Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Kako ste nehali kaditi?

Kako ste nehali kaditi?

POZDRAVLJNI DAJ ČE MI LAHKO POVEŠ KATER POSNETEK NA YOUTUBU

Ne vem kako mi je ratalo-ampak je,še sama težko verjamem,danes je 19-ti dan kar ne kadim.Kadila sem od 16-ga leta in pol,v službi jasno,LD ? plave in rjave škatlice so bile.Torej 40let kajwnja,razen v nosečnostih ne,pa spet.Ne boste verjeli,ni kriziranja,ne potenja,ni mam apetita,kakšen dan ,samo sadje pa tudi sladkarije.Spim mirno,popoldan zadremam,zvečer lepo zaspim-se ne zbujam.Tudi špehek se je stopil okoli pasu-okoli 58kg mislim da imam.No malo sem slabotna,me zazebe.Ta zima izjemno brez gripe,z Božjo pomočjo in čaji Melissa in medom.Pijem kavo zjutraj,mož sedi zdraven mene in kadi tobak.Me ne moti,pa še v šparavček se polni.Skratka zaenkrat nimam problemov-mogoče močna sugestija,to pa vem da jo imam dokazano,je samo volja posameznika,ne kar bi drugi radi od nas,ampak kaj bi mi lahko naredili za sebe in tisteki jih imamo radi.Probajte in ko uspete je to vaš dosežek,in vaše veselje ki ga lahko posredujete drugim da živijo kolikor še bo to -zdravo življenje.Velikkkkkkkkkkkkoooooooooo Voljeeeeeeeeeee Vammmmmmmmmm Želimmm

Kadila sem 14 let, 1/2 škatle na dan (povprečno). Vmes 2 krat nehala za dobro leto.

Ko sem resno zbolela pred 14 dnevi, enostavno nisem mogla na cigareto, sploh nisem razmišljala o njej in z dnevi sem se borila. Danes se mi še vedno lušta, sploh ker je nekaj cigaret še ostalo, a jih bom dala v okvir, prižgala ne bom nikoli več, o tem sem trdno odločena!

11 dni brez, potem kadila čez vikend, sedaj spet 11 dni brez, vendar bom verjetno spet kadila za vikend ker bo zabava. Vseeno boljše kot redno kajenje.

Kadit sem nehal pred enim tednom. Ker sem zbolel in sem imel vneto grlo, nisem mogel kadit, pa tudi želje nisem imel. V tistih parih dneh ležanja v postelji sem se zavedal, da celo življenje ne bom kadil in da prej ko slej se bo treba odvadit. Zato sem enostavno se odločil, da se ne bom zastrupljo še naprej in če se lahk danes odvadim, zakaj pa ne. Čeprav je šele en teden od kar ne kadim, nimam ful velike želje po cigaretu, enostavno ne smeš razmišljat o tem.

Čestitam!!! Pomebno je odločiti se, pa nigdar več niti enega prižgati ne – tudi za poskušnjo ne.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

VAUUU ravno berem knjigo od Allen Carra….res je car.
Začel sem brati ker sem se odločil da neham pred tem.

No po branju zdaj vem da sem s kajenjem nehal dokončno kljub temu da ne kadim šele en dan.

Hoj, pred 16-timi dnevi sem prenehala s pomočjo akupunkture. Precej smešno je bilo. Z znanko sva skupaj delali tekaško zimsko ligo (sicer kot pohodnici, a pustimo malenkosti) in se jezili nad odvisnostjo. Rekla je, da bo poiskala pomoč (akupunktura) in prijavila obe. Na začetku marca me pokliče in pove, da sva prijavljeni! Zgrozim se, pa ne v marcu, ko je v službi najbolj stresno!!! V tisti sekundi se zavem, da že iščem izgovore! Prav, povej datum, ji rečem. Ko ga pove, znorim, pa ne v sredo, ko so uradne ure!!! Zopet se takoj zavem, da je samo izgovor – kaj pa, ko sem na dopustu!!! Vprašam jo za ceno – a si ti nora – 50 €, saj jih nimam!!! Pa spet droben glasek, tudi cigaret nimaš, od 31 € do 50 € je “samo” 19 €. Pa sva šli!

Prvi teden sem se sicer malo švercala z e-cigareto (kupila sem jo lani – ravno tako pred rojstnim dnem, ko želim sebe spremeniti na bolje). Imela sem občutek, da ne potrebujem nikotina, temveč potrebujem kretnje, zato sem vzela “polnila” brez nikotina. Ja, ugotovila sem, da je to to!!! Pa sem rekla, če ne rabiš nikotina, odmisli kretnje! Kakšni smotani dnevi so sledili, bila sem brez volje, žalostna, tečna, prevelika za v svoje telo, roke so mi ščemele,… katastrofa. Potem sem pa prebrala, da je nekdo vzel Persen, pa sem ga še sama včeraj zvečer in danes zjutraj – počutim se kot nova – nobene krize, vse super, samo zaspana sem, saj se vsako noč zbudim okoli 4-ih in ne zaspim nazaj. Ker pa se zelo dobro poznam, vem, da je ta Persen pri meni v veliki meri psihološka pomoč, mogoče bom že jutri odkrila novo. Kadila pa ne bom NIKOLI VEČ, ker ne želim več tako smrdeti, kot je smrdel danes v banki fant v vrsti pred menoj. Pa nikoli več ne želim reči, da so šolski copati, ki stanejo 24 € in jih ima sine za 10 mesecev, dragi, pa nikoli več ne želim sinu (dva imam) reči, počakaj, da grem na cigaret, preden te poslušam, ti pomagam …

Evo mimo en teden…nobene potrebe po cigaretih edino kar sem opazil da se morda malo preveč potim.
Še vedno hodim malo na zrak le brez cigarete 🙂
Me preseneča čeprav so bili zdajle prazniki in se je tudi kaj več kot normalno spilo in takrat ponavadi paše kakega pokaditi. No tokrat me ni ker so se mi vtisnili v spomin stavki Allena Carra o nesmiselnosti te razvade.

Edina skrb: da se ne zredim zato že komaj čakam da se malo otopli saj ne maram se razgibavat notri ali ob slabem vremenu(vem izgovori) ampak vseeno treba po korakih 🙂 najprej se učinkov kajenja znebit pol čez kak teden bo tudi več energije za rekreacijo )

Da nehaš kaditi, je samo MOČ VOLJE in nič druga. Ko si boste zares želeli nehati, boste. Cigaret tako ali tako telo ne potrebuje. Lahko si odvisen samo psihično. Od marsičesa smo odvisni. Eni so cel dan na računalniku ali telefonu, pa tudi če čakaj avtobus. Problem je v vzroku. Zakaj to potrebujem? Kateri del mene filam s tem?
Pri meni je tako. Zelo rada prižgem, če nekaj spijem. Lahko to traja mogoče tri vikende zapored, potem pa ne prižgrem pol leta. Nikakor mi ne pade na misel, da bi med tednom ali pri kavi ali kadarkoli prižgala. Pa vsi okrog mene kadijo. Včaih vsi žurajo, jaz pa ne pijem in ne kadim. Vse je v VOLJI. Ko boš imel dost, boš nehal.

pozdravljeni kadilci in nekadilci!
Naj povem,da sem kadila več kot 35 let!
Sigurno 2 škatlici na dan!
20.10.2011 pa je bil zadnji dan,ko sem kadila!!!Čez noč so mi zasmrdele cigarete,da se ne da opisat!Sama mislim,da sem se zagiftala z njimi in do danes nisem prižgala cigareta!Niti ga nikoli ne bom več,ker mi grooooooooozno smrdi!Mož in hči pa tudi obiski,ki kadijo,kadijo na balkonu!
Nisem si z ničemer pomagala.Meni so se enostavno čiki zagravžali!
Res sem si pa že nekaj let prej želela nehat pa sem mislila,da bom 2m pod zemljo nehala prej ne.Blazno me je motilo,da sem morala venomer gledat a imam cigarete ali jih nimam!
EN SMRDLJIV ĆIK JE BIL MOJ GOSPODAR , JAZ PA NJEGOV SUŽENJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zdaj sem pa sama svoj gospodar!Še spomnim se ne več na cigaret!ZELO SEM VESELA!
VSEM,KI ŠE KADITE SVETUJEM,DA ČIMPREJ NEHATE!
JE ČISTO ENOSTAVNO—————-SAMO REČETE;DA NE KADITE IN SE TEGA DRŽITE!
DRŽIM PESTI ZA VAS IN VAS LEPO POZDRAVLJAM
KJER JE VOLJA TAM JE POT

Lep pozdrav

Tudi jaz bi dodal par besed.
Star sem 32 let, prvo cigareto prižgal kot 10 letni šmrkavec s sošolcem. Od takrat sem bolj kot ne redno kadil.
Danes sem se odločil nehat in malce pogooglal. Vidim, da je veliko močnih in odločnih ljudi med nami. Vesel sem za vas in tudi meni ste okrepili namero. Odločam se pred vsem zaradi tega kr imam tud malce težjo sapo. Najbolj dan po žuru, ko se skadijo po 3 škatle v parih urah 🙂
Vidim, da govorite o samih pozitivnih občutkih po prenehanju. Tudi jaz bi jih rad doživel, saj praktično kadim celo življenje. Upam, da mi uspe. Poročam

Ja res so težave. Ko sem se odločila, da preneham s dolgoletnim kajenjem je bila moja največja napaka ta, da sem se po ogledu forumov odločila za tako svetovano lasersko akupunkturo za odvajanje od cigaret. Samo to lahko rečem, da je to metanje denarja skozi okno. Cena nikakor ni realna, 180 EV za 45 minut.
To ni nikakeršna pomoč pri odvajanju. Samo sem še kadila par mesecev. Vendar sem spoznala, da je prava rešitev v moji glavi in sedaj ne kadim in tudi ne bom nikoli več. Rek: “Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.” drži. Vsem razsvetljencem LP.

Ja res so težave. Ko sem se odločila, da preneham s dolgoletnim kajenjem je bila moja največja napaka ta, da sem se po ogledu forumov odločila za tako svetovano lasersko akupunkturo za odvajanje od cigaret. Samo to lahko rečem, da je to metanje denarja skozi okno. Cena nikakor ni realna, 180 EV za 45 minut.
To ni nikakeršna pomoč pri odvajanju. Samo sem še kadila par mesecev. Vendar sem spoznala, da je prava rešitev v moji glavi in sedaj ne kadim in tudi ne bom nikoli več. Rek: “Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.” drži. Vsem razsvetljencem LP.

Ja res so težave. Ko sem se odločila, da preneham s dolgoletnim kajenjem je bila moja največja napaka ta, da sem se po ogledu forumov odločila za tako svetovano lasersko akupunkturo za odvajanje od cigaret. Samo to lahko rečem, da je to metanje denarja skozi okno. Cena nikakor ni realna, 180 EV za 45 minut.
To ni nikakeršna pomoč pri odvajanju. Samo sem še kadila par mesecev. Vendar sem spoznala, da je prava rešitev v moji glavi in sedaj ne kadim in tudi ne bom nikoli več. Rek: “Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.” drži. Vsem razsvetljencem LP.

Odločil sem se, da je treba 15 letnemu kajenju narediti konec. Postavil sem si datum, ki pa se je zamaknil za natanko en mesec. Ko sem nehal, si ga več nisem prižgal. Težave seveda so, predvsem v obliki tesnobe, to pa je tudi vse. 🙂 Aja, potrebno je poznati kemične procese v možganih, ko se pokadi cigareta. Sprošča se dopamin, ki se sprosti tudi ob kozarcu vina ali čokoladi. Odkar sem nehal, to redno prakticiram, predvsem s čokolado in se že konkretno pozna na kilah.

Po približno 17-ih letih bom danes nehala kaditi. Strah me je da mi ne bo uspelo, ker mi je to užitek, dobesedno užitek. Ampak ne morem več. Ne smem več, vsi vemo da to ni dobro…
To bo ostalo napisano tu, vsak mesec se javim če bom zdržala. Groza me je:(

Ja tudi mene je prijelo po 18 letih intenzivnega kajenja da poskusim živeti brez cigarete ker pokadim 2 do2.5 škatle na dan upam da mi uspe. Če ima gdo kak nasvet prosim zanjega pa ne hipnoza pa take reči!!!! HVALA

Pozdrav vsem skupaj

27.12.1013 bo natanko 7 mesecev odkar se prenehal kaditi (malo hvale). FRAN poiskusi s knjigo od Alena Carrja Končno Nekadilci, saj ne da boš zaradi nje nehal kaditi, je pa dobra motivacija, zato da prenehaš.

LP Miah

Jaz sem pa ravno zaradi te knjige nehala kaditi. Isti trenutek. Malo drugače začneš gledati na vse. Tako kot je. Umazana, smrdljiva, draga razvada, ki te na koncu zagotovo pokonča.

New Report

Close