Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa imam občutek, da bom umrla, če ne bom shujšala

imam občutek, da bom umrla, če ne bom shujšala

sem iz okolice kk:-)

ne sekiraj se, saj veš kako je rekla krompir, naslednje leto bomo že na viktorijas sikret:-)

Ah škoda, da sam iz okolice, jaz sem iz kk, samo smo na novo preseljeni in še nobenega tu ne poznam 🙁

hehe, prav iz krškega si?:-) zanimivo zanimivo, kako majhen je ta svet:-)))))))

Pa res je mali svet 😉

Sem jedla ribe+ pečeno zelenjavo za kosilo, je blo fuuul njammi

hm, takole, še moj jedilnik, ki je v načrtu za danes:
zajtrk: sataraš z jajčkom
kosilo: mešana sezonska solata, čevapčiči (vem, pusto meso bi bila boljša izbira, ampak obljubim, da bom to maščobo pokurila:-D )
večerja: solata in ribica. v skrinji imam tudi še vedno repke, mogoče bom raje te snedla.

vmes bodo še kake 3 malice:-) verjetno bo šel v obdelavo polnozrnati prepečenec pa tista debela rumena hruška, ki me že 3 dni tako mamljivo kliče iz sklede na mizi.

imam pa eno težavo, med vikendom bom na enem srečanju. začne se v petek popoldne (to bo še šlo, ker se bom pred odhodom lepo najedla) in celo soboto. hrano bodo za soboto pripravili tam, a nimam pojma kaj bodo pripravili. lahko da bodo sami piškoti:-)

kako vi/ve rešite zagato s hrano, ko greste kam tako? ne želim izpasti neumno, da bi tam kaj nosila s sabo…a kaj ko je to srečanje prišlo ravno sedaj, na začetku mojih prizadevanj, da si uredim prehrano. ravno zato, ker gre za moj začetek, je še toliko večja nevarnost, da mogoče podležem:-/

to je tako kot da bi alkoholika po enem tednu zdravljenja peljal na cvičkarijo…

Zdravo,

moj jedilnik za danes-zajtrk, malica, kosilo združeno v piro s korenčkom, pišč.bedrca, solata in 2manša kosa lubenice, za večerjo (okol 19-20ure) pa bosta 2 dušena osličja fileta, in narezane kumarice z 1žlico jogurta in origanom. Spila sem že 2 kavi (1 z natrenom in 1 s sladkorjem) in skoraj 1l vode. Ker pa dans končam s službo ob 15.30, bom doma celo šla na orbitrek za kakih 20 min. (več trenutno še ne zmorem)

Glede seminarjev in podobno, jst sm to reševala tako, da sem jedla tisto kar je bilo ponujeno in sicer 1. sm se izogibala kalorični hrani (kot prigrizek vrjanta-čips, krekrji, piškoti…) 2. iskala sem solate in sadje. Kadar je bila ponujena samo 1. opcija in še to ne zdrava varjanta, sem izbrala najboljše izmed najslabšega-kake povnozrnate piškote, suho sadje, tut tortico ampak potem samo 1 kos (piškotov pa tam cca 5), in popila nevrjetne količine vode (posledično zmeri prej preverjala kje je wc in najlažji dostop do tam…) ker če bi imela prazn želodček bi not padl precej več piškotov. 1x sem tut natakarja vprašala če imajo mogoče kako bolj zdravo varjanto, in mi je prinesel jabolka iz njihove rezerve. Mogoč ti bo to kej pomagal…

Bodita lepo
lp

Pozdrav, sva se celi dan potepala s tamalim v nakupovalnem centru.
No za azjtrk sem imela mueslije, tiste taprave, brez sladkorja itd. Kosilo, sem jedla zunaj in sicer polnjene lignje za prilogo pa zelenjavo z žara, večerja pa en mu jogurt. Za malice ni bilo časa:)

dobro jutro:-)

tako, sem se pozanimala za “jedilnik” na srečanju…hja, nič kaj zdrave dobrote ne bodo. verjetno zadevo prekinem za dva dni in v nedeljo nadaljujem. da se razume – ukinem to, da pazim na hrano. telovadbe seveda ne ukinem:-) malo mi je bedno, ker sem sedaj kakih 5 dni lepo pazila tudi na hrano… mah, ne vem…bomo videli… bom pa ob izbiri med sadjem in pecivom raje segla po sadju…

upam, da bo šlo. pa da ne bodo oči prevelike. nenazadnje…ta dva dneva bosta kot da bi spustil alkoholika, ki je na zdravljenju en teden, v vinsko klet:-)))))) ni nujno, da piješ…ampak…očki bodo veliki…:-))))))))

Zdravo,

no jst učeri nism mela ribice, jo bom mela za zato danes. Razlog za učeri pa ni lih najbolši, sam se to tko redko zgodi…moj dragi nama je skuhal kosilo/večejo, pečenega meska, široke rezance in solato, pa nism mogla rečt, da dans bojo pa ribe. Je blo zeloo okusno, ampak sm pojedla precej manj, kot bi običajno (mn žri dieta ;o) )Danes pa bojo ribice za malco (ob 11) in za kosilo/večejo (ob 17), solata in sadje (naktarine), pa povečerek (okol 21) pa krožnik juhice iz brokolija in korenčka (zravn še sol, popr, muškatni orešček in vse skupaj prepasirano) ker drugače bom napadla hladilnik in bojo vn letele samo “ultra-super-zdrave” zadeve (beri:suha salama,nutela…) pa rajš nam reskirala. sm se pa dans vagala in mam 95kg kar pomeni miiinuuusss 😀 jeeeeeee. (se opravičujem za naval navdušenja, sam ,ampak mal spodbude ne škodi ;o) )

Danes sm spila samo 1 kavo (avtomat 2dl) torej morm navalit na vodo!!!! do 15 vsaj 1liter….

Debeladeklica če se pregrešiš, se daj vsaj tako da se boš najedla (izberi najmanj škodiljive zadeve) ker če boš pojedla 2 koščka torte, boš lačna pa še slabo vest boš mela….Drgač pa…Moje ime je krompir in sm krompiroholik…..

Punce uživejta,
lp

debeladeklica poskusi res čimveč sadja, ker če 2 dni ful ješ se rada kakšna kilca vrne in pol je razočarnje tu oz. spet en teden, da dol spraviš.

krompir čestitke za minus, se moram tudi sama pohvalit, po enem tednu montignaca – 1kg, sam ko bo še čez 3 dni enako kazalo se bom hvalila, ker včasih je tehnica tud mal juhu 🙂 Pa isem nekam šporatla, sam sprehodi vsaki dan, bomo zdaj za vikend mal več, šli v kakšen hrib ali nekaj…

Ma jaz ne vem kaj naj bi za kosilo, najrajš bi polnozrnate makarone+ zelenjavo, sam po montignacu je tak, da če imaš oh zajtrk (sem jedla mueslije) potem naj bi imel beljakovinjsko kosilo, če pa bi imela danes beljakovinjski zajtrk pa bi lahko zdaj oh jedla. Če sem to prav razumela. Sam se mi res ni luštalo beljakovinskega zajtrka, mam zjutraj res najraje mleko, mueslije jem že ene 4 leta za zajtrk, s tem, da sem zdaj prešaltala na tiste brez sladkorja, meda itd.pa zdaj včasih jem marmelado+ polnozrnat kruh, mi zjutraj ni do nekih jajc in sira pa klobas itd. ker sem že prejšnji dan več beljakovin jedla.

danes se niti nisem pregrešila. sem pa pila sok. ponavadi pijem vodico:-) je pa bil dan tak, da se nisem mogla konkretno premigat kot sem vajena in se počutim kar rahlo blouted(napihnjeno):-/ mogoče zaradi soka. kaj pa vem. se mi zdi, da imam tak buši velik nekam…

punce, ja čestitke za minus na tehtnici. še malo pa bomo skupaj shujšale za 10 kg:-) vidim, da obe kar pridno jeste “po regelcih”, čeprav, ko opisujeta kaj skuhata in kako skuhata pa kaj jesta…me kar malo prime, da bi šla kaj jest. ker pa je že pozno, se raje poberem v posteljo kot pa v kuhinjo:-)

lepo hujpajte še naprej:-)

Debeladeklica na žalost morm priznat velik greh in sicer…dans sm pojedla 2 manjša (v skupni velikosti 1 kupljenega) kosa čokoladne torte. nism se mogla upret-sm šla pa potem na orbitrek in še plesala sm po stanovanju….(slab izgovor vem!!!) tko da se na žalost ne držim čist po reglcih. V pon. naj bi dobila M in sm ful napihnjena, mam pa tak čudn občutek da sm noseča. Ne tistga prijetnega (ker si želim nosečnosti) ampak kot neko breme. Ahojka me ti morda razumeš? Je to možno? Mah nevem…Čist sm zmedena, za učit se mam fuuul, volje nobene. Danes sem pojedla manjši krožnik testenin z zelenjavno omakico in tisto že omenjeno torto, popila sm slab liter in pol, morm spit še kaki liter, jedla pa najbrž ne bom nič-morda le krožnik čiste piščančje juhe.

Debeladeklica če te moti da piševa jedilnike kar reči, meni osebno to pomaga, ker dobim kako idejo pa tut kot nekakšen dnevnik je, da vidm kje sm ga polomla. Sporoči vela?

Lepo bodita

lp

ve kar pišite jedilnike, brez problema:-)

jaz pa jutri spet malo bolj pazim tudi na hrano. danes sem čisto ožeta, samo še za v posteljo. čisto preveč gibanja za en dan…:-)

Pozdrav!

Smo bli leteči čez vikend, tak da se nisem mogla kaj javit. Grešila nisem nič pa smo včeraj bili na rojstnem dnevu od moje tete in je imela veliko sladkarij pa tudi dosti sadja, tak da sem sadje jedla.

krompir ja je čisto možno, da bi nosečnost čutila kot breme sploh, če otrok ni zaželjen ampak jaz bi na tvojem mestu počakala do pon. če dobiš M. Zakaj pa sploh sumiš, da si noseča, nimata kontracepcije?

danes smo za kosilo imeli pečenko za prilogo pa zelenjavo in ajdovo kašo, sem tud to jedla, čeprav po montigancu naj sploh ne bi mešal oh in beljakovin. No za ajdovo kašo sploh ne vem kako je, ampak je vseeno bolje kot pa krompir ali riž… za večerjo pa paradižnik in mozzarelo+ malo kuhane šunke.
V teh dneh pa nameravam naredit nabodala z zelenjavo in rakci je fuuul njammmi, še posebej, če na žaru spečeš.

ahojka, kako se naredi nabodala z zelenjavo in rakci? a rakci ne popadajo dol? lahko zaupaš recept?

drugače pa…jaz sem videla svoje fotografije s tega srečanja med vikendom. tako sedim na stolu, malce sključeno, ker me je že hrbet bolel…joj, kako izgledam na tej fotografiji…kot balon:-(((((((((( res:-((((((( kot da sem v devetem mesecu nosečnosti, sam čakal sem, kdaj me bo kdo pobožal po trebuščku pa vprašal, če je rok blizu…

danes že cel dan razmišljam, se smilim sama sebi, kdaj, KDAJ sem se tako zapustila? kako sem se lahko tako zredila:-(((((((((((((((((((((((((((((((((

najhuje pa mi je, da bom mogla sama sebe tako gledat v ogledalu še kar nekaj časa. tako sem mlada…počutim se pa tako staro, ko imam na sebi same vrečke obleče:-((((((((((

punce, lepo hujšajta, upam, da imata kaj minuska novega…

Pravzaprav z mojim kupiva kozice, ponavadi v merkatorju pri mesarju, ne tiste zmržene in jih olupiva, pote pa skupaj z zelenjavo (melancani, bučke, gobe, češnjev paradižnik) ter sirom za žar nabodeva na špilo. Tokrat jih bom pekla noter v ponvi (picapeku), drugače pa smo jih odzunaj in so bili svetovni. Pa nič ne pade dol.

debeladeklica nič se ne sekiraj, glede na to da si mlada in si resno začela z drugačnim načinom prehranjevanja je to super. Saj boš videla, kak super bo, ko bodo ljudje okoli tebe začeli opažati spremembo, koliko zagona ti to da. Samo obupat ne, res ni lahko samo verjemi, ko pa so rezultati vidni, ti ni žal za noben košček čokolade, ki si ga morala izpustiti. Govorim iz lastnih izkušenj, sem enkrat že dala dol 20 kg, sam z ločevalno dieto, kjer pa res stradaš in sem jih 10 dobila nazaj, zdaj pa grem na spremembo za celo življenje, ne samo dietat.

ahojka, moram reči, da tale tvoj recept zveni dobro. aha, to je torej skrivnost. sama sem vedno kupila zamrznjene in olupljene že. zato mi pa ni bilo jasno kako jih dobiš gor. tisti so namreč manjši. tole bom enkrat gotovo sprobala:-) zveni dobro:-) jaz sem pa za večerjo jedla pico:-/ ja ja, saj vem, ti ti pujsa. je bila dobra in vse, me je pa presenetilo, da sem jo dala in mami in očetu še, pa še je ostal en dokaj velik kos. sploh ne morem več tako veliko pojest…

punce, lepo se imejte;-) lepo spite, pa ne o torticah sanjat. ko sem bila jaz na ločevalni(ko si jo že ravno omenila zgoraj, ahojka), prisežem, sem vsako noč sanjala o torti na mizi…

Jutro!

hehe, ko sem bila jaz na ločevalni sem vsak večer komaj čakala, da bo drug dan kosilo 😀 sam sadnega dne se nisem kdaj veselila :S Mi ta način res bolj ustreza, septembra se pa vpišem še v fitnes,
debeladeklica ti si tu iz okolice… veš za kakšnega dobrega?
Aja pa ne ime slabe vesti, še posebej, če nisi cele pice pojedla, naslednje dni se pa kar pridno držat, da bo kak – na tehnici 😉

ahojka otrok bi bil zelooo zaželjen-nekako delava na tem->beri; trenutno se še izogibava dnevom ko je ovulacija, ker bi rada zanosila v prvi polovici 2011 (če bo pa slučajno prej pa ne bo resnično nič narobe) zato tudi neprijetnega občutka ne razumem. Mi je pa moj reku, da se mogoč zato tako počutm, ker vem kakšno odgovornost prinaša otrok (pa me je mogoče strah [ne odgovornosti] vsega skupaj-da ne bom znala postaviti mej [čeprov nečakinji jih znam] pa miljon drugih stvari)

Debeladeklica tole te pa popolnoma razumem…sma bla z mojim 7.8 na poroki, in sm učeri dobla fotke…ej groza…kot da bi me neki predraml…mogoč tut zato, ker sma z mojim datum poroke določila.

Dans imam izpit, tako da že vem 1. pregreho->0,3 borovničk al pa jegra. To je neka naša tradicija, pred izpitom spijemo, da nazdravmo na znanje in velik sreče :o) Drgač bom pa jedla dušeno ribo in zeleno solato. To bo za kosilo in za večerjo.

Punce lepo bodita

lp

krompir to je res podzavesten strah, sploh na začetku, zato pa traja nosečnost 9.mesecev, da se imamo čas privadit na novo bitje;)

No pa velik sreče danes

New Report

Close