Najdi forum

Motivacija za vsak dan!

Punce, pridne ste.
Tudi jaz sem s hrano kar ok. Včeraj smo sicer imeli večerjo z eno družbo, jedla sem meso in solato. Pa kozarec vina, za sladico kepico sladoleda. Recimo, da sem bila s tem kar zadovoljna. Se pa seveda zjutraj vseeno pozna na tehtnici, tiste neke odvečne pol kile se bo še valjalo kakšen dan 🙂
Danes naj bi šla zvečer v slaščičarno, pa s prijateljico nisva šli. Tudi ok.
Pa da vidimo, kaj se bo izcimilo iz vikenda 🙂

Zame danes tekom dneva dovolj hrane, za južno burek, kupljen, tako da bom zaključila dan brez večerje.
Za soboto in nedeljo sem si pa tudi napisala, kaj približno in koliko bom jedla. Mogoče bo tako bolj steklo.
Pa pojdimo veselo skoz december. Se že veselim, da bom namesto v hrani, uživala v hoji, knjigah in druženju.
Pred kratkim se prebrala knjigo Ladijske novice in je tako lepo napisana, lep jezik, da jo bom še enkrat vzela v roke. Knjiga za sladokusce 🙂
Kaj pa ve berete?
Boljše, da vprašam to kot pa “kaj kuhate” 😉

Aja, Štefka, ksko je uspel rd? Sicer pa, seveda, da hoja pri šopingu tudi šteje, če ne časa za drugo sorto. Če bi ti včeraj natedila vseh pet kljukic, bi začela verjet, da nisi iz tega planeta, glede na tvoj tempo. 😉
Hannna odlično si speljala to večerjo z družbo, pa še slaščičarno si obšla.
maiaS, držim pesti, da ti je danes uspelo, s hrano in miganjem, da se še midvr spraviva iz mrtve točke 😉

* se opravičujem za pravopisne napake

5.dan, 4 in pol kljukice
Živjo punce,
prvi alt, je uspelo..pito sem naredila, bila je vrhunska! Jedla sem blez plana, vsaj popoldan na RD-ju, ampak mislim, da je bilo vse v mejah normale, kar je super!
Brala sem, pospravljala sem, plan za jutri tudi imam, telovadila sem pa že dopoldan..uspešen dan torej!

Prvi alt, super, da si splanirala kaj boš jedla. Meni pomaga…vsaj za začetek. Ko bo enkrat to v krvi verjamem, da bom lahko jedla intuitivno in vseeno ne bo preveč kalorično.

Hanna super si speljala glede na okoliščine. Saj se bomo naučile, kako v takih okoliščinah jesti vseeno dobro. Pravakava nam je dala super izhodišče.

maiaS, javi, kako je šlo. Upam, da ne proslavljaš s kozarcem vina in tortiljami, hihi.

Jaz grem spat, dolg teden je bil…nočko

Dobro jutro!
No, v bistvu ni več tako rano jutro 🙂
Mene pa zanima, a ve vse hujšate? Ali bi pač rade samo zgubile kakšno kilco?
Jaz sem se namreč od leta 2013 zredila ene 15 kg. Se mi zdi, da v dveh rundah. En hud stres sem takrat doživela in se mi zdi, da sem se nekako hotla zaščitit pred vsem. Do tega sem prišla pred kratkim, da je bila najbrž to moja obramba.
Bolj resno se spopadam s kilami od letos, pa gre res težko. Res se vsaka drobtina pozna, pa še 50 sem dopolnila. V Linei Snelli se seveda tehtamo, pa gre bolj tako tako.
Zdaj grem v nov dan, ampak morala sem tole povedat. December me vedno malo zvije 🙁

Hannna, vasak dan življenje pred nas postavlja izzive, na nas pa je, kako se jih lotimo. Ne glede na letas(več od tvojih), poskušamo zbrati pogum in odkorakati naprej, novim zmagam na proti. Korak po koraku, dan za dnem, pa tukaj poiščeš motivacijo in bo lažje.

Hannna, ne vem, kaj je to konkretno hujšanje…. Če bi imela pred 10 leti 75 kg, bi se menda lotila konkretnega hujšanja, saj sem takrat imela 65 kg in se mi je zdelo, da bi imela lahko ene dve manj 😉
Potem je prišel čas (kriza), ko sem jedla vse, kar mi je pasalo in kolikor mi je pasalo, “ker mene ne bo noben zaj…..” in v dveh mesecih pridelala 4 kg, ki se jih nisem več znebila. Od takrat gre mic po mic sam še gor. Tako da men je zaenkrat želja, da grejo kg dol ob tem, da se navadim jest toliko kot rabim. Ker drugač ne vem, kje bom pristala… imam pa malo pod 170 cm. Mislim, da je moj maksimum lahko 73 kg, optimalno pa bi bilo vsekakor pod 70. Slišat je malo, za resen premik navzdol pa bo očitno reba imet več kot sam željo….
Zdajle sem pri kavi in to je zame to za danes od hrane. Če bo res kriza, bom spila malo jogurta al pa jabolko pojedla.

Ja, prvi alt, imaš prav, “konkretno” hujšanje se tudi pri meni razlikuje od leta do leta 🙂
Včasih sem se pri tvoji višini in 60 kg sama sebi zdela “debela”, zdaj mi je želja pod 70 – kar pa je 10 kg in se mi zdi kar malo misija nemogoče. Malo mi je upanje, da me bojo v Linei Snelli nekako “prignale” do tam …

Hanna, dobro vprašanje 🙂
Me bi vse rade shujšale…ampak prav divje z nekimi orto dietami pa ne hujšamo, tako se mi zdi. Upamo, da se nam bo z malo spremembami življenjskega sloga kaj poznbalo na tehtnici, hehe.
Vidim, da nas je kar nekaj visokih 170, tudi jaz. Samo da sem jaz že malo čez 80 kil…in mam prvi cilj prit pod 80, d abo po doooolgem času 7 spredaj. Potem pa bomo videli. Mislim, da je moj realni dolgoročni cilj 70, čeprav sem bila v preteklosti jaz tudi s 65 “nezadovoljna”, pa je bila športna postava…ah, kaj čmo…nikoli zadovoljne!

Drugače sem danes brez kljukice pri hrani. NIč po jedilniku, kar malo počez. Še en šarkelj sem naredila in seveda probala, če je za kej. Z možem, sva praznovala in sva jedla zunaj..s tem sicer zadovboljna – zrezek in zelenjava..pa eno pivo zraven. No, kakorkoli, jutri imamo še eno praznovanje. MOgoče se moram malo bolj pripravit…psihično, da ne bo kar vse povprek.

Aja, sem pa šla že zjutraj v hrib z otroci! Bravo jaz!

6.dan – 4 kljukice

Tehtam se v ponedeljek zjutraj…upam, da ne bom zudaj čez vikend uničila dobrega tedna, jooooooj! Dajmo!

Hvala Kaven!
Res, vsak dan posebej. Žal sem bolj nagnjena k pesimizmu in strahu pred vsemi stvarmi, tako da se moram včasih res dobesedno prebijat iz dneva v dan. Ampak se trudim najt pozitivne stvari prav vsak dan.

Evo, ta vikend je bil pa ok!
In ko sem se danes po kosilu že skoraj zakopala s knjigo pod odejo, sem se brez prevelikega razmišljanja obula in šla na enourno hitro hojo čez bližnji hribček. Sem ravno še ujela dan.
Želim vam uspešen teden v vseh pogledih!

7.dan, 3.kljukice
No evo..pa je prišel prvi slab dan. In to že 7.dan, jaooo.
Brala nisem. Jedla brez omejitev 🙁
Sem pa veliko pospravljala, in na sprehod sem šla. Plan bom še naredila.
3 kljukice torej so. Samo sem vseeno razočarana..kako hitro me zavede dobra hrana.. Upam, da se že jutri poberem in začnem spet dobro jest.

p.s.: sem pa ful dobro vse spekla, gostje so se oblizovali..vsaj to 🙂

Bravo Hanna! Kako pa ostale?

Jaz sem včeraj tudi zvečer pretiravala, čez dan pa ok – zvečer narezek (pršut, suhe mesnine) in vinček, kar samo po sebi ne bi smel biti problem, če bi ostalo pri par grižljajih, ampak jaz jem, dokler vidim, da je kaj na krožniku… Se bo treba bolj organizirat okol tehle narezkov ob vikendih.
Rekreacija je ok, tako da to področje (upam), da sem osvojila. Si že kake 4 leta zapisujem, koliko in kaj se rekreiram (za vsak dan) in sem nekje konstantno na 5 urah na teden. Včasih več, včasih manj. “Nesejo” me edino vroča poletja, ko je prevroče (Izgovor?) za rekreacijo.
Tekom tedna sem parkrat stopila na vago in je kazalo, da grem počasi dol po dekah. Po včerajšnjem narezku, pa sem danes zjutraj tam kot prejšnji ponedeljek.
Danes je nov dan, pričenja se nov teden in gremo ženske – akcija. Ta teden nam bo uspelo vse. Štefka že dela na vseh kljukicah, Hannna nadaljuje uspešno začet mesec (vidim, da ti december uspeva :)), maiaS zaključuje projekt in ima že več časa zase, jaz pa se že veselim, da se držim prehrane kot jo ima “vitkejša jaz”. Pa še pravakava in Kaven nas spodbujata, tako da drug teden vse poročamo o minusu na vagi. Ste za?

Poročilo vikend 2/12-3/12
Ker kazen mora biti in ker mora biti vzgojna- takole: sobota kljukica za hrano in kljukica za gibanje in še kljukica za pospravljanje stanovanja. Zelo zadovoljna z vsem. Tudi nedelja ok, kar se tiče hrane, kar pa gibanja pa tako-tako. Sem žrtvovala pohod za maratonsko likanje, je bilo nujno potrebno, kup se je spremenil v goro. Zadovoljna, je tudi to urejeno, kljukica.
O petku pa ne povem niti besede 😉
Hannna punce so ti dobro odgovorile na vprašanje o hujšanju, predvsem Kaven je zelo dobro povzela, kako hujšanje deluje. Se trudimo. Vsak dan. So vzponi in so padci. Tukaj smo zato, da se veselimo vsakega uspeha in vedno imamo robčke za solze. Smo velike zaveznice in čeprav se ne poznamo, imam včasih občutek, da smo si bolj blizu, kot z naključnimi znanci. Tukaj punce dejansko zanima, kako sem preživela dan in vprašanje »kako si?«, dobi iskren odgovor.
Štefi, jaz ne zmorem tvojega tempa, tele tvoje kljukice, uuuh…Bom pa zavila po dolgem času v knjižnico, dajte kakšen dober predlog.
Prvi alt, jaz sem za! Dajmo punce!

maiaS – ker sem glih v formi za branje, tole so moji predlogi – na hitro:
Modro okrasje (jaz bi ga opisala kot socialni roman, ki se prebere “na dah”)
Jezero ( ne berem kriminalk, to pa sem, ker jo je napisal slo. avtor in sem si rekla, da vidim, kaj piše Slovenec)
Ladijske novice (roman, ki boža bralne “brbončice”)

Tudi jaz na hitro glede branja:
Vse od Margaret Mazzantini je fino, pa Haruki Murakami, trenutno me čaka neka nova Sedem let od Petra Stamma. Bom še razmislila za druge naslove.
Prvi alt – bravo za 5 ur gibanja na teden!!! Kaj vse počneš?

8.dan – 5 kljukic! spet sem nazaj.
Moram priznat, da sem bila zjutraj jezna kot ris. Sem stopila na vago in je bilo pol kile več kot prejšnji teden! Sem hotla vse poslat nekam, ampak nisem…ponosna!!! V taki situaciji bi ponavadi zabluzila še en dan in potem bi bilo konec. Ampak danes ne bo tako! Samo še branje mi manjka danes, ampak sem ravno na poti na kavč s članki v roki, tako da smatram kot narejeno.

Prvi alt..pri meni podobno s hrano včeraj…danes pa tudi skoraj, zdajle, ko sem prišla sestradana iz popoldanske službe. Ampak sem se ustavila, in šla raje na forum po motivacijo…to je to, o čemer govorim. Takrat ko gre, itak ne rabiš pomoči..takrak ko te baše, pa je še kako potrebno, da te kdo čaka z zapisom. Hvala vam vsem za to…zaradi tega sem odprla to temo 😉
Se strinjam, ta teden bo naš! Do vikenda pa naredimo posebno strategijo “kako preživeti vikend brez narezka”…prav?

maiaS zakaj nič o petku? Jaz pa vsa firbčna, kako je šlo in čakam tvoj zapis cel vikend…mogoče sem zato več jedla, hihi. Drugače pa moj tempo ni nič hud, najpomembnejša kljukica (hrana) me še vedno baše. Ostalo mi je mimogrede in uživam… Glede branja..Jezero je zakon knjiga, sem prebrala poleti! Dobra kriminalka..pa tudi jaz ponavadi ne berem tega.

Pridne bodite, grem brat, daleč stran od hladilnika 🙂

Danes hrana ok za vzdrževanje tt, za izgubo pa bi morala pri večerji spustit kruh…
Hannna – moje gibanje je pretežno tisto, kar res rada počnem, hoja, hoja v hrib, plavanje, joga. Občasno skočim na kolo ali sobno kolo, včasih pa še kaj, če imam voljo.

Hvala za odgovor!
Danes sem na poti iz službe razmišljala o tem, kar se menimo tu gor in bi rada zapisala nekaj mojih ugotovitev, pri čem v bistvu delam napake (in jih moram zavestno odpravit).
Seveda se nisem zredila kar čez noč. Pa tudi v par dnevih ne ali tednih. Zdaj sem pa vsa nesrečna, če gre v enem tednu bolj malo ali nič dol. Prevelika pričakovanja! Saj sem v življenju že kdaj hujšala in točno vem, da je treba dan po dan, dekagram po dekagram. Meni pa ko uspe malo zgubit, takoj zabluzim, češ, saj lahko. In če imam vikend z veliko hrane (obiski, praznovanja in podobno), potem kar bluzim tja do srede.
Druga stvar: zdaj šele pazim na hrano tudi PO telovadbi. Prej se mi je kar zdelo, “saj lahko”. Pa trener na fitnesu (ko sem še hodila), me je navlekel na beljakovinske čokoladice, češ, to lahko ješ. Pa ne vem, če je čisto tako. Jaz sem jih potem zlorabljala. Zdaj jih že dolgo nisem jedla, sem kar pozabila nanje.
Res, dan po dan. In ja, tale forum je fino odpret, če pride kriza.
V službi si na dva dni recimo vzamem čokoladni bombom ali košček čokolade. Zdaj sem si za krizo kupila 85%. In se držim tega, ne več kot košček!
Poskusila bom še kakšen hiter sprehod več tudi čez teden, le tale tema me malo moti.
Dajmo punce!!!!

New Report

Close