Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HEPATITIS B

HEPATITIS B

Pozdravljeni,
kot kandidat na policijski akademiji me zanima ali je potrebna revakcinacija Hepatitisa B glede na to, da sem bil cepljen kot otrok s tremi dozami.
1. doza 14. 3. 2001
2. doza 7. 5. 2001
3. doza 22. 5. 2002
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani, ste popolnoma cepljeni in revakcinacija ni potrebna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani, iz krvnih preiskav so mi ugotovili srecanje z hep b brez nosilstva. Ampak mi niso nic razlozili… Prosim ce mi lahko pomagate. Kaj to pomeni? Ali bom morala hoditi na dodatne preiskave? Kaj pomeni to za mojo bodoco nosecnost, otroka,ostalo druzino?
Hvala za odgovor!!

Spoštovani, izvide vam morajo tolmačiti tam, kjer jih vidijo.
Srečanje z virusom hepatitsa B brez nosilstva pa – ob ustreznem laboratorijskem izvidu (anti HBs Ag in anti HBc) pomeni natannko to, kar so vam rekli: z virusom ste se srečali in tiho preboleli/ premagali okužbo in niste nosilka. Pika. Za vašo nosečnost…in vse ostalo to ne pomeni prav ničesar, ker niste nosilka (niste kužni in ste imuni), kot pravite.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Delam v zdravstvu, in sem bila kaksno leto nazaj testirana za hep b, ker sem se zbodla z iglo. Ugotovili so mi da sem se v preteklosti srecala z b, ampak sem prebolela in nisem nosilka. Pred dnevom sem se zbodla z iglo pacieta ki je nosilec hep b. Zanima me ali je mozno dq bo sedaj kaj drugacna krvna slika, je lagki kaj narobe??

Hvala

Pozdravljeni. Delam v zdravstvu, in sem bila kaksno leto nazaj testirana za hep b, ker sem se zbodla z iglo. Ugotovili so mi da sem se v preteklosti srecala z b, ampak sem prebolela in nisem nosilka. Pred dnevom sem se zbodla z iglo katera sicer se ni bila uporabljena, sem pa imela krvave rokavice, p je nosilec hep b. Zanima me ali je mozno dq bo sedaj kaj drugacna krvna slika, je lagki kaj narobe??

Hvala

Pozdravljeni. Delam v zdravstvu, in sem bila kaksno leto nazaj testirana za hep b, ker sem se zbodla z iglo. Ugotovili so mi da sem se v preteklosti srecala z b, ampak sem prebolela in nisem nosilka. Pred dnevom sem se zbodla z iglo katera sicer se ni bila uporabljena, sem pa imela krvave rokavice, p je nosilec hep b. Zanima me ali je mozno dq bo sedaj kaj drugacna krvna slika, je lagki kaj narobe??

Hvala

Spoštovani, glede hepatitisa B, če ste ga res preboleli, ni pričakovati sprememb; je pa potrebno stanje preverjati tudi glede drugih s krvjo prenosljivih virusov.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Se pravi ce ga prebolis, si zasciten dozivljensko? Ce prav razumem?

Hvala

Spoštovana, dobila sem izvide in me zanima ce mi lahko pomagate, ker me zelo skrbi.

Bolnik:
Znan HBsAg pozitiven

Antigen HBs nereaktiven
Proti HB core reaktiven
Proti HBs reaktiven 53 ie
Proti HCv nereaktiven
Proti hiv 1 in 2 nereakriven

Kaj to pomeni? Ali sem okužena? Zanima me ker delam na tem da bi si ustvarila druzino.

Dodam še da sem bila cepljenja proti hep b, po programu. Eno leto nazaj so mi napisali da hbs ag negativen in dna negativen

Če so tole vaši izvidi:
Antigen HBs nereaktiven
Proti HB core reaktiven
Proti HBs reaktiven 53 ie
Proti HCv nereaktiven
Proti hiv 1 in 2 nereakriven

to pomeni, da ste ste s hepatitisom b srečali enkrat v preteklosti (Proti HB core reaktiven, Proti HBs reaktiven 53) ga preboleli in niste nosilka (antiHBs nereaktiven)

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!
Pred mesecom dni sem oddala kri v revmatološki ambulanti, oddala sem kri in opravila preiskavo za hepatitis..rezultati so sledeči:
Hepatitis B:HBsAg kvalitativno(presejalni test) NEREAKTIVEN
Hepatitis B: anti HBs (kvantitativno) POZITIVEN 85IU/I
Hepatitis B: anti HBc (celotni) : NEGATIVEN
Hepatitis C: HCV (presejalni test) : NEREAKTIVEN
Ker sem laik na tem področju vas prosim za obrazložitev izidva, ker sem res zelo zaskrbljena.
Naj še dodam da sem noseča rizično, imela sem že 3 spontane splave.Je to lahko kaj hudega za otroka?
Hvala in Lp

Spoštovani, prav nič hudega ni. Imate pozitivna protitelesa proti plaščnemu antigenu virusa hepatitisa B, predvidevam, da ste oseba, mlajša od letnika 1990, ki je bila proti hepaititsu B uspešno cepljena. Vaš izvid govori za to, da ste proti hepatitisu B uspešno cepljena (in zaščitena) oseba.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,

To leto konec februarja(star sem 30let) sem imel rizičen spolni kontakt z starejso zensko, ki je ne poznam.
Sva se poljubljala, tudi na meni je izvedla oralni sex brez zascite, vaginalni sex je bil z kondomom in tudi zadovoljeval sem jo z roko(penetracija z prsti). Oseba mi takrat ni dajala kaksnih znakov da bi posumil da ima kaksno SPB ali da to velikokrat prakticira vendar ker sem zelo panicna oseba sem po dogodku zacel brati na internetu in se zelo ustrasil glede teh bolezni.
Takoj naslednji dan sem opazil pekočo kožico, ki pokriva glavico na penisu, ki je trajalo kake dva tedna. Sklepam da zaradi anksioze glede teh bolezni sem prva dva tedna tudi zeloo opazno shujsal za 10kg(spal 30min na dan, pil samo vodo ker nisem imel apetita, bil zelo pod stresom). Po 4ih tednih me je zacelo boleti grlo z občasno kako zatečeno bezgavko, ki je trajalo kake 3 mesece. Po 2 mesecih sem imel tudi srbečo kožo, ki je trajala 4 tedne.

Opravil sem sledeča testiranja:
– 8dni po dogodku anonimno testiranje na Japlovi za HIV,Hepatitis B in C (vse nereaktivno)

– 14dni po dogodku pregled pri dermatologiji in odvzem brisa z PCR metodo za Klamidijo, Gonorejo, Ureaplazma in Mikroplazmo z odvzemom brisov(vse nereaktivno). Glede pekoče kožice naj ne bi bilo nič posebnega(mogoče alergija na kondom)

-8 tednov(2 meseca) po dogodku test na zavodu za transfuzijo v ljubljani
anti-HIV 1/2/0 + p24Ag – nereaktivno
HBsAg,serološka -nereaktivno
preiskava na sifilis, CLIA -nereaktivno

-10 tednov po dogodku pregled pri dohtarju in ORLju za boleče grlo.
Diagnoza kronični tonsilitis zaradi alergije na cvetni prah, kajenja in acid reflux zaradi stresa
Pregledana tudi celotna krvna slika(HEMOGRAM Z DKS, jetrni testi, pregled urina) vse OK.

-13 tednov(3 mesece) po dogodku ponovno testiranje na zavodu(dodano tudi za Hep C) in vse ponovno nereaktivno

Sedaj me zanima ali lahko po treh mesecih(13 tednih) jemljem izvide kot dokončne?
Kajti zaradi skrbi se mi je zivljenje zadnje 4 mesece cisto ustavilo in samo o tem premisljujem ter paničarim da ne bi koga drugeganaključno okužil z kakim HBVjem če pije iz kozarca za mano ali pa koga ki z menoj zivi v skupnem gospodinjstvu.

Pravtako vem da nekateri pravijo po 6 mesecih testiranja da so izvidi dokončni vendar je to samo zaradi Hepatitisa C ali tudi zaradi HBVja in HIVa?

Spoštovani, kot opisujete, je bilo že tveganje za okužbo nizko. Oralni seks bi bil bistveno bolj tvegan zanjo, če bi bili vi okuženi in ne za vas. Virusa HIV v slini ni dovolj za okužbo. Testiranje po 6 mesecih je dokončno predvsem zaradi hepatitisa C, ker v šestih mesecih lahko pričakujemo protitelesa (inkubacija je namreč zelo dolga) in v izjemno redkih primerih zaradi virusa HIV (če ne testiramo s kombiniranimi metodami). V vašem primeru HIV sploh ni pomemben, ker tveganja ni bilo (oralni odnos in vaginalni zaščiten odnos).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Nina, najlepša hvala za hiter odgovor

Pozabil sem omeniti da sem naslednji dan po dogodku za nohtom na enem izmed prstov s katerimi sem jo zadovoljeval opazil 3 manjše rdeče črte, ki je lahko mogoče bila zasušena kri(recimo vaginalna) vendar lahko da je bila to samo moja paranoja.
Ali to kaj vpliva na vaše zadnje mnenje glede HIVa in Hepatitisa?

Se pravi sem lahko za Hepatitis B brez skrbi in se grem lahko cepit v naslednjih dneh z kombiniranim A/B cepivom?

V vsakem primeru imam namen še po 6ih mesecih po dogodku opraviti test vendar me zanima ali cepljenje proti hepatitisu B vpliva kaj tudi na testiranje?

Spoštovani, zadeva, ki ste jo opazili za nohtom, prav nič ne vpliva na moje mnenje glede okužbe z virusom HIV ali hepatitisom B. VSI TESTI SO BILI POLEG NEGATIVNI! Seveda se pojdite cepit proti hepatitisu A in B, cepljenje proti hepatitisu A/B ne vpiva na rezultate testiranja proti hepatitisu C. Svetujem vam, da poiščete tudi pomoč psihologa zaradi ptretirane zaskrbljenosti zaradi okužb. Življenje ni sterilno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani

prosil bi vas za pojasnilo izvida CLIA anti-HBs nereaktiven. Opravil sem test ob pogovoru z zdravnikom. A to pomeni, da nimam hepatitisa B,? 5 let nazaj sem se cepil proti hepatitisu B in ne vem ali je omenjen test vezan na cepivo ali dejansko prikazuje prisotnost virusa( reaktiven/nereaktiven). Kot sem zapisal je bil slednji nereaktiven.

Hvala vam, Marko

Spostovani, navedeni izvid pomeni le, da nimate zaznavnih protiteles proti plascemu antigenu virusa hepatitisa B. Podatkov o cem drugem ni. Ce se pogovarjamo le o zasciti pred okuzbo, je potrebno opraviti dodatno cepljenje

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close