Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Kako ste nehali kaditi?

Kako ste nehali kaditi?

Dolgo sem se pripravljal,oziroma sem si želel,da bi prenehal s kajenjem.
Res sem si želel,močno sem si želel in celo strah se mi je privlekel v življenje.
Vedno bolj me je bilo strah,da brez posledic pa ja ne bo šlo po toliko letih kajenja.
Kadil sem od osnovne šole pa do svojega dvainpedesetega leta.Grozljivo dolga doba.
Sam prisebi sem si dejal,če si nehal s pijačo pa nehaj še s prekletim tobakom.
Tako močno sem si želel prenehati s kajenjem,da sem sam sebi že govoril da sem res prestar za nadaljnje zelhanje svojih pljuč.

Šel sem nabirati gobe pa sem vedno sedel na isti štor in si med vzponom v hrib privoščil počitek in seveda cigareto.

Pa mi je nekaj kliknilo,nevem kaj,ugasnil sem cigareto,prijel vžigalnik in škatlo cigaret,ter oboje vrgel daleč po hribu navzdol.

Tako zelo sem si želel nehati in sedaj jih ni več,cigaret ni več.
nič v predal pa iz predala.
Nič več strahu kako boš pa živel brez cigarete.

Ja pa še nekaj se mi je zgodilo sredi gozda.
V želji da preneham kaditi,sem postal solzen in sem zmolil naglas dva očenaša. Ja tako je bilo.
Naglas sem prosil za pomoč in dobil sem jo.
Meni je pomagalo .Danes ko gledam nazaj,se ponižno zahvalim,in si zaželim tako naprej in to brez alkohola in cigaret.

Ja abstinent se pa že šestnajst let in živim krasno med svojimi.

Takšna je moja izkušnja s cigareti in alkoholom.
pokadil sen od dve pa do tri škatle cigaret.

Pa še to,pijače pa se nisem mogel odvaditi tako da bi vrgel flašo po gozdu navzdol ,prazno že …..
potrebna mi je bila pomoč.
preživel sem pol leta na Pohorskem dvoru in zaključil zdravljenje,potem pa še petlet skupine in to je to.
Vsem ki si želite penehati kaditi in piti,želim uspeha.
ko je ponižna želja močnejša od dima je lažje.
lep pozdra vsem ki si želite isto…

Še nekaj bi dodal k mojemu odgovoru na prenehanje kajenja.

Od trenutka,ko sem odvrgel cigarete,nisem začutil niti malo želje po cigareti,nobenega čiščenja pljuč ni bilo,naenkrat ne ni več peklo med hojo v prsih….
Sam sebi nism verjel,da je to tako z lahkoto za mano.
Danes po Šestih letih brez cigaret se počutim odlično.
Se pa tu in tam ponižno zahvalim za pomoč.
To je moj osebni recept za uspeh.
In to želim tudi vam ,da vam uspe.
Vsak si lahko poišče osebni recept za pomoč.
lep pozdrav

Spoštovani!

Najlepša hvala za vašo zelo zanimivo izkušnjo s prenehanjem kajenja in tudi pitja alkohola. Prepričan sem, da bo tudi vaša izkušnja koristna za marsikoga.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

pozdravljeni,jaz sem nehala v trenutku in vem ,da ne prižgem več,35 let sem kadila pa še malo zdaj je pa dovolj

Pozdrav

Želela sem nehati kaditi, vsak dan sem na koncu čutila da moram opustit kajenje. Postalo je drago, včasih sem znala toliko pokadit, da sem imela potem nikotinskega mačka, ..morala sem nehati, ker nisem imela več meje. In sem. Sem rekla dovolj. In sedaj pomislim na cigareto, seveda pomislim in nikoli ne rečem da ne bom več kadila..samo si tega ne želim. Me prav zanima koliko časa bo preteklo, da bom na cigareto tudi pozabila.
Torej odločitev je najpomembnejša.
lp
ana

Pozdrav

Aha in čakam še na dodatne kilograme. (trenutno po 1,5 mesecu jih še nimam)Sem se pripravla psihično tudi na njih. 🙂 Ko dobim 5 kg več bom žalostna in se bom še s tem morala ukvarjat..:(

lp
ana

Nehi toliko jest prigrizke in sladkarije, ker ti samo nadomeščajo cigareto.

Sem še enkrat prebral in sem poštekal, da sem prehitro spregovoril. Nadaljuj s tistim karkoli počneš, ker zgleda ti gre v redu.

Mislila sem, da je takih, ki prenehajo nenadoma, zelo malo, pa vidim, da je to najpogostejši način.

Meni ni več ustrezal okus, na živce mi je šlo dejstvo, da toliko denarja mečem skoz okno (v pljuča) in sem kar rekla, da bom nehala. Partner mi ni verjel.

Potem nekaj časa nisem kadila, čez kakšna dva meseca sem poskusila cigaret na zabavi, pa mi ni ustrezalo in to je to.

Preprosto ne začet pa ke stvar rešena in vse je v glavi v nobeni apokunturri in masaži pa nevem ka še vse.
Lp

Zdravo,

33 let sem kadila. Želja po prenehanju je bila kar 5 let in nikoli mi ni uspelo – na srečo sem odkrila rusa dr.Jurija Korlakova in se dala hipnotizirat. Že 11 mesecev sem vesela in ponosna nekadilka.

pozdravljeni, zadnjo cigareto sem prižgal pred mesecem dni, po celo-nedeljskem premišljevanju o negativnih učinkih te škodljive navade! Ker to počnem prvič po 13 letih niti točno ne vem, ali sem na pravi poti, poskušam ostati miren in predvsem motiviran v pozitivni smeri!!! Pri sebi opažam spremembe, ki so tako pozitivne kot negativne, kot ste že omenili; več obrokov več sladkarij, lahko so tudi jogurti, sadje… sem pa tudi razdražljivejši in hitro spreminjam razpoloženje! Gremo skupaj v novo leto brez cigarete, vse vas spoštujem imejte jekleno voljo, le vi se odločite kdaj je bila ugašena vaša zadnja cigareta!
lp

pozdravljeni, zadnjo cigareto sem prižgal pred mesecem dni, po celo-nedeljskem premišljevanju o negativnih učinkih te škodljive navade! Ker to počnem prvič po 13 letih niti točno ne vem, ali sem na pravi poti, poskušam ostati miren in predvsem motiviran v pozitivni smeri!!! Pri sebi opažam spremembe, ki so tako pozitivne kot negativne, kot ste že omenili; več obrokov, več sladkarij, sem pa tudi razdražljivejši in hitro spreminjam razpoloženje! Gremo skupaj v novo leto brez cigarete, vse vas spoštujem imejte jekleno voljo, le vi se odločite kdaj je bila ugašena vaša zadnja cigareta!
lp

Verjetno se sliši čudno, ampak jaz sem bil zasvojen že pred prvo cigareto! Namreč kot otrok sem bil v družbi odraslih kadilcev, in mi je to predstavljalo nekakšno…..
Sedaj po 10 letih tega talismanstva sem se z “močjo volje” začel odvajati (3. teden). Ni mi nikakršen problem fizična kriza! Nimam problamov s koncentracijo, niti z hrano, ne rabim nadomestkov. Največji problem je tista “brenča” v glavi ki mi dela željo za to bedarijo. Problem je tudi v tem, da si ne morem najti 24/7 dejavnosti da bi me stalno odganjala od misli…
Fajn tistim, ki niste bili psihično odvisni (oz. ne močno) in ste lahko kar tako “na tlesk” nehali.
Čestitam vsem ki vam je uspelo !!!

pozdravljeni, kadila sem približno 12 let in sem pred 2 mesci prenehala,

lahko vam dam link in si poglejte kaj je meni pomagalo.

http://short4u.pl/dPgeZ

uživajte

Jaz sem si zastavila cilj: ko končno diplomiram, bom nehala kaditi! Sicer sem že prej nekaj poskušala, ampak brez uspeha. Torej, po diplomi sem kadila še en vikend (žur pa podobne stvari :)); pol pa sem nehala…..no, ja….2.dan sem skadila še 2 cigareta, vendar sem mislila, da me bo pobralo od slabe vesti, močnih glavobolov, vrtoglavice in slabosti! To je bil zame ogromen “billboard”, da sem končno zaključila z kadilsko kariero in sem pripravljena na trnovo pot postati nekadilka! Ne trdim, da je bilo lahko….vsaj ne prve dni; še manj pa ob kakšnih družabnih dogodkih; vendar neznosno pa tudi ni bilo. Če mene vprašaš je vse stvar odločitve v glavi, motivacije in “nagrad”. Namesto cigaret, sem si po prvem mesecu privoščila vikend paket razvajanja v termah (sj sem dejansko tudi toliko prišparala).
Pomembno je, da greš korak za korakom; premaguješ eno oviro za drugo; da si ne pustiš preveliko prostega časa, da bi razmišljal cigaretah, ampak se zaposliš (jaz sem se hvala bogu takrat selila v novo bajto in imela ogromno dela), najdeš hobi, hodiš na sprehode! Posedanje na kavču te bo slej ko prej usmerilo nazaj k cigareti.

Veliko uspehov na poti do zdravih pljuč!

Moja kadilska zgodba je ena tistih on and off. Redno sem kadila kakšnih 8 let, potem pa prenehala z danes na jutri. Nobenih tezav s tezo (nacrtno nabavljene bobi palcke so se mi zagnusile ze drugi dan), le prvi teden ali dva sem se pocutila, kot bi del mene umrl. To je minilo in kadila nisem dobra tri leta.

Potem pa sem cisto iz firbca/dolgcasa, pravzaprav niti ne vem dobro zakaj, spet prizgala. Iiiiiiin zacelo se je. Kadila sem 3 leta in pol, nato spet – tokrat malo bolj nacrtno – prenehala za nekaj mesecev. Celo leto me je potem zrl obcutek krivde, ker sem ponovno zacela. Kajenje sem okrivila za cel kup lastnih neuspehov (nekatere celo upraviceno).

Prakticno odkar sem ponovno zacela, sem se pripravljala na trenutek, ko bom nehala, pa kar ni prisel. Nekega dne pa sem kar poklicala hipnotizerja in se dogovorila za termin. Pred seanso sem pokadila se zadnjo cigareto. Za hipnozo sem se odlocila zato, ker sem si hotela olajsati tistih prvih nekaj tednov, ko je kriza najhujsa.

Zdaj je en teden od hipnoze in me se prime, da bi prizgala. Vendar to ni goreca zelja po cigareti, temvec bolj navada. Saj veste, tistih nekaj minut, ki jih kadilci obicajno izkoristijo za en cik. Pa odmislim oz. se spomnim, da ne kadim vec, in je to to. Po hipnozi sem tudi prizgala cigareto. Sploh je nisem “potrebovala”, nobene zelje nisem imela po njej. Me je pa grozno matral firbec, ce ima po hipnozi res tako drugacen okus. In ima ga! Ni se mi sicer obrnilo, definitivno pa ni nekaj, kar bi zelela se kdaj poskusiti. Sploh ne vsak dan. Dvajsetkrat!

Pozdravljeni,

po dobrih dvajsetih letih minevajo štirje dnevi, ko nisem prižgal… 😉
Vmes sem enkrat že prenehal za devet mesecev, pa potem po neumnosti spet začel. Pokadil sem med 30 in 40 cigareti na dan, prvega takoj zatem, ko sem zjutraj odtočil (loool), zadnjega okoli polnoči.

Vesel sem, da sem prebral knjigo, ki ste jo priporočali. Močno mi pomaga, ker se zavedam, da SE NIČEMUR NE ODPOVEDUJEM ko ne kadim, kvečjemu prej sem se odpovedoval lastni svobodi.

Kako sem prenehal kadit? V nekaj dneh me je zbodlo sledeče (vse na dopustu): na plaži zunaj so me postrani gledali, ko sem kadil (pa sem vse za sabo pospravil), na letališču ni bilo kabine za kajenje (Antalya – pozor kadilci!!) – mislil sem, da bom gospodično za šalterjem “na gobec”, ko mi je rekla, da ni kadilske cone na letališču, z ženo sva pokadila 3 šteke (in še je zmanjkalo!!) v 1 tednu. Za piko na i, sem pa še zbolel in mi nekaj dni ni pasalo. Nato sem se pa odločil, da zaključim “suženjstvo”… 150-200€/mesec mi ostane, noben me ne gleda postrani, ne duši me, nisem več živčen,… skratka sami plusi, NIČ minusov. Še ženo prepričam (upam)…ne bi bil rad poročen s pepelnikom predolgo…. 😉

Mineva 1. teden… Vse OK, želja ni premočna, diham lažje. Okusa in vonja pa še ni…Pa naj bi že bil? Je to posledica 20+ let kajenja?

Pozdravljeni!!
Mineva 5. mesec odkar ne kadim. Z fantom sva oba kadila. Jaz škatlico in pol na dan, on po dve. Bila sma verižna kadilca. Fantov prijatelj nama je svetoval naj si kupima tablete CHAMPIX (samo na beli recept se dobijo). Ko sem izvedela ceno tablet, se mi je zdela cifra prevelika. Potem sem si izračunala in primerjala z cigareti. V tem času ko sem jemala tablete (3,5 mesece) sem zapravila mislim da 294 eur. Za cigarete bi v tem času zapravila- če bi skadila 1 škatlo na dan- (3,2eur X 90dni) 288 eur. Jaz ki sem skadila škatlo in pol na dan (torej 4,8 eur x 90 dni) bi zapravila 432 eur. Fant, ki pa je skadil 2 škatlici na dan pa bi v tem času zapravil 576 eur.

Da boste boljše razumeli: Zdravnik mi je razložil, da če želim opraviti celotno zdravljenje- za katero je večja garancija, da dokončno nehaš kadit- moram jemat tablete pribl.3,5 mesece. Vsaka škatlica vsebuje tablete za 14 dni. Cena vsake je nekje 40 eur. Cena prve škatlice je mislim da 38 eur. Naslednjih 6 pa 42 eur. Torej 6x 42 eur= 252 eur. Prva škatlica se razlikuje od preostalih 6 po tem, da lahko zraven kadiš- počasi se telo navaja na tablete. Zato sem pri zgornjem računanju to tudi opoštevala.

Nekje po 14 dneh ti cigaret neha dišat. Enostavno pozabiš na kajenje :)). Vseh 14 dni sem kadila… Cigareta mi je dišala. Nekje 15-16 dan pa mi enostavno več ni dišalo. Za fanta sem že mislila, da mu ne bo uspelo. Da pri njem ne bo delovalo. Potem pa je nekje 18 dan tudi on nehal.

Slabost pri teh tabletah je le ta, (vsaj pri nama z fantom je bilo tako) da ti je 2 x na dan slabo :). Tableto namreč vzameš 2x dnevno- 1 zjutraj, 1 pa zvečer. Takoj, ko tableto poješ ti postane slabo (čez kake 2-3 minute). Slabo ti je približno 10 min, potem pa slabost preneha. Ugotovila sma,da če zjutraj prej nekaj poješ, potem ti je malo manj slabo. Zvečer sma tableto vzela tik pred spancem, da sma lažje prenesla slabost :)). Verjetno se smešno sliši, vse skupaj, ampak je vredno- slabosti se navadiš :)), traja le kratek čas, tablete pa res delujejo!!!!!!!!!!!!

Decembra sem jih kupila mami za rojstni dan. Včeraj ali 2 dni nazaj je začela z prvo tableto. Upam, da ji bo uspelo, saj sta z očetom še hujša kadilca kot sem bila sama- skadita oba po 2 škatlici na dan!!!!! Včeraj me je že spraševala, zakaj ji cigareti nič manj ne dišijo :)). Povedala sem ji, da se ta stopnja začne komaj po 14 dneh… pred tem ti cigareti dišijo.

Odločila sem se, da vse to napišem na nek forum, kjer je tema o prenehanju kajenja. Rada bi namreč, da bi vam vsem tudi uspelo, da prenehate kadit. Res da je to komaj moj 5. mesec, a upam, da se nikoli ne bom vrnila na stara pota :). Sem namreč tak človek- al bom kadila zlo dosti al pa sploh ne bom. Ni tiste srednje poti- da bi skadila tu pa tam kakšen cigaret. Sama se do prenehanja nikakor nisem morala pripravit oz. sem se pa sem bila neprestano tečna, na pijači sem trgala listke, ker mi je v rokah nekaj manjkalo,…. tako da je potem vedno prišlo spet do tega, da sem začela kadit. Pri teh tabletah tega ni.

Sedaj jih ne jem več nekje mesec in pol. Res da se mi tu in tam cigaret zlušta, ampak hitro pozabim. Nimam tiste krize.

Na telefon sem si prenesla aplikacijo, ko ti računa kako dolgo ne kadiš, koliko cigaretov bi skadil in koliko evrov bi zapravil. Točno zdaj piše: 149 dni in 17 ur, 3742 cigaret (vnesla sem da skadim v povprečju 25 cigaretov na dan), in pa zapravla bi 748 eur. Če odšetejem tabletke- sem v plusu zaenkrat za 454 eur. Res, da tega denarja nimam… Ko me vsak vpraša: ” Ja kje pa maš zdaj ta denar?”… ampak je pa res, da mi ostaja na kartici več denarja kot mi je prej. Prej sem teden dni pred plačo morala že gledat kaj kupujem, zdaj se to ne dogaja. Plus tega se bolje počutim, manj se potim- na športu,…

Upam, da jih bo vsaj nekaj prebralo to mojo objavo, in če se bo vsaj eden odločil prenehat zaradi te objave, mi bo že veliko pomenilo :)))).

Lep pozdrav 🙂

Mojca

New Report

Close