Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Naceloma da, ob negativnih rezultatih in ce, seveda, novih rizicnih stikov ni bilo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

1. Po 2 mesecih so bili vasi testi negativni. 2. Z nezascitenini oralnimi odnosi se lahko prav tako okuzite. Odgovor, ali ste se morda okuzili od drugega fanta, vam da ponovno testiranje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kaj pa informacije, da je treba včasih ponoviti test po treh mesecih, oz da je zanesljiv po treh mesecih?

Ljudje se testirajo na različnih mestih, kjer imajo različne teste; včasih rizični kontakt ni jasno opredeljen; včasih so testi nejasni;

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Torej v primeru rizičnega dogodka nezaščiten oralni odnos, in rezultata testa, ki je opredeljen kot nereaktiven / negativen; opravljen po osmih tednih od rizičnega dogodka na transfuzijskem centru, kjer uporabljajo kombo teste (antibody plus antigen p24), je torej ta test končno zanesljiv?

da

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Samo še eno vprašanje – a v primeru nezaščitenega spolnega odnosa bi tudi bil test oz rezultat dokončen?

Samo še eno vprašanje – a v primeru nezaščitenega spolnega odnosa bi tudi bil test oz rezultat dokončen?

da

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

Če imaš na dveh prstih malenkostno rdečino zaradi griženja kože, ali se lahko okužiš preko te rdečine s kakšno spolno prenosljivo boleznijo, če se z rokami dotikaš spolnih organov dekleta? Ta rdečina je v barvi krvi. Če se jo na hitro pogleda, izgleda kot da je to odprta ranica, ampak mislim da ni, saj kri ne teče več ven. To rdečino imam od včeraj in danes nisem nič grizel kože okrog nje, sem se pa dotikal spolnih organov dekleta z rokami. Če se ne motim, mora biti za prenos okužb odprta rana, nisem pa 100% prepričan, kako se tretira omenjeno rdečino.

Lp

Spoštovani, kakšna naj bo poškodba koža, (kako velika, mm, ) ni mogoče 100 % natančno precizirati. Večja kot pa je poškodba (prekinitev) kožnega pokrova, večja je možnost, da bi ob stiku s krvjo prenosljivimi povzročitelji kaj vnesli. V vaginalni sluzi okužene osebe se lahko nahaja virus hepatitisa B ali HIV, be pa na koži spolnih organov. Na koži ob, oz. na sluznici spolnih organov se lahko nahajajo kondilomi, ki jih povzroča virus HPV.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravleni zalo me strah za virosom hiv nikoli nisem imel dekle in nisem gej pa me zanima če sem lahko miren dane se šel na postajo is sem videl robček nadleh in me zanima ali lahko prek robček tudi okužimo ali samo spolnim odnosom PROSIM ZA HITER ODGOVOR

Predvidevam, da ste prebrali odgovore na do sedaj zastavljena vprašanja. Preko robca na tleh se NIKAKOR ne morete okužiti z ničemer. Takemu strahu se reče fobija pred nalezljivimi boleznimi. Predlagam, da poiščete pomoč psihiatra.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

resno se virus hiv s prenaša samo z spolnim odnosom ali kako drugače kaj pa z jakno denarjem in orodjem in telefona stisk rokami in z poljubom kašljanjem, posoda za zajce na kljuki in na tuš,samozadoljevanjem ka pa bankovci krožniki pribor nož vilica rašuška zajemalka pokrivač kjluka od atomobilja ka pa sedeže od kombija kaj pa in če te kdo oskrbi na kožo namesti hanzplas nisem drogeraš nisem nikol užival mamila prosim za hiter natačen odgovor ker se ne morem se pomiriti

S spolnimi odnosi, s politjem s krvjo, z VBODOM s krvavo okuženo iglo, s tetovažo z okuženo iglo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

kako to mislite z s politjem s krvjo in spolnimi odnosi z žensko na kljuki na sedežu na kljuki na atomubilju na pipa na pripor na pasu pa nemore se okužit”??

kaj pa javni wc in pipa pa umivalnik prek tega tudi se okužiš s hivon prosim za hiter odgovor

možno je okužba na javne wc na preme pipa umivalni in ob ob strani umivalnika prosim za hite ogdgovor ker me je na smrt strah

Dajte poskusit razumet, da se virus prenaša s telesno tekočino – s krvjo, vaginalno sluzjo – s katero morate priti v stik. Ta stik je konkretni spolni odnos z žensko ali moškim, konkretni vbod z okuženo iglo/britvico, v kateri je okužena kri, ali konkretno politje s krvjo – npr. če vam kri okuženega človeka brizgne v oko. Ta tekočina torej nikoli ni nevidna, in ne lebdi nekje v okolju, kar nekje, na robčkih, vratih, kar nekje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

lahko se miren okužiti se nede v javna wc in na pipa in na školgi in na pisarju če bi bila krv na umivalnik in na pipa se neda okužit brez spolnega odnosa torej se hiv 100 procento od spolnega odnosa še neki me zanima lahko prosim pojasniste kako ne da se dobit hiv ??

New Report

Close