Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja višina preživnine-3 otroci

višina preživnine-3 otroci

Ne govorim o LAGODNEM življenju. Ob treh otrocih (ko sem se ločila sta bila dva v vrtcu in en v oš) nimam za to ne časa, ne denarja, in niti ne želje. Moja prioriteta so otroci.
še najmanj mislim, da bi moral bivši skrbeti zame, mislim pa, da bi moral malo bolj skrbeti za otroke. Ampak vseeno je, kaj si o tem jaz mislim. Bivši se s tem ne obremenjuje.

In da nekateri delate cele dneve za lagodno življenje… oprosti, ampak marsikatera mama, ki je sama z otroci tudi dela cele dneve. Mogoče ni cel dan v službi, ima pa z narščajem tudi kaj za delat…če že tisti, ki cele dneve delate za lagodno življenje tega ne počnete.

Btw: otrok nisem naredila sama, pa čeprav sem mati, ki sama zanje skrbi.

Sicer res ne vem, zakaj se matram, ampak vseeno.
Torej en sam ne more preživeti s 600 evrov, trije ali štirje pa komot s 1200 – po tvojem. Pa še v tretjem razredu OŠ bi jim laže dopovedal človek, v čem je point.

In preživnina ni obešanje na zavezanca, prej obratno – zavezanci še kako zajedajo in parazitirajo skrbnike, vsaj v Sloveniji je tako. Zajedajo s časom, denarjem in obveznostmi. Koliko frej časa imaš ti kot oče in koliko ga ima tvoja bivša?

🙂 Pa res ne razumete. Jaz skrbništvo prevzamem takoj! Taka je tudi začasna odredba na sodišču. In ja, če bo treba bom tudi še več delal, da bom lahko z otrokom preživel, ker mi je prioriteta pač, da otrok ni lačen. Če je pa bivša luzerka je pa to pač njen problem in ne bom dopustil, da je tudi moj.

In preprosto ne razumem kako so nekomu prioriteta otroci, če jim pa ni pripravljen niti osnovne eksistence zagotoviti s svojim delom in znanjem. Zato pa ste skrbniki, zakaj zaboga pa drugega? Zato, da nekdo drug dela za vas, ker ste sveti in ne vem kaj?

In najbolj patetičen izgovor skrbnikov je koliko časa vlagate v otroke? Kristus! Pa dajte malo mislit no. Še enkrat. Jaz skrbništvo prevzamem jutri, takoj, brez, da mi kdorkoli da en Eur tudi finančno poskrbim za vse. In to z veseljem in niti enkrat ne bom pojambral kako je težko. Poskusite živet brez otrok pa vam bo jasno. Pravzaprav bi vsak skrbnik moral kak mesec biti brez otrok in bi videl kaj pomeni jeba!

Res pa ne vem s čim neskrbniki zajedamo skrbnike? Morda s tem, da morate otroka pripeljat na stik? Vam je tudi to odveč?

In glede denarja. Čeprav so otroci res vzdrževani člani, ampak kakšni pa so tvoji argumenti, da se človeku s 600 e plače za preživnino vzame 450? Prosim za odgovor. Ne razumeš, da se socialnih problemov družine ne da rešiti s preživnino?!

Mene samo zanima, kam daš vrtčevskega otroka popoldan, če delaš? Babi servis? Ga s sabo v službo pelješ? Ok, da otrok ne bo lačen, razumem, ampak sam doma tudi ne more bit.

Ne vem zakaj nebi bil recimo z mano v službi? Lahko je pri babici in grejo recimo v živalski vrt, tivoli, na igrišče,…Ni life samo delo od 7:00 do 15:00 in pika. Žal ni. A v normalnih družinah je pa vedno s kom od staršev ob 15:00 doma?

Kaj pa tisti, ki nimamo babi servisa? Bi naj pustila, da osnovnošolka dva vrtčevska otroka pazi in plenice previja? Ti nisi nič drugačen od nas – vidiš svojo situacijo, ne znaš pa se postavit v kožo drugih.

Jaz sem zelo drugačen kot ti. Jaz bi probleme rešil, če bi bil srbnik. Ti jih ne. TI jih javno izpostavljaš in jih ne znaš rešiti. Vsak problem ima svojo rešitev. Ni pa rešitev naslanjanje na bivše, ker so bivši in to z veliko verjetnostjo pomeni, da se pač na njih ne naslanjaš. Gre za čisto izmišljevanje kako je vse težko zaradi vaših lastnih napak. Če oženiš pjanca si pač zafukaš življenje. In tudi svojim otrokom ga otežiš. Seveda pa je najlažje rečt, da je za vse bivši kriv in sistem kriv, težje je pa svoje življenje vzet v svoje roke, kar si tudi dolžan, če si skrnik, ker si odgovoren za svoje otroke!

Ti misliš, da vse kar se v mojem življenju dogaja izpostavljam? Tu govorimo predvsem o problemih enostarševskih družin. In tudi, če nekaj tu izpostavim kot mojo izkušnjo ali moje prepričanje, to še ne pomeni, da se jaz s tem vsakodnevno obremenjujem.
Če bi bil ti skrbnik, bi izterjal neplačano preživnino?
Če bi bil ti skrbnik brez babi servisa, bi si našel kako novo, da ti otroke pazi?

In kaj se ti zdi problem, ker ne delam vsak dan 3 službe, ker nimam varstva? meni to ni problem, ker otroci vsaj enega prisotnega starša v življenju pa tudi rabijo in jaz sem čisto zadovoljna s tem, da npr. sinova vozim na treninge in navijam na tekmah. V bistvu mi je to v veselje, ker tako hitro rasejo, da bodo kmalu vsi odleteli. Pa sploh ne gre za to, da bi živela samo za otroke, ampak jih pa tudi nisem na svet spravla, da bodo samorstniki, ptički brez gnezda.

Ne vem zakaj se počutiš, da se moraš tako poceni branit?
Nebi terjal preživnine! Babi servis bi nadomestil s prijatelji/cimi, ki bi imeli čas in imajo svoje otroke in bi pač kak dan dva šli skupaj z njimi. Kot da v normalnih družinah ni tako?

In jaz pri tebi vidim samo en problem. Ne vidiš, da je bivši luzer, ki se mu jebe zate in očitno tudi za otroke, ti pa od njega še vedno nekaj pričakuješ. Posredno, preko institucij, ki naj bi ga disciplinirali, da bi postal vsaj malo to kar ni. Pa je jasno, da nikdar ne bo! Face it. Vse je na tebi in znajdi se kolikor se lahko. To je vse kar pravim. Jaz bi se tudi pa imam to smolo, da se moram prilagajat neki taki brezvezni osebi, ki v vsaki malenkosti vidi samo probleme. Pa tudi če gre za 15 minut z otrokom.

Torej bi otroka vsak dan poslal h komu drugemu v varstvo? Misliš da to gre 20 dni na mesec, 12 mesece na leto? Kaj pa bi prijatelji rekli, če jim pripelješ 2-3 otroke? Kako pa se otrok ob tem počuti?

In jaz z mojim bivšim nimam več nobenih problemov. Manj kot ga vidim in slišim, raje ga imam. Več problemov ima on z mano, ker vidi, da živim svoje življenje in mi gre čisto solidno brez njega.

Še vedno pa tu lahko povem svoje mnenje, ne glede na to, kako jaz živim svoje življenje?

Ne mislim se več menit, ker ne razumeš in iščeš probleme in ne rešitev.

Ponujaš kake rešitve za moje življenje?

Zate ni rešitve. Sorry.

😀 hahaha Zgubljen primer, kaj? 😉

Jp. Če rečeš, da ima bivši problem, ker ti živiš življenje si res totalno izgubljen primer. Pač ločena baba, ki se napaja iz bivšega.

ne hodim jaz na policijo, kadar gre on po svoje. On hodi na policijo, če mu ne povem kje sem.

ČuJ! Nisem maščevalna in ne vem kaj še. BABA je taka beseda, ki je ne morem več slišati, maj sedanji še vedno tast ima vse ženske za BABE, njegova ga streže vse na čez, pa ni nič vredna ker jo ima za BABO pa to ni važno. Možu se ne maščujem, želim samo primerno preživnino za otroke. Oba sva vedno prispevla v gospodinjstvo,obleke moja plača je bistveno manjša od njegove porabila sem vedno vso pa ne zase , temveč za otroke, hrano, njega tudi sebi kdaj kaj privoščila. Dopust sem vedno sama plačala- regresom, on pa na morju ( pribolške) vse priznam. Vedel pa je da dvakrat premislim vsak nakup če je potreben on si je kupil super družinski avto, obleke, drugi avto zame in vožnjo po stranskih poteh pa je slab, pa se nisem ubadala s tem, samo da nas pelje in tega mi je tudi pustil pa se vozimo vsi trije samo od 5 do 10 minut potrebujem da vse otroke prevežem so vsi v sedežih, ker moram sedeže rukati da lahko sploh zapnem pase.Delam pa v dopoldan,popoldan, sobota tudi, starši še v službi, njegovi pa so za svoje otroke poskrbeli, prijatelji, pa imajo tudi svoje življenje.On pa je doma 3 ure, da se lahko ukvarja z otroci. Ali pa ga ni po dva tedna doma zaradi službe in kje bodo potem otroci. Takšna je realna slika pri meni in se mi zdi še v večini drugih družin.Otroke je lahko narediti potem pa jih pustiti kot kukavica, ki zvali jajca v drugo gnezdo in odleti.

Pravzaprav je čisto prav, da nisi dobil skrbništva.

1. otrok-preživnina 200 eur
2. otrok – preživnina 200 eur
3. otrok – preživnina 200 eur
Česa ti dragi Mikec ne razumeš? Koliko je 1+1. Stopi na tla in stoj za tem,da si oče.Biti oče pomeni otroku nuditi dostojno življenje.Dokler si očka kupuje pivce,cigaretke,lep avtomobilček,privošči fany cotke…menda lahko pa ja tudi svojemu detecu nudi vsaj toliko.Aja,po tvoje očka potrebuje najman 600/mesec,njegovo zlato dete,za katerega “bi dal in pomeni največ na svetu”,pa bi prispeval največ 130 eur. Budalaščina na kvadrat,samo tvojemu razmišljanju ni pomoči,tako boš funkcioniral do konca življenja, in verjemi,ne bo ti tako fajn kot se delaš/misliš.

no ja..to je odvisno od pojmovanja sodišča…primer pred 4 leti; oče zasluži 1200 plus ima službeni ogromen avto s stroški jurja mesečno (ki jih seveda plača služba), mati zasluži 1.600 evrov mesečno..dva otroka..oče moleduje naj bo preživnina nizka, čimnižja..no sodnica določi 300 EUR kot ful nizko preživnino (prikazani stroškovniki so bili preko jurja za vsakega otroka). Tako da se moramo zavedat, da je 300 evrov predlog nizke preživnine po sodnici.

No pa primeri podobni kot družina zgoraj, kjer so dohodki očeta nadpovprečni, matere pa povprečni:

primer izopred 10 let..oče se obveže plačevat preživnino v višini 300 evrov po otroku plus 150 evrov po otroku v obliki materialnih prispevkov (no pol kupi hčeri sicer kombinezon za jutrja in trdi,d a je “oddelal 7 mesecev…)

Tretji primer: trije otroci – preživnine 1.200 evrov mesečno plus obveznost očeta, da jih vsako leto odpelje na smučanje, jim zagotovi smuačrko opremo, kolesa, rolerje in šlčitnike kadar rabijo in jih pelje za najmanj 2 tedna na morje na leto.

Osebno mislim kolikora spremnljam tale primer…tale oče bi moral plačevati minimalno jurja ali pa 1.200 evrov za tele svoje 3 otroke. To bi bilo normalno in korektno, saj jim mati nudi prebivališče, ljubezen in ogromno časa…pa tudi svojega denarja in drugih daril svojih sorodnikov. Celo če bi zahteval skupno skrnbištvo bi bil dolžan oplačevat najmanj 600 evrov materi za polovično skrb za te ortroke, če pa bo imel normalne stike in jih vozil na počitnice/dopust, jim kupoval športne pripomočke, obleko, smučanje potem bi bilo jurja dovolj

Na vsk način je tale odvetnica grdo podkupljena in jho je treba čimprej zamenjat!

New Report

Close