaj slik, če bo mogoče kateri všeč ta healty snack:

[img]http://media-cache0.pinterest.com/upload/213780313532540620_pre1f4jn_c.jpg[/img][img]http://media-cache0.pinterest.com/upload/40532465366133292_QhNby8BY_c.jpg[/img]
[img]http://media-cache-ec4.pinterest.com/upload/17592254765189535_A7CuygMe_c.jpg[/img]
[img]http://media-cache-ec4.pinterest.com/upload/145522631680278478_WyKPXxIO_c.jpg[/img]

DoomedToFail mmmm tole vse tako dobro izgleda 😀 Glede sladkarij pa je tako, da si jaz privoščim vsak dan nekja sladkega, če ne drugega pa je to piškot. Sem ugotovila, da brez tega ne morem.
Pri meni je tako, da poskušam jesti čim bolj zdravo, gibanje je, ko je čas. Ja vem, da bi si čas enostavno morala vzeti ampak se mi včasih kar ne da telovadit, ko sem tako zmatrana. Danes je bila teža 78,5kg ampak pričakujem jutri več, ker sem danes jedla sam OH-je. Ubistvu nisem pojedla veliko ampak vseeno bi morala manj OH. Dejmo punce!
lahko noč

Ojla, dekleta!

Pridne ste! Mene čas baše in se nimam časa tako pogosto javljat, čeprav ste mi velika motivacija.

Mmmml slikce zdravih prigrizkov izgledajo slastno.

Meni teža skače gor in dol. Res se ne bom več vsak dan tehtala, ker nima smisla. Pa se mi zdi, da sem glede hrane zelo pridna in tudi gibam se kar.

A ni vrag, da bom do novega leta sklatila zastavljene 4 kilograme. Zmagale bomo, kajne!

Sladkarije – večna tema. Tudi pri meni je ( kot kaže) tako kot pri ostalih. Morajo biti – še več pri nas so stalno na mizi v kakršni koli obliki so že – brez milosti do mene. Za to vestno skrbi moj mož. Sem se že navadila, da jih praviloma niti ne začnem jesti, ker jih v nasprotnem primeru pojem več kot preveč! Ali pa vzamem en kos preden se kam ven iz stanovanja odpravim.

Ne vem od kje pa vsem po vrsti ideja, da so sladkarije tako za hudiča škodljive in res najhujše zlo pri izgubi odvečne teže. Od ENEGA piškota, 1/4 Snickersa, 4 koščkov čokolade, ENEGA bonbona , MAJHNEGA koščka biskvita ali 1/3 kosa torte oz. tistih 50-100 kcal kolikor so take pregrehe “vredne” pa najbrž ne bomo 1 kg pridelale? Niti jo ne bomo izgubile, če se bomo taki majhni količini sladkarije izognile – ali pač ? Bolj je problem, ker smo vajeni, da sladkarij pojemo preveč naenkrat – evo pri sebi vidim, da sem prej npr. torte vedno pojedla cel kos, čokolade pa cel zavojček, Snickersa ( Marsa in podobnih čokoladk) nikoli nisem 4 dni jedla ampak cel vse naenkrat.

cencha-jaz se čist strinnjam s teboj. Tudi pri meni je tak problem, da ne pojem 1 piškota, ampak vse.

Mah joj to vsakdanje tehtanje, mi je tehtnica kar 0,3kg več pokazala od včeraj. Se pa vsaj tolažim, da je od prejšnega četrtka pokazalo -0.4kg.

@aknalb…hvala za odgovor! 🙂 sama sem v preteklosti, ko sem hujšala velikokrat jedla tudi navadni jogurt + krekerje ali ovsene/ječmenove kosmiče, prepečen kruh s kakšnim sirovim namazom + zelenjavo…velikokrat pa tudi kar kakšne ostanke od kosila, v majhni porciji (to v primeru da je bilo za kosilo kakšna rižota, meso na žaru, ipd…)


@DoomedToFail
…slikce zgledajo božanske! 🙂 Nam lahko zaupaš iz česa so sendviči na prvi sliki? Pohvale za idejo! Velikokrat je dovolj za potešitev lakote, da hrana izgleda okusno in da je krožnik poln, čeprav majhnih zalogajčkov 🙂

Kar se tiče sladkarij – se strinjam z @cencho…en piškot, majhen košček čokolade ipd. res ne more nikomur škoditi (preverjeno, da se da shujšati tudi če vsak dan poješ eno mini sladico!). Je pa res potrebna velika samokontrola…zelo težko se je upreti! :S

Zanima me še kakšne vrste telovadbe uporabljate sedaj, ko prihajajo hladnjejši dnevi? Sama sem vedno do sedaj hujšala poleti, ko je bilo možnosti nešteto…tek, kolesarjenje, pohodništvo…pozimi pa je izvedba teh športov veliko težja! sem že preizkusila razne aerobike in podobne skupinske zadeve, vendar mi nekako ne ustreza in ne pomaga veliko pri hujšanju, tisto je zame bolj ogrevanje :S navajena sem na tek (minimalno 5km) in bi res želela sedaj pozimi najti kakšno alternativo individualnega športa…kako se ve soočate s telovadbo?

Čestitke vsem, ki vam tehnica kaže manj! 🙂
Danes je moj prvi dan in motivacije je več kot dovolj, skupaj zmoremo več!! 🙂

(se opravičujem za odebeljen tisk v postu – ni namerno)

Ojla m25, jaz sem pa ravno obratno kot ti. Sem včasih prakticirala tek, pa so me kar hitro začela kolena bolet in nisem mogla vedno tečt, po drugi strani je pa še vse bilo odvisno od vremena. Sama sem se sedaj vpisala na zumbo in je divje, posebej če vse pravilno delaš-vem, da smo vse punce kar zmatrane. Vendar jaz zumbo tudi doma prakticiram preko youtuba-najdem 1urne posnetke vaj in delam. Je pa zumba neka mešanica aerobike, vseh latino ameriških plesov, čačača, flaminga, twista, fitnessa, hip-hopa…Je poa vedno na začetu in na koncu vaje ogrevanje in razlika med aerobiko in zumbo je v tem, da pri zumbi narašča intenzivnost in pada in spet narašča in pada…pri aerobiki pa narašča-narašča-narašča..pada, pada, pada :)..ampak ja, more te ples zanimat. 🙂

m25 – kje pa piše, da v hladnejših dneh ne moreš teči, baje, da še več kalorij pokuriš – samo vremenu primerno se je treba obuti in obleči – tisti res zagrizeni tečejo ne glede na to, kakšno je vreme zunaj.
Nekaj ostalih predlogov v kolikor pade sneg:
– sprehod
– hitra hoja ( v zimskih čevljih z narebrenim podplatom težko tečeš)
– tek na smučeh – seveda, če imaš kje v bližini stezo narejeno
– kidanje snega ( to je moja priljubljena zimska rekreacija)
– če imaš avto pa nimaš garaže ti pozimi zagotovo čez noč šipe zmrznejo in jih moraš zjutraj spucati ali pa moraš iz avtomobila sneg očistiti ( tega pa ne maram zato grem v službo raje 3 km daleč peš)
– sankanje na bližnjem hribu
– če si v bloku laufaj gor in dol po stopnicah ( krasno za oblikovanje nog) – malo čudno izgleda vseeno pa bolje kot doma sedeti.
– drsanje
– plavanje

Kaj več mi na žalost ne pade na pamet….

Jaz sem se spomnila, da se res ful zmatraš, če bo gaziš po snegu v hrib…To jaz pozimi veliko prakticiram, ker imam doma 2 psa, ki imata rada sneg in okoli nas so sami griči:).

aknalb…sem danes pogledala malo po youtubu in našla nekaj zanimivih vaj zumbe, nekaj sem jih tudi preizkusila! 🙂 Bom probala večkrat čez zimo prakticirati. Res je da sem sama bolj za klasične športe, mi je pa na prvi pogled zumba veliko bolj všeč kot aerobika, ker te bolj konkretno zmatra 🙂 sprehodi s psi so mi tudi znani, imam tudi sama 2 kosmatinca, ki sneg obožujeta 😉

cencha…hvala za nasvete! 🙂 moram priznat da jih kar nekaj prakticiram (sploh kidanje snega), bom pa to zimo še bolj intenzivno, bojo doma veseli! 🙂 se strinjam, tudi pozimi se da ukvarjati s tekom, sem že probala in te res bolj zmatra kot pa poleti, ker se je treba vmes boriti še s hladnim zrakom in je veliko težje dihati, ko ti ledeni zrak napolni pljuča. pri meni je problem edino ta da je pozimi zelo hitro noč in moraš res imeti čez dan čas da si vzameš tisto urco in greš laufat…poleti je precej lažje ko se lahko spraviš tudi ob 21h zvečer ko je še dan 🙂

hejla.

m25 tistile sendvički so narjeni iz peanut butterja in slanih krekerjev..:) čist na easy in dobr healty snack plus da energijo tale peanut butter..sm kar ratala rahlo obsedena z njim hehehe.

drugače pa sm se dans tehtala in imam približno kilo pa pol manj..juhuhuu samo tak naprej in bom do nl malo manj široka 😀

glede hrane pa js jem pretežno vse (tudi če mama za kosilo spoha piščanca ali nardi štrudel, ampak pazim, da pojem npr samo en kos pohanih prsi namesto dveh) 😀

lep pozdrav vseem 😀

Punce pozdravljene.

No, danes sem na željo otrok pekla muffine in skutine miške z brusnicami. Seveda sem jih tudi pridno preizkušala, sploh miške:(

Za kosilo je bila porova juha, oslič, zeljna solata s fižolom in jabolčna čežana. Migala nisem še nič, ker še zmeraj smrkam…čas za ozdravitev sem si dala do konca tedna.

New Report

Close