Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Kako ste nehali kaditi?

Kako ste nehali kaditi?

Pozdravljeni!

Nehala sem brez vsake pomoči, kar čez noč. Največji razlog je bil, da me je dušilo v pljučih in sem komaj dihala. Zjutraj sem vrgla stran škatlico s tremi cigareti in od takrat nisem več prižgala. Prvih 5 dni sem kar naprej pomislila da bi prižgala enega, a sem se zadržala. Hvala bogu. Sedaj nimam več velike želje po kajenju, ampak ni še vse za mano… Začela sem namreč zelo veliko jesti in mi to trenutno predstavlja težavo. Ampak glede na to, da sem že v preteklosti večkrat shujšala, mislim da bom tudi to težavo lahko premagala.

Želim vam vsem skupaj veliko volje in vztrajnosti!

Sama sem na žalost poskusila večkrat nehat kaditi. Tole je moj 3. poskus, držim se zaenkrat dobro, traja pa okoli dva tedna. Včasih me prešine tista močna želja;uf kako bi zdajle enega pržgala. Potem se vedno vprašam zakaj, kaj bo potem drugače? Ne boste verjeli vedno dobim pri sebi negativen odgovor, nič, popolnoma nič ne bo drugače, če prižgem enega. In to je tisto kar je pri tokratnem odvajanju od kajenja drugače, želja ki jo imam je tako zelo močna, želja da mi tokrat zares uspe. Pridejo trenutki, ko sem res popolnoma brez volje, ter vsega potrplenja, saj veste najlažje je prižgati tisti nikotinski zvarek, ampak dobro vem da ni vredno. Ni vredno, da sem suženj cigaretov, da vladajo mojemu dnevu. Kaj je lepšega od tega občutka svobode, ki je ne glede na vso nejevoljo zaradi nekajenja, še največ vredna. Najbol pomaga to, da se kajenja niti ne spominjam, niti tega, da sem nehala. Kar zavrtela bi čas naprej, na tisto magično eno leto, ko bi vsaj približno lahko, ta prekleta psihična potreba po nikotinu dokončno crknila.
Vsem, ki ste v boju, gremo s ponosom naprej!5ra

Petrusha: Magično 1 leto? Verjameš, da če zdržiš 1 leto si rešena?

Manuel: naj bi rekli bronasta tri mesece, pol leta srebrna, zlata za eno leto. Tudi ljudje na forumu se javljajo nazaj po enem letu, da jim je uspelo.
Zdržim? Nekako se trudim, da v osnovi ne bi delovala po liniji blaznega odpora, če bi – verjetno ne bi zdržala niti teh nekaj bogih tednov.Pridejo dnevi, ko je vse zares težko takrat je bitno zdržati, drugače pa mi je brez čikov v primerjavi s prej fenomenalno.
Zadala sem si nek cilj, na katerega računam ter upam. Eno leto ja, če bi mi ratalo v tem boju ne prižgat cigareta, vem da sem na dobri poti.

Petrusha: Če prav razumem, ne kadite več kot leto dni? No povejte, a imate tu pa tam še napade želje, da bi prižgali? Ali se vam sedaj skorajda gnjusi?

Hajdinjak: Ne kadim mesec dni. Si pa močno želim, da bi preteklo toliko časa.
Moram povedati, da sedaj prihaja do zelo močnih občasnih kriz, ki jih zaenkrat uspešno premagujem tako, da se zamotim s čim drugim.Opažam tudi čudno nihanje razpoloženja iz ene skrajnosti, v drugo. Sigurna sem, da je to zaradi cigaret, saj sem se prej pomirila tako da sem kadila. Uf, upam da mi uspe se enkrat odvadit tega.
Lp vsem bivšim kadilcem, ki vztrajajo!

zuvjo moje ime je tilen star sem 20let in rad bi nehal kadit sam nevem kako rabim kakšen dober nasvet najlepša hvala za nasvete lep pozdrav upam da se še jaz pridružim nekadilcem

prenehala kaditi 20.10.2009 (kadila cca 16-17 let)…torej ne kadim šele kak mesec … sem si takrat nabavila nicorette obliže in žvečilne, ampak po kakih petih dneh ugotovila, da je to en larifari in prenehala z nadomestki….je pa sedaj kar problem, ker imam občasno rahlo depresijo…no, ne čisto pravo, ampak mi razpoloženje niha…sicer nisem bila strastna kadilka, kadila sme v službi (kjer mi sedaj ni problem iti s kadilci na čik zraven-me ne mooti…pa še fino je it malo na zrak)…bolj ej problem doma, ker sem si včasih, ko je šel sin spat, privoščila cigaretke na balkonu in sem se popolnoma sprostila in uživala v tišini in samoti…zdaj pa tega ni več in tudi preveč pojem….tako, da se občasno počutim kot da sem na robu živčnega zloma…ker zredila se pa tudi ne bi rada, sem imela v mladosti preveč kil in sem padla v motnje hranjenja – iz česar se je bilo zelo zelo težko izvlečt … tako, da ne vem še kaj bo iz tega… do kajenja mi sploh ni…ampak si mislim, da bom začela spet kaditi , če se bom preveč zredila …. ma, imam kar krize občasno …ki so bolj povezane s hrano kot s cigareti ….

Kaditi sem nehal 7.8.09, torej štiri mesece nazaj. Takrat sem imel poseg na srcu. Prej sem bil strasten kadilec 2-3 škatle na dan in to cca 27let.
Za prenehanje potrebuje človek samo svojo voljo s katero prepriča svojo psiho, da ne potrebuje cigaret.
Vesel sem, da te nadloge ni več v mojem življenju.

Uspešno in popolnoma brez težav s knjigo: Končno nekadilci.

Sama sem kadila dobrih 13 let, nikoli prej nisem niti razmišljala kdaj, če bom, nehala, ko pa sem si prebrala knjigo Končno Nekadilec, avtorja Allena Carr-ja, se je moje razmišljanje spremenilo. Sprevidila sem, da je kajenje res nezdravo, da res ni vredno v svoje telo vnašat nepotrebnih strupenih snovi, da lahko človek normalno in polno živi svoje življenje brez cigarete in da imamo na tem svetu samo eno in edino zdravje, in šele ko ga izgubimo, resnično lahko, žal, razumemo in podoživljamo stari pregovor: ” Zdrav človek ima tisoč želja, bolan pa le eno samo”. Pri tem pa bi poudarila zlasti eno zadevo, in sicer da se je potrebno kajenju odpovedati predvsem iz prednosti nekajenja;to je; kako dobro se počutimo kot nekadilec in ne zaradi moči volje. Prenehati z kajenjem na podlagi moči volje je izredno mučno in mnogokrat neučinkovito. Mnogo bolj pametno je uživati v svobodi kot nekadilec, ko veš, da cigaret v svojem življenju več ne rabiš in jih nikoli več ne boš..

Preberite: KONČNO NEKADILEC, Allen Carr

Tudi meni je ta knjiga dala misliti in me vzpodbudila. Knjiga je zelo dobra psihološka priprava na prenehanje. Kadil po eno škatlico na dan 27 let. Vmes 3 x nehal za 2 do 3 mesece. Zdaj en teden ne kadim. Nobenih večjih težav; pomagam si z nikotinskimi bomboni Niquitin, a vidim da bi šlo tudi brez, ker jih zaužijem dve tretjini manj kot proizvajalec priporoča. Najvažnejša je trdna odločitev. Počutje je bilo pa že po dveh dneh nekajenja bistveno boljše, več energije in lažje diham.
Pozdrav vsem.

Pozdrav vsem še z moje strani!

Uf, sploh si nisem mislil, da bom kdaj pisal post na forumu kako sem nehal kaditi, ampak, JUHEJ! Odločil sem se čez noč (vendar po vsaj enoletnem premišljevanju), da neham, potem sem šele odkril tale forum in prebral knjigo Končno nekadilci.

Kadil sem 12 let po približnio 3/4 škatlice na dan, začel pri 14, tako da sploh nisem vedel oz.se nisem spomnil kako je živeti brez tobaka. Vse bolj sem bil utesnjen zaradi tega, ker sem nosil tobačni jarem vsepovsodi z mano, iz mene je tobak delal bedaka, sebičneža in egoista. Predvsem polagam vsem na srce (kot piše v knjigi), da se nobeni stvari ne odrekamo, če ne kadimo, to je tudi moje gonilo skozi te prve abstinenčne dni. Sveta brez cigarete ne bo konec, kot nas je vselej strah! Ok, po par dnevih se počutim občutno bolje, predvsem pa se počuti dobro moja “podstreha”, povrnil sem si samospoštovanje in velik del samozavesti (še bi lahko našteval).

Vesel sem, da ne kadim več! Veselim se, da mi ni treba zjutraj prižgat cigarete! JUHEJ ne kadim več!

Držmo se!

L

Pozdravljeni!

Tudi sam sm se pridruzil skupini nekadilcel. Kadil sm priblizni 6-7 let, se pravi od 14 leta. sedaj ne kadim priblizno 7 dni. Povprečno sem pokadil u pšrvih treh letih kajenja polovico skatlice na dan, nato pa se je stopnja pokajenih cigaret samo zvisevala in zvisevala. Na koncu sem lahko pokadil tudi do 2 skatli na dan. Največji problem mi je predstavljalo jutranje vstajanje iz postle in kajenje do 2 cigarete. Nato je bila seveda na vrsti kava in nadaljnih 5-7 cigaret. Doma sem kadil venomer in brez prestanka skoraj vsakih 20 min. To se je seveda moralo nehati. Sem tudi sportnik, ki se ukvarja s tenisom 16 let imam veliko zeljo po uspehih na mednarodnih turnirjih. Presenetljivo pa je bilo to, da me kajenje do zadnjega leta ni pretirano oviralo pri tem, nato pa so nastopile tezave. Nezmoznost normalnega dihanja, srcni utrip (zelo visok), regeneracija telesa pa je bila zelo počasna. Tako da odločitev glede prenehanja kajenja je bila zelo zelo potrebna in sprejeta čez noč.
Zelo rad se tudi druzim s prijatelji in hodim po kavicah. Vendar sm svoje kavice omejil ali pa jih celo spremenil v kaksno drugo pijačo, ki ne izove zelje po nikotinu ali pa je celo ublazi(zeleni ali pravi čaj). Sam sem si omislil tudi terapijo z pripomočki pri odvajanju od kajenja(oblizi in zvecilni gumiji).

Na kratko o moji zgodbi z bojem s cigaret!!!
Veliko trdne volje in zelje zelim vsem in tudi sebi!! Pa upam da nam s skupnimi močmi rata!!
Srečno!

**Stp killing myself**

ŽIVJO!

MOJE IME JE DAMIR, STAR SEM 32 LET.
OBČUDUJEM VSE, KI STE ŽE POSTALI NEKADILCI.
MENI TO ŽAL ZAENKRAT NIKAKOR NE RATA.
OBA STARŠA STA KADILCA, TOREJ ME JE POTEGNIL ZGLED V DRUŽINI.
KADIM ŽE OD 14. LETA. MEDTEM, KO SO SOŠOLCI IZ NEKDAILSKIH DRUŽIN
SEVEDA SPRVA VLEKLI NASKRIVAJ, SE MENI NI BILO TREBA SKRIVATI PO WC-JIH,
ZA VOGALI, ITD.
ZAENKRAT NIMAM KAKIH VEČJIH TEŽAV, TUDI REDNO
SE UKVARJAM AKTIVNO S ŠPORTOM. SEM ZELO SUH IN SE BOJIM, DA SE BOM
ZREDIL, ČE PRENEHAM. ENOSTAVNO SI NE MOREM PREDSTAVLJATI ZAČETKA
DNEVA OB JUTRANJI KAVICI IN SEVEDA OBVEZNO VSAJ 3 CIGARETAM.
ZADNJO PRIŽGEM OKROG POLNOČI. ČEZ DAN JIH TAKOLE POKURIM Z LAHKOTO
TUDI DO 3 ŠKATLICE, SE PRAVI DO 60 CIGARET. SPLOH NIMAM OBČUTKA, DA JE
VELIKO, KO PA MI TAKO ZELO PAŠE…
MOJ PRADEDEK JE TUDI KADIL ŽE OD 14. LETA IN TO CELO TISTE BREZ FILTRA, IBAR ALI DRINA ALI KAJ SO ŽE BILA IN JE DOČAKAL 99,5 LET. PA NI UMRL OD RAKA,
AMPAK STAROSTNA SMRET PAČ. TUDI STARŠA STA ŽE VEČKRAT PROBALA
NEHAT, PA VEČ KOT 3 MESECE BREZ NI ŠLO.
TUDI ŽENA GORDANA, 25 LET JE STRASTNA KADILKA OD NAJSTNIŠKIH LET.
PRAVZAPRAV SEM JO JAZ NAVADIL IMAVA 4 OTROKE, SINOVE LUKATA IN
JURETA (8 LET), GORANA (5 LET) TER HČERKICO INGRID(1 LETO).
UPAM, DA OTROCI NE GREDO PO NAJINIH STOPINJAH.
STAREJŠI BRATRANEC JE TUDI KADIL OD 14. LETA DO 35. LETA, ZDAJ PA ŽE 7
LET NITI POVOHA VEČ NE CIGARET.
BO KAR DRŽALO, DA JE TREBA NAJPREJ RAZČISTITI PRI SEBI V GLAVI, IN TO
DODAJAM JAZ, SEVEDA IMETI MOČNO VOLJO!
VSI TOLIKO GOVORIJO O POVEZAVI KAJENJA IN OBOLELOSTJO ZA RAKOM.
MENE PA RECIMO ZANIMA, KAKO NAJ BOM IN NA KAJ PRI SVOJI STAROSTI
POZOREN, DA NE DOBIM SLUČAJNO RAKA.

MNOGI V SREDNJIH LETIH PRAVIJO, DA SO ZAČELI KADITI KOT MULCI, DA
BI BILI KOT (ODRASLI) MOŠKI, NEHALI PA, DA BI BILI SPET LAHKO MOŠKI
(TEŽAVE PRI SEKSU, ZDRAVSTVENE TEŽAVE, PLJUČNICA, TEŽKA SAPA, …).

NE SREČO TEH TEŽAV JAZ ZAENKRAT (ŠE) NIMAM NE Z ZDRAVJEM IN TUDI PRI SEKSU NE IN UPAM, DA JIH NE BO SPLOH!!!

HVALA VAM LEPA ZA KAKRŠENKOLI NASVET!

LP,

DAMIR

Zdravo vsem

Danes je četrti dan, ki ne kadim. Kadila sem 17 let in niti enkrat za en dan nisem prenehala…Vedno sem tuhtala v glavi, da bi bilo dobro nehat, ampak nikoli ni bilo dovolj volje.
Lani decembra sem doživela prvi napad astme, nikakor nisem morala dihat, odšla sem na urgenco, kjer so mi pomagali z inhalatorjem. kasneje je pulmolog dal diagnozo: neuravnovešena astma, dobila sem zdravilo in ventulin, katero bom moral jemati celo življenje…
S fantom sva se kar tako čez noč odločila da prenehava..in zdaj je četrti dan brez. Moram povedat da sem prvo noč zelo slabo spala, se potila.. prava abstinenčna kriza, druge noči je bilo bolje, vseeno imam še motnje spanja, ampak vsak dan manj.Prve dneve sem na cigaret pomislila velikokrat, danes (četrti dan) pa zelo malo, skoraj nič…
Res bi veliko več neki žvečla, sam sem si tudi zadala da ne bom toliko jedla…pa s športom se bom ukvarjala….sam tako naprej moram pa bo…pomembna je volja in namen ki ga želiš doseči…diham lepše, ne kašljam več toliko….
Sama sebi moram rečt…tako naprej!!! Bravo!!!

Meni je nefer predvsem to, da nekateri kadijo, kot Turki pa jim nič ni, nekateri pa umirajo za raka na pljučih.

Sam sicer kadim tobak, navadnih cigaret sploh ne maram.

Tukaj se lahko ozremo na večno debato. Tobak manj škdoljiv DA ali NE? Fizikalno in kmeično gledano je velika razlika. Tudi v učinku. Če sem kdaj slučajno prižgal cigaret, sem BOLJ čutil omotičnost, se pravi neka razlika gotovo je.

Me je pa presenetilo naslednje. Kako to, da ste vsi kadili po 10 škatlic na dan, potem pa nehali. Jaz pokadim na dan cca 20 zvitih cigaret in zdaj razmišljam, a ni najbolj optimalno, da se preprosto omejiš. Zjutraj si zviješ 5 čikov in jih imaš za cel dan in takrat zares uživaš… Je kdo slučajno to poskusil?

Spoštovani!

Prav dosti razlike med cigareto in tobakom za zvijanje ni. Zagotovo tobačna industrija v tobak v cigaretah dodaja določene aditive (amonijak, ali različni okusi na primer). V osnovi pa gre le za tobak, zato se ne tolažite s tem, da kadite “bolj zdravo”. Ni varnega tobačnega izdelka in ni varnega načina kajenja. Želim pa vam, da se odločite in vse kar je povezano s tobakom odstranite iz svojega življenja.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Allen Carr. kdor je prebral to knjigo v moji okolici, je postal nekadilec in to brez težav, pridobljenih kilogramov ali abstinenčne krize. Kadila sem 10 let in je bila groza. Kolikokrat sem zvečer dejala:”od jutri naprej pa bom nekadilka”. Aha, kaj sem naredila prvo, ko sem vstala? Šla sem na čik. In jeza ter razočaranje je bilo veliko spet nisem nič naredila na poti k nekadilki. Pred letom in pol po sem imela vsega čisto dovolj, ker sem smrdela sama sebi, prste sem imela rumene in zadah ni bil prijeten do mojega nekadilskega partnerja. Odšla sem v knjižnico in kar vprašala, če imajo kakšno knjigo za pomoč pri prenehanju s kajenjem. Bingo! Tri dni po tem, ko sem prebrala to knjigo in postala večna nekadilka, pa je postala nekadilka tudi moja mati. Lep pozdrav. Vsem, ki ste še ujeti v to past srčno priporočam,da si pomagajo,ker dan danes ni več moderno trpeti! vesela bi bila, da pripišete svoje uspehe.

Hipnoza – en mesec in pol brez kakršne koli želje po cigareti, po 43. letnem kajenju od 20 – 60 cigaret dnevno.

New Report

Close