Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF-ICSI FEBRUAR 2017

IVF-ICSI FEBRUAR 2017

pikica, ja, rekel mi je, da sem se zelo slabo odzvala na ta zdravila.. v naslednjem postopku dobim drugo kombinacijo. Kaksen je bil pa rezultat pri tebi?

Larisa 82
Drzim pesti da bo druga kombinacija zdravil zate taprava!
Jaz sem pridelala 9 jajcnih celic…tko da ja full vesela!!
V sredo pa transfer…komaj cakam!!

Pikica 007,
čestitam 🙂 Mene pa zanima ali si dobila kakšno svečko dan pred punkcijo za razkužiti nožnico? jaz ne nisem…
Sprašujem zato, če bi si šla sama kaj kupit v lekarno?
Larisa82, bo pa naslednjič. Nekateri moramo čez toliko preprek in preprek, in ob tem vendarle moramo verjeti, in vztrajati… lp

Pozdravljene..

Jaz sem dobila svečko pred punkcijo. Morala sem si jo sama doma vstavit en večer pred samo punkcijo..
Ne vem sicer, kakšna je praksa drugje, ker sem sama v Mb.

Ne nobene svecke nisem dobila!
Hvala za cestitke, za celice!

Pikica 007

Glede svečke bi jaz naslednjič vprašala kako in kaj..
Je pa res, da ti tudi pred samo punkcijo razkužijo vse..

Zakaj bi pa vprasala za svecko…saj punkcijo sem ze imela?

Pozdravljena Annja,
a si mela punkcijo v narkozi, ker si v MB?
Lp

Mislila se, da bi vprašala na transferju, zakaj nisi dobila svečke..jaz recimo prvič nisem dobila nekega zdravila po tranferju in sem na testu vprašala zakaj je tako..Sem taka, da rada vse vprašam, če mi kaj ni jasno.

Candela
Ja, jaz sem prvič bila pod narkozo na punkciji, drugič pa sem se odločila, da bom kar brez nje..

Pikica 007

Oprosti, če sva se narobe razumele. Jaz sem hotela svojo izkušnjo povedati glede teh svečk in sem mogoče res spregledala to, da si že imela punkcijo..ni bilo namerno:)

Ja ni problema sploh….
Se spomnim iz prvega postopka kjer sem tudi bila potem nosecka, da tudi nobene svecke nisem dobila!
Oni ze vedo kdaj pa komu jo dati pa zakaj!
Lep pozdravcek

Pozdravljene,
Annja, tudi jaz sem v mb.
Zato me zanima, kako je v MB, če ne koristiš narkoze?
Ti dajo kakšno injekcijo ali kakšno zdravilo proti bolečinam?
Ali te je potem zelo bolelo?
Če prav razumem , kaj si pisala ti nisi dobila estime (v svečkah) po punkciji?
Zanima me še, kdaj – po punkciji, ti povedo, kdaj boš imela potem transfer…?
Lp

Katarinca2
Jaz sem bila v Mb dvakrat na punkciji. Pravzaprav bi morala biti 3x pa smo en postopek prekinili.
Jaz sem se na puncijo brez narkoze oborožila s protibolečinskimi tabletami, ker nisem vedela, če mi bodo kaj dali. Potem sem dobila protibolečinsko injekcijo. Mi je bilo po njej kar malo slabo, ker nisem jedla nič pred tem. In se je dalo zdržati. Potem sem še počivala eno urco in odšla domov. Vmes me je sestra vprašala, če rabim kaj proti bolečinam pa ni blo tak hudo. Sem pa potem doma vzela Nalgesin in počivala, ker se je vse razbolelo.
Po punkciji, ko smo vse punce bile gotove, je zdravnica prišla v sobo in vsaki povedala koliko je bilo foliklov. Sestra pa je prinesla list na katerem je potem pisalo, še enkrat koliko je foliklov in kdaj je transfer. Jaz sem imela transfer vedno 5.dan.
Ne, govorila sem o svečki ( Betadine), ki sem jo dobila pred punkcijo in sem si jo morala večer pred punkcijo sama vstaviti v nožnico-razkužilo. Nisem pa dobila po transferju progesterona.
Lp

Pozdravljene,
Annja najlepša hvala za razlago.
Mogoče še vprašanje ali dobiš kakšno uradno (pisno) priporočilo za bolniško po punkciji?

Zanima me še, kako je z bolniško pri osebnem zdravniku. Če mogoče katera ve, ali je možno npr. konec meseca iti k osebnemu zdravniku in ga na osnovi potrdil, da si bil na IVF prositi za bolniško npr. 14 dni za nazaj (seveda v istem mesecu)??

Jaz namreč ne bi rada takoj letela k osebnemu zdravniku. Mogoče ne bi potrebovala kaj dosti bolniške (in bi imela dopust… ), kar pa ne morem vedeti vnaprej, kako dolgo se bo vleklo. ,

Ali katera ve, kako daleč nazaj lahko izda osebni zdravnik bolniško – jaz bi jo potem potrebovala mogoče za 14 dni nazaj? Ali je tista njegova zabeležka samo v njegovem kartonu in ni nujno, da jaz pridem že takoj tja in napovem bolniško?
Lepo bodite in držim pesti za vse vas, ki ste v postopkih oz. po punkciji, ali pred testom 🙂

Katarinca2
dobiš neki list, začasno odpustnico, s katero si lahko urediš bolniško.

kako pa je s tem, da si urediš bolniško za nazaj pa ne vem..ti bodo mogoče punce svetovale.

Vse dobro vam želim punce;)

Živjo vsem

meni žal v postopku z zamrznjenim zarodkom ni uspelo. Me pa drži pokonci, da sem že v naslednjem postopku in se že pikam z injekcijami.

Katarinca2, mislim, da lahko samo pokličeš osebno zdravnico, da ti odpre bolniški stalež, ni ti potrebno tja hodit. Verjetno pa moraš potem enkrat do nje in ji nesti papir, iz katerega je razvidno, da si bila v postopku. Ko boš izvedela kdaj imaš punkcijo, pokliči in vprašaj kako pa kaj. Vsaj od punkcije pa do transferja ti bo pomoje vsak zdravnik dal bolniško.

lp

Zdravo punce
Jst v obeh postopkih po punkciji nisem bila nič doma. Mene ni bolelo. Sem bila pa potem po transferju obakrat doma tri dni. Sem pa samo poklicala mojega osebnega zdravnika in mi je odprl bolniško.
Sedaj pa sem tudi jaz spet v postopku. Tokrat z eskimcki. 21 februarja imam prvi UZ ,da vidimo kolk napreduje debelitev maternične stene. Imam pa sedaj čisto naravno stimuliran ciklus brez neprijetnega pikanja,pa bomo vidli kako bomo uspešni.

Pozdravljene punce,
Anastazia Anja in vse ostale punce, da ne iščem vaših vzdevkov, ki si jih malo težje zapomim 🙁
mi lahko katera napiše kako dolgo po punkciji ste imela krvav izcedek?

Pa še nekaj mi ni jasn, včasih so punce pisale, da imajo neko palčko za vstvljati progesteron – estimo. V moji škatlici od estie ni nobene palčke.

Anastazia, zanima me kako ti je uspelo si vstavljati estimo ali si si jo vsavljala malo pogosteje, ko si prišla domov ali pa v službi?

Živjo

Katarinca…jst sem si jo dajala 3xna dan na osem ur. Zjutraj ko sem se vstala in potem na osem ur. Sej ni problem it na wc. Si prej umijes roke in vstaviš. V vsaki službi pa imajo
Wc.Aja pa vedno sem imela tisti najmanjši vložek,da je ujelo tisto kar je včasih priteklo ven od estime.
No jst po nobeni punkciji nisem nič imela izcedkov.

Za nazaj ureja bolniško gre samo do 3 dni več ne. Rajši se prej z zdravnikom zmeni/ ga obvesti, če ne rabiš bolniškega lista ga pač ne neseš v službo. Jaz sem zdravnico vedno obvestila/ po telefonu kdaj bom imela punkcijo/tranfer potem sem pa preden sem šla nazaj v službo šla do zdravnice in ji povedala klko bolniške rabim, kdaj sem rajši koristila ure, ali mela delo na domu, paš bolniške ti da tolko kot rečeš 10 dni ali pa nobenega, ne more pa pol za 14 dni nazaj dat bolniške če nisi vmes zdravnika niti obvestila.

Glede estime jaz sem si dala pred službo, po službi in zvečer saj ni nujno točno na sekunde na 8 ur.

New Report

Close