Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF-ICSI FEBRUAR 2017

IVF-ICSI FEBRUAR 2017

Katarina: vprasajo te, ali bi 1 ali 2 in se sama odločiš … mislim pa da po 35 letu priporočajo dva. če pomisliš, da ima vsak cca 30% moznosti..

Candela: v prvem poskusu sem imela gonapeptyl + puregon, tokrat pa puregon+orgalutran…

Pozdravljena larisa82, ali ti je dr. Reš kaj povedal, kako velike folikle imaš sedaj, ko si pred punkcijo? Lepo bodi in lp!

Katarinca23……
tudi jaz sem tam kot ti in tudi jaz imam UZ v petek 🙂
Ali si imela Gonal + cetrotide, kolikšno dozo gonala?
Ker tud ti nisi registrirana, ti ne morem poslati zasebnega sporočila. Če želiš, se mi lahko oglasiš na mail: [email protected]
Tudi jaz mislim, da lahko vplivaš na to koliko zarodkov želiš.
Samo vprašanje je, kaj je boljše: Po drugi strani namreč spet pravijo, da so pri dvojčkih, če ostaneta dva, bolj tvegane nosečnosti…
Je pa res, da tudi jaz v tem trenutku ne vem, kaj bi, če bi prišla do več oplojenih zarodkov.
Zaenkrat upam, da bi imela vsaj 1 celico za vstaviti… , vsaj to. Če bi jih pa bilo mogoče več…, no mogoče se mi sploh ne bo treba odločati….

Kaj menite ostale, bi se odločile za 1 ali za 2?

Larisa82 hvala za odgovor, do sedaj na razgovorih ni prislo do te teme…

Katarina2, najprej sem imela 225, nato 150 in zadnje tei dni se 3 x ctx. Jaz tudi upam da bo vsaj en zarodek, ce pa jih bo vec pa sem zaenkrat za dva, ziher je ziher. Odlocila pa se boma itak takrat ko boma vedla koliko jih je in kaj bo rekel dr. Do zdaj so res malo povedali. Kolko so prijazni, tolko so malo zgovorni. Potem pa se doma spomnim kaj bi rada vse vprasala… 😛

Katarinca2,
Gonal in cetrotide imam ja…

Candela: vsakic jih izmeri, ampak se res ne spomnim točno… mislim da je bil najvecji 18? sva govorila še o drugih stvareh in sem pozabila te stevilke 🙂

Punce, je imela katera ze hiperstimulacijo? Kako to izgleda? Kaksni so prvi znaki?

Oj..
Tudi jaz sem v postopku v Mb. Zdaj grem že drugič na prenos zamrznjenčkov. Ena je spraševala koliko jih vstavijo. Sama še nisem stara 35 let in so mi vstavili nazadnje dva. Test je bil žal negativen.
Po nekaj mesecih premora sva se zdaj odločila, da greva v nove boje:)
Imam že kar nekaj obiskov v Mb za sabo..je pa lažje, če malo počvekamo, si izmenjamo izkušnje in se bodrimo..

Candela
Evo jutri imam punkcijo…sem ze vsa nervozna in v pricakovaju…

soncica007, tudi jaz jo imam jutri, tako da sva na istem 🙂

vidim, da vse pišete, da ste poskusile biti čim manj v bolniški…

mi imamo tako stresno in napadalno z vseh strani, da razmišljam, da bi bila ves čas doma. Osebna zdravnica mi je rekla, da mi bo napisalo tako kot ji bom rekla… zdaj se pa ne morem čisto odločiti kaj naj naredim… ne vem…

Drugače sem pa ravno danes ugotovila (za vse ki ste in še boste pri Rešu) glede potrdila za SPB. v Ljubljani na transfuzijskem prideš z napotnico in dobiš vse te izvide. Kar tako ne moreš iti na testiranje, ker tisto je anonimno in ne velja za postopek. Da bi pa šel na krvodajalsko in dobil potrdilo, pa v Ljubljani ne dajo več, v Celju so pa tudi rekli, da ne bodo več tega izdajali. (če bo še v bodoče komu prišla ta informacija prav).

Lp

Pozdravljene,
Katarinca231983, mislim, da če boš ti želela ti bodo zagotovo vstavili 2.
Samo, jaz večkrat prebrala odgovore ginekologa na sosednjem forumu, ki kar naprej opozarja, koliko večja verjetnost je pri dvojčkih, da gre v nosečnosti kaj narobe… splav, prezgodnji porod in potem on še našteva katere posledice lahko ima prezgodnji porod… Tako, da človek ne ve, kako bi se odločil….
Jaz bi si tudi želela, da se prime vsaj eden, sedaj pa se nekako bojim… Seveda nam je cilj, da se prime vsaj eden, toda kaj pa vem. Meni se bo tako težko odločiti, če bi se morala. Seveda želim zanositi in potem še donositi… Če imaš voljo vprašaj za mnenje še ginekologa na forumu ABC ginekologije in porodništva… Jaz bi sicer tudi rajši dva kot pa nobenega… Vsaka želi sebi in otroku le dobro…

Pozdravljene,
amor_ona,
kot je že zgoraj ena punca napisala vsaka želi sebi in otroku le dobro.
Če imaš možnost in ti bo lažje, si izberi bolniško.
Tudi sama ne vem, kako bom sploh lahko s temi pregledi in problemi prišla skozi…
Dejstvo je, da na dveh mestih ne morš bit istočasno, tudi če bi se počutla o.k.
Po drugi strani pa se nekatere znajdemo v situaciji, ko ne želimo vsem okrog govoriti tega, potem pa smo še v večjem stresu. Sicer pa tudi če bi povedale, bi pa spet imele druge pritiske z vprašanji Kdaj? Ali že si? Še mogoče v smeri, zakaj pa si čakala tako dolgo? Prej bi začela?? Pa smo spet tam… Sodelavka pove sodelavki… itd…

Jaz sem koristila bolniško, ko sem lahko ali pa sem si v službi vzela pač fraj ali poiskala zamenjavo za tistih nekaj uric. Nikomur nisem razlagala zakaj rabim prosto, ker se nikogar ne tiče. Punce, če se le da izkoristite bolniško in počivajte..

živjo punce,

še jaz se pridružujem. Po treh letih terapij s klomifenom…..oz vsem kar je sploh na svetu za pojest, sem zdaj prvič (upam, da zadnjič;) na Puregonu 150 na dan in zraven Gonapeptil. počutim se pa vsak dan bolj izčrpano, trebušček imam napihnjen in malo me muči depresija in zaprtost. za moje jajčnike je to verjetno kar bomba, saj sicer nimam več ovulacij in sem popolnoms brez M. stara sem pa 37, tako da je vse skupaj malo prehitro, ampak ne morejo ugotovit zakaj je sistem na OFF. Imava pa hvala bogu enega zdravega že kar velikega otroka, tako da še bolj sočustvujem in navijam za tiste, ki ste pri prvem.
jaz imam terapijo 10 dni in v pon UZ ter stopko in potem napej.
a je še katero mučilo razploženje in pridpbivanje teže??
lp

Pozdravljene!
Evo prezivela punkcijo pri dr.Resu.
Lahko povem da punkcija je bila znosna, po punkciji samo da sem prisla do garderobe pa se je ze razbolelo vse. Nekaj casa boli vendar je po kaki slabi 2 uri bolecina posla…verjetno zaradi injekcije ki mi jo je dal dr Res! Ga pa moram pohvaliti..je bil zelo uvideven in prijazen…tudi med samim postopkom te skoz nekak spdbuja!
To je moja izkusnja. Vsem zelim cimbolj mirno punkcijo in seveda +

Pikica, mogoce sva se videle…
Tudi moja punkcija danes pri dr. Resu je bila znosna, dal mi je injekcijo, bil je zelo prijazen, strokoven, človeški.. vendar pa koncu ni bilo nobene jajcne celice 🙁

Se vam še jaz pridružujem,
že nekaj časa vas berem 🙂

ali je katera – ve, ki ste pri dr. Rešu – ali na GK LJ – dobila kakšno svečko za v nožnico dan pred punkcijo?

Slišala sem, da nekateri dobijo, jaz je sicer nisem… Mislim, da je tista svečka za razkužiti…
Prosim za kakšno informacijo.
Hvala

Larisa…zal mi je da nisi pridelala nic celic:-(
Ampak saj ves obupati ne smes…
Je dr.Res kaj rekel zakaj jih nic ni bilo!?

Pozdravljene, jaz pa moram napisati še to dejstvo,
da so mi sedaj, ko sem imela kontrolo na UZ našli polip in so rekli, da ne vejo, če bo sploh ET, če eventuelne celice po punkciji ne bodo le zamrznili. Toliko. Imam pa res smolo. Niti ne vem, koliko časa se bo sedaj vse to zavleklo… lp

Pozdravljene
Jst sem imela 2 postopek in sem danes pričakovala na pozitiven test. Namesto tega se je ulilo. Zanimivo v tem postopku nisem čutila nobenih bolečin ,napetosti…v prvem pa noro. Filing sem imela kot, da nisem v postopku in da mi Reš ni vstavil nobenega zarodka ,pa čeprav naj bi vstavil dva. Imam sedaj 2 eskimčka in grem jutri kar do Reša ,da mi pove kako naprej, ker ga po telefonu ne dobim. Upam,da bi lahko kar začela z novim postopkom.

New Report

Close