Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa imam občutek, da bom umrla, če ne bom shujšala

imam občutek, da bom umrla, če ne bom shujšala

odločila sem se, da z novim tednom malce bolj popazim tudi na hrano. to pomeni – sladica no more. sem rekla, da bom probala za kakšna dva tedna, tri. da vidimo kako bo in kaj:-)

ko pride plato je treba samo vztrajat pravijo…sej bo, sej bo…:-)))))

nč, adijo tortica za 3 tedne…:-)))

Draga suha deklica!
Danes sem si vzela cas in prebrala tvoje poste.Ful si simpatična!
Iskreno ti želim, da uspeš s tvojim hujsanjem. Tudi jaz sem letos začela hujsati ( začetna teza 105 kg) vendar s čisto drugačno dieto.Danes, po sedmih mesecih imam 81 kg.Debela sem od petega leta naprej, torej celo življenje.Probala sem razne diete( najbrž shujšala skupaj že 100kg) in vedno odnehala po dveh mesecih in potem veselo dobila vse nazaj.

Letos sem si obljubila da grem do konca,do nomalne ITM.Tokrat sem se odločila malo bolj premišljeno izbrat ustrezno dieto.Začela sem brati na spletu novejše diete, predvsem pa strokovno obrazložene. Torej, zakaj smo nekateri debeli, kljub ne tako pretirani prehrani? Odgovor je presnovna motnja ogljikovih hidratov.Večina ljudi lahko je kruh in testenine v normalnih količinah, mi na žalost ne.
Šele ko se boš odpovedala moki, sladkorju, rižu in škrobu, boš začela res pospešeno hujšati.Lahko ti povem da pri taki dieti res nisi lačen, saj so ravno hidrati tisti ki povzročajo lakoto.
Jem zelenjavo, gobe, meso, jajca,salame, mlečne izdelke in zdrave maščobe.Iz teh sestavin se da pripraviti zelo okusne obroke.Do normalne ITM mi manjka še 6kg.
Če te karkoli zanima glede diete samo vprašaj. Oprosti, da sem se tako direktno oglasila, samo imam občutek da izgubljaš voljo, ker si pričakovala boljše rezultate.
Tudi meni s tako prehrano kot jo imaš zdaj ti, ni uspelo kaj dosti shujšati.
Lp

kaj pa ješ, npr. za zajtrk,malico, kosilo,……ali lahko kakšen jedilnik napišeš,…..prosim

Mona 3 oprosti, ker nisem prej odgovorila, bila sem na službeni poti.
Tukaj imaš nekaj povezav, da si lahko prebereš obrazložitev diete in hujšanja.V bistvu so vse diete iste, le imenujejo se drugače.(Low card diet, Atkins diet.)

http://istineilaziohrani.blogspot.com/2010/04/lchf-za-vitkost-i-bolje-zdravlje.html
http://lowcarbdiets.about.com/od/lowcarb101/a/lowcarbmyths.htm

http://lifestyle.enaa.com/Zdravje/Diete-in-hujsanje/Nad-mascobo-z-…-mascobo.html
http://web.archive.org/web/20041129012852/atkins.com/Archive/2001/12/15-238691.html

Torej, če moraš shujšati veliko kg, je to prava izbira diete.
Glede na to, da so mi ravnokar pregledali kri in da je vse super, dieta ni škodljiva za zdravje.
Vse izgleda, da je res prehrambena industrija dirigirala nacin prehranjevanja zadnjih 30 let.Vzemali so maščobe iz mlečnih izdelkov, da so seveda lahko še enkrat zaslužili in dodajali sladkor in aditive v jogurte in ostale izdelke, ki povecajo apetit.Navadili so ljudi na čim večjo konzumacijo sladkorjev (velika izbira sladkarij), da so čim prej lačni.
Torej hidrati so tisti ki redijo in ne maščobe, tako vsaj kažejo zadnje raziskave.
Seveda pa to ne velja za vse ljudi, ampak za nas, debele, ki imamo presnovno motnjo OHjev.Človek z normalno presnovo se ne bo zredil 40kg če bo jedel malo več hidratov..

Jem vso zelenjavo razen krompirja, fizola in graha, meso in mesne izdelke, sire,smetane. Torej skuhaš normalno kosilo in ne ješ priloge (krompir, riž, testenine)Pojem veliko solate, normalno porcijo mesa narejeno na olivnem olju, kakšno praženo zelenjavo zraven,gobe……..Za zajtrk jajca na vse načine ali kakšno salamo, sir, kisle kumare, sveže paprike, paradižnik……odvadila sem se jesti kruh.

Tukaj je link za hrvaški forum Atkinsove diete, vzemi si čas in si preberi, ljudem je res uspelo veliko shujšati, tudi meni. V njem boš našla vse obrazložitve diete.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=323436&page=20

Veliko uspeha želim vsem!

hvala, si bom vzela čas in v miru prebrala.
kar se tiče jajc, tudi jaz sem si jih nekaj časa pripravljala za zajtrk(2 kom), narejena v omleto na rezini toasta, čez 2 uri me je pa vedno začenjalo močno tiščati v predelu želodca, da sem jih opustila. zdaj, ko jih ne jem nimam več teh težav. še danes ne vem kaj je bilo narobe, čeprav sem jih imel rada, saj so me zelo nasitila.

Živjo!
Tudi jaz sem se odločla da je že čas da shujšam in bi se vam pridružla, če me sprejemete. Danes sem se tehtala (po kakem mesecu) in je vaga potegnla do 76 kg!? Se pravi da sem v enem mescu pridelala 3 kg! 🙁 Vzrok je v tem da sem nehala dojiti (sem mamica 6 mesečne punčke), jedla pa sem toliko kot prej- se pravi veeliko. Pravzaprav sem odkar sem nehala dojiti pojedla še več sladkarij in nezdrave hrane- kot nekako nagrado za vse mesece odrekanja (v nosečnosti in še potem). No ja, tako torej. Začenjam s 76 kg in 167 cm. zrasla več ne bom, tako da bo treba nekaj naredit s temi kilogrami.
Ne mislim sedaj nekaj drastično spremenit in stradat, ker kot že vemo to privede do obratnega učinka. predvsem bom skušala se bolj zdravo prehranjevat, ukiniti sladkarije, popiti več tekočine, za gibanje in dvigovanje uteži pa poskrbi hčerka 🙂
Je pa ta forum lepa vzpodbuda in tudi opora, tako da mislim da bo kar šlo. saj ne hujšam prvič 🙂
Aja, pa še da povem kakšen je moj cilj. -10kg zaenkrat. bi blo super, potem pa bomo vidli. Upam. da mi rata to v približno 4 mesecih ali manj 🙂
Grem zdej nekaj pojest… sej se hecam 🙂

Lep pozdrav

Se mi zdi montignacov način vseen mal boljši in mal manj restiktiven kot atkinson… pa meni kg gredo tudi lepo dol in nisem nič lačna! Ne jem pa bele moke, belega sladkorja, riža in krompirja. Glede živil je zelo pomembno, da preberete kaj vsebujejo, ker ne moreš verjet ampak skoraj vsepovsod je zraven sladkor! Drugače testenine pa si včasih privoščim polnozrnate.

OOOOOOOOOOOOOOOOJLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!

OJLA PUNCE!:-))))))))))))))))

še sem med živimi, še diham:-)))) oglasila se nisem predvsem zato, ker sem bila malo zaposlena s stvarmi, ki se jim reče—> študijske obveznosti. pa v lj nimam neta, tako da bo moje oglašanje omejeno na vikende pa še malo vmes:-))))

drugače pa…v mojem življenju se je v kratkem času zgodilo toooooooooooooliko ogromnih pozitivnih sprememb, da sem polna energje in volje in zagona in…POLNA SEM VESELJA DO ŽIVLJENJA:-)))))
vse to je sprožil en sam dogodek – selitev. selitev iz prejšnje zanemarjene vlažne luknje v novo stanovanje. vse obito z lesom. toplo in daje občutek topline. tako kot sem zadovolna sedaj, nisem bila še nikoli v življenju. v tem novem stanovanju imam super cimro – mojo najboljšo prijateljico hkrati. spoznavam nove ljudi, spoznavam nove vidike življenja…živim in DEJANSKO UŽIVAM v življenju. zadeve so se naenkrat potavile same na svoje mesto.

s selitvijo na novo lokacijo se je končno uredila in totalno spremenila tudi moja prehrana. jem zajtrk! vsak dan! redni obroki…kakšna sprememba!!!! sploh ne jem več kruha. če je poleg obroka tudi solata, ga sploh nemorem jest, ker mi ne paše poleg solate. ne vem zakaj:-) sej vem, da sem malo čudna:-) zadnje tedne se sploh nisem pretirano ukvarjala s tem kaj bom jedla. nekako stvari tečejo spontano same od sebe. odločimo se sproti, jem kar mi paše. pazim pa malo na količino. in rezultat? še dodatnih -4kg:-)))))))) wuuuuuuuuuuuuuuhuuuuuuuuuuuuuuuuu:-)))))))

ahojka – koliko si pa ti sedaj vsega skupaj že shujšala?
in krompir – kje si? upam, da nisi obupala:-/

ostale nove pridružene punce – join in, brez problema:-)))))

punce, jaz vam sploh ne znam opisat, zadnje tedne sem nekako prvič v življenju RES SREČNA!!! in zadovolna sama s sabo! s tem pozitivnim občutenjem je odšla tudi potreba po tolažbi s hrano:-)))))))))

JAZ SEM SREČNA. pa ve? upam, da ste! če niste, naj nocoj delim SVOJO SREČO Z VAMI!!!!!!!!!

ahojka – še nekaj. ti hujšaš po montignačiju in…a se ti bi ljubilo malo bolj na široko in dolgo napisat kaj o tem? tako, za bolj trde buče (kot sem jaz, hehe) da razumejo. pri montignačiju sta kao dve fori namreč. eno so živila z nizkim gi, druga pa kombinacije skupin hranil. bi bila pripravljena se malo razpisat o tem malo? (priznam, da sem lena in se mi ne ljubi brat cele knjige…)

Suha deklica, vesela sem da se ti je v življenju obrnilo na bolje in da si srečna.
Sedaj bo vse lepše in lažje.Veliko študijskih in “shujševalnih” uspehov ti želim.

Debeladeklica čestitam ti za napredek. Gibanje in zdrava prehrana sta pomembna, vendar to ne pomeni, da se moraš gibati kot pravi športniki.
Jaz pač nisem debela, vendar bi rada zgubila kako kilco, ker sem se zredila. Zredila sem se pa samo zaradi sladkarij. Tako, kot je ena T rekla, tudi jaz nočem poseči po sladkarijah, ker potem mi je še slabše. Že 5 dni nisem dala nobene sladkarije v usta, mogoče se komu to ne zdi neki veliki napredek, samo zame je to zelo velik napredek. Gibljem se zmerno, zjutri pa zvečer grem s psom ven. Sam zdi se mi, da bi se morala več gibati, npr. tečt, namesto hodit – samo v tem mrazu je to mal neprijetno.

Sicer pa pravijo, da je vse v glavi.

lp

aknalb – naj te popravim, suhadeklica, ne debeladeklica:-D (sori…:-D )

drugače pa – skoraj zmagala – hvala za idejo o atkinsu, a tudi slednjega sem v preteklosti že preizkusila. pa mi nekako ta dieta ne ustreza. ne zaradi drugega kot to, da se nisem dobro počutila. skoraj bi skupaj padla. sem vesela, da ustreza tebi:-))))

nekaj vam moram povedati…ponosna sem nase!! zakaj? zato, ker imamo doma na jedilni mizi cel krožnik čokoladnih piškotov, ki pa me NE GANEJO! še pred časom bi prekinila dieto in začetek diete prestavila na naslednji dan, tako pa…ne vem, sploh me ne ganejo, ne mikajo me. mislim si – pa saj veš kakšnega okusa je čokolada, zakaj bi zdaj zmazala res cel krožnik piškotov? ma skoraj sem pozabila, da jih še vedno imam:-) in zato sem PONOSNA NA SEBE!

zakaj sem še ponosna na sebe? zato, ker sem si kljub višku kilogramov pred kratkim privoščila nekaj lepih oblačil. ne morem zdaj zaradi tega procesa hodit pol leta okoli v vrečah za krompir kot ena ciganka (brez zamere ciganom prosim). včasih sem si govorila – neeee, škoda je denarja, itak boš shujšala in takrat ti bo to preveliko ter bo to samo stran vržen denar. danes sem se spijaznila s tem, da sem kakršna sem, da sem pač baročno zaobljena, ampak da moram kljub temu še vedno kaj lepega obleči. kaj takšnega, da je seveda dovolj spodobno za v javnost:-)))))))

ne znam opisati teh občutkov. sploh ne vem kaj me žene, sploh ne vem od kje mi ta energija in zagon. stvari v življenju se nekako pač urejajo in dan za dnem, uro za uro takšne in drugačne svari privabljajo smeh na moja usta. enkrat naš kuža, drugič sosedova tamala. kar topim se od sreče in s tem občutkom…je vse tako lažje…stvari so padle na svoja mesta, naenkrat je vse jasno in logično in….zdaj že malo nakladam:-))))))))))

uspeva mi. zaenkrat mi vse v življenju teče super in še sama se ne morem načuditi temu:-)
veliko sončka vam želim še naprej danes…

aja, kokoš jaz…še nekaj sem vam hotela povedati…KOMAJ ČAKAM, DA NA VAGI UGLEDAM LE ŠE DVOMESTNO ŠTEVILKO:-))))))))))))) pa četudi bo to 99,9kg:-) samo, da ne bo več trimestna cifra:-))) komaj čakam ta veseli dan, res:-))) pa čeprav vem, da je oddaljen še kar nekaj tednovmesecev…iz danes na jutri pač ne gre…:-)

Čestitam ti, da ti je nekaj uspelo, zakar si mogoče včasih mislila, da je to težko…še tako naprej nadaljuj in rečem ti, da si navdih za vse druge ljudi, ki imajo isto težavo, kot si jo imela ti.

Suha deklica, lahko bi se preimenovala v simpatično suho deklico. Vedno me spraviš v dobro voljo, ko te čitam.
Torej, premagala si željo po sladkarijah in to je znak, da ti je uspelo prebroditi krizo in da si na pravi poti.Samo tako naprej, čisto vseeno je po kakšni dieti, samo da grejo kile dol!
Dalj ko si na dieti, lažje je.

…hm, hja, saj kar gre. ampak priznam pa tudi to, da sem se danes malce posladkala s pecivom na obiskih. sem pa namesto soka pila vodo, tako da se glih pogliha:-) nimaš kaj:-) tudi za božič bom menda pojedla kakšen kos potice:-)

sem si pa zastavila cilj, da bi do novega leta oziroma sredine/konca januarja rada ugledala dvomestno številko – torej 99,9kg:-)

Ja, to je prva magična meja. Tudi pri meni je bilo tako.
Tudi jaz sem malo grešila in pojedla kos peciva na obiskuVendar je bilo to prvič po 7 mesecih.Potem pa smeh, saj so se spomnili moje laži….na začetku diete sem na obiskih govorila , da imam najbrž alergijo na gluten v moki, tako me ni nihče več silil s sladkarijami in kruhom, meni pa ni bilo treba razlagati da sem na dieti, haha.
Poskusi sedaj zdržati brez prekrškov do novega leta, saj gre, boš vidla.

waw, po sedmih mesecih…jaz ne vem če bom tok dolg zdržala 🙂

Tudi mene popade malodušje (shujšat moram čez 30 kil) ko pomislim, da vsaj še pol leta ne bom smela pojesti nič iz nekdanjega nabora živil. In potem se zavem, take misli najbolj vodijo nazaj v debelost. Kaj bom pojedla ko bom shujšala … tako razmišljajoč sem že velikokrat dobila vso težo nazaj. Tokrat si pravim, danes ne bom pojedla nič sladkega, nič mastnega, nič močnatega in nič redilnega. In vsak dan sproti je moja zmaga. Pet tednov je za mano in kakšne posebne krize še nisem imela, živim pa le iz dneva v dan.
Morda bo pomagalo tudi tebi … leto si razdeli na mesece, mesece na tedne, tedne na dneve in po potrebi si še dan razdeli na dopoldne in popoldne. Če to bo prijelo, da bi kaj redilnega dala v usta pa si reci, danes ne bom, dopoldne ne bom …
Želim tebi (pa tudi sebi!) da bi me še dolgo nič ne premamilo. Če pa že, potem v malih količinah zagotovo ne bo škodilo.
Drži se!

New Report

Close