Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HEPATITIS B

HEPATITIS B

Pozdravljeni!

Pred 11 leti sem bil cepljen proti hepatitisu B. Stanje mojih protiteles je po izvidu od tega tedna
EIA anti-HBs REAKTIVEN 335 I.E./l
A to pomeni, da imam še dovolj protiteles ali bi se bilo dobro še enkrat cepiti?
Koliko je meja?

Spostovani, imate primerno zascito, dodatno cepljenje nikakor ni potrebno, titer je zascitni takrat, ko je visji od 10 i.e./ l.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!
Imam par vprasanj in sicer po 3mesecih z nezascitenim spolnim odnosom sem opravila tedte za hepatitis b in hiv na mikrobioloskem oddelku v kopru.
Rezultati so bili naslednji :
Hiv: eia preiskus za hiv 1 p24 ag in anti hiv 1,2igG :negativen
Hepatitis b: eia preiskus za HBs Ag: negativen
Ali lahko tem rezultatom po 3 mesecih verjamem nekje sem zasledila da ne potrebujem ponovnega testiranja ker so zanesljivi po 3mesecih….zanima me ker ne zelim okuziti sedanjega partnerja(naj dodam da oseba s katerom sem bila mi ni delovala da bi imela hiv ali hepatitis)
Bila sem tudo pri zdravnici zaradi “belega” jezika rekla je da gre tle za dehidracijo ker premalo pijem ker je tudi slina zelo osusena…pred priblizno 2tedni sem bila zelo prehlajena zdej pa opazam da se me loteva verjetno kak virus saj je dosti ljudo bolanih ne opazam nobenih bolecin v misicah(zaenkrat) samo vrocino 37.3 in rahel glavobol apetit tudi imam in prebava je tudi normalna…(to je verjetno posledica verjetno kake virozice)
Upam na cimhitrejsi odgovor lp samanta

Lp sem vam ze pisala samo se zelim sporociti da je najin odnos s tem fantom trajal 2meseca torej je od tega ko nisem vec z njim malo vec kot 3 mesece saj sem zasledila v enem forumu da sem s temi rezultati lahko popolnoma zadovoljna in da nisem okuzena 🙂 lp samanta

Spoštovani, menim, da lahko rezultatom zaupate.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Se enkrat jaz vem da mogoce to ne spada v to temo ampak me se naslednje zanima ker sla sem se testirat na mikrobioloski v kopru in sicer s prvim jutranjim urinom za klamidijo rezultat je bil pcr za C. Trachomatis :negativen (sla sem se teatirat zaradi izcedka)
Laborantka ki je teste delala je rekla da nobeni testi niso 100% ampak glede na to da imam ta problem so skoraj 100%zanesljivi…zanima me tudi keri antibiotiki pozdravijo klamidijo? Ker grem ju3 namrec k zdravnici ker sem zbolela in ne zelim dobit kakih antibiotikou ki to unicijo sam bi me potem skrbelo za fanta…zanima me ce lahko verjamem tudi tem testom ki so 85%zanesljivi?

Spoštovani, pcr test, ki ugotavlja klamidijo, je visoko občutljiv, zato menim, da mu je za zaupati. Klamidijsko okužbo zdravijo različni antibiotiki. Prvo zdravilo izbora je Azitromicin.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Prosim za razlago?
HBs Ag negativen
Anti HBs negativen
Anti HBc negativen
HBV DNA negativen
Anti HCV negativen

Hvala za odgovor lp

Vse je negativno, izvidi kažejo, da se oseba nikoli ni srečala z virusom hepatitisa B. Ni znakov, da bi se oseba srečala z virusom hepatitisa C, ker so protitelesa negativna, Ali pa je oseba res negativna, ne morem vedeti, ker ne vem, ali se je testirala vsaj 6 mesecev po zadnjem rizičnem stiku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

HBs Ag nereaktiven
Anti HBs negativen
Anti HBc negativen
PCR na virus hepatitisa B negativen
Anti HCV nereaktiven

Prosim za razlago kaj pomeni!Hvala Lp

Pa saj menda, ja, vidite, kaj pomeni, ni znakov okužbe z virusoma hepatitisa B in C.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljena!
Zanima me, če kri krvodajalcev, ki so bili v otroštvu cepljeni proti hepatitisu B, tudi testirajo za ta virus in če, katere teste za hepatitis b ti naredijo? Lep dan!

Spoštovani, kri vseh krvodajalcev testirajo z istimi presejalnimi testi, ne glede na cepljenje. To določa Pravilnik o obeznem testiranju krvi in komponent krvi.
Presejalno testiranje na označevalce okužb
– Ugotavljanje okužbe z virusom hepatitisa B (HBV)
Označevalec: * Hepatitis B antigen (HBsAg)
* HBV DNA

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lepo pozdravljeni!
Najprej bi se vam želela zahvaliti, da tako predano odgovarjate na vprašanja ljudi, ki se znajdemo v stiski oziroma iščemo neke odgovore, pojasnila itd., ki jih ne najdemo na spletu ali dobimo od zdravnikov. Sama sem se zašla v stiski zato, ker sem imela spolni odnos z rizično osebo, pri katerem je počil kondom. Pred meseci sem se odločila za cepljenje proti hepatitisu b. Sedaj sem se odločila za testiranje krvi na HIV, HBC, HBsAg in HBs. Rezultat na HBsAg je negativen, HBs pa kaže na uspešno cepljenje. Kljub številnim informacijam, ki ste jih podali v zvezi s testiranjem na hepatitis b (HBsAg kaže na nosilstvo virusa in na kužnost-čeprav obstajajo redki primeri, ko je HBsAg ob okužbi negativen; HBs kaže na prebolelo okužbo ali cepljenje, HBc na okužbo v preteklosti (lahko prebolelo, lahko kužen), mi še vedno ni jasno, če sem izbrala pravi nabor testov, da bi se prepričala o tem, da se nisem okužila pri rizičnem spolnem odnosu.
1) Ali lahko naknadno cepljenje osebe, ki je bila že pred cepljenjem okužena vpliva na rezultate HBs (npr. ob okužbi ni protiteles HBs ali je število protiteles značilno za okužbo, nato pa cepljenje povzroči porast protiteles, ki sedaj kažejo na uspešno cepljenje)?
2) Ali cepljenje vpliva na rezultat testiranja na HBc?
3) Ali je vedno potrebno testirati še HBsAg DNA, HBc, HBe, da so rezultati verodostojni (v kakšnem primeru?
4) Kako zanesljivi so testi na hepatitis c po 4 mesecih?
Se opravičujem, da sem vas zasula z vprašanji, vendar res ne vem, kako bi lahko prišla do teh informacij. Imam namreč še to smolo, da je moja zdravnica hkrati tudi moja teta, zato nekako ne morem do nje s takšnimi problemi in test delam anonimno in samoplačniško. Že vnaprej hvala. LP

Spoštovani, če imate HBs Ag negativen in anti HBs Ag pozitiven (ali pa reaktiven), ne potrebujete nobenih dodatnih preiskav, glede na potek pogodkov, ki ste jih navedli (predvidevam, da ste v tekstu zgoraj pozabili napisati ANTI (HBs Ag). Anti HBs Ag je dokaz uspešnega cepljenja. PIKA.
Naknadno cepljenje ni čisto nič spremenilo, (če bi bili okuženi in nosillka, bi to tudi ostali9.
Če so od rizičnega dogodka minili 4 meseci, je potrebno protitelesa proti hepatitisu C testirati 6 mesecev od rizičnega dogodka.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lepo pozdravljeni!
Najprej najlepša hvala za odgovor. Povprašala bi samo še glede testa za hep. c. Glede na to, da bi se rada čim prej otresla skrbi, me zanima, če je velika razlika, če bi morda naredila ponovni test po 5,5 mesecih namesto po 6 mesecih, saj bi rada to opravila čim prej in še preden grem na daljši dopust? Upam, da vam preveč ne utrujam s svojimi vprašanji. Želim vam lep konec tedna. Lp

Spoštovani, velike razlike, seveda, ni. Zelo, zelo, zelo majhna pa je. Ampak če vse testirate zaradi rizičnega spolnega odnosa, je tveganje, da ste se okužili, že tako in tako zelo zelo majhno. Hepatitis C se v glavnem prenaša s krvjo (soiniciranje prepovedanih drog z isto iglo).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

To je že tretji izvid ki je bil negativen kljub temu imam še eno kontrolo a je to normalno??Me mora kaj skrbeti?Med prvim in zadnim pregledom je minilo 5 mesecev!Hvala za odgovor
Lp

Spoštovani, izgubila sem sledljivost za vašim prvim postom. Če se testirate glede okužbe s hepatitisom B zaradi nekega stika pred 5 meseci??, je od stika minilo dovolj časa, da je negativen rezultat popolnoma zanesljiv. Če se testirate še na hepatitis C??, bo rezultat zanesljiv po 6 mesecih od stika.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Sej ni biv rizičen stik ampak čisto naklučje ker sem mev povišano gamo.Zdi se mi čudno ker sem biv do sedaj redni darovalec krvi usake 3 mesece in ni blo nobenih težav ali obvestil da je kaj narobe!Ali potem lahko darujem naprej kri ali je bolje da počakam da bo tega konec?Lp

New Report

Close