Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HEPATITIS B

HEPATITIS B

Pozdravljeni,
sem malo prestrasena pa se obracam na vas…ali obstaja moznost prenosa hepatitisa B ce sem se dotikala pribora okuzene osebe (krvi ni bilo vrjetno pa je bila
posusena slina), potem pa sem z rokami (nisem si jih umila prej..) jedla in prste tudi oblizna?

Spoštovani, a govorite o jedilnem priboru? V navedenem primeru je možnost prenosa praktično nična.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.
Mi lahko raztolmacite tole
HepB hBsAg kvalitativno (presejalni test) 25.340 coi reaktiven

Hvala

Spoštovani, navedeno pomeni pozitiven presejalni test in sicer ugotovljeno prisotnost antigena (molekule) virusa hepatitisa B. Torej prisotnost okužbe z virusom hepatitisa B.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

prosim za vaše mnenje:

sin je bil cepljen z 3x odmerki cepiva za Hepatitis b

ker pa so ga testirali je bil na hepatitis b pozitiven 20 IU/L

na hepatitis c je bil negativen

ostalo nereaktivno

kaj menite

Spoštovani, če je 20 IU/l anti HBs Ag, pomeni uspešno zaščiteno osebo s cepljenjem.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

TOČEN PREPIS: prosim za mnenje

HBs ag kvalitativno: nereaktiven

anti HBs: pozitiven ( 23IU/l)

anti HBc ( celotni)  negativen

HCV ( presejalni test ) nereaktiven

 

Proti hepatitisu B cepljena oseba, ostali virusni markerji proti hepatitisu B negativni.

Ni znakov okužbe s hepatitisom C (HCV nereaktiven).

 

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

HVALA ZA  ODGOVOR!

sin bi moral dobit biološka zdravila (SA) pa  so ga napotili k infektologu, da je nakazana okužb?

Ali gre za pridobitev mnenja infektologa  ali je res kaj narobe?

 

 

Spoštovani, tega pa, žal, res ne vem.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,
prosim, če mi lahko razložite izvide. Najlepša hvala.
HBSAG nereaktiven
igm Anti hbc nereaktiven
anti hbc reaktiven (rezultat 187) Preiskovanec je imun na infekcijo s HBV.


Zdravnik me je poslal k infektologu, ker je iz izvidov prisotna Iz izvidov je razvidna prisotnost protiteles proti hepatitisu B.
Zato prosim, če mi razložite, kaj to pomeni zame. Ali to pomeni, da sem nevede prebolel okužbo? Sem še vedno okužen in prenašam virus (na partnerico?). Če prav razumem, ne, saj je hbsag nereaktiven in to pomeni, da nisem kronični nosilec? Ali se potem njej ni treba it testirat oz. na odzvem krvi, ali svetujete to?

Hvala za odgovor.

Objava čaka odobritev

Spoštovani, hepatitis B se sicer prenaša s slino visoko kužne osebe, ki pa bi vam morala obsedeno pljuniti v oko (in bi se slina nanesla na sluznico). Če ste med govorom občutili, da je slina priletela na kožo, trepalnice, je možnost okužbe izjemno majhna, če sploh.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
Objava čaka odobritev

Žal, ne vem, ker preboleti hepatitis B, ni enoznačen pojem. Boste morali vprašati infektologa, kaj je s tem mišljeno in na katero stanje se nanaša. Po okužbi z virusom hepatitisa B lahko ostanete nosilec, virus je ob tem lahko bolj ali manj aktiven, ob tem nastopi večja ali manjša okvara jeter, ki zahteva zdravljenje…

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni

Ali je možna okužba s hepatitisom B, če imaš na prstih odprte rane (pritekla je tudi sveža kri med nakupovanjem) in nakupuješ oblačila. Pred tem pa je morda nekdo, ki je okužen prijemal ista oblačila (mogoče je imel tudi on ranice na rokah).

Spoštovani, za prenos je potreben vbod, politje … s svežo krvjo. Tovrstnih prenosov v praksi ni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
Objava čaka odobritev

Ali ste dobili moje vprasanje?

Spoštovani, tovrstnih prenosov res ni. Z NAT metodo se rutinsko ne testira, temveč se jo uporablja za presejalno testiranje krvodajalcev, oz. v okviru diagnostičnih postopkov.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close