Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa imam občutek, da bom umrla, če ne bom shujšala

imam občutek, da bom umrla, če ne bom shujšala

Hvala. Veš imaš prav, ker če pomisliš na celo leto naprej ti to zmanjša motivacijo, če pa pogledaš na dneve, pa deluje tak cilj bolj izvedljiv. Drugače sem se jaz odpovedala samo sladkarijam. Če priznam je minilo komaj 1 teden, in v tem času je šlo za 0,5 kg dol. Počasi se daleč pride. Aja, no jaz sem študentka, in se ne smem it kake blazne diete, ker to slabo vpliva na koncentracijo. Sem pa tudi brala, da manj sladkarij kot uživaš, boljša je koncentracija. Tako, da upam, da to drži.
Veliko sreče še naprej.

Saj tudi jaz nisem verjela da bom zdržala, pa sem. Nikoli si ne bi mislila da mi bo uspelo. Res spremeniš prehranjevalne navade po cca enem mesecu diete. Najbrž je največja motivacija minus na vagi, ki je prvi mesec največji.To ti da potem zagon in motivacijo.Moj namen na začetku hujšanja je bil izgubiti 15 kg,da bi vsaj malo bolje izgledala, uspelo mi je do sedaj24. Pa je stvar zalaufala bolj kot sem si mislila.Sedaj mi do normalnega ITM manjka še 5kg, kar seveda ne bo idealna teža ampak s tem bom več kot zadovoljna.

Sama nisem pristaš počasnega hujšanja, če ne bi videla uspeha na vagi bi najbrž že zdavnaj prenehala.Sigurno ti vsaka pregreha s sladkarijo ustavi hujšanje za nekaj dni in res ne vem, če je en košček sladkarije vreden tega.To sem si vbila v glavo in se tega tudi držala(do nedelje haha).Vnos sladkorja v telo ti povzroči porast glukoze v krvi,posledično pa potem tudi hitro lakoto.Ker kompleksnih OH ne jem, tudi nisem nikoli, ampak res nikoli lačna. Ni mi treba šteti kalorije in jem kadar hočem.Zato tudi najbrž lahko toliko časa zdržim na dieti.Veliko uspeha pri hujšanju želim vsem!

Glede na to, da jaz ne potrebujem izgubiti veliko kg, saj moj itm znaša 20,8, se tudi zanašam na počasno hujšanje, oziroma na prenehanje z sladkarijami, ker sem bila kar odvisna od njih. Dejansko sem se zredila na 53kg zaradi sladkarij, ampak sem še pravi čas ukrepala. Sedaj jih imam 51. Bom pa videla, do katere številke bo telo hujšalo, ko bo na neki številki neki časa vztrajal, potem predvidevam, da je to moja idealna teža :).

Ja, moja dieta res ni zate.
Najbrž da nobena, ker je ne potrebuješ!

Dieta mora biti pametna. Ne sme se ti zaradi nje poslabšat imunski sistem, ne smeš izgubit veliko vode, ne sme se ti zaradi nje poznati slabšanje koncentracije.
Ena oseba, ki me vedno opominja na to, da sem se zredila, je moja mami. Ona mi dejansko ne pusti, da se zredim do take mere, da je itm visok. Če pogledaš iz ene strani je to zelo fajn, če pa pogledaš iz druge, pa ne moreš uživat v hrani.

Če ste si zadali kakršnkoli cilj in se rezultati pozanjo, vam iskreno čestitam in držim pesti, da boste še vztrajali.

punce, ste se razpisale, vidim:-)

hja, ko bi jaz imela koga, ki me bi takole stalno opominjal:-) jaz sem kar nekako prilezla na 120ko, pa sploh nisem vedela od kje in kdaj…

in ja, dvomestna številka…magična meja…iz dneva v dan bližja…

sem se pa odločila, da se nekaj časa ne bom tehtala. na živce mi že gre to skakanje po vagi:-) se bom stehtala 1x na mesec npr. in to bo to:-)

joj punce moje, nekaj sem vam pa pozabila povedati. jaz sem sploh zadnja 2-3 tedne res vsak večer namažem s kremo, zadnji teden se na kritičnih predelih namažem tudi zjutraj. kremo poskušam malo vmasirati v kožo, nič pretirano hudega po času ali naporu. za vse skupaj porabim kakih 5 minutk. ampak…sprememba je zelo očitna (po moji subjektivni oceni).

glede na višek kg mi verjetno ni potrebno poudrjati, da sem celulitasta, da bi lahko pomaranče prodajala:-S ampak moram reči, da se je stanje glede tega res krepko izboljšalo odkar furam tale moj anticelulitni/antblazinični “tretma”…tako da…deluje:-) masaža deluje:-)

Katero kremo pa uporabljaš?

haha, meni verjemi da se boš večkrat vagala, posebno ko vidiš na sebi rezultate glede izgubljanja v cm.To je potem motivacija za nadaljevanje hujšanja.

Jaz se vagam vsako jutro in si pišem.Nekako me je to držalo pokonci, ko je med hujšanjem prihajalo do zastojev, včasih celo do plus kil (ovulacija, menstruacija), kljub temu da sem se držala diete. Če se že nočeš vagati si vsaj izmeri oseg prsi, pasu, bokov, stegna in roke in zapiši.
Boš vidla kako je fino potem gledati te zapiske po datumih.Vedno rabimo vzpodbudo, kakršnokoli.Čez pol leta boš druga oseba, zadovoljna s svojim videzom.
Brez skrbi, tudi tvoji domači te bodo vzpodbujali saj so rezultati vedno bolj viidni.
Koliko ti še manjka do magične meje?
Ja, glede mazanja imaš prav, čim več. Celulit pa se zopi sorazmerno z izgubo kil. Jaz sem prvič v življenju skoraj brez, ne morem verjeti!
Če pa rabiš nekoga, ki te bo skoz opominjal, se pokorno javljam………hehe.(hecam se)
Natanko vem, da si preko vseh začetnih kriz in da ti ne bo več problem držati se diete.

Suha deklica, res je lepo brat tvoje objave. Res sem vesela zate da se počutiš super. Verjamem, da selitev na boljše potegne za seboj veliko pozitivnih stvari, ker se avtomatsko počutiš boljše v novem lepšem okolju.
No, po slabih 14 dneh hujšanja imam – 3kg 🙂 🙂 Pa sploh ni blo težko, ker sem se odločla da se ne bom preveč omejevala, da če mi bo nekaj zelo zapasalo si bom to tudi privoščla, to ne pomen da zmažem celo milko ko mi zapaše nekaj sladkega, ampak pojem košček ali dva črne čokolade in je že vredu. Poleg tega papazim da pri kosilu ne mešam ogljikovih hidratov in beljakovin (kar mi ne rata vedno) in da so večerje bolj lahke, in rezultat je tukaj.
Verjamem, da je za mene najboljša taka dieta, ki v bistvu sploh ni dieta, ker jaz ne zdržim da bi se morala držati točno določenega jedilnika in določenih stvari ne bi smela jesti. to bi pri meni trajalo mogoče kakšen teden ali dva potem pa bi verjetno obupala. vsaj tako je bilo ko sem se spravila hujšati po ločevalni dieti. sicer sem zdržala nekje 1,5 mesca s tem da je bilo kar precej takih dni ko sem jedla vse kar ne bi smela od pice do sladkarij itd, klub temu sem v tem času shujšala za 7 kg, ki pa sem jih potem seveda dobila nazaj, ker sem potem resnično pretiravala s sladkarijami in z vsem tistim kar prej nisem smela.

Tako, upam da mi ne zmanjka motivacije, in da dosežem svoj cilj.

Lep pozdrav

voxaja seveda, da ti ne bo zmanjkalo motivacije – a veš zakaj? zato, ker si videla, da si v 14ih dneh izgubila 3kg, se pravi na koncu meseca boš izgubila 6kg :)….bilo je obdobje, ko sem si rekla, sedaj pa nič več sladkarij-zdržala sem 3 dni, potem pa v enem dnevu nadoknadila za vse dni nazaj…pa takih obdobij je bilo več……..potem sem si pa iz nekega dolgčasa rekla, da bom jedla sladkarije samo med vikendom – in potem sem si rekla, če sem pa 5 dni zdržala, oziroma sploh nisem pomislila na njih, bom pa še 2 dni….in potem sem šla spat in sem imela nočne more: sanjala sem, da sem pojedla celo mizo sladkarij in obenem sem se zelo slabo počutila-dejansko so me te sanje zbudile…tako, da res ne bi rada čutila tega občutka krivde, kakršnega sem v sanjah :)….jaz sem mislila, da sem nemočna-odvisna od sladkarij, pa vidim da niti nisem, ker mi imamo doma miljon sladkarij, ker vsi hočejo imet neki sladkega-samo mene ni zamikala niti ena stvar, oziroma včasih kako stvar povoham in mi je dovolj, mi že to vzbudi neko sprostitev 🙂

in zakaj si vseeno shujšala? zaradi ločevalne diete že ne. shujšala si zato, ker si manj pojedla. ločevalna je en velik nateg. ne shujša se zato ker se ka ločuje, ker se sploh ne!!! pa folk to sploh ne dojame. shujša se zato, ker se manj poje.

no no, punce, ne se kregat:-) ne v tej temi:-)

a je katera od vas probala z Zono?

kaj pa je to

nacin prehranjevanje kjer imas v vsakem obroku proteine oh in dobremascobe v dolocenem razmerju, jes pa vsaj 5x na dan.
s tem kontroliras hormone, in posledicno telo ne cuti vec potrebe po nalaganju odvecne mascobe, oz je nivo inzulina v mejah normale kar pa pomeni da lahko telo zacne “kurit” nalozeno mascobo. se da pa s to dieto shujsat najvec 1kg na teden. zgubljan se pa mascoba ne voda misice,….
ce te kej zanima samo prasiž

lp

hej krenon, to pa mene zanima. Kje bi pa lahko dobila kaj več informacij o tej Zoni, oziroma če je kakšen jedilinik?

jedilnik, obstaja knjiga hrvatska kuharica u zoni, na netu mas na njihovi strani tut full jedilnikov, drgac pa ni problem sestavt svoj jedilnik sam pravilnega razmerja se mors drzat. jaz sem v tem ze 5 let in mi odgovarja

tule mas pa link
http://www.zonediet.com/

lp

mislm pa da je pred kratkim izsla tudi slovenska verzija knjige in se imenuje zivljenje v coni, al pa neki tacga

res je izsla knjiga v slo jeziku, jaz sem jo prebrala in se tudi drzim zone zadnje 4 mesec, v tem casu sem izgubila 5 kg ( kar je bil moj cilj), sedaj pa to tezo normalno vzdrzujem.
se bolj pomembno je da nisem nikoli lacna in da se je tudi moje pocutje in zdravstveno stanje spremenilo na bolje

No fajn, bom šla v knjigarno pogledat. Se je pa meni včeraj zgodilo, da sem za večerjo pojedla 2 banani, grozdje, mandarino-zmešala z medom, pa sem bila potem celo noč lačna-vendar sem bila toliko zaspana, da se mi ni dalo iti jest, in sem zato morala na vsake par ur na wc, zgleda, da sem izgubila veliko vode. Čeprav sem normalno čez dan jedla zajtrk, malico, kosilo, večerjo…sem bila šokirana nad seboj, ker ne vem, koliko hrane potrebuje moj telo (oz. kcal).

New Report

Close