Najdi forum

prenizka preživnina?!

Jalur: Kazensko ovadbo ne dajaj pri lokalni policiji. Daj jo kar na tožilstvo direkt. Navedi vse od prvega do zadnjega.

Mick – Kakšni zaslužki? Kaj kako se to deli?

Sem že napisala, da sem za vse sama. Zaslužim toliko, da mi za dve osebi ne pripadajo nobeni socilani transferji, nič OD, nič socilane najmenine, nič subvencij ničesar, jasno??!! Otrok porabi mnogo več od jurja mesečno, sem napisala tudi kaj vse zadnje čase, ko je nastnik, nima, ker enostavno ne morem kupiti, ker gre za odrasle stvari pa pač ne dobiš več podarjeno ali na posodo. Če vse skupaj sešteješ, vidiš, da gre za otroka min 1200 evrov povprečno na mesec, brez pretiravanja, prištej še 375 mojega deleža najemnine in 200 evrov za hrano in čistila, pa še 435 evrov za avto (nižjega razreda valjda, ki sem ga kupila na kredit, ker sem za 10 let starega zapravila 1500 evrov samo za popravila v pol leta in tega nisem več zmogla! in raje kupila nekaj zelo zelo racionalnega v garanciji na petletni kredit z minimaliziranimi stroški servisa in ostalega vzdrževanja – lej gume bom morala kupiti nove vsake 4 leta zaradi varnosti (tisto leto otrok lahko pozabi vse športne pripomočke in podobno), in seveda imam tudi zimske (vedno kupim take najboljše mapka 40% v akciji), ker sem vsak dan na cesti!)..no že seštevek tegale presega moje mesečne prejemke..veliko mi prispevajo starši, plačajo vse počitnice npr. in še marsikaj..sebi ne morem privoščiti ničesar, čeprav za slovenske razmere odlično zaslužim…no kje je moje življenje po ločitvi??? (ki ga tako zagovarja malimajič44) Ko imaš enkrat otroke “življenja” razen z njimi pač ni več, ker vse investiraš vanje, tko izi to je, samo kot pravim, le razvajeni slovenceljčki tega še niso dojeli… Jaz bom verjetno imela lajf po 65 letu, če bom še v službi in jo seveda imela za tak denar kot danes, ker penzij itak ne bo nič…samo to razlagat običajnim egoističem je science fiction..trenutno razmišljam kako bi si našla še kakšno dodatno zaposlitev oz. zaslužek, da bom lahko kupila gume čez dve leti, otroku bicikel in rolerje ter nama končno začela plačevati počitnice, ker večno tudi moji starši nimajo neomejenih virov in če bodo šli v dom bodo šli vsi njihovi prihodki tja…morda bi bilo fino, da začnem tudi varčevat za otrokov študij? Govori se,da bo plačljivo…Pa fino bi bilo,da bi zalsužila še za neke prepotrebne zdravstvene terapije, ki jih potrebujem in so samoplačniške in si jih trenutno enostavno ne morem privoščiti…frizer, kozmetičarka in moje obleke niso niti na tem seznamu!

Drugače pa še vedno čakam na pojasnitev kako se za otroke porabi 200 evrov mesečno…mam občutek, da je malimajič44 pozabl zapisat eno ničlo na koncu…

aja malimajič44..sem še mal brala tvoje nebuloze…lej, če bi moj ex slučajno skrbel za otroka in četudi bi plačevala “normalnih” 300 – 400 evrov preživnine (ti itak predlagaš 110-150)..a se tebi sploh sanja kakšen luksuz v žviljenju bi bilo zame teh dodatnih 800-900 evrov mesečno??????? Ni problem, nobenega dodatnega dela ne bi rabila (čeprav bi si to celo časovno z lahkoto privoščila! ne pa sedaj ko moram biti doma zaradi otroka in ga razvažat okrog in podobno, na srečo moj nima problemo v s šolo in jaz nisem prezaščitniška mama, ki bi otroku težila s šolskim delom, sem poskrbela, da je samostojen in ma same najboljše ocene, ampak so tudi otroci, ki potrebujejo tudi tovrsto pomoč staršev), lahko bi skoz hodila na rekreacije, fitnes, masaže in na manikuro, pedikuro, kozmetičako, pa še za kak welnes vikend tretmajček bi mi ostalo :)))) Pa še otroka bi tistadva vikenda na mesec komot vozila na smučanje ali kamorkoli (saj v moji mali sobici pač ne bi blo treba bit). Če pa bi se celo preselila k staršem (imajo veeeliiiiko preveliko hišo namreč in kot rečeno lokacija brez otrok sploh ni problem) bi imela še vsaj 300 evrčkov mesečno viška!
Verjetno je boljše, da ne živim tako, ker bi se gotovo hitro našel kak lažnjivi izkoriščevalski kljukec, ki bi hotel prav po pijavksto se pripopat name – ne hvala.

Jaz sem pa svoji predlagal, da kompletno skrb za otroke prevzamem sam pa se je, milo rečeno, pokakala.
Tisti moment ni vedela kako bi v tem preimeru zmogla čez mesec, sama, da se razume, z malo več kot jurčka plače…
A ni to hecno?[/quote]

Očitno nima popolnoma nobene predstave o tem, koliko stane otrok in je tako kot malamaja prepričana, da zanj porabi kvečjemu 200 evrov na mesec … ima občutek, da bo še profitirala. Saj dokler ne daš vseh stroškov na kup, dejansko ne veš, koliko jih je. Ne velja samo za ločene ljudi, ampak vse – saj pravijo, da je prvi korak pri varčevanju oz. skrbnejšem ravnanju z denarjem to, da si zapisuješ popolnoma vse stroške.
200 evrov je seveda smešen znesek in če bi res pokril vse stroške, bi ljudje z minimalcem živeli kot lordi, ker bi jim denar še ostajal.

Malamajo pozivam, naj predstavi mesečne stroške otroka, da vidimo, kaj vse je vključila v teh 200 evrov.

Moji ne porabijo toliko kot od velike mame in večer (nič slabega ne mislim s tem, želim si, da bi jaz tudi lahko tako). Smo vse na cenejši varjanti. Teniske v akciji znižane na 25 – max 30 eur. Samo kaj, ko jih v treh mesecih fanta prerasteta ali uničita. Oblačila nižjega cenovnega razreda. Hrano kupujemo več ali manj nepredelano, si pa kdaj pa kdaj privoščimo tudi kako pico. Kolesa do sedaj vsa rabljena. Pa ne pridem mesečno skozi z 200€ po otroku, tudi s tamalima ne, pustimo dijaški dom na strani. Mimogrede, v strošek ni všteta nobena najemnina za stanovanje, pa čeprav hiša ni (bila) zastonj. Tudi v obračun, na podlagi katerega so določali preživnino, stroškov stanovanja ni bilo notri.

Me je prvič izučilo;) V sredo grem pogledat na tožilstvo, pa da vidim, kaj imajo za povedat.

Dobro opravi!

Le pojdi. Pa bodi stroga in nepopustljiva, ker jebi ga. kaznivo dejanje je to.

Glede na to da otrok dobi 280e preživnine od obeh staršev al vaš del ni treba dat otroku pa ga zase zapravte mamice al kako si to predstavljate 9 let star otrok dobi 280e če ga pa s tem denarjem ne preživite????

Pa še to glede stroškov ogrevanja pa elektrike ali pa menjava oken a mogoče mi to ne delamo za svoje otroke ampak samo ve pozimi jih mamo v mrazu npr šolske počitnice al pa vikendi se pravi vi mate raznorazne stroške mi pa ne haha res enkratne ste 90e malica in kosilo v šoli koliko zapravite za hrano še čez teden za vikende so tako ali tako pol meseca pri očetih

sorry Frenk,samo pri meni v pol leta otrok ni bil niti dan pri očetu, kaj šele pol vsakega meseca…pa 12 letnik samo hrane zase poje za 150 evrov-seveda,če nočem da bo lačen…kje je še vse ostalo….moški nimate pojma…..

Ko berem tvoje razmišljanje si ne morem misliti, da te je vzgojila neka ženska.

Ne morem verjeti, da ima lahko neka oseba sploh lahko toliko sovraštva do matere njegovega otroka.

Vse kar lahko upam je, da tvoj otrok ne bo šel po tvojih stopinjah. Svet bo takoj malo lepši.

Kakšna primitivka. Zapret bi te bilo treba. Žališ za brezveze. Človek je postavil normalno vprašanje.
Dejstvo, vse ločenka bodo cuzale in cuzale, socialo, moškega, starše, vse, samo same ne bodo delale. Predvidevam da imamo opravka s tako.

Ženske, če niste otrok sposobne preživljat jih ne imet!
Najprej dobra služba in plača, da ne boste svojih otrok na naših plečih redile.
Socialna podpora, pa dodatki za otroka pa za… delat ne pa fehtat. Če niste sposobne zaslužit se niti ne razmnožujte. Nesposobne bolje da odmrejo.

Moj bivši za preživnino plača bistveno manj kot on zapije v gostilni. Še ko sva bila skupaj je večkrat na mesec toliko zapravil samo v enem večeru.

Seveda mi preživnino stalno očita. Ker sedaj na to ne reagiram več je pričel preživnino očitati najinemu otroku.

TejkaC-meter si ti lol…a je otrok res sam od zenske -matere al kaj?Itak ja -dedci bi se sam gonli,ko pride do otrok pa-v smislu ni moj…bedaki….Za otroka narest sta potrebna dec in zenska-kar potem pomeni ate pa mama-kar pomeni neglede na vse:odgovornost obeh…ne sam enega….Ce pa dedci otrok nocete-se pa kastrirejte po hiterem postopku ,pa problem resen…pa ne bote plodil otrok, ki jih potem nocete zvet…ker otrok od lufta ne more zivet-ane….

Jaz sem z bivšim dogovorjena, da plačuje 250 € (za dva otroka), pa sem v najemu in imam minimalno plačo.
Raje vidim, da otrokom plača kakšne šolske izlete, šola v naravi, če je potrebno tudi kakšne čevlje in obleke, kot pa da “meni” daje.
In sva oba zadovoljna, jaz, ker niso vse obveznosti samo na meni, in on, ker nima občutka da še mene preživlja.

Jaz plačujem preživnine 100 eur plus polovico vseh stroškov (vrtec,oblačila, čevlji,aktivnosti,..) Tak da v povprečju plačam cca 200 eur mesečno.

New Report

Close