Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Spoštovani, tole zelo težko komentiram. Če bi na konici, ki prihaja v neposredni stik obstajala sveža kri prejšnjega pacienta, bi lahko prišlo do okužbe s krvno prenosljivimi boleznimi. Čas za testiranje je glede HIV, cca 4 tedne po dogodku; za hepatitis B pa 8 tednov po dogodku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala..bom raje opravila testiranje po 2 mesecih. Ja videlo se je da je bila obrisana kri..na tisti plastiki..tako da upam da ni nič.

Ni se pa neposredno dotikalo mojega zoba..ampak tisto ko se spiha, je bilo pri strani umazano od krvi.

Hvala za vas čas.

Hvala za posredovano.

 

Pozdravljeni.

Mene pa zanima kakšne vrste testiranja za HIV priporočate 9 mesecev po rizičnem spolnem stiku in kakšna je zanesljivost testa?

 

Najlepša hvala

Spostovani, tako dolgo po rizicnem stiku so vsi sodobni testi, III, IV generacije, ki jih standardno uporabljajo akreditirani mikrobioloski laboratoriji, izjemno zanesljivi (99,999%)

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani.

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Torej je moj NEREAKTIVNI test (vzorec iz venske krvi) narejen v mikrobiološkem laboratoriju Maribor (ne vem ali 3gen ali 4gen) narejen 9mesecev po izpostavitvi zanesljiv in dokončen? Ali je potrebno še nadaljne testiranje?

Hvala

Spoštovani, če ste ista anonimna oseba, ki se je testirala 9 mesecev po rizičnem stiku, in po tem rizičnih stokov ni bilo več, ob nereaktivnem rezultatu nadaljnje testiranje ni več potrebno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozdravljeni dr.

Virusu sem bil izpostavljen od HIV pozitivnega bolnika prek krvi, ki mi je brizgala v nos. moški je bil poškodovan.

je pozitiven, vendar na ARV terapiji. zdravnik je rekel, da je na PCR testu negativen. Testiran sem bil s PCR testom <75 kopij na 11 dni.

Testiran sem bil s testi 4 generacije AG/AB+p24 na dan 21,32,45,62,81,95 – vsi negativni. 107 dan sem bila testirana z Elisa testom, ki je bil prav tako negativen.

sem samo en test na dan 145 Ag/Ab +p24 semi kvantitativno nereaktivno z rezultatom 0,17.

vprašanje za vas je, ali obstaja v tem primeru kakšna možnost za prenos? ali se šteje za visoko rizičen stik. Ali naj opravim dodatne teste?

Zelo me je strah. Veliko sem raziskoval in naletel na podatek, da je pri ljudeh, ki uživajo kokain na sluznici, možen prenos skozi nos.

 

ali je možen prenos virusa z osebe, ki je na uspešni terapiji?

Ali sem še vedno ogrožen in naj se testiram?

nisem iz slovenije in se opravičujem za moj slab govor v slovanskem jeziku ampak mislim da me boste razumeli

prosim za odgovor in najlepša hvala

 

Spoštovani, glede na vse opravljene teste, ki so vsi negativni, ni več česa testirati. Oseba, ki je na AVR in s PCR metodo virusa ni možno zaznati, se ne smatra kot kužna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Dober dan

Zanima me ali je veliko moznosti za prenos hiva?

Bil sem v striptiz klubu in sem se z usti dotaknil vagine ( bil je semo poljub na vagino in nisem nic uporabljal jezika, to je trajalo samo sekundo)

Na ustih nisem imel nobene vidne poskodbe

potem sem se testiral 25 dni po temu stiku z testom 4.generacije in je bil nereaktiven

sedaj se mi pojavljajo simptomi v 6 tednu ampak mislim da je to use zaradi ZELO velikega stresa ker toliko berem o temu

Ze v naprej se vam zahvaljujem za odg?

lp.

Spostovani, ce ste se zgolj z usti dotaknili vagine, se nikakor niste mogli okuziti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ja samo z ustnicami sem se dotaknil,

niti pa nevem ali je ona hiv +

ali bi test pokazal okuzbo po 25dneh ali je to premalo

Popolnoma vseeno je, ali bi bila HIV+, saj se zgolj z dotikom HIV ne prenasa.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

kaj pa ce so se izlocile kaksne njene tekocine (sluz) ceprau ni zgledalo tako

da se dodam da nisem imel nobenih razjed na ustih ali ustnicah

 

Ali bi test po 25dneh to pokazal ce bi bila okuzba (4 generacija)

Nehajte sprasevat neumnosti in si umisljati scenarije, ki se niso zgodili.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Dober dan

Zanima me ali je kombinacija test 4 genracije(p24)  dokaj zanesljiva po 25 dneh ali je to se cisto pre malo

lp

Kombinacija testov je v povprečju zanesljiva 3 tedne po rizičnem dogodku. LP, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

hvala za odgovor

Potem se lahko zanesem na ta rezultat?

Sicer moj stik ni bil ravno Rizicen ampak useeno (z usti sem se dotaknil njene vagine za 2sekundi)

hvala

Vas stik ni bil rizicen in testiranje sploh ni bilo potreno. Rezultat je, v takem primeru, seveda, zanesljiv.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zivjo

Sedaj sem se testiral po 38 dneh z testom 4.generacije in rezultat je biu nereaktiven lahko zaupam tem rezultatom?

hvala lp

Komibinacija testov III/IV generacije je po mesecu dni vioko zanesljiva.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close