Najdi forum

Motivacija za vsak dan!

Ponedeljek 27/11- glede hrane kar ok, žal pa ni bilo časa za gibanje, niti za kakšno dodatno kljukico glede skrbi zase.
Danes se bom držala stran od OH, upam, da mi bo uspelo.
Štefi, čestitam za vse kljukice, pohvale tudi vsem ostalim, zelo ste pridne!
Ko bo tale nor teden za mano, tudi jaz naredim kakšen pameten plan glede hrane in gibanja. Trenutno grem dan po dan, malo pazim in malo grešim.
Lepo preživite torek, jutri pa vse na sneg, obljubljajo, da se bomo sankali!

2. dan
Vseh 5 kljukic…Danes sem nazadnje jedla ob 18-ih, in sem zdajle pošteno lačna..Ampak jedilnik je jedilnik. Na sprehod sem šla v temi, zvečer, ko so otroci zaspali. POspravljala sem tudi pozno. Brala pa zdajle malo, mogoče ni bilo 30 minut, ampak velja!
Mož je zbolel, mene pa tudi malo zebe, upam, da mi rata ostat zdrava..
MaiaS, hrana je najvažnejša…no, skrb zase mnogoče še bolj..ampak saj dobra hrana je osnova pri skrbi zase! Zrihtaj tisti projekt čimprej, pa bo vse lažje 😉
Tudi meni se je odprl nov projekt, tako da bom kmalu na tvojem in bom lahko udejanila svoje pametovanje, hihi.

Hanna, super ti gre! Ampak nehaj se tehtat zvečer…vedno zjutraj, na tešče, po obisku WC-ja. To je najbolj realno in primerljivo vse dni…večerna tehtanja so čisto nerealna…res.
Se spomnim mojih športnih časov, ko smo se tudi tehtale en dan v tednu…praktično post tisti dan. Pa smo vse vedele, da bi bilo isto, če bi vsakič normalno jedle…ampak nimaš kej. Glavno, da pol po tehtanju ne nadoknadiš vsega 🙂

prvi alt…odlično! Rekreacija za dušo..kaj češ lepšega!

Prava kava vedno smo te vesele, tudi če samo vsak drugi dan…predolgo nas pa vseeno ne pusti čakat 😉

Evo me, vsa čast, kar čeljust mi je dol padla od občudovanja.
Jaz grem zdajle vključit pomivalc, pod tuš in brat. Evo, ena kljukica se bo vendarle nabrala.

Danes sem namreč šla nad arašide (suho pražene brez soli), ni šlo drugače 🙁 Mi je že žal. Mah.

Takole: do južne ok, južna morda malenkost manjša kot sicer (ne pol manjša….), potem pa…. čokolada z lešnimi, ne vem koliko, morda 3rebra al pa še kaj več…. črna z lešniki, dobra… bila Je zadnja kupljena sladkarija pri hiši… no, sem pa šla za eno uro hodit na hrib in nazaj.
Zakaj sem že navalila na čokolado?

Vidim, da ste druge tud pisale isti čas kot jaz. Štefka čestitke. Že zarad tebe se bo treba bolj potrudit 🙂
Saj bo, je pa res, da ni glih enostavno. 🙂

Kok ste vse pridne!
Sicer sem tudi jaz danes s hrano zadovoljna. Ampak to telo je res zanimivo. Sredi dneva sem začutila, kako sem vsa napihnjena. Kot tik pred M. Pa sem le malo čez polovico ciklusa. Potem je pa to kar splahnelo. In nisem nič takega jedla. Včasih me napihne že kakšna malenkost.
Tehtam se pa res zvečer in zjutraj, skoraj vsak dan, in teža res ves čas niha.

Torek 28/11- sem kar lepo zdržala brez kruha, tudi drugače kar se hrane tiče, ok. Spet pa ni bilo nič od gibanja, hči je zbolela in sem jo morala pocartat, že tako imam slabo vest, ker sem v službi namesto z njo.
Štefi, bravo, bravo! Super ti gre tole, vsem nam si velika vzpodbuda. Obljubljam, da skončam projekt, se zelo trudim. PK, pozabi na arašide, danes je nov dan. Hannna, tudi jaz imam težave z napihnenostjo, kakšen teden pred M mi je za umret, noro, kaj delajo hormoni. PK, kako tvoje zatekanje, si kaj bolje?
Dejmo punce, danes je že sreda, saj nam kar gre takole s skupnimi močmi.

Očitno sem se pri arašidih vseeno toliko nazaj držala, da ni katastrofe svetovnih razsežnosti. Seveda so dobri, ko jih ješ, samo potem je pa krizaaaaaa. Me vse tišči in če se zvečer preveč najem, ponoči švicam kot konj. No, kobila. Tokrat ni bilo tako, torej dobim pol točke za zmernost pri prenažiranju (ha ha).

Čokolado vzameš eno rebro, ostalo zaviješ in pospraviš nazaj v omaro! Upam, da je bila vsaj tamala čokolada, ne ona klada od 300 gramov.

Moj prispevek za december: na raznih večerjah in kosilih, odvisno od oblike postrežbe. Če je samopostrežni bife in hrana v stoje, raje večino časa držite v roki pijačo, po možnosti vodo (itak, če je žurka čez dan in morate še v avto). Ne grebite se za hrano v prvih bojnih vrstah, ampak počakajte, da bo največja gneča mimo. Vzemite od vsakega MALO, ne jemljite kruha, jejte počasi.
Kosilo za mizo: juha brez kruha, če je možno, jo kar preskočite, drugače ne pojesti do konca. Jejte počasi. Glavna jed: priloge v obliki OH vsaj pol pustite. Sladico preskočite ali si s sodelavko sotrpinko razdelite. Raje naročite kavo.
Kosilo/večerja pri prijateljih: jejte počasi, da imate zelo dolgo vsaj na pol poln krožnik in vas ne bo nihče priganjal, da si še vzemite. Deluje tudi pri pijači, če nočete pretiravati.

Pred časom sem bila na večerji, večina ljudi je bila normalne postave, ena ženska in en moški debela. Bili smo v neki vaški oštariji, itak porcije za knape. Nihče od teh z normalno postavo ni mogel sladice – in je tudi niso naročili. Meni je kar dalo misliti.

Pravakava, super priporočila! Točno tako moramo. Hvala!
Stefka 1, ves kaj me zanima, pol ure pospravljanja s tvojega seznama – kaj poleg običajnih vsakodnevnih gospodinjskih del še narediš?
Vesela sem, da smo se našle tukaj!!!

Pravakava, čokolada je bila 100g, temna, z res veliko celomi lešniki…Na pultu je bila, da jo bodo otroci pojedli, potem pa vsakič ko sem šla mimo, jo je šel košček z mano.
Sicer pa, hvala za napisano, običajno imam take plane za fešte kot si napisala, realizacija pa šepa… si bo tole treba večkrat prebrat 🙂

Dober večer. Zame danes ni kljukice, imela sem pozno polno kosilo, za zajtrk francoski rogljič, zvečer pa še manjši košček peciva, ki ga je spekel sin…malo sem praznovala.
Verjamem, da ste bile ostale bolj zveste svojim načrtom.

Uf, koliko za prebrat, čist sem navdušena nad vami punce! Hvala vam…mislim, da nam bo vsem lažje zaradi tega…

Prvi alt..sladice mene vedno nesejo..ampak veš kaj, če je spekel sine, je bilo veliko več vredno če si probala, kot če ne bi.. Drugače pa..zmernost naj zmaga. Saj nam ni cilj, da bi popolno jedle, kajne? Ker življenje je in bo, povsod bodo skušnjave. Naučiti se moramo samo to, da se zadovoljimo z malimi koščki in v le teh uživamo do konca…čist easy, hihi.

Hanna, po, ure pospravljanja pomeni, da si zvečer/zjutraj naštimam 30 minutni timer na telefonu in hodim po stanovanju in pospravljam, kar ni na mestu. Ali pa pospravim kak kotiček, ki že dolgo ni bil. Tudi vsakdanja opravila pašejo zraven, če jih je glih treba naredit (obešanje perila, pucanje kuhinje zvečer). Seveda to ne pomeni, da druge dele dneva ne delam nič…pač sproti kar je treba, plus to. Prav paše mi ta navada..hihi, se dobro počutim, ker je vsak dan drugega pride pod roke.

Pravakava hvala, vse je res. Bomo upoštevale…saj se trudimo že zdaj, ampak je vedno fajn utrditi!

MaiaS, drži se, upam, da ti rata čimprej končat. Smo s tabo…

Aja, nisem še naredila vseh kljukic. Zdajle grem po dežju na sprehod! Me ne mika, ampak vem, da bo super. Telovadila sem malo že v službi, ampak kljukica, je kljukica :-)))

Stefka 1, hvala! Ah, to gospodinjstvo 🙁
To je ves čas nekaj. Jaz pa se po novem trudim čimvečkrat dat prat čez teden, da ni v soboto travma.
Pravakava, imam pa vprašanje tudi zate – v petek me prijateljica vabi v slaščičarno na čvek. Evo, kaj naj pa tam naročim? Včasih s takimi skušnjavami opravim tako, da že ves tisti dan res pazim, kaj jem, da potem lahko pogrešim s kosom torte. Maš kak drug nasvet?
Danes je bilo kar ok vse, sem zadovoljna.

3.dan, 5 kljukic… sprehod je bil super! Večkrat moram narediti kaj, kar se mi ne da 🙂

super vam gre

29/11-malo sem ga spet biksala pri hrani, imam pa zato kljukico pri gibanju-1 ura intenzivne vodene telovadbe. Ste me vzpodbudile, da se lotim predprazničnega pospravljanja, da ne bo potem vse naenkrat. Se je kar težko spraviti k delu, ko je že ob 16:00 temno.
PK hvala za decembrski prispevek, se bom držala navodil. Sem tudi sklenila, da se bom za kakšen dogodek vljudno opravičila, saj ni nujno, da se udeležim čisto vseh.
Drugače pa sem v ciljni ravnini s projektom, bo kmalu več časa zase in tudi za pisanje sem gor.
Lep četrtek vsem.

Hajej, kaj smo si to zadale … 😉
Jaz bi zdajle z veseljem pohrustala kaj sladkega. .Imam srečo, da ni več zalog doma. Ostala hrana pri meni srednja žalost…. pms? Luna? Kje je moja volja, moj neomajen karakter, za katerega vem, da se skriva v meni?

Prvi alt…res se splača…
kako je dober občutek, ko delaš nekaj dobrega zase in ko se držiš s sabo domenjenega dogovora.. Kar neka dodatna energija, nek dober občutek in več motivacije tudi za druge stvari… res se splača.
Ga ni boljšega občutka, kot takrat, ko se zbudiš zjutraj in veš, da si včeraj naredila veliko dobrega. Samo en dan zdrži in potem zjutraj poročaj kako se počutiš.

In zdajle, ko sem zmatrana od službe, od šopinga za moževo darilo in od šopinga fasunge za jutrišnje praznovanje in ko bi najraje vrgla noge u luft, namesto, da pospravljam stanovanje in pečem torte…zdajle sem tebi to napisala zato, da še sama večkrat sama za sabo preberem in potem VEM, da bom tudi danes oddelala vse kljukice. Ker se splača. Ker bo jutri zjutraj neopisljiv občutek zadovoljstva …ZATO!

Se oglasim zvečer, da poročam o kljukicah. Še 3 manjkajo :-/

4.dan – 4 male kljukice
Uf, ni šlo vse. Je bilo preveč stvari. Migala sem 15 minut na kolesu, sprehod se mi ni izšel..razen če šteje divjanje po gospodarskem rastavišču :-)))
Brala nisem. In tudi ne bom, ker mož spi..jaz pa tudi skoraj 🙂
Hrane sem se držala. Pospravljala sem itak… Plan za jutri bom naredila zdajle..vsaj to.
Vidim, da bo kak dan kar težko. Sploh če planiram većino vsega naredit zvečer…Bo treba že čez dan kaj, kadar gre. Sem vseeno zadovoljna. Predvsem zaradi hrane…to mi je primarna kljukica.
Lahko noč in na dober dan jutri!

30/11 brez kljukice. Ni bil dober dan. V bistvu je bil cel mesec slab in hvalabogu, da ga je konec.
Danes bom pazila pri hrani, upam, da mi uspe tudi kaj od miganja. Če napišem sem gor, moram tudi izpolnit, tu ni debate.
Pozdravljene v veselem decembru, dajmo vse od sebe, da bomo v novo leto stopile z minusom na tehtnici in plusom na računu.

New Report

Close