Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja dilema…obdržati otroka ali ne, če ga partner noče

dilema…obdržati otroka ali ne, če ga partner noče

itak da … ampak kako pa to veš, dokler se ti ne zgodi? a ni zanimivo, da moškega, ki se ne zmeni za otroka že vnaprej obsodimo da je res prasec, ne da bi sploh vedeli ali je tega otroka hotel ali mu je bil podtaknjen, kako se je sploh zaplodil otrok, itd?

je možno, da se na tak način ti moški “maščujejo” ženskam oz. ne maščujejo, protestirajo, proti temu, da morajo skrbeti za nekaj, česar niso hoteli, planirali?

tvoj in moj ex seveda ne sodita v to kategorijo, ampak na to pa vedno pomislim, kadar je oglasi kakšna, je ostane v nosečnosti sama ali kmalu po zanositvi ali ki napiše, da ju je po rojstvu otroka moški pustil oz. je takoj, ko je izvedel za nosečnost, rekel, da otroka noče. če ga npr. ženska ne bi hotla bi- hipotetično – šla v bolnico, naredila splav in pika. če pa ga moški noče pa … ne more naredit nič.

Ker moški POTEM ne more narediti nič, mora toliko bolj razmišljati PREJ. Tisti, ki res ne želi otroka, naj SAM poskrbi, da do zanositve ne pride. Edino to je dovolj odgovorno ravnanje.

sej o tem smo enkrat že debatirali. meni se zdi absurdno, da svojemu partnerju ne moreš zaupat, sploh pa ne zaupat tega, da se bosta o morebitnih skupnih potomcih odločala skupaj. da bi se moral moški vedno spraševat ali je njegova partnerka res vzela tabletko ali ne, ali je dala mireno ven ali jo ima še vedno noter in obratno da bi se morala ženska vedno spraševat ali je moški spustil spermo noter (če sta dogovorjena, da ona ne bo jemala tabletk ali česa podobnega) ali ne.

na čem temelji partnerstvo, če ne tudi na zaupanju?

Jaz se popolnoma strinjam z vsem napisanim. Pa čeprav sem sama v tisti temi noseča in sama. Jaz zase lahko povem, da se ne uvrščam med tiste, ki so pozabile vzeti tabletko ali pa kaj podobnega. In on je bil zelo dobro seznanjen s tem, saj ko sva prvič počela takšne stvari je pač “spustil” notr ne da bi me prej vprašal, ali sem sama zaščitena. Jaz priznam, da sva se oba pri vsem skupaj obnašala zelo otročje, kljub najinim letom. No čez pol leta pa je potem res bila panika in to upravičena. Se je pa res izkazalo, da je on imel drugačne namene kot pa jaz, ampak to sem sedaj prebolela. Ga popolnoma nič ne obtožujem, do sedaj sem si pač želela, glede na to, da je javno razglašal, da bo dobil otroka, da bimi malo razložil kako si on predstavlja svoje očetovstvo. Ampak v vsem tem času pač ni našel primernega časa, da bi mi to razložil. Zato sem tukaj morala eno določeno odločitev sprejeti sama, jaz mu s tem, ko ga novembra ne bom vpisala pod očeta, ne bom kratila dolžnosti in pravic. Mislim pa, da je prav, da se dokaže, da je sposoben biti oče najinemu otroku. In če bo sam želel ne bom jaz tista, ki bi karkoli branila, prav tako pa tudi od njega ne želim denarja. Sama zase vem kaj sem do tega človeka čutila, ko je bil otrok spočet, zato tudi imam rada tega otroka in zao se nisem odločila za splav. Če je imel pa on drugačne poglede na vse skupaj pa tudi prav, mislim pa, da mora vsak sam razčistiti kaj si želi in kaj ne. Je pa res, pa mogoče me boste popljuvali v tej moji izjavi… sama sem celo življenje živela brez očeta, ki naju je z mami zapustil, pa mislim, da nisem danes nič kaj veliko drugačna kot pa tista dekleta, ki so imela oba starša. Res je da sem ga velikokrat pogrešala in sem si želela imeti očeta, tako kot skoraj vse moje prijateljice, ampak tudi preko tega človek gre in mogoče na koncu pride ven malo bolj trden kot pa drugače. To je samo moje mnenje.

ločevalka,

glej, dovoli, da si sama ustvarim mnenje o nekom, zato ne rabim nikogar, da me pri tem skuša prepričati v nekaj drugega.

Mnenje o nekom si nisem ustvarila od včeraj do danes, in niti slučajno na podlagi le tega zapisa, ampak na podlagi daljšega branja in na podlagi delčkov razmišljanja, ki jih zasledim tu, pa ne na tej eni temi, temveč na celem forumu enostarševk, kjer sem imela občutek, da s svojim stališčem do bivših partnerjev pomagam kakšni enostarševki, ki dvomi v kakšno svojo odločitev in išče zato tukaj potrditev ali pomoč.

Ko sem zaradi teh stališč, bila ožigosana z različnimi žaljivimi pridevki se mi je edino pametno zdelo da se umaknem, zato na provokativne izjave ne odgovarjam več.

Nikoli nisi jemala KT? Nikoli jih ne boš? In tvoja oblika zaščite je bila, da ga je tvoj bivši prej izmaknil ven?

Si stara 13 let? Mar ne veš, da je to ena od najmanj zanesljivih “zaščit”? Upam, da svojih hčera ne učiš česa podobnega, namreč, da bo njun način kontracepcije odvisen od tega, a ga bo tip dal prej ven ali pa bo pozabil. Aja, saj nič hudega, če pozabi, gre pa ženska pač splav delat.

Nagnusno. Malo več odgovornosti pri teh letih bi pa že pričakovala od take “vsevednice” kot si ti.

Katarina73, ti si pa res prava avša! Pa tolk pametuješ tukaj na MON-u, v resnici maš pa tako ozko obzorje. A sploh kaj ven vidiš? ;-))))


imaš pravzaprav prav; ne more pravzaprav drugega kot to kar si napisala. In moj bivši, natančno to tudi izvaja. Mu po eni strani celo dam prav.

Nikoli nisi jemala KT? Nikoli jih ne boš? In tvoja oblika zaščite je bila, da ga je tvoj bivši prej izmaknil ven?

Si stara 13 let? Mar ne veš, da je to ena od najmanj zanesljivih “zaščit”? Upam, da svojih hčera ne učiš česa podobnega, namreč, da bo njun način kontracepcije odvisen od tega, a ga bo tip dal prej ven ali pa bo pozabil. Aja, saj nič hudega, če pozabi, gre pa ženska pač splav delat.

Nagnusno. Malo več odgovornosti pri teh letih bi pa že pričakovala od take “vsevednice” kot si ti.[/quote]
pa zakaj se tolk spravljate na Katarino, zakaj bi pa morala počet tako kot večina

Nikoli nisi jemala KT? Nikoli jih ne boš? In tvoja oblika zaščite je bila, da ga je tvoj bivši prej izmaknil ven?

Si stara 13 let? Mar ne veš, da je to ena od najmanj zanesljivih “zaščit”? Upam, da svojih hčera ne učiš česa podobnega, namreč, da bo njun način kontracepcije odvisen od tega, a ga bo tip dal prej ven ali pa bo pozabil. Aja, saj nič hudega, če pozabi, gre pa ženska pač splav delat.

Nagnusno. Malo več odgovornosti pri teh letih bi pa že pričakovala od take “vsevednice” kot si ti.[/quote]

Za kondome še nisi slišala?

Ne morem verjet, res.

kondomi ja … ki tudi počijo. in meni je in sem zanosila. in splavila.

zakaj bi pa moral jemat tabletke? zakaj že? očitno varno seskam, če sem imela v 20 letih spolnega življenja dva poroda in dva splava. nič več in nič manj in splava sem imela potem, ko sem celo uporabljala eno obliko zaščite – kondome.

ja, tudi hčerama govorim o tem, da so tabletke kemija, ki lahko povzroča razne nevšečnosti, od slabosti, do tega, da se ženska redi, itd. jaz sem po njih “samo bruhala, lahko bi bilo pa marsikaj drugega. in ne, ju ne bom vzpodbujala k jemanju tablet, jima jih bom pa predstavila (oz. ginekolog) pa naj sami odločata, kaj bosta počeli z njimi.

DVA splava pomenita varni seks? O lubi kristus, kam pa gremo, če nekdo izjavi, da varno seksa (seska piše sicer) pri dveh splavih…..Ne vem no, tole postaja (men) iz dneva v dan bolj ………kar ljudje izjavljajo!

Se vam je zalomilo, so pač kondomi krivi in posledično pač moški, ker ON NI poskrbel za zaščito? Kje pa je pri tem vloga ženske, in njena skrb za zaščito, njen del varnega seksa, in ali razen mesečnega jemanja tablet in kondomov, ne obstaja menda še cela paleta drugih zaščitnih sredstev?

od štetja plodnih dni, “coitus interuptus”, mehanskih zaščit, špiral, spermicidov, tabletk za dan pozneje in porkaduš, če tipu poči kondom med seksom, in če veš da si točno v sredini ciklusa, da obstaja možnost zanositve, je res tako težko oditi po tableto?

In to dvakrat?

Glede tablet, lahko na svoji izkušnji povem, da ti sesujejo hormonsko razmerje in lahko vodijo še do česa hujšega. Ampak, obstaja kombinacija kondom-spermicid, ali diafragma-spermicid, ali obroček-spermicid, ali …joj, koliko kombinacij, ki skupaj dajo maksimalno zaščito.

Splav pa je zame nesprejemljiv, razen, ko se odloča med življenjem. Če bi mi zdaj nekdo rekel, da moje življenje visi na nitki in upoštevanju dejstva, da že imam sina, ki me bo še potreboval, bi se odločila zanjga in zase in naredila splav. Da bi pa kar tako delala splav, ker mi pač ni bilo do odgovornega seksa…to pa ne. Sploh glede na to, da obstajajo že tabletke za po odnosu in sploh ne pride do zanositve, če si dovolj, da greš takoj po nezaščitenem odnosu v lekarno ali k svojemu ginekologu.

Vsak po svoje, ja? Verjetno ne boste diktirali kako naj se kdo zaščiti?

Tale forum postaja kokošnjak. Se ne da normalno pogovarjat? Brez nekega obtoževanja?

Pa včasih sem rada prebirala tale forum….včasih….

Ali kdo naj zaščiti tiste, ki se ne delajo sami…

kondom nima nobene slabe lastnosti, razen ene, Ženska ne more manipulirati.

sem star 46 s 1/4 stoletno uporabo kondoma tako da bom menda vedel,
počil mi ni nikoli, edina finta je da ti mora res stat ko si ga natikaš, potem odpade vsa živčnost in posledično natikanje na mehkega in/ali vtikanje v suho muco

ne more tvoja draga prijaviti, jooj zanosila sem, ja s tabo valda

hop cefizelj, z menoj pa že nisi mogla, saj veš da sem imel VEDNO ologumo gor in nikoli ni šla niti kapljica mimo

če moški striktno uporablja kondom ženska ne more “kokr po nesreči” zanositi, odpadejo siljenja s poroko moškega, razna izsiljevanja itd

potem bi morala ženska res seksati samo iz veselja do seksa, saj si ženske želite tega, ali ne?

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

dober si :-)))))))))))))) in se vsekakor strinjam z tabo :-))))))))))))))

Matr pomagate s svojim kregom avtorici, ampak kaj, ko ene ne vidite niti, eh bz
daisy, odloči se v skladu s svojimi prepričanji in nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha!
Vso srečo

mene so podučili da po carskem rezu lahko uporabljaš samo eno vrsto zaščite – tabletko.

kar pa se tiče splavov … obakrat nisem vedela, da sem noseča, mi niti na kaj pameti ni padlo, da sem, ker se ni zgodilo v “nevarnih dneh”, s tem da je bilo oplojeno jačece prvič v cisti in sem šla k zdraviku zaradi bolečin, ki mi jih je povzročala cista in ne ker bi bila noseča, pa so potem ugotovili, da je v cisto ujeto jačece in je bil splav samoumeven, drugič pa mi je bilo jasno, da sem noseča potem, ko sem bila na morju, kjer sem običajno vedno dobila mentruacijo, takrat pa ne in sem takoj po prihodu domov naredila test. ker otrok ni bil planiran, ker si ga nihče ni želel, je bilo samoumevno, da grem naredit splav. bila sem v 4 tednu, tko da tudi ni bilo sile, a ne. in to je bilo pred 9 leti.

nimam komu polagat računov za to. to so dejstva mojega življenja.

Sem spolno aktivna več kot 25 let, imam za sabo 1 POROD. (načrtovan).

Zaradi zdravstvenih ravno hormonskih težav, nisem smela jemati kontracepcijskih tablet, oz. sem jih po obdobju velikih težav s ščitnico, morala opustiti po le enem letu.

Mislim, da ne potrebujem nadaljevati in kaj ironičnega pripomniti zraven, mar ne?

New Report

Close