Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HEPATITIS B

HEPATITIS B

Pozdravljeni,  imela sem nezasciten spolni odnos z osebo, ki je ocitno imela veliko spolnih partnerjev. Po 6 tednih od stika sem sla na test (hiv, hep b, sifilis). Vse nereaktivno. Po 8 tednih sem vse teste ponovila, vse nereaktivno (razen st tock je variiralo). So te zdaj nekoliko visje tocke, iz cca 5200 na 6170 tock sploh pomembne? Sem lahko zdaj bolj mirna, da nisem okuzena? Test za hep b in c grem naredit se 1x cez kak mesec. Hvala!

Spoštovani, ne vem, o kakšnih točkah govorite. Če je nereaktivno, je nereaktivno in amen. Lahko ste pomirjeni, ob tem, da je treba še ponoviti testiranje na hepatitis C. Lep pozdrav, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

Na kaj je potrebno biti pozoren, če ima nekdo v istem gospodinjstvu hepatitis b? Ali pranje v pralnem stroju uniči virus? Lahko peremo vsa oblačila v istem pralnem stroju?

Dober dan, seveda lahko perete oblacila v istem stroju. Bistveno je, da ne souporabljate jedilnega pribora, zobnih krtack, skarjic za nohte, pilic, britvic, ipd., se zlasti bodite pozorni na ostre predmete. Ne pijte iz istega kozarca, iste steklenice, ne uporabljajte istih slamic. Oseba naj ima svojo brisace. Skratka bodite pozorni na vse postopke, kjer bi se izmenjevala slina, oz. bi lahko prislo krvavitev.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close