Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

dolenjca – jaz sem ene 2x predlagala prejšnjemu gin, pa ni hotel dat, je rekel da bi dal samo če bi mela že 3 splave in pdb., potem sem zamenjala gin. in ta mi je se mi zdi sama predlagala, mogoče tudi zaradi tega ker grem že v 6to, da probamo še to. Se pravi takoj vam verjetno ne bo noben dal.

Brave2017, čestitam. Uživaj v nosečnosti.

Evo punce, jaz sem si danes privoščila malo prostega dneva, da s odpočijem od službe in terapij in nailam baterije za naslednji teden ter pospravim po stanovanju ker že dlje časa nisem utegnila, Drugače pa vsem želim en fajn vikend 😉

Hvala punce. Zlate ste! Držim.pesti in mislim na vas, vas čakam, da si bomo skupaj delile trenutke nosečnosti.

Vk17 – it was time bi rekli, da si si končno dala nagrado 😊😊😊.

Morem povedat še to, ne obupajte, nikoli. Če se že pojavijo krvavitve ni nujno konec. Meni so se danes ponoči spet… je hudo… ampak za višje cilje gre… se mi pojavljajo že od 2 dni pred pričakovano m…. se pokažejo in grejo, pa par dni mir in spet…. smo se že navadli…

Držite se! In ne pozabimo, 2018 je naše leto!!

Jst se tudi malo sproscam danes🙂 Do zdaj sem dokaj odmislila use skupaj, danes se pa kar tesko upiram da ne bi sla po test in sprobala. Vem da ne bi bil rezultat pravi..je se 1tedn do krvnega..ampak me takooo zanima. Ce bo + bo moj dobil najlepse darilo za roj dan..jaz pa z njim 🙂 edino kar bi spremenila so joski..zrasli so in so takooo napeti..moj je seveda v nebesih,meni pa tista ogromna kosarica ni glih toliko usec..bom morala po zalogo modrcev D 😐😛

Anaa27 – zamot se s čim, ma jaz mal pospravlam pa ne ful, mal bom sebe uredila, ko mam mir pa drgače nimam časa, pa mav vloge gledam zraven pa se zabavam, joški so pa dober znak 😉

Anaa27, joški so res dober pokazatelj, ne želi si manjših :). Mogoče bodo zdaj 1 leto ali več takšni ali pa še malo večji ;).

¸Jaz sem pa zdaj proti koncu tega naravnega cikla, je eden zadnjih pred IVF. Imela sva 3 IUI, IVF pa verjetno nekje maja….ta mesec imava prvi posvet v MB in so rekli, da naju bodo dali kar naprej, ker imava že vse izvide. Več kot dve leti že delava na otroku, še nikoli pozitivnega testa, pa sem še vedno optimist, da tokrat pa mogoče bo, haha 🙂 … upanje umre zadnje 🙂 Grem pa tudi jaz danes predčasno iz službe, ne rabimo biti vsak dan po 10 ur delovne, a ne da ne? 🙂

Zakaj bi pa ble skos aktivne 😉 midva greva dons na izlet..na soncek,sneg mal se posvetila nama 🙂 uh upam da so res dobr znak 🙂
Nekako mam obcutek da nam bo usem letos ratalo. Optimist sm 🙂
Uzivajte 😘

tako je prav punce vzet mal časa za sebe pa za svoje drage,

Pozdravljene vse skupaj 🙂
Jaz tudi prvič pišem, večkrat berem…. 🙂 mi2 z mojim imava nepojasnjeno neplodnost…v začetku februarja sem bila na prvi punkciji…in je bilo 27 celic, 16 oplojenih in zamrznjenih…so mi pa dali injekcijo k nekak zavira hiperstimulacijo..niso mi pa nič vstavili. Sedaj čakam na naslednjo menstruacijo(prvo sem dobila 9dni po punkciji med jemanjem estime) in potem bodo, če bo vse vredu, prvega zamrznjencka prenesli. Me pa skrbi, ker nikoli nimam sluznice nekak fjst debele(pod 7)…pa me zanima kaksne imate druge izkusnje? Pa se to-a je katera že bila na prrnosu zamrznjenčka in ali ste bile po tem na bolniški? Vso srečo vsem! 🙂

pozdravljena Aninek – super za toliko celic. Jaz nimam nikoli zmrznjenčkov, tako da ne morem pomagati Je pa baje odvisno ali imaš prenos zmrznjenčka v spontanem ali spdodbujenem ciklusu. Jaz imam tudi sluznico vedno tam okoli 7, 1x sem imela 10, pomaga baje ananas ali krvomočnica, samo meni krvomočnica ne naredi ok, mam potem zelo močno in bolečo m., pa če imaš endemetriozo pol se sploh ne priporoča.

aninek – čestitke za kar 16 oplojenih in zmrznjenih pingvinčkov. to pa je res lepa številka!

drugače pa, jaz sem zadnja 2 dni precej nesrečna… sem v nesting mood očitno… imam en kup otroških oblačilc že par let… 2 otroški sobici v novogradnji… prazni… ah… menstra se že zaključila, zdaj me pa tko svinjsko neki špika po jajčnikih… ne vem ali je ovulacija ali kaj ampak… sem kar mal nerazpoložena :-S čeprav sploh nisem imela niti enega et, kar delam neke bedaste scenarije, da 6 postopkov ne bo dovolj itd. v rit se bi brcnila… mah, saj bo… menda.

Aninek…cestitke za super stevilo zamrznjenckev😃😃wauuuuu…🌹
Dolenjca…a tebe tudi malo ruka..ja jest sm tud cist razstelana..ne ne glavo pokonci..ne bos potrebovala ,toliko postopkov.ker bomo letos srecke nosecke.🌹🌹ne pozamrznjenckev😃😃wauuuuu
Anaa27…oooo..midve imava pa na isti dan test .krvni.drzim pesti zate😃se vlece ta teden..a ne?

ja, jaz sem čist razštelana. kot za piko na i pa zadnje dni neprestano razmišljam o situaciji, ko sem se odločila narobe – eni kolegici oz.imela sem jo za prijateljico sem vendarle povedala, da bova rabila pomoč pri naraščaju. nisem ji sicer nič povedala kako daleč sva… in potem sedaj kar neka tišina iz njene strani… čist je neodzivna že en čas, a prej sva se slišali vsak dan po večkrat… niti moj mož sploh ne ve, da sem ji povedala. jaz se pa počutim tako grozno, ker sem ji to zaupala, ona pa me je iz meni povsem nerazumljivega razloga od*ebala… oziroma mislim, da vem zakaj. čisto bedasti nesporazum zaradi ene same besede, ki jo lahko različno razumeš, pač iz različnih zornih kotov… kr neki. čist otročje. jaz pa sem sedaj polna skrbi ali bo komu povedala… da ni vredna mojega prijateljstva sem tako ali tako na žalost že spregledala ;-( ;-( ampak… mogla bi držati jezik za zobmi… res mi je tako žal… oh…

Banana2 ja sve spet skupi;) in petek bo baje hmalu..sam meni cas nikamor ne gre. Se dobro da ta vikend praznujemo,naslednji bo neko drugo praznovanje pa se nekako upam da bo hitr minilo. Kako se pa kej pocutis in si krajsas dneve?

Drage punce,

sem pred drugim postopkom v Mariboru. Začnem na sredini marca. Prvi je bil po metodi IVF/ICSI na drugi kliniki, sedaj bodo delo opravili le po metodi ICSI, ki je edini dal prvič rezultate.
Kar je moj problem, ki me zelo skrbi, je bila hiperstimulacija 4. dan po transferju (vstavili so dva) – zgodila se je torzija desnega jajčnika, bila sem operirana s laparoskopijo še pravočasno, jajčnik je ostal cel. Bolečine so bile neznosne! Sedaj se pa zelo bojim, da bo do tega spet prišlo. Imam PCO, zaradi česar se možnost za tovrstne zaplete poveča. Zdravnikom sem povedala, da se bojim, samo pravijo, da se ne da pomagat. Zgoraj pa berem, da nekatere dobite neko injekcijo, ki preprečuje hiperstimulacijo. 🙁 Kako se naj pomirim?

pozdravljena Prestrašena1 – da ne pride do torzije je potrebno počivati, pač nobenih nenadnih gibov, ali pa bognedaj kake telovadbe ali trebušnjakov. kako to mislite da ste imeli hiperstimulacijo in so vam vstavili 2, ponavadi ko je hiperstimulacija vsravijo max 1 ali pa tranferja sploh ni in zarodke zamrznejo, koliko pa ste umeli jajčnih celic? če ste res imeli veliko celic in so vam vstavili dva nevem kaj so razmišljali ker morebitna nosečnost samo še poveča hiperstimulacijo.

Priporoča se stopka ki ne vsebuje hcg, ki je nosečniški hormon, se pravi ne smejo vam dati ovitelle ampak suprefact mislim da dajo suprefact.

pogovorte se z dr in povejte svoje pomisleke, opomnite jih, opozorte imejte napisano na listu če drugače pozabite, tako delam jaz.

Med transferjem so mi vstavili dva po moji želji, potem pa je prišlo 4. dan po transferju do hiperstimulacije jajčnikov (torzija). Čudno je to, da je do hiperst. prišlo po transferju – kar je povedala že ginekologinja.

Ja, pridelala sem 12 jajčnih celic, po oploditvi sta ostali samo dve in obe so mi vstavili.

Dolenjca….jojjj,kako poznam,taksne odzive ljudi.sem jih sama dozivela,ko sem se odlocila,da povem na glas in mi je vcasih zal.ampak moramo jih mi bolj razumet,da velikokrat ljudje ne vedo,kako bi odreagirali,nekaterim sem opazila zdi to zelo intimna zadeva,eni mislijo,da karkoli bodo rekli,da te prizadane…100 ljudi 100 cudi.nimamo kaj..to nas dela mocnejse,razumevajoce,potrpezljive..zato ti svetujem,da poslusaj srce komu poves in komu ne.itak imas pa nas tukaj in mi tebe..full pomaga😃😃

New Report

Close