Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Reprogenesis?

Reprogenesis?

Pozdravljeni ,

Kar nekaj brskanja je bilo potrebnega da sem našla tale forum. Z veseljem in solzami v očeh sem brala zgodbe punc in upala na najboljše. Upam da je še kateri ratalo. Ravno sem v fazi izbiranja klinike. Sem čisti začetnik, še v nobenem postopku samo z odločbo komisije za darovano žensko celico ker sem pri 34 v menopavzi ……. začetni šok je mimo in upam na najboljše …… denar je vprašanje (ker ga ni na pretek) in po mojem ne bom mogla na veliko postopkov zato bi rada izbrala kar se da ok. Vem da nikoli ni zagotovila, bi pa bilo super če bi se še katera javila ki je bila pri Dr. Sobeku uspešna …… Zaenkrat sem poslala uvodna vprašanja na več klinik potem pa se moram odločit …….Kakšen nasvet kaj naj upoštevam ali bom pozorna? Hvala za info

Od vsake klinike dobi vse podatke;
– cenik in kaj posamezna cena vključuje glede na ceno (npr: jajčna celica je v ceni, pregledi niso in jih moraš plačati posebej, enako če testiranje sperme vključuje ali ne),
– čakalna vrsta,
– katere garancije klinika nudi (npr. če je četrti postopek brezplačen, če trije ne uspejo – npr. to nudi moj naj naj Reprofit iz Brna),
– katere preglede lahko opraviš že v Sloveniji (na napotnice, to je ceneje)
in še in še in primerjaj klinike meda sabo. In njihove objavljene rezultate oz. % uspešnosti. Tu z distanco, ker so klinike ki zaradi doseganja svoje uspešnosti sprejemajo le pare, ki imajo možnosti zaposlitve.

Odličen in najboljši za odločitev je angleški forum Fertility Friends (http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?topic=248973.0), kjer ima informacije o vseh klinikah, rezultate, mnenja, probleme, poti, namestitve ipd.

Preštudiraj vse in si naredi mnenje, namreč denar kar izpuhteva če upoštevaš plačilo postopka, dodatnih postopkov, namestitev, poti. – prideš na visoko cifro (pri nas cca. 5.000 Eur, za celoten postopek, skupaj z zmrznjenčki, če so bili), ob predpostavki, da kupiš srečko in upaš na rezultat, ki ti ga nihče dejansko ne more garantirati. Ob predpostavki neplodnosti je v teh postopkih ogromno dejavnikov, na katere človek na zdravniki nimamo vpliva. Tako da si postavi ceno, cilj in mir, veliko, veliko osebnega miru, ker to je eden ključnih dejavnikov.

Srečno!

Pisala: Mati dvojčkov, darovani zarodki, peti postopek, trije v tujini, Brno.

Živjo punce 🙂

mislim na vas in držim pesti za vsako posebej, čeprav se ne javljam več.

Naj povem, da imam doma dva srčka Elo in Filipa. Uspešen je bil 12. postopek v Fertimedu (tam eden postopek, prej 2krat neuspešno v Pragi).

Nosečnost je bila težka, v celoti sem jo morala preležat, prisotne obilne krvavitve do 17.tedna in nenehno kakšen razlog za skrb. Prišli smo do 33.tedna in je sedaj k sreči vse vredu.

Želim vam, da čimprej zagledate tisti magični plusek

Super Upanje, iskrene čestitke!!!

Sem mislila nate. Super da se je izpeljalo kot se je. Ja te nosečnosti so peklenske, tudi moja je bila. Dobro jih cartajte, spite z otroki, bo z delom in časom bolje čez nekaj let. Srečno!

Upanje, iskrene čestitke!! Potem sta 9 postopkov imela pri nas, z lastnimi celicami? Nikoli uspelo? Potem sta šla po darovane celice ali zarodke?

Tudi midva razmišljava po 9 postopkih kaj bi naredila – ali darovani zarodki ali posvojitev?

Živjo vsem,

naj pohvalim kliniko Fertimed – sem šla 1 krat v postopek z darovano jajčno celico in smo sedaj v 9. tednu 🙂 Klinika se mi zdi fajn – mogoče ne ravno najmoderneje opremljena, vendar je osebje prijazno in strokovno. Za vse skupaj – postopek, preglede, 2x vožnja, bivanje in hrana sva dala cca 4000 EUR, kar se mi zdi v primerjavi z ostalimi, kar ok 🙂 Toliko da veste 🙂

No, jaz žal Fertimeda ne morem pohvaliti … Vse prej kot to …
Že ko sem bila prvič na sestanku se mi je zdelo, da Sobek v meni vidi samo €€€€. Žal, jaz sem dobila takšen občutek.
Potem smo opravili en postopek (ni bil uspešen), v katerem sem imela tudi en zamrznjen zarodek. Ko sva plačala ceno postopka nama je Marketta (kooordinatorica za IVF) rekla, da je zarzovanje zarodka, ki je ostal, vključeno v ceno. V prejšnjem tednu pa sva šla po ta zarodek, ki pa žal odrzovanja ni preživel in so od naju zahtevali 500€ za odmrzovanje.
Zgodbe raje naprej ne razlagam (kreganje, grožnje s policijo, …), ampak sva dosegla, da tega nisva plačala. Na tem sva vztrajala, ker ni nihče, niti Sobek niti Marketta, nikoli omenil, da odmrzovanje stane 500€ in ker ta cena ni zapisana nikjer na ceniku.
Banda požrešna!!! Nikoli več v to kliniko!!!!!!!!!!

Zdaj sva se odločila, da greva v javno bolnišnico v Brno. Tudi tam delajo postopke OBMP z darovanimi jajčnimi celicami. Tu je link: http://www.ivfbrno.cz/en/
Pozna katera oziroma ima izkušnje s to ambulanto? Cene so nižje kot v privat klinikah: 3500€ (consultations and hormone examinations, sperm count, donated eggs, ICSI, cultivation 72 – 120 hours, assisted hatching, embryotransfer) oziroma 3800 € (consultations and hormone examinations, sperm count, donated eggs, PICSI and ICSI, embryo monitoring Primo Vision, cultivation 72 – 120 hours, assisted hatching, embryotransfer). Uspešnost z darovanimi jajčnimi celicami je 49% .

No, odmrzovanje je na ceniku, kar poglej – meni so to povedali, ker sem tudi glede na cenik spraševala…Je pa res, da internetna stran glede cen in vsega mogoče ni najbolj ažurna in je treba kar spraševat…saj tega kolkr sem se drgač zanimala, ni imela nobena klinika zraven v osnovnem programu, ampak je treba zamrzovanje in odmrzovanje ponavadi doplačat.

Ja, na ceniku je odmrzovanje+transfer zarodka 450€.
Za odrzovanje pa nikjer ne piše, da je cena 500€.

Hej
Čestitke vsem ki vam je ratalo tu ali tam.
Hvala Ksantipa1 za nasvet glede izbire klinike. Na koncu sem se odločila za kliniko GYNEM v Pragi. Je sicer nova (od sep 2013) ampak so zelo ažurni in prijazni in imava v petek že prvi sestanek. Sicer nI sem našla nikogar iz slo ki bi šel tja ampak midva greva vseeno.
Fertimed me žal ni prepričal s transferjem brez ultrazvoka in 3 urnim ležanjem z nogami v luft:/ ….
…drugače pa mislim veliko spraševati v petek da se vse prepričam.

Potem pa upam na najboljše.

Cebelica008 kje si našla cenik za javno kliniko? Samo za razmislek. Piše da donorke ne darujejo zaradi denarja? Zakaj je pol cena še vedno kr visoka? Sej ne dobi samo 700 evrov donorka kar je razlika ali pač?

Držite pesti tudi zame…škodit ne more 🙂

pikapoka33 – veš, da sem tudi jaz full razmišljala o Gynem. Vem, da Angležinje kar hodijo k njim, pa ful lep % uspešnosti imajo. Ampak tudi jaz nisem našla nikogar, ki bi šel.
Kolikšna pa je cena tam?

Ja, pikapoka33, donorke dobijo od 500 do maksimalno 700€ (odvisno od kvalitete celic). So članki v češčini na to temo, ki so dostopni na netu. Ja, sem bila tudi jaz šokirana, ko sem to prebrala.

Kdo so te donorke v javni kliniki v Brnu, ne vem. Bom vprašala v četrtek.
Pošiljam link do cenika: http://www.ivfbrno.cz/en/price-list/t1043

Lp

Pikapoka, daj prosim napisi potem kaj boš zvedela.. Srečno.

Aja, kolikor sem jaz gledala, je reprogenesis se nekje najbolj uspešen..

Hej punce….

Dolgo se nisem oglasila ker nisem hotla ‘jinxat’ česa ampak zdaj vam z veseljem povem da teče 12 teden moje nosečnosti. Takoooooo sem vesela;)

Kot sem že omenila sva šla v Prago – Gynem. All in all mislim da so povsod iste cene samo eni zakamuflirajo to drugi ono.
Sicer prvi razgovor za moje pojme ni šel ful dobro ker zdravnik ni razložil step by step postopka in sem mogla kr fejst spraševati in itak so skriti stroški ampak ker sva že naredila 700 km sva rekla OK.

Potem pa testi in iskanje donorke pa novo leto vmes in tako sva začeli jemati zdravila šele konec januarja. Za transfer sva šla gor samo za 2 noči in potem bolniška zame in 14 dni čakanja. Clearblue pozitiven potem pa ultra dolgi 4 tedni do UZ In neizmerno veselje ko slišiš srček 😉

Imava še 5 zamrznjenčkov v Gynem. Zdaj čakam na povračilo stroškov (itak vem da ne bom dobila niti pol ker postopek skupaj z embryo monitoring in pa zamrzovanje me je prišlo 5300, brez prevoza, hotela, hrane… no vsaj zdravila so vključena) in se veselim malega škrata.

Ker je vse OK grem tudi nazaj delat vsaj do konec poletja.

Čebelica008 kako je šlo tebi?

Lep pomladni pozdrav vsem

Pozdravljene vse punce, ki berete to stran.

Čestitam Pikapoka33, super, da ti je uspelo. Kar pogumno naprej, nato pa še po zamrznjenčke.
Pikapoka33, zanima me, zakaj te je Gynem bolj prepričal od npr. Reprogenesisa, Reprofita ali PFC-ja? Praviš, da je cenovno tam tam. Je morda razlika v ceni tudi glede števila j. celic?

Tudi jaz se odločam za novo kliniko, čeprav sem jeseni 2014 že bila v Olomucu, kjer sem bila prvič zelo prepričana, da bo uspelo, drugič pa se mi je zdelo, da je vse le farsa in da so že vedeli, da ne bo nič. Šla sem namreč še po enega zamrznjenčka (z donorsko celico) ob transferju pa so rekli, da sta od prvič ostala še dva? Koordinatorka Marketta je delovala vse bolj površno (kot da bi komunicirala z neštetimi) in me kasneje sploh ni poklicala (tudi jaz je nisem, ker sem bila čisto na dnu). Po novem letu pa prejela pismo dr. Sobeka, ki me je spraševal, komu vse sem dajala denar in koliko sem ga dala in da mi bo pri naslednjih postopkih dal 10 % popust, če mu posredujem vse informacije … Do tega je seveda prišlo zato, ker mi niso izstavljali fiksnih računov in si je nekdo očitno vzel nekaj zase …

Po vseh teh šokih, sem na začetku in še zadnjič bom poskusila, saj sem že krepko čez 40.

Čebelica008, a lahko sporočiš, kako je bilo na javni kliniki v Brnu?

Vsem, ki imate samo eno veliko željo želim, da vam letošnja pomlad da novih moči za nadaljevanje poti.

laprimavera,
jaz sem danes že drugič prejela mail od Sobeka in me isto sprašuje po računih.Prvič mu nisem nič odgovorila,mi tudi ponuja 10% popust,če pridem spet k njim,ma jaz tja ne grem .
Zdaj pa ne vem al mu pisat,saj jaz nisem prejela niti enega računa,vse na lepe oči.

Čez dober teden grem po moje zadnjič probat srečo,sem krepko čez 40.
čestitke ostalim nosečkam
mila71

Mila pozdravljena,

včeraj, ko sem se odločila, da pišem na forum in tudi drugim povem o Fertimedu iz Olomuca, mi je Sobek ponovno pisal in spraševal o denarju ter povedal, da je Marketo odpustil. Res nimam energije, da mu razlagam, komu in koliko denarja sem dala. Dejstvo pa je, da smo plačale toliko, kot so zahtevali …

Mi lahko poveš, za katero kliniko si se odločila? Lahko me tudi pokličeš 041 357 300.
Jaz naj bi šla pred poletjem gor, vendar se še odločam za kliniko.

Lep pozdrav vsem.

Živjo

La primavera ko sem delala svojo ‘raziskavo’ sem primerjala oddaljenost, čakalno dobo, koliko celic zagotavljajo, ali so vključeni testi in zdravila itd.

Seveda nisem ‘znala’ brati drobnega tiska in nisem vedela da vključena zdravila pomeni do prvega testa nosečnosti torej 14 dni po transferju in ne do 14.tedna. Hvala bodu sem potem vsa ostala zdravila dobila pri nas na recept tako da ni bilo treba doplačevati.

Potem so oglaševali da če je prvič neuspešno je transfer zamzrnjenčkov 400 evrov ampak ni pa napisano da je zamrzovanje 500 evrov!!

V glavnem to je na Češkem biznis na kubik in mislim da all in all je pri vseh približno enako.

Sem pa Fertimed že takoj odpisala ker sem brala da ti kar na slepo vstavijo zarodek (v Gynemu so z ultrazvokom in sem vmes lahko gledala in je pokazal pikico kjer je embrijo 😉 Pa da moraš v Fertimedu pol 2 uri ležat z nogami v zrak. Tu sem šla po 15 min počivat v hotel.

Meni se je nekako zdel Gynem najbolj odziven takrat in hitro sva dobila datum razgovora čeprav se je potem zavleklo. Ne vem pa če imajo predstavnika v slovenščini/hrvaščini, ker midva sva vse v angleščini urejevala. In tudi glede računa ni bilo problema. Sem imela 2 posebna računa in še enega ki je bil kao potrdilo da sem plačala.

La primavera in Mila71 obema želim veliko sreče da rata.

Pozdravljene, nama je uspelo v Fertimedu in sem v 7 tednu noseča z dvojčki. To je bil moj 12 postopek in prvi pri Sobeku. Namenjena sva bil po darovane zarodke a prepričal naju je da poskusiva še s svojimi,le da naredim laparoskopijo in histeroskopijo pred postopkom. Lahko samo rečem,da mi ni žal da sva se odločila za Fertimed,kljub dostim kritikam.

Jaz sem bila 2 krat v pfc-ju. Žal brez uspeha, et 3 dan. Darovani zarodki.

Ne bi več šla tja. Sploh pri 2 obisku, zelo neosebno…. Ogromno tujk, koordinatorke so se jim klanjale, sama pa sem čakala na transfer od 9. 30 do 12 tih. Moje koordinatorke pa ni bilo blizu. Poleti, v vročini, brez klime, na novi lokacij. Po et- ju so pozabili name. In sem šla vprašat, zakaj ni nikogar kljub temu, da po et. ju ležim uro in pol. Potem so mi dali lekarsko spravo, napačno napisali estrofem (količino).
Leta 2011 sem bila v reprofitu, darovani zarodek, ni uspeha, ampak pozitivno vzdušje. Priporočam…
Mila, na katero kliniko pa se sedaj odpravšljaš? Jaz bi poskušila še enkrat v reprofitu ali gynemu.

Lp.

New Report

Close