Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje menstruacije ni, test negativen

menstruacije ni, test negativen

Lep pozdrav imam eno vprašanje na rednem pregledu mi je gin. Predpisala KT belara od tega je ze tri mesece vse lepo in prav razen nihanja razpolozenja in zmanjšanega libida sedaj pa po treh mesecih zamuja menstruacija test negativen kaj naj storim

Pozdrav,

Tudi jaz nimam redne M, nazadnje sem jo imela 16.2 , naredila že 2 testa oba negativna. Ne jemljem KT. No pred tem sem imela res da hitro na 18 dni. Sedaj se pa ne pojavi. Ne več kaj naj naredim. Počakam še par dni in gre k G, da viidm kaj bo rekel.

pozdravljene, evola pri meni je pa tako. že pol leta se trudiva za + pa še vedno nič. zadnja mnstruacija je bila 7.8.2016, prejšni mesec sem namesto m. imela samo rjav izcedek, kar mi je čudno in test je bil -, ta mesec jo čakam spet zamuja 1 teden in je test spet -, meni pa slabo utrujena napihnjena, sicer bi veliko pojedla, prsa povečana a ne boleča.
moj sicer v teste ne verjame in ima upanje. ali je mogoče da mi test nikakor ne pokaže pravilno in se vedno zmoti, mogočce premalo hormonov??
sestrična je imela obratno situacijo, še vedno kljub porodu ji vask mesec kaže+ čeprav ni noseča, enostavno ima prevelik koncentrat homonov.
hvala za odgovor.. 🙂

Pozdravljena,

moja ginekologinja bi rekla: Možno je vse, samo verjetnost je različna. 🙂 V tvojem primeru mislim, da nosečnost ni zelo verjetna, je še precej drugih, bolj verjetnih možnosti. Bo pa najbolje, da se pogovoriš s svojo ginekologinjo. Lahko s krvnim testom preveri beta HCG, lahko te pregleda, naredi ultrazvok… ali pa vsaj da strokovno mnenje in kakšen konkreten nasvet.

Pozdravljene.
Tudi sama imam problem.. s fantom se trudiva ze kar lep cas ampak brez uspehov. Menstruacijo imam redno, na 26-28dni, sedaj pa mi zamuja ze mesec in pol(zadnja je bila od 18.-22.10) :-/ Pred pol leta sem zacela s pitjem krvomocnice(sem brala, da naj bi pomagala pri zanositvi in sem jo poskusila se sama). V glavnem, menstruacija mi zamuja. Preden naj bi jo dobila, sem imela vse znake(PMS, bolece jajcnike), ampak M od nikjer :-/ po parih dneh sem delala test pa je bil negativen. No, znaki da bo M prisla so se nadaljevali, ampak je ni. Vsake toliko me boli glava, slabo mi je, prsi bolijo, spika me v jajcnikih, povecan izcedek imam(brezbarven in brez vonja) in napihnjena sem za znoret. Par tednov nazaj sem delala test, pa je bil spet -. Sem ga pa delala popoldan in cez dan sem veliko pila. Je kaksna moznost, da sem vseeno noseca in je bil urin razredcen ter premalo bormonov?
Oprostite za ceeel roman ampak moram vprasat za vase izkusnje. Hvala 😀

Pozdravljena,

možno je, da je/bo ovulacija nastopila pozno in v tem primeru lahko seveda zanosiš tudi kasneje, kot bi v normalnem ciklusu. V takšnem primeru je pametno vsake toliko ponoviti test nosečnosti, vedno s prvim jutranjim urinom (če na splošno nimaš jasnih znakov ovulacije, še toliko bolj). Seveda je pa še kup drugih možnih razlogov za izostanek menstruacije. Če so bile M do zdaj redne in poskušaš zanositi, jaz ne bi odlašala s pregledom pri ginekologu. Pa srečno!

Pri meni je bilo tako, da mi je menstruacija zamujala, vendar se s tem nisem kaj preveč obremenjevala saj sem imela že prej velike težave pri redni menstruaciji (tudi po 6 mesecev je ni bilo). Zadnjo menstruacijo sem imela 23. decembra, po tem sva imela spolne odnose (in naj vas opozorim, preventivno prekinjanje pred izlivom nič ne pomaga!!). Menstruacije pa ni in ni bilo. Znaki pa so bili vsi prisotni: boleči jajčniki, boleča prsa, napihnjenost, razdraženost, skratka vse.

Nato sem naredila prvi test, ki je bil negativen. Ker pa so mi rekli naj test čez 14 dni ponovim, če se menstruacija ne pojavi, sem to tudi storila. Test je bil pozitiven! Naslednji dan sem naredila še enega nato pa sem se naročila na prvi ginekološki pregled, saj je bil test ponovno pozitiven.

Predlagam, da test ponovite 14dni po prvem testu, če še vedno ni menstruacije.

Živjo. Imam tudi jst eno uprasanje. Ok mi je kr malo cudno vse skupaj. Sicer nisem noseca nimam niti fanta ze vec kot 2leti. Ampak ze 1 mesec in pol nimam menstruacije. Ali je mozno zaradi fitnesa? Pretiravanje* v stresu tudi nic nisem bila da bi blo kaj zaradi tega. Ubistvu tudi neupam k ginekologu da ni kaj hujsega. Hvala za odgovor

Pozdravljene.

Stara sem 23 let, pred približno pol leta sem nehala uporabljati kontracepcijo (obročki). Pred in po prenehanju uporabe sem imela redno menstruacijo. Zadnjo redno menstruacijo sem dobila 16.11.2017. Decembra sem jo pričakovala okoli 14., vendar sem jo dobila šele 25.12. To je bila zadnja menstruacija. Danes smo 10.2.2018, pa od decembra še nisem dobila perila. Danes zjutraj sem naredila test (clear blue, tadražji) in je pokazal negativno… Sanja se mi ne, kaj bi mi lahko nagajalo.
Malo sem brala vaše prejšnje objave in me zanima, ali mi svetujete naj še malo počakam in še enkrat naredim test, ali naj se kar prijavim h ginekologinji?

Hvala za odgovore 🙂

New Report

Close