Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HEPATITIS B

HEPATITIS B

Spoštovani.

Hvala za odgovor

A to pomeni da imam akutni ali kronični hepatitis oz. Kakšna je razlika?? Še enkrat hvala

Hvala za odgovor.

Mi lahko še pojasnite kaj pomeni kronični in kaj akutni hepatitis? Se pravi če sem kužen ga lahko prenesem na drugega?

Mi pa niso predpisali nobenih zdravil niti navodil glede hrane, pijače. pregled imam šele čez 2 meseca pa na ultrazvok trebuha moram iti.

Spostovani, akutni hepatitis pomeni svezo okuzbo, clovek zboli s slabim pocutjem, rumenico, napihnjenostjo v trebuhu, drisko ali zaprtjem, bolecinami pod desnim rebrnim lokom, lahko temperaturo, izgubo apetita.
. Lahko ob svezi okuzbi nima prav nobenih znakov in se okuzi povsem tiho. V obeh primerih lahko postane stalno okuzena oseba, ki pa ima ali pa nima tudi znake napredujoce okvare jeter. Ce okvara jeter napreduje, govorimo o kronicnem hepatitisu B. Pri vas imamo zaenkrat pozuzivne laborat izvide, ki potrjujejo okuzbo s hepatitisom B, o znakih akutne okuzbe niste porocali. Ste kuzni in lahko okuzite druge, kuzna je kri, slina, sperma, torej telesne tekocine
Ker imate patol jetne teste, se tam vsekakor nekaj dogaja. Vsekakor pa je najpomembnejse, da se pogovorite z zdravnikom, ki je opravil vse te preiskave. Pri spolnih odnosih obvezno uporabljajte kondom. Vase dosedanje spolne kontakte je treba testirati na hepatitis b in ce so negativni, cepiti proti hepatitisu B

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala.

Spoštovani.

A mi lahko še prosim poveste kakšno hrano mi svetujete v tem času.

Spoštovani, preberite na linku, glejte: Priporočene jedi pri trajno varovalni dieti jetrnih bolezni https://www.kclj.si/dokumenti/000203-0002fe.pdf

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani
Sedaj sem bil na ultrazvok trebuha kjer zdravnik ni na jetrih opazil nobenih posebnosti pravi da so samo minimalno zamaščena. Pregled pri infektologu imam pa šele čez 2 meseca. A mogoče veste a je res da mladi manj slanii sir z medom dobro vpliva na jetra???

Spoštovani, posebnih vplivov mladega sira z medom na jetra ne poznam.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

Hvala za tako hiter odgovor. Ker že sama borelioza pa lumbalna punkcija nista ravno prijetni. Na internetu veliko piše da divja ščetica pomaga pri zdravljenju borelioze a vi veste če to tudi kaj pomaga?

Zal ne vem, kaj je divja scetica

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

SPOŠTOVANI,

SEDAJ SEM DOBIL ŠE PISNI IZVID ULTRAZVOKA TREBUHA. A JE TUKAJ KAJ RESNEGA?

OPIS:

JETRA NISO POVEČANA, HOMOGENA PARENHIMNA, NEKOLIKO HIPEHEROGENA(BLAŽJA IZRAŽENA STEATOAZA JETER), BILARNA POTA B.P

PANKREAS VIDEN V CELOTI HOMOGEN, NEPOVEČAN,PANKREATIČNI VOD NE RAZŠIRJEN.

VRANICA HOMOGENA NEPOVEČANA.

LEDVICI NORMALNIH DIMNEZIJ, PARENHIMSKA PLAST PRIMERNO ŠIROKA, VOTLA SISTEMA NISTA RAZŠIRJENA NE LEVO NE DESNO. NI ZNAKOV ZA KONKREMENTE.

SEČNI MEHUR PROSTATA B.P.

AORTA PARAAROLTALNO B.P.

BREZ ASCITESA.

Prav nič posebnega, z izjemo blažje zamaščenosti. A imate morda prekomerno telesno težo?

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pri 178 imam 88 kg. Pa po analginu ki ga jemljem zaradi glavobolov zaradi prebolele borelioze imam velik apetit.

Imate kak predlog da bi imel manjši apetit. Ker jem pretežno zdravo hrano. Velika fizična aktivnost mi je odsvetovala sploh po soncu

Cim vec zelenjave, tekocine, navadne vode ali nesladkamega caj Omejitev fizicne aktivnosti je pa tako ali tako kratkotrajna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za tako hiter odgovor. Ne vem pa kako to da nisem dobil zdravil zaradi hepatitisa. Vam pišem spet septembra ko bom imel pregled na infekcijski kliniki. Pa lp in lep dan vam želim

Hvala zA odgovor. Ne vem pa zakaj nisem dobil nobenih zdravil. Vam pišem spet septembra ko imam pregled na infekcijski kliniki.

Pa lp in lep dan vam želim

Spoštovani, zdravila bi dobili, če bi imeli aktivno vnetje; če pa ste le nosilec brez kakršnikoli znakov bolezni pa zdravil ni. Vse vam bo podrobno razložil infektolog. Svetujem vam, da si pred obiskom zapišete vprašanja, ki bi jih želeli razjasniti. Lep pozdrav

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Ste mi prav polepšali dan ker moja jetra niso v tako slabem stanju. Vam pišem spet septembra.

Pa lp

Velja, sva na zvezi. Lep pozdrav!

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

Imam pa še eno vprašanje ki pa nima zveve z hepatitisom.

A mogoče veste če bioresonanca kaj pripomore k zdravljenju borelioze??

New Report

Close