Najdi forum

Od 1. 10. gre zares

RebekaM, jaz mislim, da ne bi bilo nič narobe, če otroci tega ne bi jedli toliko , oziroma bi jim kaj takega spekla v soboto zjutraj in tudi takrat ti poješ npr. en muffin. Moja sestra ima tudi 3 otroke in jim ne peče toliko sladkega in vsi lepo shajajo-odvisno kako jih navadiš. Pa sladkarij dobi tudi ogromno za rojstne dneve, božičke, miklavže, velika noč in je baje že veliko teh sladkarij dala tudi vzgojiteljicam v vrtcu.
Mogoče se bo grdo slišalao, ampak če si želiš shujšati, postavi sebe na prvo mesto (kar se hrane tiče seveda). Jaz razumem, da nočeš, da bi otroci trpeli, zato ker ti hujšaš-ampak če smo realni, je tudi za otroke bolj zdravo, če pojedo manj sladkega.

Se strinjam z aknalb, ko sem jaz hujšala mi je bil velik problem takrat ko smo živela z nekom, ki me je non-stop klical da naj pridet jesti, a boš to a boš ono, če je imela kaj sladkega me je vendo poklicala? Vedno me je ta oseba klicala in vedno je imela kaj dobrega za jesti:) In to je meni totalno oteževalo hujšanje ni in ni mi uspelo. Dokler potem nisem padla v fazo ko sem si res rekla ok, sedaj pa ne boš več hodila jesti kadar te ta oseba pokliče in saj veste kako težko se je upreti hrani sploh ko si na začetku hujšanja. No in uspelo mi je do neke mere to zajeziti da nisem vsakič reagirala na žretje, ko me je ta oseba poklicala ampak 100% mi pa tega ni uspelo odpraviti. Šele ko sem se na svoje preselila ko si sama urejam hladilnik kaj kupim kaj porabim kaj pojem evo šele sedaj sem res disciplinirala.

In sem mnenja da če živiš s familjo, in če imaš doma sladkarije ali pa karkoli drugega dobrega da ni to nujna hrana recimo, boš žrl se boš prenajedal tukaj ni sploh ugibanj. In tisti ki živite v takih skupnostih boste zelo težko shujšali, se boste morali noro zdisciplinirati. Preostane vam samo dvoje torej da se odselite na svoje ali pa da omejite nakupe sladkarij, peke slaščic, da se znebite zalog snackov in sladkarij.

In kupujte sladkarije in dobrote samo za praznike in za rojstne dneve recimo, vmes pa ne hranite doma čokolad in ostalih sladkarij ker se boste samo nažirali potem. Ko vas bo butnila ta sladka, pojdite raje v slaščičarno na kako dobro tortico samo čim boste imeli doma hrambo z dobrotami pozabite na hujšanje. No taka je bila moja izkušnja s temi stvarmi.

Še to bi omenila, ko govorite precej o otrocih in da je nujno imeti sladko doma. Ko sem bila jaz otrok se spomnim kako slabe volje sem bila vedno ker smo doma imeli sladko samo ob rojstnih dnevih in praznikih. In vem da smo imeli ene sosede in oni so imeli pa vedno sladko vedno kaka čokolada, čips, piškoti itd…Takrat sem bila totalno jezna kako za boga da pri nas doma nimamo sladko, kaj je narobe z mojimi starši:)

Vendar sedaj ko pogledam nazaj se mi zdi to normalno, namreč tisti sosedi so bili vsi totalno debeli, tista soseda, ki je bila mojih let je bila takrat debelušna sedaj je pa 100 kilska. In te otroci se potem navadijo na slabe prehranjevalne navade že od staršev, ki doma kopičijo junk food in cuker in jim to potem postane logično da dobijo vsak dan tako hrano. Tako da sladkarije so res samo za posebne dneve in tudi če bom jaz kdaj imela otroke bodo sladko dobili samo za rojstne dneve in praznike.

Ali pa včasih ko gledam v štacuni, ko folk nakupuje, 5 kg moke, cela paleta jogurtov, 10 čokolad. Mislim halooo, res sorry amak to je bolano potem pa pogledaš pa vsi debeli. In valda da če imaš tak futer doma se boš prenažiral. Vem da morda zvenim grobo in me bo tu kdo napadel samo pri hujšanju sta 2 poti. Ali si resen in si res pripravljen na spremembo življenja in prehranjevanja in discipline ali se pa zajebavaš in boš še dalje kupičil futer doma in se nažiral. Vem kako je s temi stvarmi ker sem dala sama skozi in sedaj uspešno vzdržujem je pa vsak dan borba in disciplina.

Gobica7, si vse lepo prav povedala. Mi smo imeli doma vedno sladkarije in sem bila tak naučena, da po kosilu pa je potrebno pojesti še nekaj sladkega. Ko sem pa spoznala fanta, sem pa videla, da pri njih sploh nimajo sladkarij in otroci so jih dobili samo ob posebnih priložnostih. Tak kot starša, so tudi že odrasli otroci, vsi lepo fit, pa se sploh niti kaj preveč ne ukvarjajo s športom.

Dans mi je tehtnica pokazala manj kot včeraj, in sem zadovoljna (na žalost se ne morem tehtat 1x na teden, sem preve živčna hehe).

lp

Punce, vsem skupaj en prav lep pozdrav….

po prebiranju vaših postov sem se odločila, da bi se tudi sama rada pridružila vaši ekipi, v kolikor še sprejmete kakšno “novo” članico oziroma sotrpinko pri klestenju kilogramov.
Tako kot vse ostale, sem tudi sama pričela s tako imenovanim hujšanjem 1.10.2012, in sicer po ločevalni metodi, s katero mi je leta 2005 uspelo oklestiti neverjetnih 33 kg. 🙂
Nekaj kilogramčkov se mi je od takrat nabralo nazaj, zato bi se jih teh odvečnih 10, ki mi delajo preglavice z veseljem oklestila, zato bi bila rada v stiku z vami, da vidim kako ste, kako vam gre in da seveda kdaj pa kdaj dobim tudi kakšno vzpodbudo z vaše strani.

Torej, dieto uspešno “upam vsaj” držim že 12 dan, kar se pozna na tehtnici za -1,20 kg v enem tednu. Se pa tudi jaz tehtam samo ob ponedeljkih, tako, da ne izgubim motivacije.

Vsem skupaj želim lep petkov dan, veliko uspeha in motivacije ter veliko, veliko vztrajnosti in uspeh bo zagotovljen :), upam vsaj!

Pozdravljene.

No, včeraj sem bila zelo grda in sem pojedla vse preostale muffine in miške:(((
Saj vem, da delam vse narobe, ampak v naši družini imam težave s kilogrami edino jaz. Otroci in mož so super fit, kar pokajo od zdravja.

Danes z mojo dieto spet ne bo nič, ker gremo na obisk sestrični, ker sta prišla z dojenčkom iz porodnišnice. Jutri ima tašča rojstni dan…ne vem, se mi zdi, da se sploh nikoli ne konča. Za mojo dieto pa ve le mož, saj sem že vse prevečkrat poizkušala neuspešno hujšati. Zato bom tokrat modro tiho….

ninaT dobrodošla 🙂
Evo, pri meni je situacija taka: nehala bom hujšat in si bom naredila plan kako postopoma spremenit prehranske navade. Ugotavljam namreč, da pač ne morem brez nekatere hrane, zato bom jedla vse v majhnih količinah, ker vem, da po končani dieti sigurno ne bi zdržala brez take hrane, ja saj sem vse v mejah normale, ampak meni se je dogajalo da sem recimo 3 dni zdržala brez sladkarij ker sem bila na dieti potem je pa samo usekalo ven in sem lahko pojedla celega vola sladkarij. Upam, da mi uspe narediti plan kako se bom prehranjevala preostali del življenja, ker samo tako vidim dolgoročni cilj. Punce dajte malo pokomentirat tole moje razmišljanje, povejte, če se kje motim in pa seveda, če ima katera kakšen nasvet bo tudi ta dobrodošel 🙂
Lahko noč

Bajska, jaz se čisto strinjam s teboj, saj sem pristaš zdravega načina prehranjevanja in biti na dieti, ni zdravo. Jaz tudi vse jem, zato gre pa hujšanje počasneje, ampak gre-vendar je treba seveda migat.

aknalb, gibanje je itak obvezno. Odločila sem se, da bom vsak dan jedla samo do 18-19h potem pa nič več. Imela bom 5 manjših obrokov in pa seveda gibanje. Potem bom pa videla kako se bo to obneslo.
LP

bajsika…mislim, da razmišljaš čisto pravilno! Tudi sama sem mnenja, da so tiste diete, kjer se popolnoma odpoveš sladkarijam, kruhu in podobnim zadevam že vnaprej obsojene na neuspeh…seveda shujšaš lahko, vendar se bodo kg prej ali slej vrnili, saj si ne predstavljam, da bi potem celo življenje nekdo tako jedel…Zato te podpiram pri ideji, da ješ vse, vendar zmanjšaš količine nezdrave oz. bolj redilne hrane…probaj nadomeščat, npr. slakarije s sadjem oz. namesto kakšnih krematih in zelo redilnih peciv, raje pojej kakšen manj sladki keks (slišala sem da so albert keksi primerni za čas diete, saj naj ne bi vsebovali tako veliko sladkorja) ali temno čokolado, beli kruh s črnim ali prepečencem, sok in sladke pijače z vodo ali čajem z malo meda in tako naprej…seveda je pomembna tud telesna vadba…

m25 in aknalb hvala. Zdaj moram pa lepo počasi začeti to uvajati v moj vsakdan. Vem da ne bo šlo čez noč, ampak če bom vztrajna bo lepo počasi šlo.

Ojla!

Evo, ponedeljek je, in moja teža danes zjutraj je 83,8 kg. Hm, nekaj je, čeprav sem na začetku prejšnjega tedna videla že 83,2. Ne vem, kaj se mi dogaja, čeprav se gibljem in res pazim na prehrano. A saj bo!

In kako gre ostalim?

Shujša se lahko edino s spremenjenimi prehranjevalnimi navadami – nobena hrana ni prepovedana! Seveda je potrebno način kuhanja in peke ter porcije, ki jih pojemo dani situaciji ( v tem primeru zdravi izgubi teže) prilagoditi. Pa malo več gibanja. Uspeh ne sme izostati.
Jaz sem v bistu v fazi vzdrževanja ( no ja v 14 dneh sem šla dol še eno kilo in imam zdaj 54 kg). Pred dvema mesecema pa sem čez noč nehala še kaditi – bravo jaz, sem res ponosna sama nase. No ja, škatlo sem res od danes na jutri stran vrgla – prej pa sem morala še temeljito v glavi prepucati. Sem bila resno kar malo v dvomih kako bo to vplivalo na mojo težo. Saj poznate tisto obrabljeno fazo:” Saj bi nehala kaditi, pa se bom potem zredila.” Zaključek: od tega, da nehaš kaditi se ni še nihče zredil. Bolj se zrediš zato, ker moraš moraš zaposliti roke in stalno kakšne priboljške v usta nosiš. Tukaj pa je vse odvisno od discipline – tako kot pri izgubi teže. Kjer je volja je tudi pot! Naj bo to vaše vodilo skozi življenje.
Toliko zaenkrat z moje strani.

Ojla,

bravo cencha za uspeh.

Meni je danes tehtnica pokazala -1kg v 14dneh (od prejšnega tedna -0,8kg).

lp

Dan za tehtanje. Imam 79,3 kilograma…torej sem se od prejšnjega tedna zredila 0,3 kilograma. Vsega skupaj pa sem shujšala 2,7 kilograma.

Kosilo danes…cvetačna juha, makaronovo meso, zelena solata.

komi drugi teden teče a meni se že zdi ko da mesece in mesece hujšam. :)) kil pa nwm kok imam, ker se ne vagam toliko kok na začetku 🙂

drgač pa sm bla včeri v mehiški na rudniku v lj, in se nisn mogla upreti kremšniti baba nora, res je pa da sm samo uno rumeno kremo pojedla, ker mi smetana ne paše na želodec 🙂

danes bo pa za kosilo seitanov zrezek po dunajsko (una nova veggie fora v šparu, se nisn mogla upret in morm probat) in solata s krompirjem in zeljom. 🙂

DoomedToFail – ne se hecat. Tako lepo, polna optimizma si začela, ostalim za oporo – evo še slikice zdravih prigrizkov si objavila.
Zdaj te pa berem – od kremšnite poješ samo rumeno kremo – kaj smetano pustiš, da se stran vrže?
Veggi fora – daj lepo te prosim kupi si seitan pa si sama zrezek naredi, ga spaniraj in lepo ocvri, če si ga res tako želiš. Kaj ti govorim, saj sama veš kako je s to industrijsko vnaprej pripravljeno hrano.

Je treba bit kar močan. Jaz imam ob sobotah sladki zajtrk, kjer si naredim karkoli dobrega in sladkega kot nagrada, ker 6 dni nisem nič sladkarij jedla. V nedeljo sem bila na obisku kjer je bilo za sladico pita s sladoledom, ampak jaz nisem jedla, sem dala drugim.

Kosilo danes…goveja juha z ribano kašo, špinača, pire krompir in polpeti. Za večerjo melona in muffin. Gibanja ni bilo nič…se izgovarjam na vreme.

cencha optimizem in volja do hujšanja nista nikamor odšla, hvala Bogu. Sem še kar na trdno odločena, da izgubim odvečne kilograme. Edino da sem bila dans jezna nase, ker se včeri nism mogla upreti sladici na koncu kosila. Smetane pa res ne nikoli preveč marala, fuj in fej,zato sem jo tudi odstranila iz kremšnite hehehe 😀

sicer pa berem v novicah, da bo sončno naprej. Se že veselim sončnih dnevov, saj se lahko gibljem več zuni in bolj sem pozitivno naravnana. 😀 No pa bodite v cvetju še naprej 😀

New Report

Close