Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HEPATITIS B

HEPATITIS B

A z gamo mislite jetrni encim? Le ta se poviša, seveda, tudi ob okužbah, ampak tudi ob žolčnih kamnih, pretiranem zauživanju alkohola, vnetjih žolčnika…
Če ste krvodajalec, mora biti z vami vse ok. Vsekakor počakajte na konec spremljanja in nadaljnja navodila Zavoda za transfuzijo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ja jeterni encimi mislem ja.Ok hvala za odgovor pa lep dan še napret

S-NBs AG
S-anti HBs 23
S-anti HBc 1
S-anti HBe 1
S-anti HAV nad 400

S-NBs AG 0
S-anti HBs 23
S-anti HBc 1
S-anti HBe 1
S-anti HAV nad 400

Poglejte na izvidu referenčne vrednosti s-anti HBc in s-antiHBe. Ampak takole, kot vidim, gre najbrž za proti hepatitisu A in B uspešno cepljeno osebo, ali pa osebo, ki je proti hepatitisu B cepljena in je nekoč hepatitis A prebolela.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zakaj je bilo testiranje sploh opravljeno?

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani. Zanima me, ali je mozno da se okuzis z hepatitisom b, ce si bil rutinsko cepljen pred vstopom v solo?

Pozdravljeni. zanima me ali lahko se lahko cepljena oseba okuži s hepatitisom b? in od katerega leta naprej je bilo obvezno ceplenje pred vstopom v šolo za hep b? hvala za odg

Spoštovani, cepljenje pred vstopom v šolo se je pričelo z generacijo 1991. Uspešno cepljene osebe se ne morejo okužiti z “običajnim”hepatitisom B, kjer nastaja “običajna beljakovina HBs Ag. V kolikor gre za variantne oblike, kjer je beljakovina močno spremenjena ali je sploh ni, se tudi uspešno cepljena oseba lahko okuži. Variantne oblike pa so redke.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovana, zanima me vase mnenje. Imeli smo rutinski pregled v sluzbi, kateri je po mnenju med. sestre pokazal da je okuzba z hepatitisom b. Ko sem morala dati kri za ponoven pregled, je zdravnica rekla na podlagi prvih izvidov, da ni nic narobe, samo zgleda da sem bila zgleda enkrat v stiku z okuzeno osebo. Te dodatne izvide se dobim. Zanima me ali ji lahko vrjamem na besedo in ali je v primeru da je pozitivno, lahko nevarno za mojo sluzbo, ker delam v zdravstvu? Lp

Spostovani, kaj je res, in kaj ne, lahko presojam le na podlagi izvidov.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Prosim za razlago Laboratorijskih vrednosti izvidov:
S-HBsAg 0
S-anti HBs 23
S-anti HBC 1
S-anti HBe 1
Kvantitativni HBV DNA PCR: NEGATIVEN

S-anti HBC 1
S-anti HBe 1
Oboje so protitelesa proti posameznim virusnim beljamkovinam hepatitisa B, a tegale ne morem tolmačiti: ker ne vem, kaj je mišljeno z 1 (običajno napišejo zraven referenčne vrenosti ali pa nereativen).
Kot sem napisala že zgoraj: imate protitelesa proti plaščnemu antigenu virusa hepatitisa B (ki jih imajo osebe po uspešno obvladani okužbi ali pa cepljene osevbe pri slednjih so anti HBc in anti BCe negativne( nereaktivne! – saj tih dveh komponent v cepivu NI).
Imate tudi HBV DNA PCR: NEGATIVEN, kar pomeni, da ni zaznati virusa hepatitisa B. Ni mi pa jasno, zakaj so to sploh iskali, glede na prejšnje izvide.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Najprej najlepša hvala za odgovor oziroma vaše mnenje. Testiranje je bilo opravljeno zaradi maščobne infiltracije jeter in dokaj visokega S-Feritina 430qg/L. Da bo bolj razumljivo bom še enkrat
navedel laboratoriske izvide:

S-HBs Ag 0 ref. vrednost 0
S-anti HBs 23 ” pod 5
S-anti HBc 1 ” 0
S-anti HBE 1 ” 0
HBV DNA PCR: NEGATIVEN.

Hvala lepa za odgovor in lep pozdrav!

Kot rečeno, ni zaznati virusa hepatitisa B, ker je virusna DNA negativna. Samo še eno vprašanje: ali ste bili cepljeni proti hepatitisu B, ali kombinaciji A in B?

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, prosila bi za podrobno razlago izvidov. Hvala

CLIA HBsAG: nereaktiven
CLIA anti-HBC: reaktiven
CLIA anti-HBs: reaktiven 73 i.e./1
CLIA anti-HCV: nereaktiven
CLIA anti-HIV 1/2/0
HIVp24Ag: nereaktiven
PCR HBV DNA: negativen

Stanje po prebolelem hepatitisu B, brez nosilstva.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni !
Jaz sem nosilka hepatitisa B . Moj otrok je bil cepljen po programu,se pravi ob rojstvu,nato bi moral biti cez 1 mesec ( pozabila,ne vem kako ) v glavi imam vsak dan in se žrem zaradi tega))nato pri 4 mesecih in se 1x pri pri 6 mesecih. Pri 3 letih so mu delali teste in izvidi so sledeči:
Hemogram : L:10,0 E:5,11 Hb:135 Ht:0,408 MCV;80 MCH:26,3 MCHC:330 trombociti:166 CRP pod8
DKS:nevtrofil:46,9 limf:40,3 mon:8,5 eo:2,9
kalij4,5 natrij140 kloriod107 kalcij2,4 fosfor anorgansli1,5
bilirubin cel 2,9 bilirubina dir0,8
AST 0,59 ALT 0,23 gamaGT 0,20
PČ 1,10 PČ-INR 0,91 PTČ 32
IgA EMA.neg. TTG IgA 0,9
IgA 0,89
Hepatitis b HBsAg(presejalni test)nereaktiven
Hepatitis B anti HBs (kvantitativno ) pozitiven 20,4 IU/I

Swdaj pri 12 letih sem prosila za pregled protiteles in je bil test negativen. Kaj to pomeni? Danes bo ceplen -poživitveni odmerek. Kaj lahko pričakujem? kontrolo protiteles bo imel cez 6 tednov.

Prosim za hiter odgovor, ker sem zelo zaSKRBLJENA.
HVALA

pozabila dopisat še
Hepatitis B anti HBc ( celotni )negativen
Hepatitis B HbeAg negativen
Celokupni IgE5,5

Še to bi dodala. Povezuje se z izvidi ko je bil otrok star 3 leta.

Otrok ima zelo pogoste driske. Vsaj 1x do 2x na teden. Ne vem ali kaksno povezavo s hepatitisom. Hvala

New Report

Close