Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja višina preživnine-3 otroci

višina preživnine-3 otroci

Pozdravljeni,

Alenka G je zelo realna oseba….ženske, ki tega ne morejo sprejeti, so pa lahko samo tiho! Zakaj pa dajete noge narazen, če veste, da lastnih otrok ne morete živeti? Aja, morda zato, ker veste (pričakujete), da bo itak mnogo bremna na moških plečih? Preden to storite, se vprašajte, ali lahko same poskrbite zanje, življenje ni potica, marsikaj se lahko zgodi v življenu in ostanete same, tudi od težko pričakovanega denarja od bivšega…. Mnogo je moških, ki bi vzeli otroke k sebi in skrbeli zanje (vključno z mano), pa lahko samo sanjajo o tem…ženske se pa samo šopirijo, kako je to težko. Zapomnte si, otroci so odgovornost obeh strašev, ni se treba samo na preživnino obešat…povejte, je pošteno, da moram vzdrževati dva otroka iz zakona, katerega bi najraje prespal (otroci nisi krivi), mati bo hujskala otroka proti meni, ona si bo lahko privoščila še kakega otroka, medtem ko jaz lahko le sanjam o kakem otroku, ki bi si ga želel z osebo, s katero se razumem, ker nisem finančno sposoben tega? Mati bo že nabrala svoj denar za preživetje, otroke bo znala vzdrževati z polovico prejetega denarja, jamrala pa tako, kot da ima pol premalo!!! Zelo se strinjam z Mickom, babe ste najbolj krvoločno maščevalno bitje, kar jih je pod soncem!

…. da te brez “babe” ne bi bilo….

Vse dobro v 2014!

Pozdravljeni,

Zapomnte si, otroci so odgovornost obeh strašev, quote]

ja otroci so odgovornost obeh staršev. In vso pravico imam da se mi zdi krivično, da moram za njih skrbeti sama. Pa čeprav zmorem, pa čeprav mi denar kdaj tudi za luksuz ostane, pa čeprav ima oče sodno prepovedane stike zaradi nasilja in alkohola. Še vedno bi lahko vsaj vprašal če kaj rabijo. Pa ni že kakih 5, 6 let.
Ja krivično je, pa čeprav je realnost, da ne morem nič spremeniti. No lahko na glas pridigam, da je krivično do otrok, da očetje mame kaznujejo preko otrok.

HOJLA. Glej meni je prikrival razmerje, čeprav sem ga spraševala če ima vezo. Ko je odšel je starejša dva objel, malega pa še pogledal ni. Potem pa mi reče, da to ne bi naredil če tretjega ne bi bilo. TO JE ZA VAS OČE: ni bil takšen, če mu kaj rečem ( kupi jima kaj za obuti, da bosta imela pri tebi dobim odgovor ti bom zbijal preživnino, vozi jih brez sedežev, ker si misli da ima to pravico- kje je varnost otrok!!) škoda otrok, ker vedno nastradajo. Želim Vam lepe praznike, tukaj na forumu pa vprašam za kakšen nasvet, ker sem preveč zaupala njemu, in še vedno popuščam zaradi otrok. Danes sem bila doma in ga otroka čakata že od 11 kdaj pride po njiju- sem še vedno v službi( obljubil je pa ob 11 uri) nikamor nisem šla z njimi.

Trdna, še enkrat se bom vtaknila v olajšavo pri dohodnini: tvoj bivši ima mogoče res visoko plačo, ampak za svoj denar pa slabo skrbi. Vidva morata za optimalni iztržek otroke deliti po mesecih: se pravi on vse tri za 8 mesecev in ti vse tri za 4 mesece (čeprav, glede na tvojo plačo, bi bila primerna delitev prej takšna, da on uveljavlja vse tri za celo leto in potem vidva interno poračunata razliko: ti izračunaš, koliko nižjo dohodnino bi imela, če bi uveljavlja vse tri otroke za pol leta. On izračuna, koliko dohodnine bi plačal, če bi otroke uveljavljal pol leta, in koliko dejansko, ker jih bo celo leto. Nato ti on povrne tvoj izračunani znesek plus polovico razlike pri njegovi dejanski dohodnini).
Ker vem, da se ne spoznata, bom napisala primer (seveda ne gre za dejanske zneske, ampak imaginarne). Primer mu pokaži in skušaj razložiti oziroma naj on vpraša nekoga, ki se dejansko spozna na dohodnino. Ta, ki mu je svetoval zdaj, se NE spozna.

Ti bi zaradi uveljavljanja treh VDČ za pol leta plačala 200 evrov dohodnine manj.
On bi plačal 600 evrov manj. Skupaj bi plačala 800 evrov manj.
Ker bo uveljavlja tri otroke vse leto, bo plačal 1000 evrov manj. Vidva skupaj torej 1000 evrov manj. Prihranek je 200 evrov.
Torej: on mora tebi dati 200 evrov, kolikor bi bila tvoja olajšava, plus pol prihranka, se pravi 100 evrov. In sta oba sto evrov na boljšem.

Histerija: Daj prosim tale primer še enkrat razloži. Res ne razumem.

Zakaj pa rabiš razumeti?

Rabim. To me še ni doletelo. Samo čakam kdaj me bo.

Ne, te ne more, ker je takšno preigravanje mogoče samo, če se bivša zakonca dogovorita. Ti vložiš olajšavo za celo leto, ona za celo leto in bo DURS sam razdelil vsakemu pol.

Super. Sej bi v vsakem primeru dal takoj vlogo za znižanje preživnine zaradi znižanja razpoložljivega dohodka. Odlično. Itak mi je pa še dolžna denar od “skupnih (beri mojih) vlaganj” v NJENO stanovanje. Ampak na koncu pride najslajše. 🙂

Problem je v tem, da sem mu predlaga da naj odpre poseben račun in nakaže tja znesek, če noče dati meni, pa naj se varčuje za otroke še posebej. Toda ne; on hoče imeti denar in pika, pa ga naj potem prosim ali pustim.Ko se vidiva zaradi stikov otrok mu omenim toda nič. Januar je tukaj bom videla,če bo on sedaj kaj predlagal, ker misli da bom še vedno popuščala.

Hojla
Sva tik pred obravnavo na sodišču. Glej ga zlomka dobim sms , da mi pripelje prikolico drv za kurjavo. ZAKAJ: ker ti ne bom plačeval za kurjavo, ki je napisana na zahtevku.

S čim pa ti zagotavlja, da ti bo vozil drva vsako leto naslednjih xx let? Preživnina se ne določa samo za eno leto.

Lahko pa dasta to v sporazum: toliko in toliko kubikov nasekanih drv na leto v blagu ali denarju (da ti ne bo slučajno metrskih drv vozil).

Sprovocirati me hoče, kar mu je na nek način uspelo. Ja nekaj drv bi bilo nasekanih drugih tanjših vej bi pa celih pripeljal, kajti drugo je vse prodal, gozd kar ga je seka na veliko( kupil med zakonom) prazno bo vse.Na vse mogoče načine bo zbijal, to vem sama in obljubil je vsako leto drva, samo ne vem kje bo sekal? Saj se mu ne bom dala. Sem pa sama pri sebi spet v fazi, kot je bila na začetku, film se spet vrti v moji glavi. Po sms sem mu poslala da naj komunicira z mojim odvetnikom, mene pa pusti pri miru.Hudič je v tem ker so trije mali otroci, oz. malega mu je treba izročiti. Ne vem kako ste ve na bivše gledale oz. komunicirale ker to je oseba ki je naenkrat ne poznaš več.

V bistvu je tole način manipulacije. Če rečete ne, hvala, tvegate, da vam bo na sodišču rekel, da ste nehvaležni itd. Če vzamete, bo sebe pokazal v lepi luči in res je, da s tem ne garantira, da bo to počel vsako leto.

Tako kot je histerija zapisala, napišite v poravnavo kaj in kako. Jaz pa na vašem mestu ne bi vzela tega in bi na sodišču tudi jasno in glasno povedala, da sem sicer hvaležna, ampak da se pa v tole njegovo igrico ne mislim spuščat, ter da se počutim totalno ponižano, ker je očitno mnenja, da sem ali nesposobna kupit drva, ali pa da mi ne zaupa in predvideva, če mi bo dal denar, da ga bom zapravila. Če je pa drva dobil, še pa toliko huje, ker nisem odpad za kramo, ter bi lahko imel vsaj toliko spoštovanja do mene, da mi ne bi stvari, ki jih očitno on ne rabi, dal meni. Res je tule veliko jaz, jaz – bi tam vse bolj povedala v smislu mi in otroci. Ok, ampak to je zgolj moje mnenje.

Kaj pa če poveš, da so to drva iz tudi “tvojega” gozda, torej tvoja. Pa še, da naj ti da polovico zaslužka od drv, ki jih je prodal, ker je sekal brez tvojega dovoljenja.
Kako daleč ste z delitvijo premoženja?

kakšen znesek si pa dala za letno ogrevanje, da je to tak velik strošek?

Je na takšnem položaju, da se je drage punce o vsem pozanimal. Tudi ko sem ga v enem gozdu dobila in mu lepo rekla ali ni pol mojega- pa bi prišla pospravljat.Ne da se mi kregat, ker ravno to želi. Danes me je še v službo klicaril, da otrok nima še obutve za ta letni čas, ampak je še v zimskih čevljih, ter da se ni preoblekel v oblačila za k njemu- fina.Za povrh pa ga je poslal še po kolo domov.
Drva je on priskrbel iz gozda ali pa iz našega ( od staršev) vsako leto.Doma smo pa žagali in pripravili drva. On je že dve leti prodajal iz gozda drva ali pa hlode.
PREMOŽENJE pa nismo še nikjer, po njegovem nekaj denarja ali pa avto bi mi kupil To je to.

Jaz bi mu rekla, da imam še v planu pospravit svoj del gozda in prodat drva in hlode iz svojega gozda. Rok za čiščenje iglavcev po žledolomu pa je do maja ;).

KONEC POSTOPKA
Preživnina za 3 otroke 600e, določena, s tem da se je ustrašil in pristal na ta znesek, ker je priložil na sodišču samo plačilno listino, brez drugih dokazil, na katerih je vidno koliko ima še drugih prihodkov. V pol ure smo zaključili.
SPRAŠUJEM VAS, koliko časa imam za premoženje da se odločim. Na vse kar ima (je bilo kupljeno in prihranki) mi ponuja 10.000e. ZA 12 let zakona.
Odvetnica mi svetuje naj vzamem, ter da mu bova sporočili v tednu dni.

New Report

Close