Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Spoštovani, zelo malo ste povedali. Izpuščaji – tipa aft na spolovilu so običajno povezani s svežo okužbo s herpes virusom. Če ste imeli kakšnega novega partnerja in vas skrbi tudi morebitna okužba z virusom HIV, je treba opraviti testiranje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

 

Opravila sem test (ukc transfuzija lj), točno na 28 dan, oziroma 4 tedne.

 

Bil je negativen.

Po zgornjen delu telesa imam izpuščaje.

 

Mi lahko poveste ali se test ponovi ali na 4 tedne velja za dokončen rezultat? In kdaj, če, ga moram še ponoviti?

*opravljen test je bil duo 4 (antigen, antibosies) koliko so rekli imajo samo tega, test je bil zaključen z rezultatom čez 4 ure.

Spoštovani, sicer je odvisno od stika, a v več kot 99,99% smatramo rezultat kot dokončen. Če obstajajo dvomi, da ponovimo po treh, oz. 6 mesecih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,

pred nekje enim mesecem sem imel spolni odnos z žensko,ki jo sicer poznam ampak bolj bežno.Situacija je taka,da par minut oz.sekund nisem uporabil kondoma,nato pa sem ugotovil da delam napako in sem si ga dal gor.Že takoj po spolnem odnosu sem imel neki čuden občutek v penisu,kot,da bi me bolel,srbel in pekel hkrati.Izcedka nisem imel nobenega in še ga zdaj nimam.Kakih teden dni po spolnem odnosu pa me je dobila neke vrsta gripa oz.prehlad s telesno temperaturo največ 37.5,z rahlo bolečim grlom,bolečimi sklepi in glavobolom in pa bolečino pod desnim rebrnim lokom,ki se občasno širi tudi v hrbet.Ali je možno,da gre za okužbo s HIV? povečanih bezgavk nisem imel.Naročil sem se na kontrolo v UKC,kjer so mi samo vzeli urin za klamidijo oz.tako so rekli in pa zamrznili so mi mulluscum contagius bradavice.Pri osebnem zdravniku niso našli nič v urini so pa bli rahlo povišani levkociti v krvi,ob drugem odvzemu bi naj bilo že vse normalno baje.Ampak moje težave še kar vztrajajo,imam še vedno občutek slabosti pod desnim rebrnim lokom,bolečine v sklepih,mehkejse blato,sicer ni driska,občasne glavobole,občutek srbečega penisa,občasne boleče ejakulacije in pa občasne vročine,ki dosežejo tam do 37.1,čez par ur pa se spet spustijo na normalno raven.Danes sem že tretjič šel v laboratorij dat kri in urin,ampak nimam glih kaj upanja preveč,bojim se,da bi v ozadju lahko šlo za kako hudo bolezen,ker traja tako dolgo vse skupaj.Naj povem,da sem na covid tudi bil negativen,tako,da to ni.

Spoštovami, okužb, ki se kažejo z nekoliko povišano temperaturo, drisko, slabim  počutjem, …, ta hip mrgoli. Ogromno je adenoviroz, enteroviroz, ipd. Glede na bolečine pod desnim rebrnim lokom je smiselno opraviti še diagnostiko, ki izključujejo obolenja jeter in žolčnika. Glede okužbe z virusom HIV se testirajte, če se že niste.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,

hvala za odgovor, imel sem uz trebuha, ki ni pokazal nič Oz. je vse bp. tudi krvni izvidi so bili čisto normalni,zato je zdravnica rekla, da naj z jetrami ali s čem drugim naj ne bi bilo nič narobe. Rekla je tudi, da, če bi imel Hiv bi imel visoko vročino in povečane bezgavke, zato dvomi in misli, da je vse skupaj samo anksioznost.Danes sem se zbudil sicer brez bolečin v sklepih in ne boli me več pod rebrnim lokom, se mi je pa naredila ena boleča afta v ustih dva dni nazaj, na katero si zdaj nanašam antibiotik.. Tudi glavobol ni več tako močan, vmes se me edino malo zaboli. Imam pa še vedno neki občutek nelagodja v penisu in sploh nimam libida.

Spoštovani, kot rečeno, krožijo številni povzročitelji okužb, ki povzročajo tako drisko, kot afte, slabo počutje, povišano telesno temperaturo. Specifične okužbe, kot npr. okužbo z virusom HIV, iščemo, potrjujemo, izključujemo s specifičnim testiranjem in NIKOLI na osnovi posameznih kliničnih znakov, saj so le-ti nespecifični. Glede na navedbe o zmanjšanem libidu se mi zdi teza vaše zdravnice o anksioznosti, oz. strahu zaradi morebitne okužbe z virusom HIV, na mestu.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kdaj je p24 in antibodies test na hiv zanesljiv da se grem testirat? Na kateri dan od spolnega odnosa?

Hvala

Spoštovani, kombinacijo testoc beljakovine p24 in protitelesnih testiv izvajamo cca 3 do 4 tedne po rizičnem stiku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Od tega je že več kot 50 dni.

Kateri test bi bil potem zanesljiv? Še vedno antigen ali samo protitelesa? Kaj te teste je potrebno večkrat ponoviti?

Hvala

Spoštovani, vedno uporabljamo kombinacijo obeh testov, beljakovine p24 in protitelesnih testov III/IV generacije. V kolikor obstajajo nejasnosti, teste ponavljamo do cca VI mesecev po rizičnem stiku

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala lepa.

Zanima me še samo ali je na dan 50+ (7 teden), pričakovati da bo rezultat 4 testa (p24 in protiteles) že dokaj zanesljiv?

Kakšne so izkušnje?

 

Seveda, pri več kot 99% je zanesljiv (in dokončen) že po 4 tednih.

 

 

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

zanima me, če je pekoč občutek pri ejakulaciji in občutek zbadanja v penisu tudi znak Hiv-a? Namreč zadnje 3 dni posebej opažam, da imam boleče ejakulacije pri samozadovoljevanju.

Nikakor, tovrstne težave se pojavljajo v zvezi z lokalno okužbo sečnice, prostate, npr.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor,

imam tudi občutek pekoče kože in pa drisko, ki je najbolj značilna v jutranjih urah in vmes peče, ko opravljam veliko potrebo , recimo danes sem že 2x mogel na blato v roku 40min. Zelo me je strah tega, ker te težave trajajo že en čas, pa se nič ne popravi, drisko sem poskušal odpraviti že z linexom pa ni pomagalo.

Spoštovani, okužbo z virusom HIV se ugotavlja s testiranjem na virus HIV. V primeru dlje časa trajajoče driske je treba opraviti analizo vzorca blata, za kar se dogovorite z izvranim zdravnikom.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
Objava čaka odobritev

Spoštovani, rezultati so po enem mesecu zanesljivi v več kot 99,9%. Akutni retroviralni sindrom se pojavi v 2 do 6 tednih po okužbi, kot akutno virusno obolenje, ki traja od par dni do par tednov. Torej se prične in izzveni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zanima me še ali je priporočljivo narediti še eden test za hiv in sifilis  če je zadnji test bil narejen na 7 teden oziroma (53 dan).

Kako pravi proizvajaec testov ki se uporabljajo v sloveniji in stroka?

 

 

New Report

Close