Najdi forum

Motivacija za vsak dan!

Hej Sladkorcek, sem zasledila to Fit akademijo. Daj povej kaj več. Si ti že kdaj delala? Se splača? Lahko tudi po koncu dostopaš do treningov? Neomejeno?
Si ti že prijavljena? Me mika, 25 eur ni veliko, če je fajn.

Stefka, jaz sem zdaj drugi teden pri petri parovel (bossbabe.si) in je noro. Zenska obvladaaaa. Ful lepo razlaga, stalno opominja kako kaj naredit.. Vzela sem pa tezji program ker sem ze od prej poznala njene treninge, ki jih je imela oz ima brezplacno na instagramu. Mi kar gre. So pa rezultati ze tu. Jem ogromno, v bistvu vec kot prej in hujsam. Niti ne morem toliko pojesti kot mi je napisala, da moram. Pa hojo sem malo zmanjsala, ker se bolj posvecam tem treningom. To ostane za vedno moje. Samo sedaj je problem, ker je imela nesreco in ima nogo v gipsu. In ne more posnet vsega do konca, ma meni ni panike ker itak lahko ponavljam to kar imam. In bom ze pocakala par tednov za nove. Sem polna motivacije in nic me ne bo ustavilo priti do cilja!

Bravo Pikapolonica! Tole se bere ze kar prelepo. Super da si nasla nekaj, v cemer uzivas in te polno motivira! Se porocaj kako gre.

Bi hotela opisat bolj tocno, kaj/kako lahko zdaj vec jes in vseeno izgubljas? To se mi zdi nepredstavljivo, z veseljem bom prebrala, verjamem da tudi ostale 😉

Uspesno nadaljevanje!

Ja Matruska, itak 😀 v bistvu ce primerjam s prej in zdej je tako da prej sem si sama od sebe dolocila, da jem okoli 1500 – 1700 kalorij na dan, ni pa vazno kaj jem. Se pravi sem pojedla tudi cokolado, piskote… Se nisem strogo omejila glede tega, samo sem pojedla manj. Najraje bi 300g milko ampak sem se vedno omejila na eno vrstico. Se pa obvezno vsak dan gibala, zato je tudi tako hitro slo dol (dobrih 5kg v mesecu in pol).

Sedaj v programu sem morala dolocit kolikokrat na teden bom trenirala in na podlagi mojih osebnih podatkov mi je izracunala koliko naj na dan zauzijem. In stevilka je 2300 kalorij. In tega vcasih oz velikokrat ne dosezem, ker enostavno ne morem toliko pojesti. Oziroma bi ze slo, samo sem prevec polna potem, kar mi ni vsec. Jedilnike imam tudi in seveda ravno vsega nisem poskusila, ker mi iz raznih razlogov ne gre, polovico pa sem in je zelo okusno in hitro. Je recept ze napisan tako, da so zraven preracunane kalorije obroka. Ne rabim razmisljat jaz in stet. In s tem se jaz zelo najem, ker jem 4x ali pa 3x in kak obrok naredim dvojni pac, ce cutim da potrebujem ali vem ze vnaprej da mi bo premalo. Gledam le, da pojem vsaj 3x na dan in da probam prit na vsaj 2000 kalorij oz se cimbolj priblizat temu, kar moram.

In je razlika, ce pojes po kalorijah gledano, eno porcijo riceta za kosilo ali file ribe z zelenjavo ali testenine z mesom in solato. Zame je razlika, ker se v tem primeru z ricetom ne najem, z ribo pa se.

In treningi naredijo svoje. Edino kar mi manjka je, da nimam dovolj kondicije za naredit trening kot je treba, se pravi se moram ustavljat, naredit manj in pocasneje kot ona na posnetku…. Ampak bo prisel dan, ko bom kot ona. Samo ne smem popustit, ne v tem smislu, da se popolnoma spet oddaljim od vsega tega.

Sem naročila tole, se mi zdi ok.
A to dobiš na dom paketek ali kaj? A ni to vse online?
Hvala!

Online.

Hvala! Lp

Zdi se mi, da sem zasledila, da je (vsaj) ena od vas hodila k Sentocnikovi na hujsanje.
Kako to poteka?
Gre na napotnico?

Je se kaksen tak program, ki se zadeve loti celostno, se pravi dieta, psiholog in gibanje ter seveda redne kontrole?

Bralka iz Kranja je bila pri Sentočnikovi, se mi zdi. Saj res, kje pa imamo Bralko?
Pikapolonica, tole, kar piseš in delaš, se super sliši. Bravo zate.
Jaz imam še ene par izgovorov na zalogi, da se nič ne premaknem, ne nadgrajujem, ne spremenim kaj konkretnega. Pa bo treba. Zgleda da mi je omara poletna oblačila v pasu skrčila. 🤔
Grem delat.

Hahha prvi alt, kaj mamo to za ene zacarane omare??! 😂 Mava istega tišlerja? 😉

No jat sm po spet nekaj res pridnih dnevih le uspela ugledat par dkg manj. Ampak s takim tempom bodo obljublene 4kg minusa trajale do naslednjega poletja?! Pol pa beres kako nekatere uspesno zgubljajo pol- 1kg na teden. Ja sej vem, mogla bi stet kcal, ampak tega pa res nocem. Ne vem, nocem. Ja sej, kaj potem jamram. 🙈

Drugace me pa danes caka cepljenje. Drzite pesti pa jo odnesem brez posebnosti…. Ce pa ze, pa naj bo zgolj zmanjsan apetit 😉

Spet nekaj slabsega vremena pred nami…

Ojla punce!
Jaz se trudim po svojih močeh in sem oklestila 1 kg. Ajajaj… Seveda sem aktivirala tudi kolo – staro. Novo ne vem kdaj pride, ker letos menda gredo za med…haha..pa tudi moj bo v nižjem cenovnem razredu… Hodim, kolesarim ob 40-60 min dnevno. Večerjam od 20h… tudi nekaj sladoleda sem že spravila po grlu..tam pač ne smem manjkat…jojmene tale hrana, pa kuhanje za 4-5 ljudi… če bi bila sama bi bilo lažje.. Tako pa saj veste koliko pojedo fantje pri 15h… potem pa še sine dobi zobni aparat in ga boli čekjust, še za enega posebej bolj mehko kuhat in jaz vse ostanke pojem…pa tega nisem prakticirala zdaj že zelo dolgo.. Pač presneta hrana…Pripravljamo se na birmo… nekaj dela v vrtu pri babici, pa tudi eno teto selimo v drugo stanovanje, služba od doma, tudi popoldne itd… pa se ne utegnem javljati, sem pa z vami sigurno!!!
Stefka, spraševala si za Fit akademijo. Jaz ti jo zelo priporočam! Res poskusi! Sem jo vzela zase, je 24,90€. Dobiš online povezavo, začne se 22.05.2021 in traja en mesec. Poleg prejmeš še jedilnike, zavse obroke dnevno in so res okusni za vsak dan posebej, pa lahko kombiniraš. Jaz jem včasih tisto kar mi je dobro večkrat… vaje so 5 x na teden, ki jih oddelaš kadar želiš. Trening traja od pb 30-45 min in Patricija dela s teboj, tako da obe telovadita, ni samo prikaz vaj…dodatno bo v tej akademiji še trening s plesom. Na koncu akademije si potegneš vse treninge na svoj računalnik in jih imaš za zmeraj, tako da lahko nadaljuješ in ponavljaš kolikor hočeš. Na on line pa daje Patricija vsak teden sproti in ti s svojim geslom lahko dostopaš kolikor in kadar želiš. Pa seveda dnevnik dobiš zraven, pa še nekaj novosti bo. Je cenovno zelo ugodno, tako da res priporočam in zaprta fb ter In skupina za podporo. Punce dosegajo nore rezultate. Pač je pa v glavi vse in disciplini. Saj pravim, mene treningi ful motivirajo, ker so vaje za celo telo, sem pa šibka pri hrani, to mene najbolj tepe. Tule moram biti disciplinirana, pa nisem preveč. Lani sem lepo shujšala 7 kg, letos pa nekako ni tiste prave energije za nadaljevanje. Štefi, daj opogumi se in boš videla da ti ne bo žal. Zdaj mam še 4 kg za spravit dol do julija – to je delo enega meseca…

Matruška, pr men je 20 let star alples tišler… 😉
Sem pa razmišljala v čem je point, saj sicer ni bilo nekih sprememb v prehrani – gibanju. Upam, da sem odkrila dejanskega “krivca”… oreščki… s temi sem redno začela, ko sem se postila od kupljenih sladkih zadev in… šele zdaj sem šla pogledat, da ima 100 g oreščkov cca 600 kcl. Zmažem jih pa mimogrede, da še sama ne vem, kdaj … Jaz tud ne štejem kalorij drugače, ampak tale podatek je pa ufufufuf… (ja no, kaj sem pa mislila…).
Drugače pa: dam si dva meseca, da pridem na 68 kg, drugače pa se sprijaznim s tem, kar imam, in se neham obremenjevat s težo. Pika. Amen.

Sladkorček, delim usodo s tabo… kako manj jesti, če pa tako rad dobro ješ…

Vsaka od vas pocne to kar lahko, to kar zmore ta trenutek. Ne pozabite tega. Imate sluzbo, druzino, vrticek, psa, in miljon obveznosti. In ne morete pricakovati, da bodo kg padali hitro dol,ce gres po neki normalni, zdravi poti. Super, ce bi, a realnost ni taka. Bi morale stradati, ali se omejevati pri ostalih stvareh, ki jih imate v zivljenju. In veste dobro, da to ne pelje nikamor. Zato: le vztrajajte, migajte kolikor lahko in jejte tako, da malenkost popazite. Tudi ce boste potrebovale 2 meseca do tistega, kar nekdo doseze v enem, je veliko vredno in velik dosezek. Morate se pa tudi vprasat, kako je tisti izgubil v enem mesecu toliko (npr jaz). Jaz sem sama, nimam druzine, nimam nicesar. Edina obveznost je sluzba in skrb za macka. Vse ostalo ne obstaja. Imam casa ogromno in lahko migam ful. In normalno, da gre hitreje dol kot recimo vam.

Ampak ne se obremenjevat, ne bit zalostne. Ker se ta trenutek res ne moremo primerjati med seboj. Tako, da res nic ne skrbite, pocnete to kar lahko in kolikor lahko. Vsaka ve zase kako in kaj in ce bo pot do cilja daljsa, nic hudega. Vazno da nekaj pocnete za to. Ker marsikdo lezi na kavcu in le jamra oh kako bi moral shujsat, naredi pa ne nic. In tu vi zmagate, ker nekaj delate na tem in se trudite. In le tako naprej!!

Ojla babike!
Samo toliko da se javim, nimam časa za pisat nič,dan prekratek…Na kmetiji je pač dela,sadimo zelenjavo,pa okopavanje,prodaja,gospodinjstvo…
Pa mine teden kot šus,noro prehitro.

Sem z vami,se držim bolj ali manj pri hrani,gibanja pa tako imam dovolj in dosti,tako da…

Se nisem tehtala,a po oblačilih sodeč,je kar ok.Včeraj sem imela oblečene kavbojke št.40,vau napredek☺️
In grem dalje z vami,moram še znebiti trebuha in beder…Počasi a vztrajno,saj včasih mi ne gre,a vseeno imam fokus.

Kruha skoraj ne jem,za zajtrk ovseni kosmiči,kup zelenjave imamo doma solate,šparglji,špinača,blitva,rukola…
To imam rada in ja,zdravo jemo,veliko zelenjave,skoraj nič mesa jaz osebno.
Sem bila v čet.na krvodajalskih in imam dober hemoglobina,glede na to,ker skoraj nič mesa ne jem👍😃
Sem bila prijetno presenečena…

Evo,letim sadit papriko in bučke na njivo.

Bodite lepo in še naprej tako pridna.🍀

Hvala Pikapolonica za tole. Prav pobožala si moje misli s tem zapisom. 🙂

Šnitka, nate sem se tudi včeraj spomnila, ko sem malo “hobi vrtnarila” in bila po enu uri cela gotova. 🙈 Dobra si, da ob takem tempu, ki ga imaš, še na hujšanje misliš.

Spet se teden prehitro obrača, lepo vreme je zvabilo ven, upam, da ste se vse naužile sonca.
Se zelo strinjam z vsem, kar je napisala Pikapolonica, vsaka dela kolikor zmore in to je tudi edino prav.
Trudimo se, vlečemo ena drugo, nobene ne pustimo same, včasih nam gre bolje, včasih slabše, pomembno je, da ne odnehamo.
Trenutno me malo daje PMS, ali so to že prvi znaki mene? Razpoloženje zaniha večkrat na dan, včasih se mi zdi, da sem tik pred eksplozijo. Ali pa je to nakopičen stres, premalo spanja, nič dopusta in nesmiselni ukrepi, ki mi parajo živce? Nekaj mi res ni logično – tisti, ki smo upoštevali ukrepe, pazili na vsakem koraku, ostali zdravi – smo za nagrado kaznovani? Ne smem v lokal, ne smem NIKAMOR? Pa kdo je tu nor? Mah, pustimo. Ni vredno.
Čestitke in bravo vsem, ki pridno telovadite, meni gibanje še kar ne gre…Tisoč izgovorov in še kakšnega povrhu najdem. Hrana in IF je pa ok, se pozna, da je na krožniku več »pomladne« hrane, sezona piknikov pa tudi še ni čisto stekla.
Moram tudi jaz malo pomeriti pomladno-poletno garderobo, da vidim kje sem. Tehtala se tudi že nekaj časa nisem…pa bi bilo dobro malo kontrole.
Javim rezultate in potem gremo skupaj v napad.

Uf punce, sem mogla kar dvakrat pogledat, ali sem na pravi strani foruma.. Ker ste toliko napisale v ENEM dnevu.. Prav vse ste se javile, uaaau.

Takole, se pridružujem občutkom. Mene tudi vse prehiteva. Sicer sem pridna par dni zdaj, ni sladkarij in ni večerij. Bo treba resno. Mislim, da prihaja tista moja energija spet. In zato nekaj iščem Sladkorcek. Vmes sem naročila tiste reklamne primere treninga od Petre Parovel, pa sta že dva dni mimo in predno bom jaz probala, bo že skoraj 22.ti…zato bom najbrž res vzela od Patricija. Ker pri Petri bom preveč zamudila. Sladkorcek, bova skup migale!
Bom pa do 22.ga poskušala ta dva treninga od Petre in potem se kaj od popolne bejbe. Da bom vsaj malo padla že not.

Koncno sem po kovidu spet začela lest v hrib in parkrat sem bila na skiroju in kolesu. Saj se trudim. Tako kot pravi pikapolonica.. Po svojih trenutnih močeh.

Sem pa tudi jaz vzela iz omare kratke hlače, ki so lani lepo stale.. Pa jih nisem skor zaprla.. Štala! Akcija! Dost!

Maia, res je tako kot praviš. Tudi meni je občasno za eksplodirati. Pridejo taki dnevi in zdaj je bila luna in res težek teden. Poznam 2 gospe ki sta čisto dekompenzirali zdaj, ena je celo v bolnici. Psihične težave. Jaz pravim, da še mi, ki nam nič ni čutimo vse te kovid pritiske in stiske. Kaj šele naši starši, osamljeni starejši in tisti, ki so že tako na meji s kako anksioznostjo ali še čim hujšim. Težko je, ampak moramo biti pozitivne in jemati dan po dan. In se sekirat samo za sproti, ne za naprej in za nazaj.
Matr sem spet pametna, ahahaha. Ampak ja, to govorim v prvi vrsti sebi..

A bo še katera kupila tisti program? To bi bilo zabavno.. Da se bomo mla brcale v rit. Drugače bova pa s Sladkorckom vlekle voz takrat 💪


MaiaS, se strinjam s tvojo ugotovitvijo glede teh omejitev, v povezavi s testiranjem… Jaz sem šla po svoj odmerek AZ. Še enga dobim, pa me bodo menda še kam v tujino sprejeli. 🤣…. vse skupaj je pa že res slaba verzija “igrice”, kolk kdo (psihično) prenese…

New Report

Close