Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja HEPATITIS B

HEPATITIS B

Spoštovani, bioresonančne metode ne sodijo v krog uradne medicine in jih ne poznam.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

Sedaj sem dobil pa nove izvide mi lahko prosim poveste kaj to pomeni

Konentracija DNA virusa hepatitisa b 9860 iu/mĺ c 3,99 Ĺ 0610 iuMĹ

Spoštovani, navedeno pomeni koncetracijo virusa hepatitisa B. O višji kužnosti običajno govorimo, kadar je konc nad 10.000 iu/ml.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvaĺa za tako hiter odgóvor. Ampak zdraviĺ nisem dobiĺ nobenih? Kóntroĺa cez 3 mesece a tó p0omeni da sem še vedno prenašaĺec virusa? So pa ostali izvidi ok

Seveda, ste okuzeni in prenasalec virusa, zdravil pa niste dobili, ket najbrz izvidi preiskav niso pokazali znakov aktivne bolezni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani
Hvala za odgovor sem vesel da ni kej hujšega pa lp iz doĺenjske

Spoštovani

Mi lahko prosim razložite te izvide

vnetni parametri s-crp pod 5 mg/l
hematološke preiskave k-lkc 5,9, k-erc 4,95 k-hb 154, k-hit 0,460, MCV 93,1, MCH 31,2, MCHC 335g/l, RDW 13%, K-Trombociti 224, MPV 9,5,
ionogram S_glukoza 5,6, s-sečnina 4,4, s-kalij4,3, s-natrij 141, s.kreatin 74, OGF 1,73m2
jetrni testi s-bilirubin cel 9, s-bilirubin dir 3, s-a fosfataza 1,43, s-AST 0,51, S-ALT 0,88, S-GAMA.GT 2,85
PROTEINOGRAM S-ALBUMIN 47
MARKERJI S-ALFA FP 3,8

HVALA

Spoštovani,od vseh preiskav malce odstopajo jetrni testi, kjer ste malce povišana encima, s-gama GT in s-ALT. Encima sta zelo malo povišana, opozarjata pa na neko vnetno dogajanje v jetrnih celicah, oz. žolčnih vodih. Ampak – kot rečeno – malenkosten odklon.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

To je verjetno zaradi hepatitisa b ki ga zaenkrat samo spremljajo. Pa analgim jem zaradi prebolele borelioze banwartov sindrom

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Dotikal sem se nožnice neke ženske, na prstu pa sem imel manjšo rano od ureza, ki pa je bila stara že dva dni, ne popolnoma zaceljena, ni pa krvavela. Ženske ne poznam zelo dobro in me zato malce skrbi. Ali je kaka možnost okužbe s hpb/hiv itd…?

Hvala za odgovor!

Zgolj dotikanje brez stika s sluzjo praktično ne pomeni tveganja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!

Bil je stik z sluzjo v vagini, pač drgnjenje, ali je možno, da kaj preide skozi rano, ki pa kot sem napisal ni krvavela, bila je že skoraj zaprta?

Hvala še enkrat za odgovor!

Tveganje je majhno, ne morem pa reči, da ne obstaja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovana, dobila sem izvide;

CLIA HBsAG: nereaktiven
CLIA anti-HBC: reaktiven
CLIA anti-HBs: reaktiven 73 i.e./1
CLIA anti-HCV: nereaktiven
CLIA anti-HIV 1/2/0
HIVp24Ag: nereaktiven
PCR HBV DNA: negativen

Vem da to pomeni stanje po prebolelem, brez nosilstva. Zanima me kaj zdaj to pomeni?
– je potrebno da se pozanimam, in si grem izboljsati titre proti temu virusu?
– kaj pomeni to za mojo bodočo nosecnost? So lahko kaksne komplikacije?

Hvala za odgovor

Pomeni, točno to, kar so vam povedali: PREBOLELO BOLEZEN; BREZ NOSILSTVA! To je ključno: niste nosilka in titrov si ne morete izboljšati??, saj niste bili cepljeni, ampak ste bolezen preboleli – bili ste v stiku z pravim, živim virusom hepatitisa B. Za nosečnost to ne pomeni ničesar – ker niste kužni, niste nosilka…..

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni, testiral sem se na SPB in je ugotovljeno , da imam
Clia anti treponema pallidum nereaktiven
CLIA IgG anti – hav reaktiven
Clia IgM anti HAV nereaktiven
CLia HbsAg nereaktiven
Clia HbeAg nereaktiven
Clia Igm anti Hbc nereaktiven
Cia anti Hbc reaktiven
Clia anti Hbe reaktiven
Clia anti Hbs reaktiven >1000,00 I.E
Clia anti HCV nereaktiven
CLia anti HIV1/2/0 in HIVp24Ag nereaktiven

Naj bi šlo za stanje po prebolelem Hepatitisu B. Zanima me ali sem sedaj kužen. Ali se lahko kdaj kasneje razvije bolezen v jetrih, ter ali sem od sedaj imun za nadalnje oboljenja hepatitisa B, ali je smiselno cepljenje ?

Izvidebi vam sicer morali tolmačiti tam, kjer so vas testirali!!
Sicer pa: niste nosilec HBs Ag, bili ste v stiku s hepatitom B v preteklosti, in ste uspešno razvili protitelesa proti njemu. Nikakršno cepljenje proti hepatitisu B NI potrebno, saj ste hepatitis B preboleli.
Bili ste tudi v stiku s hepaititsom A in imate protitelesa.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lepa hvala za odgovor.
Proti hepatitisu A sem bil cepljen pred leti in so zato protitelesa.

Ali je možno, da ponovno dobim virus Hpt B ali sem sedaj odporen proti njemu ?

Ali je posledično možno da bi imelkdaj kasneje težave z jetri? Sedanji parametri so sicer v redu.

Hepatitis B ste preboleli in zaradi te okužbe (prebolele) ne morete imeti več težav.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Zdaj imam nove izvide zaradi hepatitisa b. Če mi jih lahko prosim razložite

S bilirubin cel 13 umol/l s bilurin dir 4 umol/l s-a fosfataza 1.36 ukat/L S-AST 0.5 ukat/l S-ALT 1.05 ukat//l S-GAMA-gt 4.03 ukat/l

Hepatitis B HBsAg poztivno več kot 13000 IU/ml

Koncentracija DNA virusa hepatitisa B 953 IU/ml.

Naročili so me še na FIBROSCAN kako to poteka???

New Report

Close