Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Reprogenesis?

Reprogenesis?

Tudi jaz v Prago- antikardiolipinska telesa se preverijo, da se isključi antifosfolipidni sindrom. Le ta je pogost vzrok za splave oz. neugnezditve zarodkov. Sindrom sicer ni prav pogost, vendar, če je to razlog je super, saj je zdravljenje dokaj enostavno (vsaj koliko sem brala). Preiskava pa poteka tako, da ti vzamejo kri.
LA so mogoče protitelesa na lupus (sicer ponavadi piše LAC)…ne vem. Če je to to, se spet vidi iz krvi. Gre pa za imunološke preiskave, ki odkrivajo avtoimune bolezni, saj so tudi te včasih razlog za neplodnost.
Upam, da sem ti pomagala. Koliko postopkov že imaš za sabo? Jaz sem tudi razmišljala, da bi delala nekaj teh reiskav (sicer samoplačniško), vendar se še nisem odločila.
Srečno,

Živjo,

za sabo imam 4 postopke s svojo celico in darovanim semenom, vedno blastociste (2), nikoli plus. Potem pa še 2 krat prenos 2 blastocist (darovani zarodek), nikoli plus.

Hvala lepa za pojasnila glede napotnic.

Kako pa poteka histeroskopija oz predrtje endometrija?

LP.

Histeroskopijo sem imela pred zadnjim postopkom, saj naj bi pomagala pri vgnezditvi. V tem postopku sem tudi zanosila. Izgleda pa tako kot navaden pregled, samo da ti z enim inštrumentom malo poškodujejo endometrij. Mene je kar bolelo, ampak traja samo par minut in se da preživet. Takoj po pregledu greš domov.

No, to mi je predlagal ginekolog v mb, saj se mi noben zarodek še ni vgnezdil. Tudi darovani ne. Koliko časa pa to pomaga pri vgnedzitvi. Samo pred postopkom ali tudi za nadaljnje postopke. Namreč za to metodo sploh še nisem slišala. Je to tako boleče kot punkcija?

Hvala. Lp.

Tudi jaz v Prago, mislim, da to pomaga samo za naslednji posopek, saj se po menstruaciji sluznica obnavlja. Jaz sem preživela 3 punkcije pri Rešu- bolečine se ne da primerjat. Res malo boli, ampak ni nič hudega. Čez 1 uro sem že pozabila, da se je karkoli dogajalo. Ena punca, ki je bila takrat z mano pa je bila čisto ok- je rekla, da jo ni nič bolelo. Brez skrbi, sigurno ne bo hudo.

Torej manj boli kot punkcija? A tudi pogleda druge stvari s histeroskopijo? Če je vse ok?

Je, veliko manj boli. Mislil, da s to histeroskopijo pogledajo tudi druge stvari. Pri meni je recimo videl, da imam eno minimalno pregrado in jo je istočasno tudi odstranil. Možno je, da me je zaradi tega bolelo bolj kot druge punce.

Najlepša hvala za odgovor. Ti pa si po tem zanosila? Kje so ti pa delali histeroskopijo?

Hvala.

LA je lupusov antikoagolant..

Ja, po histeroskopiji sem zanosila. Delali so mi jo v MB. Žal sem potem v 11. tednu imela splav, tako da sem spet v postopku…

Želim ti, da se ti tokrat nasmehne sreča in da bo postopek uspešen. Sama si niti ne znam predstavljati, kako srečna bi bila, če bi zanosila. Upajmo na najbolje!!!

In da se bo tudi z naših domov slišal otroški jok in smeh!!!!

🙂

Vse lepo.

Pozdravljene…

Kot obljubljeno vam pišem kako je bilo pri dr. Sobeku v Fertimedu.

Moram reči, da sta oba, Marketta in dr. Sobek, prijazna in dostopna. Midva sva vprašala vse kar naju je zanimalo in na vsako vprašanje sva dobila odgovor. Tam sva bila 4 ure..

Ne vem, če me občutek vara, ampak ko sem spraševala glede donorke in če upoštevajo barvo las, oči, krvno skupino, mi je vedno dr. odgovoril, da lahko vse to upoštevajo ampak ne vidijo v čem je smisel. Jaz imam občutek, da so bolj malo pozorni na fiziološko podobnost donorke in nas, ki pridemo v donorski program. Saj je na koncu res pomembna le to, da je otrok zdrav, medtem ko je barva las in oči res postranskega pomena. Bom pa nekako poskušala vztrajati pri tem, da želim mlado donorko. To se mi pa zdi res pomembno.

No, midva sva se odločila za program 4-7 jajčec, ki stane 3000€. Nekako se nama zdi bolj ziher varianta.
Poleg tega sva plačala prvi razgovor 200€, shranjevanje sperme 100€ in pregled krvi 150€. Ker računava, da bova vzela še monitoring, kar lahko nanese max 300€, naju vse skupaj stane max 3750€.

Midva imava dober občutek. Mislim, da se za nas, ki prihajamo iz tujine potrudijo in da želijo, da nam uspe.

Zdaj pa čakam na zasedanje Komisije za OBMP. Kot kaže še ne bo tako hitro. Lepo si jemljejo čas!

Cebelica, mene pa zanima kdaj si bila na razgovoru, ker meni je Marketa rekla, da je dr. Sobeka ni na Češkem še vsaj en teden.
Jaz sem imela transfer 21.3. pri dr. Sobeku dveh zarodkov in sedaj nestrpno čakamo na rezultat.
Lp,

Grofica,

jaz sem bila pri Sobeku 25.3. Tako, da ne bo držalo, da ga ni bilo…

Kako je potekalo vse skupaj? Imaš kaj zarodkov zmrznjenih?
Držim pesti, da ti uspe. 🙂

Cebelica, nimam nič zamrznjenčkov. Vzela sem postopek za 3000, kar pomeni 4-7 jajčec. Dobila sem jih 9, od katerih se jih je 7 oplodilo in na tretji dan so videli katera dva sta najboljša in so mi jih vstavili. Meni je zdravnica razložila, da jih hočejo čimprej vrniti v naravno okolje ko vidijo dva vodilna.
No, sedaj pa čakamo… .

Grofica

Tudi jaz sem izbrala postopek 4-7 jajčec.
Torej ti monitoringa niso delali? Jaz sem Marketo vprašala glede monitoringa in mi ga je priporočala. Tudi Sobek mi je rekel, da če je veliko celic, da potem čakajo in naredijo monitoring, da vidijo katere se najbolje razvijajo. Kaj so te sploh kaj vprašala glede monitoringa, če ga boš imela ali ne? Glede na to, da je dodatno plačljiv verjetno vsako prej vprašajo.
Torej preostali zarodki niso bili dovolj kvalitetni, da bi jih zamrznili? Ker ko sem Marketo vpršala kaj je z ostalimi zarodki, ki so dovolj kvalitetni in ostanejo, mi je rekla, da jih zamrznejo. Jaz se namreč nagibam k temu, da bi mi vstavili le en zarodek.
Kaj pa transfer? Z ali brez UZ?

Čakanje je mučno, verjamem… Upam, da ti čimprej mine in da zagledaš +. Srčno upam… Kdaj imaš predviden test?

Cebelica, transfer pri Sobeku je brez UZ, v bolniški sobi, ker potem v istem položaju z dvignjeno zadnjico ostaneš še najmanj pol ure. Vse skupaj naj bi tam odležala 3 ure. Jaz nisem imela monitoringa, saj mi ni noben povedal. No, pa saj takoj ko se je videlo vodilna zarodka in so priporočali transfer.
Kdaj pa greš v postopek?

še par dni…..test bom delala v petek.

Ja, saj če se je videlo vodilna, potem je to tak to…
Držim pesti zate…

Jaz še čakam na Komisijo OBMP, da bom imela sofinanciran postopek. Ko dobim odločbo pa takoj v postopek.

Naj te samo opozorim, da se prej zmeni za račun in vse papirje, ker jaz nisem dobila nič računa, pa tudi druge mislim, da niso dobile.
lp,

Grofica, hvala za opozorilo.
Sem na vezi z eno žensko in tega foruma, ki je bila v začetku leta pri Sobeku na transferju in mi je povedala, da ni dobila nobenih papirjev. Zato sem že preko maila povedala, da po postopku nujno potrebujem in dokumentacijo in račun. Tudi na razgovoru sem še enkrat povedala kaj potrebujem, kaj zahteva naša zavarovalnica za povračilo dela stroškov. Sobek in Marketta sta rekla, da ni problema.

Bodi dobro…

New Report

Close