Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Mi bomo pa dobili fantka. Očka je rekel da bo Valter… ime je namreč bils njegova zadolžitev in je že moral izbrati, če bi nas slučajno presenetil s prihodom… sem že mesec in pol hospitalizirana, verjetno bom še nadaljni mesec…
Upam da se malemu ne bo mudilo na svet in bo užival Mama hotel….

Banana2 hvala… upam da boš kmalu držala v rokah vajin težko pričakovani zakladek…
Meni ni hudega tukaj v bolnici, sestre so resnično super – od prve do zadnje, sobna zdravnica je top of the top, ostali zdravniki in zdravnice tudi super, prijazni, vedno na voljo vsi za vsa moja vprašanja in strahove, vsi skupaj prištevamo tedne…. Edino kar mi ni všeč je ta korona in posledično prepoved obiskov… ampak tudi to bom zdržala… Kaj pa je par mesecev proti celem življenju!

Hej, punce! Tudi jaz sem še vedno v igri… Po spontanem splavu v 9. tednu (z dvojčki 🙁 ) v decembru me čaka jutri transfer. Tako zelo sem vesela za vsako, ki ji je uspelo in drži v rokah svojo štručko. Banana, želim ti lep porod, Danaja si je izbrala pravo mamico, ki ji bo nudila vso ljubezen, ki jo premore ta svet! ❤️ Tudi vsem ostalim želim vse dobro, žal vas kar nekaj ne poznam, ker sem le vsake toliko na forumu. Upanje, ni vrag, da ne bo uspelo še enkrat! Le še vprašanje časa je… Vsem vse vse dobro!!!❤️

Lizaza kako je šlo?

Gluck4, ja, zaenkrat super. Vstavljeni dve lepi blastocisti. Se skušam predati in zaupati. Mal razumem, kako je bit odrezan od stikov, ker – dolga zgodba – ob tem zapletu z mejami sem lahko le sama prišla do klinike na Češkem… Upam, da se dobro držiš… 🙂

Zaenkrat je ok. Zdravnica pravi, da bom po dopolnjenem 33. tednu lahko odšla domov, se pravi bom za prvomajske praznike doma… že odštevam 🙃☹😁
Potem pa pridem nazaj le še rodit….👍
Lizaza sem vesela zate. Zdaj pa le pridno grej pikice. Uživaj v vsakem dnevu nosečnosti posebej, ne misliti preveč na prihodnost…. razveseli se vsakega dneva posebej, uživaj v njem in ne misli na naslednjega… to je moj nasvet… tako sem jaz nazadnje delala ( predvsem maanj stresno če ne razmišljaš o vseh možnih scenarijih v prihodnosti, ker itak nimaš vpliva)… dan na dan….
Banana2 kako je z vama?!? Danaja še vednu uživa Hotel Mama ali se že cartate?
Kapljica rose hvala in vesela sem, da ti je uspelo.
Bibika18 kako gre tebi?

gluck, doma je najlepse 🙂
mene ze kr mal psihira kako bo rojstvo, okrevanje.. pa kr neki kompliciram glede opreme, k sm bla prej itak mnenja, da manj je vec itd.
cestitke vsem za uspeh in drzim pesti za tiste k ste na poti do uspeha!
banana kako sta ?

Jaz nisem ničkaj komplicirala…
Posteljico mi je posodila hči od prijatelja in dali so mi še voziček 3v1, previjalno sva dobila od partnerjevega brata, banjico in oblačila mi je posodila prijateljica, dekico mi je nakvačkala druga prijateljica, pa še mnogo stvari sem dobila, ker jih ne potrebujejo več saj so dojenčki zrasli sploh tetra plenice, pa krpice, podloge, brisačke… tako da edino kar moram kupiti so kremice in za nego popka ter plenice… to je to.
V previjalni so pripravljene že cotke od 56 do 68.
Načeloma je to vse kar rabi dojenček na začetku oz. že verjetno preveč, ostalo bomo pa kasneje dobili ali nabavili…
Glede poroda naj te ne bo preveč strah.
Tukaj na oddelku dela tudi kar nekaj babic in vse so mi isto povedale – naj me ne bo strah poroda in da naj cel porod poslušam oz. ubogam babico pa bo vse ok. Tudi pacientke, ki so že rodile, so povedale isto…. tako da resnično pričenjam to verjeti in ne berem več raznoraznih debat o porodih, ker je brezveze…
Pa tudi oprema je sedaj dosti boljša kot včasih, tako da lahko pravočasno vidijo, če kaj ne gre gladko…
Tako da upam, da bova kmalu lahko debatirali o lepi porodni izkušnji…
Banana2?!?
Lizaza javi se kaj…

Gluck4, sem 6. dan po transferju… Razmišljam, od česa mam rahel želodec. Da bi bil hcg, je še prezgodaj najbrž… Testiram šele v sredo, kje je še to… Upam, da ti dnevi, ko božaš svoj trebušček, hitreje tečejo, kot meni… Hecno, da se banana nič ne javi… Al se je tako zatrapala v svojo deklico že, da je pozabila na vse drugo? 🙂

hej punce.. dolgo se nisem javila.
bananika vso srečo..
lizaza midva tudi na Češko, lahko vprašam kakšne zaplete? ti hocem poslati privat in ne gre.. pri nama je šlo vse gladko na meji, imela sva negativni test in pa potrdilo od Čehov za poseg. bi me menda malo kap, da bi morala sama it tja.. 😬
sem vesela da ze grejes pikico.. kaj sta bila večkrat tam v postopku?
jaz sem kr malo nervozna.. 😳

Hej, Lucky555! Zapleti so bili, ker je bilo ravno med našim lockdownom – 1.-11.4. in Slovenci niso spuščali čez mejo… Na srečo je to pol sodišče razveljavilo in je lahko partner prišel pome, da se nisem takoj po transferju cijazila z vlaki… Sva bla že četrtič na transferju. Tretjič je bil plus, pa potem zadržani splav v 9. tednu. Danes sem testirala (11.dan) in mi clearblue kaže rahel plus… Ponovim jutri… Vso srečo! ❤️

čestitke..
aha, midva sma oba dobila potrdilo za poseg in sploh niso komplicirali, ker je to izjema baje..
kako to, da sta se odločila za Češko?
midva sva pri reprofit in sva zelo zadovoljna zaenkrat..

Lucky555, pa sta potovala med 1. in 9.4.? Šla sva poskusit svojo srečo na Češko… Ni drugega razloga. Menjava lokacije je dobra za psiho… 🙂

ne, en teden prej.. ampak tudi med lockdownom je kolegica hodila v službo v Avstrijo in naših sploh ni bilo na meji.. samo Avstrijci.. pa sem vprašala Čehe in mi je rekla, da morajo spustiti oba zaradi izjeme, ker to spada pod zdravstvo.. po moje odvisno na koga naletiš.. ampak, ce greš gledat piše v naši zakonodaji da ti morajo dati prosto pot.. napisali pa so res za oba celo potrdilo za poseg, da je nujno..

sva pa oba imela negativni pcr test, hitri test ni veljal.. in pogoj, da se morava vrnit v roku 12 ur..

Lucky555, sta imela zgolj prvi sestanek na kliniki potem, če sta že nazaj? Pred transferjem sem morala jaz biti 6 dni prej tam (zaradi ponovnega pcr testa 5 dni po vstopu na Češko)… Ampak mi potem na kliniki sploh niso preverjali tega testa… Sicer je tam precej cenejši, kot pri nas. Na meji pa ustavijo Avstrijci, rečeš tranzit, sploh ni problema, na meji s Slovenijo pa vsa potrdila in vprašanja v stilu: “In kam greste?” Ja, domov, halooo?!

joj grota, zdaj hvabogu ne preverjajo več Slovenci.. ne, imela sem ERA test, ko so mi vzeli malo sluznice in preverili receptivnost.. vse ok
zdaj pa baje pridem samo na punkcijo, upam, da niti ne bo več pcr potreben.. ko sva bila prvič je bil hiter test dovolj..

lucky555 in lazaza vso srečo obema… meni čas bolj počasi teče ker sem zelo dolgo v bolnici na opazovanju zaradi cerklaže… upam da grem naslednji teden domov…
Vso srečo. Javita kako bo sproti…

gluck4 vso srečo.. upam, da bos čimprej doma in bo vse potekalo brez zapletov.. držim pesti, da čimprej mine, in končno dobiš štručko v naročje.. 😁

Punce,,,

Vem,da pišem pozno,ampak sedaj sem pripravljena pisat.
12.4. ob 23.24 se je rodila DANAJA.
Z 15.urnim naravnim porodom+kasneje dodanimi umetnimi popadki in na koncu urgentni carski rez(saj je imela popkovino 2x okol vratu in se je tudi zataknila)AMPAK VSE JE OK!!Na srečo je bil lahko mož čez celoten potek poroda z menoj,kar je bilo lažje.
Tako,da je bila res nadnaravna izkušnja ,ki je ne bom nikoli pozabila.Uglavnem niti malo niso popadki podobni menstrualnim krčem :):):):)Kot sem mislila…hahahahah!!
Po 6.dneh sva šle lahko domov in danes je DANAJA stara 14.dni in je zeloo pridna deklica,rada je ,spi in se smeji.Jaz še okrevam počasi in kmalu bom stara banana(hahaaha).

Najvijammmm za vseee ,ki ste v postopku in vas skoz spremljam..ter v vesolje pošiljam pozitivne misli ,da nam vsem uspeee!!!

Če si želi ,katera se lahko dobimo pri JURMANU,kot smo se dogovarjale!!
Napišite se….

New Report

Close