Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja dilema…obdržati otroka ali ne, če ga partner noče

dilema…obdržati otroka ali ne, če ga partner noče

No sem se pripravljala na odgovor in nisem uspela. Očitno se poiu ne spozna na vaginalne občutke, ker sama nimam nobenega občutka direktno iz vagine, ali je kondom ali ni. Očitno moški, ki se ravno ne spozna najbolje. 😉
Nadalje glede končanja v vagino. Če prakticira nekdo to metodo že 15 let in se je zanosilo le enkrat, pa to SAMO IN IZRECNO, kot sem napisala in se je očitno hote narobe razumelo – ko je moški ZAVESTNO REKEL, DA HOČE IMET OTROKA in končal v vagino, je ta metoda po mojem zanesljiva.
Me nihče ne prepriča v nasprotno. Najslabše po mojem so kontracepcijske. Najboljša zaščita pa kondomi, čeravno je seks s tem deloma prekinjen za natikanje te reči, pa vonj po lateksu tudi ni vsakomur privlačno.
Sama sem pa zanosila z diafragmo, ki naj bi bila ne vem koliko bolj varna od tega “potegnit ven”, tako da…

Težka odločitev, vendar po mojem, če partner ne želi otroka, je bolje otroka ne obdržati. Govorim iz lastnih izkušenj – sama sem otroka obdržala, pa tudi partner je ostal z menoj. Vendar pa se pri vzgoji in varstvu otroka ne morem ravno zanesti nanj, češ saj sem ti govoril, da je otrok odgovornost…bla,bla,bla… Povem še, da je ful stresno, ko ne moreč po otroka v vrtec (ko si v službi od 7:00 pa do 18….), pa najemaš varstvo, pa daš za varstvo več kot pol plače itd. Mene ful boli pri srcu, ko tamala takole ostane v vrtcu, jaz pa moram biti v službi (v prejšnji sem dobila odpoved, ker sem odhajala domov malo po 16:00 uri, vrtec v domačem kraju pa je odprt do 17:00) – verjemi, da delodajelec ne razume tega.
Sedaj sem kljub kontracepciji (zaradi počenega kondoma sem v roku 24 ur vzela tabletke Norlevo) zanosila. Verjemi, da mi je hudo, ker bom splavila, ampak z dvema otrokoma na takšen način ne morem živeti. Tudi naša država te ne bo ravno podrpirala – sama sem šla namreč prejšnji teden na socialo, vložit zahtevek za preživnino, saj z moškim, ki mi ne nudi nobene opore, ne mislim niti najmanj več vztrajati. In kaj so mi tam rekli?!?!? Saj imate dovolj 80 EUR preživnine, saj ste sami sposobni veliko bolje zaslužiti kot vaš partner, saj imate magistrsko izobrazbo…. Očitno res ne dojamejo, da ravno izobrazba ni merilo, koliko nekdo zasluži – za 650 EUR plače cele dneve preživim v službi, ko pa grem ob 16:30 po 9 urah in pol dela domov, me gledajo grdo, češ kako kmalu hodi domov, pa komaj prišla je.
Lahko rečem le, da že tako in tako, delodajalci nimajo posluha za ženske z družinamai, če pa te podpore ne dobimo še doma od partnerja in da ti vsake toliko časa vrže naprej, da ti je itak govoril, da je otrok odgovornost, pa verjemi, da je v današnjih časih zelo težko uskladiti službo in družino. Moje mnenje je, da morata biti za otroka oba in ne samo eden. Sem pa bila pred štirimi leti tudi mnenja, da je dovolj, če je le eden za otroka:(((

Definitivno obdrzite otroka. Otrok je zivo bitje in ce naredis splav je enako kot da ga ubijes. Jaz bi na tvojem mestu zagotovo obdrzala otroka. Tut ce ne moras po otroka v vrtec si napisala, da imas podporo starsev. Upam, da vam lahko pomagata.

jebela cesta, če ni splavila, je ta otrok danes star osem let. boj se kuge, hudiča in nepismene svetovalke.


hahahaha, bravo!

New Report

Close