Najdi forum

Motivacija za vsak dan!

Glede hrane danes povsem nepričakovan dan. Kosilo s hčero zunaj, zvečer pa z družbo kitajska. Nič od tega načrtovano. Recimo da sem srednje zadovoljna, vsaj nažirala se nisem, sladic nisem jedla, ampak vseeno bi bilo lahko bolje. Tehtala se nisem :-), bom pa poskusila spucat čez vikend.

Mene je tudi neslo danes, joj…no vsaj skesat sem se prišla. In telovadila sem tudi. In zdajle bom poslušala zadnjo meditacijo (ker mi jih potem zmanjka), jutri pa začnem spet s knjigo..
In jutri grem na sprehod. IN manj bom jedla…
Prvi alt..s sladkarijami sem pogrnila že dopoldne, ko so mi pred nosem odprli gorenjsko s celimi lešniki 🙂 Potem kasneje sicer ni bilo katastrofe, ampak vseeno. To, brez sladkorja je meni cel izziv, ampak bo treba nekaj naredit v tej smeri. Jutri je nov dan, glave gor! LaHKO NOČ

Joj, kaj je z mano, čisto pozabila na vsakodnevno javljanje.
V četrtek sem šla zvečer ven, včeraj me je pa sosed prestrašil, da bo za vikend slabo vreme in sem dobila še kako potrebno brco, da sem šla malo pospravit okrog hiše. Potem sem se pa še v kopalnici lotila kamna … zvečer sem bila hin! Danes me vse boli, roke, kolki … res se staram. 🙂

Jaz pečem z medom, sirupi, vendar manj sladkam, uporabim polnovredno moko, in to so potem tako nabite slaščice, da niti ne moreš pojesti.
Predlagam kokosov sladkor ali sirup, ker ima precej manj kalorij od navadnega sladkorja, pa še precej bolj sladek je – jaz ga dam pol manj, tako da v biskvitu iz 6 jajc in 180 g moke namesto 150 sladkorja dodam cca 80 g kokosovega, kar je potem dobrih 200 kalorij (150 g sladkorja bi jih bilo pa tam okrog 500 (če prav vem iz glave).

Pravakava, super, da si nazaj. Ti kar piši, ko se spomniš, ampak čimbolj pogosto 😉
Jaz sem danes pridna zaenkrat… Nekaj moram še pomigat in zvečer brati knjigo. Mogoče bom šla v klet na kolo..da pobrišem prah…pa zraven še kak trebušnjak.

Se javim zvečer 🙂

Jaz se pa danes malo vlečem naokrog, nekako sem utrujena, ampak hrana pa ok. Naj tako ostane do jutri!

Jaz pa sem zadnja dva dni nekam nabita z energijo, pa ne za fizično delo, bolj to, da mi misli na polno švigajo 🙂
Včeraj je bilo brez sladkarij, je pa sin naredil božanski šmorn, pa sem se hvala Bogu lahko ustavila in nisem pojedla treh porcij namrsto ene 🙂
Danes od sladkega 2 koščka čokolade. In migala sem, hoja na hrib in nazaj za 1h. No, večerja pa je bila, no, preobilna…
Ampak jutri je nov dan, nivi izzivi, dan bo lep, saj bo nedelja 🙂

Super nam gre!
Moje kolo v kleti je sicer ostalo zaprašeno..sem pa imela brainstorming za eno predavanje, ki ga moram pripravit. Je bila prava energija, tako da sem jo izkoristila in sem zadovoljna… MIganje pa jutri več. Zdaj pa s knjigo v posteljo. Vsaj to!
Mogoče si bom mogla bolj rigidne cilje dat in jih vestno kljukat. Si ostale kaj kljukate ali se samo na splošno trudite, da je dan uspešen?

Stefka 1, si mi dala mislit… Evo moj cilj:
Za naslednjih 14 dni prepolovim količino glavnega obroka, ostali obroki pa v mejah normale. Če se pri obroku ne bo izšlo, bom pa naslednji obrok ali dva izpustila in se z vodo nalivala. 🙂

Konkretnih ciljev nimam zapisanih, jih imam samo v glavi. Se predobro poznam in vem, da mi tudi zapisano ne bi pomagalo, če bi me pograbila lenoba 🙂
Vikend nič posebnega, smo se bolj doma prekladali, s količino in vsebino hrane pa sem zadovoljna. Vsaj to 🙂

Ja šment, v soboto nisem bila blizu compa, na telefonu pa foruma niti ne skušam odpreti, še na tablici se komaj znajdem (mislim, da je bolj švoh vmesnik).
Ampak to, da nisem bila blizu compa, pomeni nekaj dobrega – da sem bila zvečer zunaj itd. Tale vikend je bil čisto prenaporen, kljub čudnemu vremenu. Čez dan sploh ni bilo časa za hrano, tako da sem zdaj izjemoma dva kosa kruha. Pa čajček, da se pogrejem.

Meni pa pomaga, če tukaj gor napišem oziroma če razmišljam, kaj bom napisala, s čim se bom pohvalila.

Ideja o manjših porcijah je ne samo odlična, ampak po mojem tudi umestna. Predvsem je treba oklestit OH (krompir, testenine, riž).

Khm… naj napišem, da jutri začnem z manjšim obrokom, ali da se jutri pretežno z vodo nalivam? Itak, nedelja, družinsko kosilo, kuhal je mož…. nič ni bilo manjše. Potem še doma pripravljena sladica, ne presladka, velika pa precej, in še kos potice na obisku. Za večerjo 5 grižljajev domačega kruha in mini jabolko. Evo, sem se spovedala
Sem pa “pobrisala prah s kolesa”… za pol ure…

Pridne vse po vrsti z javljanjem! Jaz sem tudi, vsaj s tem. Evo jutri štartam z jedilnikom. Da imam vsaj malo planirane obroke..takole spontano ne bo šlo. Planiram vsaj 14 dni. Bom pisala zvečer kaj sem jedla, na kratko.
Od gibanja sprehod.

Poročilo vikend 24-26/11.
Tole poročilo bi se moralo končati čisto drugače…Petek in soboto sem imela še tesno razmerje z OH, preveč kruha. Vem, ponavljam se.
V petek sem naredila vaje za trebuh, v soboto 10 km pohod-hoja, hiter tempo. Nedelja se je pričela zelo obetavno, za zajtrk samo malo sadja, kosilo brez OH, veliko zelenjave.
Po kosilu pohod, 8 km, hiter tempo. Do tukaj bi vikend dobil oceno 7 od 10. V načrtu sem imela »spa večer« in zgodaj v posteljo. Potem pa sms-»oglasita se na kozarček«.
In sva šla. Od tu naprej pa raje ne bi…Gostiteljica si zasluži čisto 10. Ne rabim razlagati, da od spa večera ni bilo nič, danes plačujem davek za pozen odhod v posteljo.
Da je mera polna, danes še prvo pred-novoletno kosilo, pa se december še začel ni. Še vedno imam odprt pomemben projekt, ki ga moram zaključiti do konca tedna.
Voda mi teče v grlo, mi pa zelo pomaga, da se tukaj spovem grehov takih in drugačnih. Nič, dajmo zagrabit in izpolnit cilje.
Uspešen teden vsem.

Dajmo punce! Naj bo ponedeljek uspešen. MOramo dobro štartat 😉

Jas sem jedla dober zajtrk in šla na pol urni sprehod. Pa pripravila hrano za v službo. Zdaj se moram samo še držat splaniranega..sploh zvečer.

Drugače sem na telefon dala aplikacijo za spremljanje navad in bom kljukala vsak dan, če sem opravila. Plan je, 30 min miganja, 30 min branja in 30 min pospravljanja vsak dan. Pa še priprava jedilnika za naslednji dan in seveda upoštevanje jedilnika za ta dan. 5 kljukic torej…

Se javim zvečer s kljukicami..

MaiaS dajmo! Nikoli ni prepozno…hitro na noge in akcija naprej. Ampak te čisto razumem..sploh ko smo tkole v gostih, se mi zdi tako “ne fer”, da ne moremo jest vsega in se ne redit, hihi. Kako si želim tistega občutka, da lahko ješ vse…Saj verjetno je ravno tu keč. Ampak bom drugič o tem, je predolga tema :-)))

Tole sem prebrala danes. Malo drobtinic…če je katera pri volji za razmišljati malo globje :-)))

Do I eat in the ideal state of digestion, assimilation, & calorie burning?

This is a foundational question that I consider one of the top two questions that anyone could possibly ask in the realm of eating and nutrition. We could be eating the healthiest food in the universe, but if we’re not eating under the ideal state of digestion, assimilation, and calorie burning – which happens to be the physiologic relaxation response – then we’re in no way getting the full nutritional value of our meal.

If we eat under stress, we are excreting nutrients, digestion is impaired, hormones such as insulin and cortisol are secreted which can stimulate weight gain and de-regulate appetite, the function of healthy gut bacteria is impaired, and the list goes on and on. We are physiologically designed, by the brilliance of evolution and a higher wisdom – to be optimal processors of nutrition when we’re in the state of parasympathetic nervous system dominance – a fancy term for relaxation.

Ask yourself this powerful question at every meal, and commit to techniques such as deep breathing, slowing down, taking time with food, and calming your mind – and you’ll officially be a nutritional superstar.

Evo me.
Včeraj sem s hrano zaključila ob 18.00. Zjutraj sem se počutila super! Morda da neham res najkasneje 18.30, recimo?
Tudi tehtnica v Linei Snelli je bila prijazna. Prijazna je itak, saj kaže kg manj kot moja doma. Ne vem, zakaj naša kaže več kot ostale, pa je digitalna …
Moram pa malo opustiti navado, da tisti dan, ko grem v Lineo, prej bolj malo jem. To je čisto brez veze. Kot da mi bo pokazalo 5 kil več! Tako da imam dva dni v tednu malo okrog obrnjeno hrano. Je pa res, tudi če grem 3 ure po normalnem kosilu, me potem matra zgaga.
Joj res bi rada splezala za zmeraj iz te osmice! Ker doma zvečer se še vedno pojavi 🙁
Morale se bomo spopast še z decembrom …

In Stefka 1 – hvala za zgoraj zapisano!

Evo, vseh pet kljukic 😀
Lahko noč!

Danes zame soliden izkupiček, ne vse po planu, vseeno pa sem dan zaključila z eno uro meni ljube rekreacije 🙂
Zmatrana in grem spat. Jutri nas čakajo novi izzivi.

New Report

Close