Najdi forum

prenizka preživnina?!

Ko berem tele vaše poste me resnično boli glava!!! Ženske kaj je z vami???? kje najdete vse te stroške za otroke???? Moj otrok ima vse! prav vse in še dosti preveč pa mesečno zanj ne porabim 200e. Če povzamem po vaše bi naj otrok koštal 500e na mesec…WTF.. zakaj ??? od kje vam te cifre?? Čevlje mu kupujete vsak mesec?? vsak mesec nove gate,zokne……itd??? ne me jebat… res bi rada vedla kaj ve računate vsak mesec?? voda, elektrika, gretje… to morate vzet v zakup sej otrok živi pri vas. vse ostalo pa prilagajajte svojemu standardu. če ni denarja potem mu ne morete kupovat nekih firmastih hlač in plačati etiketo in ne kvaliteto.

dajte ne preseravajte se.. polovico takšnih kot ste ve vidim kako malo resnično naredijo za svoje otroke, kupujejo ponošene cote, čevlje itd. porabijo pa ogromno zase..

moj mali ima vse in preveč ampak jaz ne hodim na manikuro, pedikuro in ostale pizdarije, briga me visoka moda. vsi smo lepo in modno oblečeni in obuti, malemu dam kar želi imeti in bivši živi normalno življenje naprej. in zaradi mene in najinega otroka ne bo postal klošar!!!! zavedajte se da tudi bivši mora živet naprej in tudi preživet. če mu poberete pol plače nima možnosti normalnega življenja.. al pa je to vaš cilj?? bivšega na tak način čim bolj uničit??? ste se odločile imet otroka pri sebi??? potem se zavedajte da je vaš delež večji lahko pa prepustite bivšemu skrbništvu in mu plačujete take zneske kot jih ve zagovarjate.. če vam 110 -150e ni dovolj potem si še prištejte svoj delež in otroške in ne me jebat da vsak mesec prekoračite ta znesek. najbrž ga niti ne dosežete. DRUGAČE PA ZAČNITE ŽIVET SVOJE STANDARDU PRIMERNO!!!! ČE NI DENARJA GA NI!!! čeprav vem da je vaš point bivšega uničit samo zato da mu ne bo šlo bolje ko vam.
lp

Zimska šola v naravi pokrije tistih tvojih 200€, pa otrok še niti jedel ni. V avgustu dam 200€ za šolske potrebščine, pa otrok še jedel ni. Del stroškov za šolske potrebščine plačam v juliju, ker 200€ ni niti za DZ dovolj. Za hrano v šoli gre 60€ na mesec, ampak otrok je tudi doma. Lahko nadaljujem.

Za enega otroka dam vsak mesec samo za dijaški dom cca. 200€ + mesečna vozovnica + urbana + otrok je tudi doma, + si pere obleke, ki jih je treba tudi občasno kako kupit + šolske potrebščine pridejo cca. 500€ na začetku šolskega leta (rabljeni učbeniki, šolskega sklada nimajo) + material za šolo v povprečju 20€/mesec + strokovne ekskurzije (pa ne gre n vse) + …

Kako za vraga ti prideš skozi z 200€?
Verjetno pa otrok nima kolesa ali rolerjev, ne hodi h nobeni izvenšolski dejavnosti, ne umaže oblek, ne hodi na RD prijateljev,… ga imaš doma zaprtega vsak dan v isti trenerki s krožnikom makaronov?

Važno, da bivši živi naprej. In preživi. In ima za luksuz, ki ga jaz nimam. Zato, ker skrbim za otroke. Ker se je on na sodišču izjasnil, da on zanje ne namerava skrbet. Sem mu ponudila skrbništvo, pa noče.
In me živimo svojemu standardu primerno, ker drugače itak ne moremo, a ne? To pomeni, da dam jaz npr. 70% svojega dohodka za otroke, bivši pa nič, ali pa 20%. Aja, on mora živet naprej, jaz itak ne morem, dokler se otroci ne osamosvojijo.

Zimska šola v naravi pokrije tistih tvojih 200€, pa otrok še niti jedel ni. V avgustu dam 200€ za šolske potrebščine, pa otrok še jedel ni. Del stroškov za šolske potrebščine plačam v juliju, ker 200€ ni niti za DZ dovolj. Za hrano v šoli gre 60€ na mesec, ampak otrok je tudi doma. Lahko nadaljujem.

Za enega otroka dam vsak mesec samo za dijaški dom cca. 200€ + mesečna vozovnica + urbana + otrok je tudi doma, + si pere obleke, ki jih je treba tudi občasno kako kupit + šolske potrebščine pridejo cca. 500€ na začetku šolskega leta (rabljeni učbeniki, šolskega sklada nimajo) + material za šolo v povprečju 20€/mesec + strokovne ekskurzije (pa ne gre n vse) + …

Kako za vraga ti prideš skozi z 200€?
Verjetno pa otrok nima kolesa ali rolerjev, ne hodi h nobeni izvenšolski dejavnosti, ne umaže oblek, ne hodi na RD prijateljev,… ga imaš doma zaprtega vsak dan v isti trenerki s krožnikom makaronov?[/quote]

moj mali ima novo kolo kupljeno ravno ta teden, rolerji kupljeni lani, na rd tudi hodi, trenira nogomet…. kolo sem kupila z preživnino ampak to je enomesečno strošek, ravno tako rolerji itd..

šolske stvari rečmo da kupuješ julija in avgusta to sta dva meseca in teh stroškov v naslednjih mesecih nimaš več… šola v naravi se vsepovsod plačuje na obroke (sem tudi to dala skozi)..

dijaški dom.. larifari.. taveča študira v kopru in tudi tam stanuje ima preživnino in štipendijo.. on ji plačuje 150e in če jaz toliko primaknem zraven plus njena štipendija ima dovolj. oh in sploh stroške nabijate…realnost je drugačna.. prišparala si je za en avto od tega denarja in verejemi, da je še kr rasipna. pa tudi vsak vikend pere cote doma…. ženske malo drugače začnite gledat na vse skupaj…. vse neki bluzite o hrani koliko te hrane, pa zmečete stran???

pa dajmo drugače… rečmo da imaš partnerja in sta oba na minimalki… kako pa takrat preživiš?? boš tudi takrat trdila da je za enega otroka 500e premalo??? dve plači malo čez 600e in dva otroka, ki potrebujeta 500e na mesec.. meni taka računica ne gre skozi. ker tudi če boš imela partnerja boš v večnem minusu, ker tvoji otroci porabijo 1000e na mesec..

Ne vem zakaj se tako neizmerno razburjaš za druge in kaj te drugi tako zelo motijo, da uporabljaš takšen nivo komunikacije?

Vsi nimajo enakega standarda in otroci imajo pravico imeti višji standard, če ga ima(ta) oče in/ali mati neskrbnika.
Vsak nudi otroku po svojih zmožnostih. Ti toliko; nekdo, ki ima 3.000 evrov plače pač več.

Dihaj. 🙂
Ukvarjaj se s sabo in svojimi otroki. Ne stresaj se na druge.

Kaj zate pomeni “dijaški dom…. larifari…” Otrok je dijak, mladoleten, čez teden v dijaškem domu, cene se nisem zmislila jaz, kot tudi ne cene mesečne vozovnice, urbane,…

Kdaj si ti nazadnje dala skupaj vse stroške otroka? Tudi će plačaš na obroke, je treba plačat, a ne? In če je enkratni strošek je tudi treba plačat, a ne? In ko vse stroške čez leto skupaj sešteješ in deliš z 12 dobiš manj kot 200€?

Ne govorimo o očetih na minimalcih. Če bi sledila forumu, bi vedela, da smo pred kratkim enega očeta napotile na sodišče zaradi znižanja preživnine, ker dobiva minimalno plačo in ne zmore. Koliko bi pa moralo očetu ostat na mesec, da si lahko uredi svoje življenje? Eden, ki ni na minimalcu?

dobiva tvoj dijak štipendijo?? vem kakšni so stroški če imaš otroka v šolo ali na faksu zunaj tvojega doma…. dejstvo je da ste zagrenjene in samo želite neko maščevanje proti bivšemu…

če bi imele partnerja bi z manj denarja morale furat… naredite nekaj na sebi, razčistite si v glavi, da otrok ki je pri vas ni nobeden strošek…. ne morete pričakovat, da vas bo nekdo finančno podpiral zdej ko ste -smo same….. če vam partnerji poberejo vaše otroke in vam pribijejo takšno preživnino boste enostavno pocrkale, ker ne boste znale preživet s tako malo denarja..

govorim iz izkušenj.. brat je bil v podobni situaciji… bivša vedno premalo denarja in vedno bolj je višala preživnino in zahtevala oh in sploh… ko je pokril preživnino za dva otroka, plačal položnice in kredit( ki sta ga skupaj vzela za nakup stanovanja v katerem je živela ona) mu ni ostalo niti toliko da bi preživel pol mesec s tem, da se je moral vsak dan vozit 40km stran v službo.. ampak ona nikoli dost.. če mu nebi družina stala ob strani kdo ve kaj bi se zgodilo z njim.. bil je na robu.. zdej pa je dosegel, da so otroci z njim in on čeprav ima kr dosti večjo plačo od njega ne more plačevati niti polovico tistega kar je zahtevala za njega. prodala stanovanje šla živet k svoji mami pa ji ostaja premalo za njen luksuz. prej, ko je imela otroke pri sebi z vsemi prihodki( otroški, preživnina in tudi vračilo dohodnine) je hodila 2xna mesec na manikuro, 1xna teden v solarij in na masažo… zdej pa nič več ne zmore.. zanimivo ne..

malamaja je pač zagotovo spet ena izmed novih,ki jo moti plačevanje preživnine.
Sicer tukaj ne bi stresala takšnih gluposti.

Ne vem, koliko je tvoj brat plačeval preživnine in kako plačo ima. Ne posplošuj. Jaz nikoli nisem dala tožbe za zvišanje, ker se borim le za tisto, kar so dosodili ob ločitvi pred petimi leti. Pa ni pretirano visoko, verjami, v rangu povprečne slovenske preživnine. In kot rečeno, bivši skrbništva noče. In nima kredita za kako skupno stanovanje, ima svoje lastniško, ga je imel že pred poroko.
Jaz imam avto za nekaj sto evrov. Če bivši plača preživnino za nazaj, grem lahko skeširat novega. In mimogrede, ob treh otrocih delam več kot bivši. Več ur, ker rabim denar. On ima delavnico doma, Jaz naredim 40km na dan. Ti je sadaj jasno, da ne govorimo o enakih situacijah? S tem, da sta mlajša doma sama, ko jaz delam nadure, ker nimam širše družine, ki bi vskočila. Nikogar. Niti oče ne izvaja stikov.

Kar se stroškov tiče, še vedno nisi preračunala, koliko te stane povprečno mesečno en otrok. Tisti, ki ima novo kolo, hodi na treninge, verjetno tudi kake tekme, potrebuje za to novo opremo vsako leto, teniske, gre na kak RD, gre v šolo v naravi.

Kar pa se srednješolke tiče, dosojena preživnina + štipendija prideta glih za dijaški dom. Brez mesečne za avtobus, brez nobenih oblek ali obutve, brez stroškov za šolo,…

Dobrodelna akcija: pomagajmo ljudem, ki se vtikujejo v tuja življenja, da najdejo svojega. 🙂 🙂 🙂

Ali so ti preživnono določili sodno? So?
Ali si že vložila kako izvršbo?

Ima sodno določeno preživnino. Izvršbo sem dala par let nazaj, zdaj ponovno. Pa mi nič ne pomaga, ker ni redno zaposlen. Dela doma in mučka. Še avto nima več na sebe pisan. Zasluži menda minimalca, pa mu vseeno dovolj ostane, da gre smučat, na morje in na vsako vaško procesijo. Pa mu nisem folš, samo preživnino naj redno plačuje, z ostankom pa vsako leto na havaje, če mu znese. Sedaj so njegovi otroci vpisani kot upniki na njegovi nepremičnini. Ampak je na taki lokaciji, da se težko proda – pa še solastnika ima. Lani je bil dedič pol hiše po pokojni mami, pa jo je gladko podaril bratu (ki ne živi v njej in nima svojih otrok, d bi kdaj tam živeli). saamo da MENI ne bo kaj dal. Meni? Po zakonu in sodbi je dolžan svojim otrokom.

V petih letih 2 izvršbi in tak halo…..Koliko kazenskih ovadb za neplačevanje preživnine?

Vidiš, Jalur: tu je ena izmed točk, kjer bi morala država stopiti na prste dotičnemu. Ne moreš podariti nekaj, kar si dolžan drugemu. Najprej izplačaj svoje obveznosti, potem pa lahko podarjaš kar želiš. Ne? Kako je sploh možno, da to naredi?? Da vzame svojim lastnim otrokom, kar jim pripada, ker jih je on naredil! Tu bi moral biti red! Ne moreš prepisati avta, če imaš upnike. Ne moreš. Pika. Red manjka, red.

Koliko kazenskih ovadb je dobil?

Kaj naj dajem vsak teden izvršbo? kaj naj si z njo delam? Itak denarja v izvršilnem postopku ne bom dobila, je jasno. Ga preveč dobro skriva. Sem dala tudi zavarovanje terjatve za dve leti, samo si s tem papirjem tudi lahko samo tazadnjo obrišem. Drugače bi bilo, če bi bil redno zaposlen. tako pa lahko samo večam vrednost obremenitve na nepremičnino in upam, da se bo kdaj prodala.

kazenska ovadb je padla, ker so njegovi kolegi policaji ugotovili, da je tko bogi, da bi verjetno še jaz morala njemu kaj prispevat. Bomo videli, kaj bodo na tožilstvu rekli tokrat. Glede na to, da se je dediščini odpovedal ima očitno dovolj. Ni pa nujno, da se bodo strinjali z mano.

Pa še dodajam,o preživnini in stroških je bilo že toooollliiiikooooo zapisanega,da že utruja pojasnjevanje o tej temi. Tistemu,ki prejeta preživnina zadostuje,o.k.,tistemu,ki ne,že ve zakaj in zagotovo mora to utemeljiti,če želi zvišanje.Ostali stroški so že tolikokrat opevani,da že preseda in je že vsaka beseda o utemeljitvi preveč.
Enostavno,če je nekomu 200 eurov za lastnega otroka preveč,oziroma svojemu otroku privošči ob svoji povprečni plači preživetje namesto živetja, ni dober starš!
Vse ostalo je brezveze o višini še razpravljati,se s komerkoli tukaj verbalno vojskovati in karkoli dokazovati,ker je prežvečeno na 10001 način.

mala majati si res zelo mala in ko te berem se mi zdi, da si en bivši, definitivno moški, en tistih, ki si domišlja, da s plačevanjem 100 evrov preživnine bivša luksuzira.

Draga moja, če se že izdajaž za žensko, ti bom malo razložila: jaz zaslužim toliko, da ne dobim nobenih socialnih transferjev ali kakršnihkoli ugodnosti, seveda moj otrok bo morda dobil cojzovo štipendijo, ko bo šel v srednjo šolo, ker je pač perla, ki trenutno še ustreza pogojem, ampak socialne štipendije pa dobiti moremo ne. Jasno! In ne, jaz sebi ne kupujem oblek, ne čevljev, kaj je to manikura in kozmetika in pedikura sploh ne vem, k frizerju grem 2x letno (še sreča da pri skoraj 50h nimam nič sivih las! ker za službo z dobrim dohodkom moraš ipak biti približno urejen, ker nimam službene obleke ali halje), nosim obleke in čevlje iz prejšnjega tisočletja…ampak meni je jasno, da otork stane preko jurja minimalno. Zakaj? (potem sicer je stvar socilanih transferov in ugodnosti kako se to preračunava ampak ekonomski stroški so jurja plus in pika brez počitnic in luksuza!)

– najemnina in stroški znesejo 750 evrov, deli z 2, ker sva jaz in otrok dva, je 375 na osebo, torej na otroka. In ne mi zdaj težit, moram plačevat ekonomsko najemnino v Ljubljani, ker tukaj pač živimo (tuakj moram biti zaradi službe, da toliko pač zaslužim. pika.) In dobila sem super duper ugodno najemnino za primerno stanovanje, kjer ima otrok svojo sobo in normalne pogoje za življenje (morda je ravno zato tudi v šoli in v vseh dejavnostih, šport, glasba, ples in vsa tekmovanja iz znanja tako zelo uspešen!). In ne mi zdaj, da bi bilo isto, če bi bila sama – jaz rabim izključno garsonjero v eni vukojebini, če nimam otroka, ker mi je vseeno koliko je do šole in celo koliko bi imela do službe saj se mi ne bi mudilo iz službe domov razvažat otroka po dejanvostih in skrbet zanj – kapiši??!!! (če bi bila sama dvomim, da bi moj strošek znašal 375 eur/mesec, ker bi lahko našla kaj cenejšega!)
– šolska položnica nikoli ne znese manj kot 100 evrov mesečno, raje več, ker imajo vsako leto šolo v naravi ali kak tabor (min 100 e, ker se gremo pri nas te stvari kar poceni) plus 2×60 evrov za vikend tabore za nadarjene preko šole (pa je tudi zelo poceni!) V šoli ima malico in kosilo, potem pa so tu še stroški DDjev odvisno kaj pač počnejo, ampak teh stvari je po šolskem programu mislim da 15 na leto.
– za prehrano, čistila in osnovno toaleto pustim tam nekje 400 evrov mesečno v trgovinah – pol gre gotovo na otroka, ker jaz doma med tednom praktično nič ne jem, otrok pa rabi zajtrk, malico in večerjo. Je pa res, da zelo pazim na kakovost hrane (eko, bio), ravno tako pri čistilih in toaletnih artiklih, ker je bil otrok alergik. Kozmetike še ne potrebuje; ima le kremo za obraz, deodorant ipd kar prištevam k toaletnim potrebščinam
– šolske potrebščine so tam nekje 100-150 evrov letno, kar je relatvno malo (meni se zdi ta strošek bolj kot ne zanemarljiv v celoti stroškov za otroka čerpav eni starši tooolk jambrajo) . Šolsko torbo sem kupila pred 4 leti, zalo kakovostno, dala na znižanju 85 evrov in nam zelo dobro služi ampak malo pa se tudi že pozna zob časa in bo treba novo (torej to je 20 evrov letno za torbo)
– pri oblačilih poskušam varčevati kolikor se da, tako da kupujem izključno izjemno kakovostna oblačila (nič scrapa, ki ga zaržeš po 4xtnem nošenju), ki trajajo več let (no prej smo jih pač dali naprej in so jih ponavadi nosili še vsaj 3-4 otroci), da ne smetimo okolja; vendar manj kot 100 evrov na mesec gotovo ne zapravimo povprečno (npr. zimska jakna je bila letos 95 evrov, lani sem kupila puhast plašč za 150 evrov na razporodaji, prehodna jakna je bila 30 evrov v eni ceneni trgovini, potem softshel enih 25, pa vetrovka 40; zimski čevlji (dr. Martens, ki gvirajo sedaj bp že 2 sezoni! kar je ogromno vredno! topli podloženi nepremočljivi) so bili 140 evrov, snežke znižane enih 35, all starke vsako leto znuca ene dvoje po 60 evrov, majice so v benettonu po 20, drugje tudi malo manj, hlače so dobi lahko (odvisno al je razpordaja al ne) 15-40 evrov, puloverji so tam nekje od 30-60..kupujemo pač odrasle ali mladinske številke…
– šport 60eur, glasbena 85 eur plus 73 eur drugi instrument – kje je še nakup instrumenta!!! Enega sem kupila pred leti, drugega – klavir pa bom drugo leto, ko vidim kako resno je tole igranje (trenutno pač vadi pri prijateljih!)- dejavnosti skupaj: skoraj 220 evrov! Potem pridejo poletni tabori za šport, udeleži se nee treh vsaj kateri vsak stane 160-300 evrov tedensko. Plus npr kak turnir v tujini vsaj 1x letno – 200 evrov min
– dodatno pride še kak tabor za znanje (angleščina), nadarjene ipd, 100-300 evrov/teden – gre pa vsaj na enega ali 2 letno!
– žepnine ima 25 evrov iz katere si mora plačevati tako kino vstopnice, zabavo kot tudi naročnino na mobilca (ki je star 4 leta in še ne mislim noveba kupit, ker mi je tovrstno prese4ravanje totalno mimo)
– računalnik sem kupila pred 3 leti za 600 evrov in mislim,d a še nekaj časa ne bo ptreba novega (dobra investicija, cca 10 evrov mesečno, čerrperačunamo v preživnino)
– kolesa in rolerjev moj otrok trenutno spooh nima, ker nimam denarja, da bi mu kupila!!! Rolerji odrasli stanejo tam nekje 100 evrov, morda manj, če gremo na razprodajo: kolo gledam že 2 leti ampak za manj kot 300 evrov se ne dobi nič pametnega; tudi superge za šport pa rabi ene dvoje letno so 100 evrov + (če imam srečo in je kakšno znižaje je morda 80-100); za tek in telovadbo tudi rabi superge in sem lani dala na razpordaji 90 evrov, za treking čevlje, ker so šli na gorniško šolo s šolo sem dala tudi za znižane 85 evrov – je pa res, da te stvari so vse odrasle številke in bo sedaj to zdržalo kakšno leto več, ker noga ne raste več…. (ko je bil otrok manjši so športni pripomočki znesli cca 100 evrov mesečno, ker so bili mnogo cenejši in so se bolj pogosto menjali – ker nimam denarja in se zaradi svoje nezavidljive situacije smilim vsem prijateljem sem jih včasih dobila tudi na posodo )
– pancarji so bili lani 50% znižani 150 evrov, kupla sem tudi smučarske palice na razprodaji za 20 evrov.. upam,da bodo zdržele te stvari par let. Smuči trenutno nima, ker ne morm kupit, uprablja bodisi moje ali pa si jih sposojamo (20-30 evrov/dan npr), čelada je stara kot zemlja in postaja premajhna, nova bo spet ene 100 evrov, tudi ščitnik hrbta postaja premajhen…. (nov verjetno 100 evrov) . Včasih si namesto smuči sposodimo raje board, ker za svojo opremo pač nimam, ravno tako tekaško opremo -vendar tudi to precej stane – ocenjumem pa da še vedno manj kot, če bi šla v nakup svoje, ki se v par letih postara in postene neuporabna. Ker je časa malo (vikende pobere športna liga) tako ali tako na snegu otrok ne preživi več kot 8 dni na leto (jaz včasih niti enega, ker otroka pošljem na smučanje s prijatelji, da je ceneje, ker si jaz ne morem privoščiti, da ne bo tipo malamaja44 skakal u luft kak lajf potrebujejo ljudje po ločitvi, ker jaz si privoščit ne morem nič, vlagam normalne napore v otroka, da žvii kolikor toliko normalno žviljenje. Ex luzer ne prispeva nič, še vedno živi v moji hiši iz katere sem pred nasiljem z otrokom pobegnila, hodi na smučanje v tujino in pedena tanovo žrtev…

Torej rekapilacija: osnovne potrebščine – stanovanje, hrana, šola, dejavnosti, oblačila znesejo preko 1000 evrov za najstnika! Športni pripomočki, posebni tabori, počitnice in ostalo luksuziranje v to sploh niso všeti!
Dragi malimajič44 mal se zazdri vase in predloži kalkulacijo kako ti z 200 evri prideš skoz in kolk starega otroka imaš. Če si npr. v nizkem plačilnem razredu za vrtec (in plačuješ 50 evrov, to še ne pomeni,da je strošek otroka toliko, ker strošek je 450 evrov, država pa tebi primakne 400 evrov, drugim pa le 50. Zato se ne čudi koliko otroci stanejo! Sicer pa tole kaže na obupno slabo ekonomsko znanje slovenceljčkov po ukinitvi socrealizma, saj več kot očinto ne razumejo minimuma ekonomike!!! (no enim se je zelo dobro uspelo tako ali drugače obsiti na državne jaslice in luksuzirajo svojimi žepninami od plačice naokrog, nujne stroške pa poravnava država..tko verjetno dolgo ne bo šlo več – slovenci se bomo morali sami naučiti skrbeti zase!

Lepo, natančno in poglobljeno napisano. Samo žal vsi dokazi in vsa dejstva niso dovolj za tiste, ki nočejo videti.

Nič narobe prikazano.

Pomembno je pa kako in kaj je z zaslužki in kako se to deli.

New Report

Close