Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja višina preživnine-3 otroci

višina preživnine-3 otroci

[[/quote] Otroške ne morem zaenkrat zahtevati večje, ker še ni moja odvetnica vložila tožbe, so njega in mene preverjali na sodišču.[/quote]

Zakaj so vaju preverjali na sodišču, če ni začet noben postopek? Ne razumem, zakaj odvetnica ne vloži tožbe. Pred kolikim časom si najela odvetnico, da vloži tožbo?

Drugače pa… zadeve se bodo s časom umirile. Ignoriraj kontrole in govorice in začni živet svoje življenje. prej ali slej se bodo ljudje naveličali in našli drugo kost za glodat.

Otroške ne morem zaenkrat zahtevati večje, ker še ni moja odvetnica vložila tožbe, so njega in mene preverjali na sodišču.[/quote]

Zakaj so vaju preverjali na sodišču, če ni začet noben postopek? Ne razumem, zakaj odvetnica ne vloži tožbe. Pred kolikim časom si najela odvetnico, da vloži tožbo?

Drugače pa… zadeve se bodo s časom umirile. Ignoriraj kontrole in govorice in začni živet svoje življenje. prej ali slej se bodo ljudje naveličali in našli drugo kost za glodat.[/quote]Zaradi BPP , ker jaz nimam nič premoženja On ga pa ima.Na sodišču so mi povedali, da sem “REVNA KOT MIŠ” glede na njegove nepremičnine. Niso se delali norca bilo je zelo poz:itivno, gospa ne se mu dati. 16.09.2013 sem dala vlogo na sodišče, preverjali pa so naju točno en mesec. 18.10.2013 sem dobila jaz papirje in odvetnica, sedaj mora ona napisati tožbo in jo poslati nazaj.Bili so prazniki in počitnice pa gre čas mimo. Dohodnino- otroci jih hoče on uveljavljati, groza ker je uradna oseba in natanko ve kaj počne.

OK, razumem. Saj gre dokaj hitro. Sem mislila, da mogoče kaj po nepotrebnem zavlačuje.

Kar se dohodnine tiče… pri takih dohodkih kot jih ima on je v bistvu res nesmiselno, da ti uveljavljaš 3 otroke celo leto. V bistvu šenkavata denar državi, ker če imaš ti nizko plačo več kot toliko vračila ne moreš dobit. mogoče bi ti prijavila vse tri par mesecev, pa on razliko? res bi bilo pametno preračunat, ne kar apriori rečt ne. Ti nimaš nobene koristi od tega.

VEM, da treba premisliti, mi bo svetovala odvetnica, jaz sem sedaj koristila tudi skrajšani delovni čas(4 ure- zaradi majhnih otrok) tudi to moram še rešiti kako naj delam. Ali naj ostanem po 4 ure ali naj se vrnem nazaj na polni delovni čas. Ker vem da bom morala imeti vse napisano, da bom lahko kaj zahtevala v prihodnje. Lp

Že z nizko plačo praktično ne plačaš nič dohodnine. Raje na ta račun iztisni malo višjo preživnino, kot da se cenkaš za teh sto evrov na letni ravni.

Jaz moram iti na vse, pa ne zaradi sebe temveč zaradi otrok. Mi vse prav pride, če mi kdo kaj svetuje, ker si pišem čim več vsega, da bom sestavila oz. pripravila za odvetnico čim več stvari in vprašanj.Stroške sem si opredila za vsakega otroka posebej- vsakodnevni. Mogoče je še kaj takšnega, kar še ne vem, kajti tega skupaj je ogromno, lahko narediš doktorat iz tega, malo za šalo.Napisanega je bilo veliko o preživnini, vsi optimisti. Boli mene, da se mi smeje ena punčara, kaj vse bo dobila z njim v paketu. ZATO ja udariti tam,kjer take največ boli, meni se je od začetka smilil, in sem 3 -4 pisala oz. zniževala stroške za otroke. Težko je biti baraba ko si pa z nekom tako dolgo.

Te razumem, ampak vseeno ne škodi, če boš malo zvita. Ti mu prepustiš dohodninsko olajšavo, da ima boljši občutek, a zato zvišaš preživnino za 20 evrov na otroka na mesec … boš imela več od tega kot od tistih stotih evrov za olajšavo.

Hvala za nasvet, si že pišem v zvezek.Tisti,ki ste dali to že mimi veste kako to gre, mi novo ia smo kot..

Hvala za nasvet, si že pišem v zvezek.Tisti,ki ste dali to že mimi veste kako to gre, mi novo ia smo kot..[/quote]

Zato pa le sprašuj!
Verjetno tudi veš, koliko olajšave so mu priznali za tri otroke in koliko manj dohodnine je plačal na ta račun (precej!), tako da če bo spodbijal zneske, mu lahko tudi to pomoliš pod nos.

Jalur se bom kar tukaj obrnila nate, čeprav si piševa tudi pri stikih.Malo sem brskala in te zasledila, da te punce kar dosti prosijo za tvoje mnenje oz. nasvete. Csd pride jutri na vrsto, v petek je odpadlo(zaradi orožja)Otrok je pa sreči zbolel.Od kar je odšel še ni nič dal, oz. prejšnji mesec mi je rekel da bi mi dal denar- sem odklonila.Danes pa mi je po sms poslal, da bi mi dal denar za ves čas nazaj. Problem je v tem da nič ne reče koliko, jaz pa tudi ne vem koliko zahtevati, ker sem zato tudi vložila postopek gl.preživnine,ločitve, stikov. Takrat mi je rekel, da je pripravljen plačevati za vse tri otroke 500e.Problem je tudi v tem da imam BBP, ter treba javiti vsako novo spremembo glede financ.Na njegovo plačo in honorarje tudi ne vem točnega zneska koliko naj zahtevam, ter na kakšen način. Pismeno, da sem prejela denar kajti on ga bo verjetno hotel nakazati preko ŽR.plača njegova 2000e

A nismo rekli jurja za vse tri?

@Histerija. Ne sekiraj se. Gre za Jalur in očitno še eno funkcionalno nepismeno osebo in take je treba olupit do amena. Jalur še vedno verjame, da se stroški preživljanja otrok delijo 50:50 in zato mi je vse skupaj že prav tragično.

Darvinizem jebi ga…..

Bravo Mick si dojel? Stroški ne morejo iti 50:50. Če jaz vložim 90% časa in 98 % odgovornosti prevzamem, bo pokril oče kakih 70% stroškov. Če se fotr spomne kaj bi lahko on 80% pokrival, evo pa prevzamem še finance 90% jaz.
Samo se ne bo spomnil, ker ga zanima samo njegov lajf, ne pa tudi otrokov.

Ne razumeš in si še ena v vrsti razočaranih gospodinj. Če si mama, pač bodi mama in ne pričakuj, da boš zato celo finančno nagrajena.

In stroški nikakor ne gredo 50:50, razen, če imata oba starša enake dohodke in enak potencial za dohodke. Berite zaboga zakon. Ni čudno, da je tako na tem področju, če pa nič vredno odvetniki ljudi scat vozijo vsepovprek, ker ste očitno nepismeni. Odvetniki se pa ob konjaku in cigari smejejo takim butlnom.

Bravo, včeraj!
Mick: funkcionalna pismenost. Če bivši ne hodi po otroka, več plačuje.

Od odvetnica sem dobila sklep o tožbi, ki jo je vložila. Ona je napisala predlog preživnine za vsakega otroka 200 evrov, se vam zdi to v redu. Jaz se bojim, da bo manjša na koncu zaradi zbijanja. O dodatnem strošku ni nič navedla glede oblek ( zimska oblačila, čevlji ) da se bi strošek tukaj še delil. Z mano se ni nič posvetovala koliko oz. kakšna bi bila višina. Kaj menite?

Opozorite jo na to, ker bi vam morala poslati v vpogled.

Nujna določitev ostalih stroškov (oblačila, šola itd.).

Čisto relativno. Vprašanje koliko možakar prikaže zaslužka. Če ga 2.000 Eur na mesec bo 600 za vse tri težka. Vse ostalo glede premoženja je pa relativno. Vprašanje, če neka polpismena sodnica sploh razume kaj to pomeni. Osebno menim, da jih večina ne.

To, da odvetnica dela čisto na lastno pest je pa katastrofa. Jaz bi jo takoj nogiral in delal sam, kar sicer tudi v realnosti počnem. Če bi se držal odvetnice bi plačeval noro preživnino in se tudi sprijaznil s stiki, ki so izključno v korist otrokove mame. Sem pa z veliko dela dosegel marsikaj.

Glede ostalih stroškov nimam mnenja, ker sem pač na drugi, očetovski strani. Sem pa prepričan, da pri meni to nebi šlo čez, pa tudi če neformalno delam na tem leto ali dve. Preživnina se jasno ve kaj je po zakonu in tile drugi stroški so hudo raztegovanje zakona. Nikakor nebi smelo biti “dodatnih” stroškov, ker to pomeni, da sama preživnina ni ok. Preživnina je vse in to je to in neki dodatni stroški so v preživnini všteti. Seveda pa to v veliko primerih ni dovolj, kar je pač cena ločitve. Dejstvo namreč je, da ga ni sodnika, ki bo finančno obsodil neskrbnika na smrt, ker bi šlo tudi za kršitev ustave in še česa drugega.

Mame morate razumeti, da ima oče, v primeru, da mu otrok ni dodeljen možnost odit in marsikdo to tudi naredi, ker se ne misli ukvarjat s patetičnimi scenami, ki se dokaj redno dogajajo v ločenih “družinah”. Ločeni stroški so lahko totalno izmišljevanje otrokove mame in jaz kaj takega sesujem v prafaktorje pred katerim koli sodnikom. To po zakonu ni simpl stvar in se rredno v praksi udejanja. Večinoma so fiksne preživnine, kar je tudi edino prav.

Seveda pa jaz nisem odvetnik in vem kakšni šalabajzerji so sodniki in ne rabim služit kruha z zastopanjem obupanih ljudi, ki ne znajo brati zakonov in sodne prakse. Zato odvetniki predlagajo “200 Eur po otroku”, ker se ne upajo zamerit sodnikom in braniti interesov svoje stranke. Vprašanje pa je, če tožnica res ve kaj in koliko ima “uradno” oče otrok. Ima pa zagotovo slabega odvetnika:-).

Že samo dejstvo, da je nekaj odvetnik napisal brez posveta je zadosten razlog za takojšnjo prekinitev pooblastila.

Hvala za lepe besede. Jaz vem kakšne ima moj sedaj še mož prihodke in kaj še zasluži, vse je zavedeno ne more nič skriti. Z otroki ima tudi stike čeprav sem šla takoj na nož, tisti šok ko daš ščit okli sebe. Zdi se mi premajhen znesek pa ga nočem obrati, samo pošteno naj gre čez.

New Report

Close