Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

torej je v mojem primeru je možnost okužbe majhna??

Ja, praktično nična.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

če prav razumem bit morala imeti rano svežo in globoko ter kri okuženega bi morala priti v mojo kri preko odprte rane. Za zasušeno rano to ne velja tudi če pride v stik s krvjo? Hvala vam še enkrat za vse. Lep pozdrav

Tako nekako. Morda vam zadevo bolje ponazori naslednji primer: naključni vbod z umazano, iniekcijsko iglo smatramo le kot malo tvegan, če v brizgalki ali na igli ne vidimo krvi. Tvegani so neposredni stiki: npr. ureznine neposredno ob HIV okuženem bolniku, stiki sluznice s kužnino, ipd

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

se pravi da bi tudi krvi moralo biti veliko oz. Bi opazila da jo imam na sebi. Ker na rokah tuje krvi nisem opazila bojim pa se da sem se je dotaknila in da se je nekako prenesla na moje ranice. Vem da preveč kompliciram za usako stvar mogoče bi bilo uredu da si poišcem kaksno pomoč to se zavedam ampak trenutno je tako da se lahko posvetujem samo z vami.

Ja, res komplicirate, ker razmišljate o okužbi s nečem, česar ni bilo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Imam še nekaj vprašanj.

Ali se že lahko pojavijo znaki okužbe že po 1 tednu od spolnega odnosa? Postal sem utrujen, ponoči se budim (sicer nimam vročine in tudi pretirano švicam ne), bezgavk nimam otečenih. Mi pa malce nagaja grlo, dobil sem tudi žvale. Te težave so se mi pojavile že 3 dni po rizičnem spolnem odnosu.

Ali se pri znakih okužbe tudi povišajo levkociti ali je lahko krvna slika čist okej??

Če sprašujete za znake akutne okužbe z virusom HIV, je za le-te po tednu dni ali še prej, prezgodaj. Seveda pa ste se lahko okužili s kakšnim drugim virusom, ki ima krajšo inkubacijo: bolečine v žrelu, afte, bolečine v mišicah in sklepih, se pojavijo npr. pri okužbah z enterovirusi, herpes virusom, …
Pri virozah so levkoci pogosto v mejah normale.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Od spolnega odnosa (za katerega mi bo najverjetneje žal celo življenje) je minilo 9 dni. Še 2 tedna sem doma nato odpotujem za 3 tedne v tujino (dopust). Ker je anonimno testiranje v MB ob ponedeljkih je nasednji ponedeljek edina prilika za testiranje pred odhodom. Potem bo minilo 2 tedna od rizičnega dogodka. Ali se je smiselno testirati ali na počakam, da pridem domov. Koliko bi ta test bil potem siguren?
Bojim se, če se bo kaj zgodilo na dopustu.

2 tedna od rizičnega dogodka je za testiranje prezgodaj. Počakajte 1 mesec.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

prosim pomagajte
predkratkim sem se samo poljubljal z neznano punco na zabavi…po 2 dneh sem obcutil bolecino v ustih kot da sem prehlajen…potem sem zacel kihat..in naslednji dan mi je kapljalo iz nosa,…grlo me boli..3 dan sem imel malo vrocine…prosim povejte mi ce je mozno da sem se okuzil s kako od spol. prenoslijih bolezni(hepatitis,hiv)?, nikoli se nisem imel spolnih odnosov zato se bojim..pomagajte mi prosim da nebom sel brezveze na testiranje

Hvala

draga gospa nina !
pozdravljeni še enkrat, spet vam pišem. meni ta hiv ne gre iz glave, paničarim že odkar sem vam pisala, čeprav ste me vseeno malo potolažili ko ste napisali da je možnost okužbe majhna.
sedaj nekaj časa po tistmu dogodku, me je danes začelo boleti žrelo, zgleda kot prehlad.
ne vem kaj naj naredim, po eni strani se prepričujem da ni nič, po drugi strani pa me zelo skrbi
hvala za vaše besede

Dragi Nik11, ob poljubljanju se zlahka okužite s kapljičnimi okužbami, ki jih povzročajo številni virusi, pa tudi bakterije (razni prehladni virusi, virus gripe, streptokok, infekcijska mononukleoza….), z virusom HIV pa prav gotovo ne. Znaki, ki jih opisujete, so znaki kapljučne okužbe.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovana Buba.bubka, saj vem, da je grozno, ko začne glodati strah. Vaš dogodek res ni bil rizičen in ga pozabite, če pa se nikakor ne morete pomirit, pa konec koncev obstasja tudi testiranje. (trenutno razsaja kar veliko kapljičnih in črevesnih okužb)

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

hvala vam za te besede, poskusila bom pozabiti saj me nekaj prepričuje da je skoraj nemogoče da sem se kaj okužila ker krvi na sebi nisem opazila če bi se dotaknila pa najbrš bi moglo biti veliko krvi da bi se okužila? Hvala

torej prehlad ni simptom okužbe, lahko da je tudi od prepiha kajne? Hvala za vaše besede se trudim pozabiti ta dogodek, ampak me res tako kot ste napisali žre strah =)

Prehlad povzročajo številni virusi, ki se prenašajo kapljično

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

potem mislite da je kakšen virus? Bolijo me ušesa glava ter grlo imam tudi uročino 37.5

Da, najverjetneje virusa okužba. V primeru mrzlice in hudih bolečin v žrelu se pojdite pokazat zdravniku, saj tovrstve težave (angino) povzročajo tudi bakterije (npr. streptokoki).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

torej ni povezano z dogodkom izpred nekaj dni? Lahko to popolnoma odmislim?

New Report

Close