Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HEPATITIS B

HEPATITIS B

Spoštovani, gre za neinvazivno preiskavo, s katero določajo fibrozo (brazgotinjenje jeter). Gre za relativno novo preiskavo (V Sloveniji od leta 2015), s katero v določenih primerih nadomestimo bolj invazivne preiskave,

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni

Mama je dobila izvide markerjev za hepatitise.. Hepatitis C je negativen.
Za hepatitis B so pa taki izvidi :
HBsAg(presejalni test) nereaktiven
Anti HBs (kvantitativno) pozitiven >1000IU/I
Anti HBc(celotni) pozitiven
Anti HBc IgM negativen
HBeAg negativen
anti HBe pozitiven.

Prosim za razlago. Hvala

Okužba z virusom hepatitisa B v preteklosti, brez nosilstva.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

danes sem dobila izvide za Hepatitis B. Izvidi so sledeči:

HBsAg (presejalni test) nereaktiven
Anti HBs (kvantitativno) pozitiven 399 IU/I
Anti HBc (celotni) pozitiven
Anti HBc IgM negativen
HBeAg negativen
anti HBe negativen
HCV (presejalni test) nereaktiven

Prosila bi vas za kratko razlago, namreč sem mamica dveh otrok in žena in me skrbi za moje družinske člane.

Hvala za odgovor.

S hepatitisom B ste se srecali nekoc v preteklosti, se okuzili, ga preboleli in niste nosilka virusa. Imate protitelesa proti virusu, ker ste bolezen uspesno preboleli. O tem, kdaj, kako in zskaj, se je to dogajalo, iz lab. Testiranja ne moremo izvedeti. Niste bili v stiku z virusom hepatitisa C.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

Pred kratkim me je ena punca oralno zadovoljevala do sex kasneje ni prislo.
Oralo pa je delala brez kondoma.
Zdaj me je strah ali sem dobil kak hepatitis ali pa hiv.
Zanima me koliksne so moznosti da sem kaj od nastetega dobil.
Bral sem simptome nicesar od nastetega nimam sam to ne pomeni nic
Naj se to povem da na penisu nimam nobenih ran ali sledove krvi.
Vem da mi zagotovo ne morete nic povedati in da je samo 100%.
Koliko casa mora minit da grem nardit test.
Sem obupan nevem kaj nardit.

Hvala lp

Spoštovani, s HIV se niste mogli okužiti (če je oralo ona izvajala vam), saj se virus HIV s slino ne prenaša. Če bi bilo dekle visoko kužno na virus hepatita b, bi sicer obstajalo tveganje za prenos hepatitisa B, (testirate se 8 tednov po dogodku), a ob tem morate vedeti naslednje:
generacije, rojene od leta 1991 dalje, so proti hepatitisu B cepljene;
nosilcev virusa hepatitisa B je v Sloveniji relativno malo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za hiter odgovor.

Sem starejsi kot letnik 91. Malo ste me pomirila z tem da je v Sloveniji malo okuzenih z hepatitisom b.
Vendar vseeno je najbolje da grem se testirate da slucajno nisem kaj dobil.
Hvala
Lp

Spoštovani

V materinski knjižnici mi piše HBsAg neraktiven in sifilis nereaktiven. Kaj to pomeni
?
V obeh prejšnjih materinskih knjižici pa pri obeh piše negativno. Zakaj taka razlika? Imam hepatitis b??

Lp

Negativen izvid= Nereaktiven test

Neeeeeee, negativni ste

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovana. Sem po prebolelem hepatitisu b, brez nosilstva. Sedaj verjetno ne morem več darovati krvi, prav razumem?

Spostovani, na to vprasanje lahko odgovorijo le transfuziologi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovana, ker sem se zbodla z iglo v sluzbi, sem sla na testiranje. Rezultati so sledeci;

CLIA HBsAG: nereaktiven
CLIA anti-HBC: reaktiven
CLIA anti-HBs: reaktiven 63 i.e./1
CLIA anti-HCV: nereaktiven
CLIA anti-HIV 1/2/0
HIVp24Ag: nereaktiven
PCR HBV DNA: negativen

Kaj to pomeni? Med.sestra mi rekla, da so dali dodatno se delati nek test za DNA, ali to pomeni da sem okuzena?
Zelo sem zaskrbljena. Hvala za odgovor

Spoštovani, iz izvidov je razbrati, da ste bili nekoč v stiku z virusom hepatitisa B (imate pozitivna protitelesa proti virusni sredici anti HBC – reaktiven), a ste uspeli razviti protitelesa anti HBs, in tudi niste kužni – PCR HBV DNA: negativen. To po domače pomeni – okužbo z virusom hepatitisa B v preteklosti z uspešnim imunskim odzivom – obvladanjem okužbe.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Ampak ali mogoce veste, zakaj so mi po teh testih dali se enkrat testirati ta posebni test za DNK? Ceprav kakor vi pravite, da ni nosilstva. Ali obstaja kak dvom?
Pozabila sem napisati tudi, da sem bila tudi cepljena po programu.

Ravno z DNK so ugotavljali, ali ste kužni ali ne

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani! Kolikšna je možnost za okužbo z virusom hepatitisa b pri rokovanju s kužno osebo, če je le-ta imela pred tem v rokah močno posmrkan robček (kužen izcedek iz nosu, morda tudi kri). Kmalu za tem se po roki, ki je prišla v kontakt z roko okuženega, še močno porežeš. Kakšno je tveganje za prenos virusa in okužbi? Lp

Spoštovani, tveganje je zgolj hipotetično, in ga ni mogoče opredeliti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, hvala. Pravite, da tveganja v praksi torej ni in se lahko neham sekirati. Ne rabim hoditi k zdravniku? Lepe praznike.

Tako je, pozabite na dogodek, obisk pri zdravniku res ni potreben, lepo se imejte, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close