Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Kako ste nehali kaditi?

Kako ste nehali kaditi?

Kako sem nehal kaditi? Sedaj po več kot dveh letih, ko ne kadim lahko z gotovostjo rečem, HVALA CINDI,1. maja 2006 ob polnoči sem spakiral kar je ostalo od Malbora,eno novo škatlico na novo kupljenih in neodprtih cigar in še rezevno F57 v najlon in ga zlepil, napisal sem jim spremno pismo z naslovom “Ne bom ponovno začel” in šel spat.Drugo jutro sem se obril brez cigarete, tudi kava – brez in naprej brez.Ni bilo enostavno, saj sem nehal enkrat že pred tem pa po treh mesecih ponovno začel z eno cigareto,ki me je omotila kot dojenčka in sem si misli :to pa ne;nadaljevanje ?? še isti dan 3 škatle in naprej tudi več dnevno.
No drugič sem se spomnil kolega iz službe, bila sva na sejmu službeno 14 dni v paviljonu kjer je bila vsa tobačna takratne YU, kadila sva kot trije Turki vsak, kašljanja in vsega zraven je bilo še pa še , pa mi reče VEŠ NI TEŠKO NEHATI, TEŠKO JE PONOVNO NE ZAČETI!
Na to sem mislil pred dvema letoma in na tisto po treh mesecih in še sedaj so v omari s spremnim pismom in se imajo lepo v miru, sam se prebujam brez kašlja, odličnega počutja, ko se brijem si s palcem obrišem peno iz ustnic, nekoč je bilo to za cigareto, sedaj se temu nasmejim in lepše izgleda, tudi pri kavi mi ne manjka,pri hrani šele sedaj vem kaj je kakšnega okusa in vonja in nisem se zredil.Kadil sem polnih štirideset let in lahko trdim ko ga ugasneš v pepelniku si reci NE BOM TE VEČ,ampak reci samemu sebi, samo to in boš vesel in zadovoljen.

ali mi lahko kdo da številko od dr.rauch iz poreča??

Zdravo,

številko od Rauscha lahko najdeš na http://www.geocities.com/darko_rausch/

Mimogrede, jaz sem bil pri njemu dvakrat. Morem reč, prvič pred tremi leti je “seansa” delovala dva meseca, potem pa kot vsi povratniki-eden mi ne bo škodil, na polno pa sem pričel kaditi nekje po šestih mesecih. Moram reč, da je blo prvič pri Raušu kar zanimivo: pred seanso smo vsi kadili na polno. Tik po seansi, ki traja 20 minut, nisem čutil čist nobene spremembe, želja po cigareti je bila taka kot prej in sem s težko muko plačal tistih 40 eur, obenem pa me je blo samemu sebi prav sram, kako sem se pustu “nategnit”. Ko pa sem se s kolesom (v Poreču sem namreč dopustoval) odpeljal z njegovega posestva, sem spotoma opazil, da sem pozabil na mizi cigarete, kar se mi praviloma ni nikoli zgodilo. Novih pa nisem hotel kupit bolj kot ne iz trme. Tista Rauscova obljuba, da se bom počutil po seansi, kot da nikoli nisem kadil, se pri meni ni uresničila.
Vendar pa sem vseeno vztrajal in prebrodil abstinenčno krizo, ki mi je hipnoza mislim da ni olajšala. Sem pa vsaj postavil mejnik, ki ga najbrš drugače nebi.
Leto kasneje sem ga znova obiskal a sem že drugi dan gladko “propušil nazaj”.
Zgodilo se je namreč isto, kot pri ostalih poskusih do sedaj. Če je že neka metoda delovala prvič( za dalj časa), uspeha v drugo ni bilo več.

Trenutno ne kadim več kot en mesec. Tokrat s pomočjo champix-a. Zagotovo mi je abstinenčno krizo olajšal, ne pa preprečil. Vendar pa se mi zdinjegovo antidepresivno učinkovanje kar na mestu. Dodatno pa še pogosto omenjen stranski učinek-po vsaki tableti mi je še po enem mesecu jemanja kratek čas slabo in mi gre na bruhanje-kakor takrat, ko sem pokadil prve cigarete tam nekje v osnovni šoli.Al pa podobno kotpri “prvi” cigareti pred ponovnim začetkom.To se mi zdi prav zaprav koristno. Tako vsak dan vsaj dvakrat premislim,da zame prenehat ni enostavno in ne želim še enkrat iti čez vse to.Namreč po enem mesecu, ko krize skorajda ni več, iz svojih izkušenj vem, da je to najbolj nevaren čas za “ponoven začetek”. Kakor pri drugih stvareh, ljudje hitro pozabimo na mučne trenutke v preteklosti
in se v večini primerov spomnimo le lepih. In tukaj preži največja past za bivše kadilce: “kolk ga je blo fajn zvečer na žurki pržgat” Kako mučno pa je bilo pa jutro, in pa dan brez energije, se pa pravzaprav že po enem mesecu ne spomnim več.

Pa vsem bodočim nekadilcem želim, da bodo prvi dnevi brez cigarete čim hitreje minili.

Primož, 32,

kadilec 8 let

00 385 91 531 71 60, to je željena številka Darka Rauša.
Veliko sreče!!!

Spoštovani!

Izjemno lepo ste opisali težave pri prenehovanju kajenja in zanke, v katere se vedno znova lahko ujamete. povsem se strinjam z vami, da človek veliko težav in slabosti pozablja, kar je načeloma za naše duševno zdravje dobro, ni pa dobro v tem primeru, ker pozabimo vse težave, ki smo jih imeli ob prenehovanju kajenja. Vsekakor vam želim veliko uspeha pri nadaljnjem vztrajanju brez tobaka in da se ne bi ponovila tista “samo eno prižgem”.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Kadil sem 13 let in od tega približno 5 let na silo in probal nehati. Večkrat sem jih zavrgel in vsi so se mi smejal. Nazadnje sem sebe v glavi naslikal s čistim zadahom, čistim organizmom, šel sem v hribe in videl da sem brez kondicije in takrat sem rekel NE. Brez datuma brez nekih novoletnih datumov , enostavno sem vzel dopust in prenehal. Po enem tednu sem namerno spil večjo količino alkohola, ker sem vedel da sem tu šibak in zavestno sem se zadržal brez cigarete. Zjutraj sem b il še trši in močnejši in tako sem začel črtati dneve na koledarju. Mučl me je, težko sem dihal, ker je organizem doživel šok, pa vendar sem rekel NE. Odločno, naj bo kar koli, naj me žre, naj padam v nezavest, bolje to kot infarkt in da ne doživim zdravega pokoja. Tako sem nehal in danes se le še smejem. Stvar posameznika, rečem in povem pa vam le, da je potereben le NE in preklop v glavi. Pa še to–bil sem cigaretni požeruh ne le strastni kadilec, torej nimate izgovora ! KONC BA BASTA PA STRAN–sej to sploh ne gre skupej s hrano in dobrim vinom ter prijetno zabavo !

Še jaz. Kadila 15 let, nikoli prenehala vmes, je pa res da nisem bila tipična strastna kadilka, vendar brez cigaret ni šlo. Lani zanosila in hvala bogu prve mesece bruhala vsak dan, tako da so se mi cigareti takoj gabili. Ko sem z bruhanjem prenehala tudi cigareta nisem več prižgala. Zdaj imam pupiko in si ne predstavljam da bi dojila in kadila. Priznam da sem prenehala bolj zaradi nje kot zaradi sebe, saj si nisem mogla predstavljat kako kadim med tem ko jo nosim v trebuhu. Vztrajam že 5 mesecev po porodu, kar pomeni da vse skupaj ne kadim že 1 leto. Upam da nikoli ne bom več kadila. Sem kar ponosna nase. 🙂

ella

Pridna Ella! Čestitam!

Konec oktobra bo eno leto odkar ne kadim. Kadila sem 24 let (od svojega 14 leta). Prenehala sem s pomočjo hipnoze (Poreč). Ko sem se odpravila tja, v ves ta cirkus nisem najbolj verjela, pa vendar sem se odločila, da poskusim. Uspelo je!Brez abstinenčne krize! Cigareti mi sicer še zdaj zelo dišijo, sploh če kdo kadi v moji bližini (smrdi mi, če kdo kadi in pride v prostor takoj po tem ko je pokadil cigareto). Imam pa problem. Zredila sem se 12 kg in zdaj razmišljam, da grem še na hipnozo za hujšanje, saj če se zredim še za kilo bom začela nazaj kadit. Pa ne da se prenajedam. Prehrana je približno enaka kot takrat ko sem kadila pa vendar se redim. Vem, da se po prenehanju kajenja spremeni metabolizem, pa vendar se mi 12 kg zdi pretirano. Zanima me ali nikotin spodbuja metabolizem (oz. katera druga kemikalija v tobaku) in ali bo pomagalo, če začnem nikotin uživati na kateri drugi način (žvečilne, obliži…). Ali mi lahko kdo pomaga.

Spoštovana!

Nikotin preko povečanega sproščanja adrenalina poviša bazalni metabolizem za 10%. Po prenehanju kajenja se zato ta metabolizem zmanjša za ta procent. Zato je zelo pomembno, da se temu prilagodi prehrana in telesna aktivnost, za katero je zares dobro da pričnete z njo. Potrudite se, bolje se boste počutili. Kar nekaj nasvetov na to temo lahko najdete na tem forumu, ki so jih prispevali sami bivši kadilci.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Živjo,
tudi sama sem prenehala s pomočjo hipnoze v Poreču, avgusta je bilo eno leto. Imam podobne težave s kilogrami kot Nana. Zredila sem se 7 kg in moj metabolizem se je povsem spremenil, t.j.polenil. Sedaj pojem dosti manj in manj kalorično hrano,kot prej, večerjam nič, a komaj uspevam obdržati težo. Če se le malo pregrešim, se na tehnici takoj pozna. Da bi pa kakšen kilogram izgubila, je pa misija nemogoče. Tudi fizično sem aktivna bolj kot prej, ko sem bila še kadilka. Dr. Čakš, zanima me, če bi se po dobrem letu že moralo stanje normalizirati in ali bo moj metabolizem vedno tako len. Naj pripomnim, da sem spomladi imela še hipotirozo, vendar je sedaj moj TSH na normalni vrednosti.
Hvala za odgovor in lep dan, Sonja.

Endokrine motnje so vodno težavne za reševat. Če ste (imate) težave s ščitnico, je to še toliko težje. Ni torej nujno, da bi vse težave pripisali kajenju (prenehanju), lahko tudi sama ščitnica ima različna obdobja, ko deluje normalno in ko ni tako. Ne glede na to pa je izjemno pomembno, da ste prenehali s kajenjem, kajti vpliv nikotina na endokrini sistem je zelo velik. Delovanje ščitnice je potrebno ves čas spremljati in ko zapadete v hipotireozo, morate to sprejeti kot neko stanje, ki se lahko samo počasi umiri, v težjih situacijah pa je potrebno ukrepanje zdravnika. Sami poznate svoje telo najbolje in boste te spremembe zaznavali. Eno leto je še vedno relativno kratka doba, zato ne obupajte, nadaljujte ali celo povečajte telesno aktivnost, po potrebi pa kontrolirajte ščitnico in konzultirajte tirologa.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

oj!

ja tudi jaz sem kadila 7 let. Na koncu že po 2 škatlici na dan, in kar naenkrat se odločim da bom nehala in sem si kupila obliže Nikoret. Ja res je kakšnih 14 dni kriza, ampak potem te mine. Tudi moj partner je prenehal z obliži. Je pa res, da če se sam ne odločiš ni nič.

Kako vam zavidam moč, ki ste jo zbrali in prenehali kaditi. Jaz sem kadilka že 14 let in upam, da bom kmalu razčistila s sabo in vam napisala svojo zgodbo.
Pa veliko trdne volje še vnaprej. lep pozdrav.

Tudi jaz sem kadilka že 12 let, sedaj pa zaenkrat razmišljam o nakupu elektoronske cigarete, a kaj ko so nekateri tako skeptični:(

lep pozdrav sem nova na forum in vas lepo pozdravljam in srečno v novem letu vam želim!

30.12.2008 sem zbolela za gripo in bronhitis tako da 31.12. sem zjutraj že kadila ob kavici potem mi ni več zapasal cigaret ležala sem 4 dni danes sem pa zdrava no nimam več vročine ne ležim več pa tudi ne kadim več,me je pa strah da ne bi spet začela vas vprašam kako ste dali tisto krizo čez?kadila sem 10 let stara sem pa 30 in sem zelo velik zapravljala za ta strup bi bila vesela da nikol več ne bi mi zapasale cigarete

Mislim, da je pri prenehanju kajenja najpomembnejša motivacija. Če imaš res trden motiv, ti bo uspelo brez kakršnihkoli pripomočkov. Midva z možem sva kar nekaj časa kadila in vmes parkrat poskušala nehati, pa seveda ni bilo uspeha. Ko pa sva se odločila, da bi imela dojenčka, sva imela res močno motivacijo (zadala sva si cilj, da morava biti brez cigaret vsaj 3 mesece, preden bova začela delati na dojenčku, da se najin organizem malo prečisti). Tako nama je uspelo brez zdravil, zdravilcev, obližev ali česarkoli drugega. Zgolj s pomočjo najine volje. Letos mineva najino 3. leto brez cigarete.

Zanima me, ali je imel kdo ob prenehanju težave z dihanjem – onemogočen globok vdih in ves čas imam občutek cmoka v grlu (kot kadilka nisem imela nobenih težav z dihanjem). Sicer se ukvarjam precej s športom. Najhuje pa je vsekakor ponoči, ko se težave z dihanjem povežejo še z nespečnostjo….Če je imel kdo takšne simptome, naj mi prosim posreduje svoje izkušnje. Hvala in srečno vsem.

MIDVA Z MOŽEM SVAPRENEHALA Z OBLIŽI IN PO NEKAJ DNEH UGOTOVILA DA JIH PRAVZAPRAV NE POTREBUJEVA IN DA JE POTREBNO ZA PRENEHANJE IMETI POŠTIMANO SAMO V GLAVI….TO JE TO
midva sva bila oba strastna kadilca in anes sem preva ponosna da sem se te grde razvade ODVADILA ker se šle sedaj zavedam kako je kajenje škodljivo zdravju.poleg tega pa je to finančni zalogaj sploh če porabiš cca.250 € na mesec za tobak in nenazadnje da negovorim o tem kakšne vonjave puščamo iz ust,obleka,stanovanje,avto…..
NE PRIŽGEM GA VEČ – NEGLEDE NA TO ČE BOM IMELA KAKŠNO KILO VEČ SEM RAJE DEBELA KOT PA SMRDLJIVA KOT PEPELNIK!!!!

Nehala sem pred 3 meseci. Prej kadila 15 let, vendar nisem bila strastna kadilka. Ravno ob prebiranju tega foruma, pravzaprav te teme, sem se odločila in nehala kaditi – “čez noč”. Tisti dan sem šla na okno, pokadila še zadnjo cigareto in si rekla, nikoli več. Tako je tudi ostalo… nimam kriz, nimam potrebe po cigaretu, kvaliteta življenja se resnično spremeni. To opazim predvsem pri rekreaciji in zjutraj, ko se zbudim (ni več tistega ogabnega okusa in izkašljevanja), pa seveda smradu.

Priporočam vsakemu…se splača…resnično…

New Report

Close