Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa imam občutek, da bom umrla, če ne bom shujšala

imam občutek, da bom umrla, če ne bom shujšala

seveda si bila lacna pojedla si samo OH in to je prevec dvignilo sladkor v krvi, telo je reagiral z inzulinom, ki pa je prevec znizal sladkor ( po dveh do 3 urah ) potem si pa jasno lacna ker mozgani pa potrebujejo glukozo za normalno delovanje.
koliko hrana pa potrebujes je pa zelo odvisno od tvoje aktivnossti, zelis zgubiti ali pridobiti na tezi…

lp

A vidiš, to pa nisem vedela. Se pravi, da je bolje za večerjo jesti nekaj bolj konkretnega. Pomembno mi je to, da nisem lačna. Jaz hujšam samo tako, da ne jem sladkarij, nimam pa nič določeno kdaj naj kaj jem. Si bom sadje bolj prišparala za zjutri, ali pa za malico.
Sem pa ugotovila, da se kar nekaj ljudi pri hujšanju izogiba sadja in tudi krompirja. Moja prijateljica, ki je pa veganka, se pravi, da je samo sadje, zelenjavo in izdelke rastlisnkega izvora je pa shujšala kar za 20kg in to kar v normalnem času (ni prehiter, ni prepočasi).

moje mnenje je da naj bi vsak obrok vseboval OH beljakovine in masti ( olivno olje mandeljni).
probaj naslednji obrok in povej kako si se pocutila
konzerva tune ( srednje ali velika ) v vodi, lahko pecen puran cc120g piscanec120g
mali kos polnozrnatega kruha ( res mali ), lahro rzen ovsen…
jabolko
6 mandlnev ali oliv

po tem naj nebi bila lacna vsaj 4-5 ur potem pa je itak cas za nov obrok

ce hujsas se izogibaj OH z visokim glikemicnim indeksom ( pasta riz krompir ….ker so prazni nosilci OH) sadje in zelnjava naj bodo na krozniku

No prav, ko grem naslednjič v trgovino, bom to kupila…sicer se pa spomnim, ko sem 1x jedla za zajtrk rio-mare in kos polnozrnatega kruha sem bila sita ene 5 ur. Drugače se jaz ne izogibam OH, ampak se samo sladkarijam. To pa zato, ker sem se zredila samo zaradi sladkarij.
Hvala l……..za vse informacije. 🙂

Suhadeklica ful je fajn videt, da ti gre dobro 😀 Jaz sem shujšala 6 kg v 2,5 mesecu, sem za bolj počasno varianto. Drugače pa se ne popolnoma držim montignaca, on je bil samo neko izhodišče. Ja pri njemu ne mešaš oh in beljakovin in pa ne ješ oh z velikim gi. Čeprav jaz kdaj tudi jem pz testenine+tuno ali kus kus+meso itd. ampak v večini primerov jem meso ali ribe v kombinaciji z zelenjavo (popečeno in surovo) Zajtrkujem ponavadi mueslije brez sladkorja, večerja je pa vedno beljakovinska in tudi ne jem sadja zvečer in pozno popoldne, si pa pogosto privoščim temno čokolado 🙂
Bodi v cvetju še naprej 😉

l……..: sem včeraj za večerjo jedla ribo na žaru in zelenjavo in me je držalo do zjutraj, nisem bila lačna takoj čez par ur..res zanimivo kako hrana vpliva na lakoto/sitost 🙂

super, ce rabis se kaksen nasvet prasaj
hrana ma zelo velik upliv na hormone predusem inzulin in glukagon. s njima pa kontroleramo lakoto in sitost, pa tudi pocutje itd…
v pravilni prehrani je kljuc do dobrega pocutja in zdravja

ojla punce, upam, da ste ok. jaz sem ta teden verjetno malo težja. dobila sem tako reeees močno menstro. ampak reeeees močno menstro in se počutim ne samo rahlo, ampak kar ornk napihnjeno:-S očitno so se moji jajčniki po dolgem spancu prebudili. glede na moje rahle hormonske težave, sem tega sicer vesela…ampak sem že malo pozabila kako tole izgleda…imet tako ornk menstro…

ta teden sem tudi zaradi pms-ja hlepela fuuuuuul po sladkem. tako da sem si dvakrat spekla palačinke za večerjo. verjetno še vedno boljše kot pa da se nabašem s čokolado.

sem pa danes PRVIČ dobila kompliment od staršev – so rekli, da se zdaj pa že vidi, da me je manj skupaj:-)))))))))))))))))))))))))))))) tega sem bila zelo vesela, saj sem bila do sedaj vajena opazkov v smeri pridobivanja na težo:-) očitno se splača malo popazit na hrano:-) saj…v bistvu ne izključujem nobenega živila. pazim pa malo na količino. jem kar mi zapaše…in vidim, da mi takšen sistem kar ustreza…pa tut kaj sladkega kdaj pade:-))))))

tudi sama sem začela opažati bolj očitne rezultate. predvsem to, da so mi hlače nekam široke. in moram reči, da sem kar vesela in zadovoljna s tem.

počasi bo, počasi bo…:-)

lep martinov vikend, dekleta:-)))

O suhadeklica vem kak občutek je to ko ti hlače plešejo,…to trenutno čutim tudi sama. Službene hlače dobesedno visoj na nogah,..po riti nit ne še toliko. Sem pa zgubila slabih 8kg,…še 2 kg pa pridem do nagade (obljubljenih 300€ od moža). Ampak do mojega cilja 75kg jih je še 7kg,ampak se mi nič ne mudi lepo počasi. Tudi meni pravijo, da se mi pozna, pa da če sem shujšala,…samo jaz full ne maram teh vprašanj in komentarjev,prav nervozna postabem pa nevem zakaj.
Sem pa danes imela že šoping (2 hlače, en puli, 4x spodnje hlače in seveda še par stvari za moža), so imeli že znižanja.:))

hehe, potem boš shujšala 3 kg in ti bo mož rekel: ijoooooooooooooooooj, veš kaj, če jih izgubiš še 5, ti dodam še 150 na ta znesek 300 pa boš že na svojem cilju:-DDDDDDDDDDDDDD

čestitke, vsekakor:-))))))))

Meni je mož rekel, da lahko neham hujšati (pa sem še 10 kg do cilja, za katerega sva se tudi stavila, zgubila pa sem jih nekaj več kot 30). Razlog? Ker bom izgubila vse prsi, heheheh. Prej sem imela E, zdaj slab D ;))))))
Pa jih razumi, kdor more, te naše moške….

Lep deževen dan,

suhadeklica, hvala ker misliš name 🙂 na mojo srečo, še nisem obupala, mi pa teža trenutno sploh ne pada. Predvidevam, da zaradi premalo gibanja. Pri hrani pazim, imam manjše količine, a mi časovno ne znese zvečer oz. nimam energije za karkoli…Torej, ker ne gre pop. bo šlo pa zjutri. in danes sem to že prakticirala-bila sem 10 min. na orbitreku in naredila sem 60 trebušnjakov (3 runde po 20 za stranske in spodnje mišice). To je to.

Čestitke vsem za pohvale in minuske. Take reči je zmeri dobro slišat 🙂

Lp

Hejj, punce kje ste?:)))
ste že shujšale pa opustile forum… hahah:) zelo ste zanimive, IN PRIDNE!! Imate neverjetno voljo, zakaj meni nikoli ne uspe? Bila sem že najmanj 5x na dieti pa vztrajam en mesec pol pa konc, vse pustim ker ni efekta, kile mi grejo zelo počasi dol, ker imam počasen metabolizem, glih zarad teh butastih diet.
Zdej bi rada pa spremenila stil življenja… kot ve punce. Zdrava prehrana in gibanje..
Javite se:)

Prebiram to temo in razmišljam …

Kaj se dogaja z vami, ki ste bile tukaj aktivne pred 6 leti?
Ste uspešno shujšale?
Obdržale nižjo težo?
Se zredile nazaj?
Ste danes brez večjih problemov s težo ali ravno obratno?
Kako je z zdravjem – boljše, slabše …?

Velikokrat se mi zdi, da je hujšanje pri večini Sizifovo delo :-(((

NAjboljša dieta, ki se je že nekaj časa uspešno in brez težav držim, je:
– nič dodanega sladkorja (ves naravni sladkor dobim iz sadja, tudi suhega – po potrebi)
– nič oziroma čimmanj vnaprej pripravljenih obrokov
– predvsem polnozrnato, polnovredno hrano, čimveč zelenjave
– pijem vodo, nesladkano kavo (z mlekom), čaje
– zmerno, redno gibanje

Rezultati:
– manj kg – manj maščobe!
– nikoli lačna, ker pojem dovolj, da se nasitim, jem z užitkom, počasi, vse (razen prej naštetega)
– bolj mirna, manj živčna, veliko bolje spim, ker sem ukinila prejšnje velike količine sladkorja

Aha, prej sem se z obilico odvečne teže ukvarjala najmanj zadnjih 10 let.

Vso srečo vsem vam pri hujšanju!

Noo js imam 66 kg visoka sem 171 in stara 14 let in drugo leto bi bila rada popolnaa pa telovadim vsak dan 1 uroo hodim po 1 uro in se ifram z bratrancom velikoo pocnemm sem že shujsala 15 kg a pri meni ke problem prehrana saj o tem nevem nič prosim pomagajte lp

Živijo Konjlana,
kako si v zadnjih počitniških dneh? Kako si preživela poletje? Se šole in srečanja s prijatelji veseliš?
Prebrala sem sem tvoj zapis, pa sem se kar odločila odzvati. Drago dekle, ti in tvoja teža glede na višino in starost sta že sedaj popolni 🙂 (no work needed).

Ponavadi mladim puncam tvoje starosti priporočam, da se ob šoli in vseh obveznosti, ki jih imajo tam in doma v pomoči v gospodinjstvu ukvarjajo še s kako športno in razvedrilno dejavnostjo. Pač s tistim, kar jim je všeč: jahanje, ples, Zumba, tek, kolo, hribi, karate, agility s psom, ne vem… karkoli je tebi všeč. Morda dodaš še kako drugo prostočasno dejavnost in zapolniš svoj prosi čas z aktivnostmi in ljudmi, ki jih imaš rada in te imajo radi. (med te aktivnosti sem se listanje revij in gledanje tv ne šteje, to dela samo škodo…)

Naše telo nam je za to nadvse hvaležno in se tako kot naše misli, duša in srce naravna na dobro, prijetno in koristno. In kaj kmalu, ko se boš pogledala v ogledalo, boš videla ravno tisto, kar si želiš: popolnost in skladnost. Kot sem že zapisala, to si že, le še videti rabiš.

Vse dobro ti želim, če imaš pa še kako vprašanje, pa akr na plan z njim:) Lepo bodi
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

New Report

Close