Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja dilema…obdržati otroka ali ne, če ga partner noče

dilema…obdržati otroka ali ne, če ga partner noče

Sicer jaz ravno nimam tako dolgega staža, pa vendar 🙂 se strinjam s tabo.

“drugič pa mi je bilo jasno, da sem noseča potem, ko sem bila na morju, kjer sem običajno vedno dobila mentruacijo, takrat pa ne in sem takoj po prihodu domov naredila test.”

vedno si dobila menstruacijo na morju? četudi si jo imela ravno prejšnji teden?
jaz svojo menstruacijo spremljam po datumih, vem, kdaj imam približno ovulacijo, seksam že 10 let brez zaščite in mi ni bilo treba naredit še nobenega splava. in če bi mi dragi not spustil brez mojega privoljenja? hej, spalnice si ne delim z nekom, s komer si ne želim otroka in tudi ne z nekom, ki bi me namerno zajebal, če si otroka ne bi želela.

Ko ga je vtaknu not brez kondoma se je strinjal za morebitnega otroka. Hinavščina gor al dol – vsak mora biti odgovoren za svoja dejanja in posledice le-teh.

katarina slabo si podučena. in še enkrat … ne moreš primerjati tableto ali kakršno koli drugo zaščito, ki jo vzame/ima ženska s tem ali moški spusti ali ne… ker zanosi se lahko tudi s predizlivom … in če moškega pripelješ tako daleč, da se izgubi v užitku (saj menda seksamo iz užitka ali ne???) je pa res skrajno nerealno pričakovati, da bo pazil na to kam in kako mu pride… razen, če ti je vseeno kakšne užitke mu privoščiš.

predvsem pa, za zaščito sta vedno odgovorna OBA. stvar dogovora pa je sama izvedba… in če se že tu zaplete … hmmm … 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ja, vedno jo dobim, ko spremenim klimo. tudi moji hčeri jo vedno dobita v koloniji, pa čeprav jo imata ob odhodu sedmi dan. tko je. ene jo dobimo vedno ja. in je ne prestavljamo.

kar pa se tiče tvojih zadnjih stavkov … tudi jaz sem mislila, da si spalnice ne delim z nekom, ki bi me namerno zajebal, pa sem jo. žalibog.

katarina slabo si podučena. in še enkrat … ne moreš primerjati tableto ali kakršno koli drugo zaščito, ki jo vzame/ima ženska s tem ali moški spusti ali ne… ker zanosi se lahko tudi s predizlivom … in če moškega pripelješ tako daleč, da se izgubi v užitku (saj menda seksamo iz užitka ali ne???) je pa res skrajno nerealno pričakovati, da bo pazil na to kam in kako mu pride… razen, če ti je vseeno kakšne užitke mu privoščiš.

predvsem pa, za zaščito sta vedno odgovorna OBA. stvar dogovora pa je sama izvedba… in če se že tu zaplete … hmmm … :)[/quote]

v to sem bila prepričana tudi jaz, dokler nisem spoznala svojega zadnjega parnterja, s katerim sva sedem let imale fenomenalne spolne odnose, pa nikoli ni pozabil na zaščito oz. na to, da ne jemljem tablet.pred njim sem tudi sama verjela, da se moški izgubi, da pozabi, da je to nekaj normalnega in da ga moram brcnit stran, preden mu pride. :))) zdaj vem, da je to larifari. kljub vsemu pa moram o svojih ljubimcih reč vse naj naj, ker nihče ni bil v postelji neodgovoren in pozabiljiv. moj ex je bil očitno več kot samo izjema.

ah katarina, jaz nisem govorila o tem, da moški pozabi in da se ga zbrca stran.:))) ampak ti tega nočeš slišat.
meni se še vedno zdi neodgovorno imeti spolne odnose (razen če si oba želita otroka) nezaščiten.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kot že rečeno, čeprav smo šli čisto v off, poleg semenske obstaja še predsemenska tekočina, v kateri so prav tako semenčice in čisto dovolj njih za oploditev. Tako da ti spreten partner čisto nič ne pomaga, ker predsemenska priteče že mnogo pred orgazmom. Hčerki poduči tudi o tem, da ne bosta nasedali “odgovornim in nepozabljivim”.

Pri varnih dnevih gre pa po mojem za več sreče kot pameti, pa če imaš še tako reden ciklus. Zbrka se ti lahko kadarkoli in iz najbolj neverjetnih razlogov.

predsemenska. … kaj je pa to? a to je tisto, kar teče ven iz penisa, ko ga ženska liže? :)))))))))))))))) fantje pravijo, da to ni nič, da penis joka od veselja, ker bo seksal. :))))

zdaj pa resno … moji hčeri vesta o spolnosti vse in še več, še tisto, česar jaz ne vem. mularija ni neumna, znajo poiskat informacije, deifnitivno pa ju ne bom vzpodbujala k jemanju tabletk, temveč prej k resnemu stalnemu partnerstvu. odločili bosta pa kakopak sami. jaz se pa itak že zdaj veselim vnukov. :)))))))

katarina ti nisi resna.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

itak da ne … poglej kakšen dan je …

Že vsaj 30 let so poznane vse kontracepcijske metode, ki jih poznamo tudi danes. Ob vsej paleti kontracepcijskih metod ni varjante, da bi danes ženska zanosila proti svoji volji. Vse ostalo je samo manipulacija s strani žensk

poiu: veš, da ima ženska vagian zobe? :))) no ,z njimi stisnemo penis, če hoče prekmalu ven, da ja strese noter. :)))) in pol se žalimo, da ga moški ni hotel dat ven. :))))

Zakaj posplošuješ?
Poznam primer, kjer je moški leta dajal pred koncem ven in je vse klapalo. Potem pa je med seksom vprašal, če so nevarni dnevi in ko je ona rekla da so, je rekel in hkrati že končeval, da si želi imeti z njo otroka.

In, kot v pravljici, je ona res zanosila! Pa šla na splav. Otroka si sploh ni želela in se je počutila opeharjeno.

Vedno in še danes seksa brez zaščite s to varianto in vse klapa.
Ni variante, da bi ženska zanosila proti svoji volji? Ja, pa je! En primer sem opisala.
Je tudi ta, da par uporablja kondom, pa ga tip pred seksom fajn prelukna in samo upa, da bo vstrelil dovolj dosti pravočasno in bo otrok spočet.
Če partnerju zaupaš in sta leta uspešno uporabljala tovrstno zaščito, zakaj bi ne zaupal dalje? 😉

Glede same tematike obdržati otroka ali ne, ko ostaneš sam je pa moje mnenje, da moraš sam bit zelo zrel in odgovoren. Razmišljala sem, kaj bi storila sama in glede na to da imam otroke in vidim kako potrebujejo očeta, bi rekla da ne. Čeravno sem pa sama tekom let tudi marsikaj reskirala. Ampak mogoče danes razmišljam drugače za to, ker že otroke imam in tudi za to, ker komaj ko so otroci najstniki vidiš, da jim dejansko očetje manjkajo.
Kot rečeno pa je jasno, da se ljudje spreminjamo in nikjer ni garancije, da bo otroko odraščal z očetom in mamo skupaj. Ampak to so slučaji, do katerih pride. Tudi to, da oče enkrat gre in se za otroka ne briga več, je slučaj in na njegovo odločitev pač ne moremo vplivat.
Lahko pa vplivamo na svojo lastno odločitev ali zavestno spraviti bitje na svet, kjer ga oče že od prvega dne “obstoja” negira.

“dajanje ven pred koncem” ne šteje med kontracepcijske metode, šteje pa med hudo neresnost in igranje z ognjem. S pomočjo “kontracepcijjske metode dajanje ven pred koncem” je rojenih ogromno otrok, celo sama si navedla primer:))))))))))

Saj si sama napisala, oziroma si samo malo lepše zapakirala, da mu ni uspelo “dajanje ven pred koncem”

aja, še odgovor glede luknjanja kondomov. To se reče samo tako pesniško, v resnici sem siguren da stvar ni izvedljiva. Če preluknjaš kondom in ga natakneš na trd moški spolni ud, bo zacvetel in se cel pretrgal že po nekaj rukljajih. Da ženska tega ne bi opazila je nesmisel, ker to moški in ženska takoj čutita, je zelo različna drsnost s kondomom ali pa brez.

Razen seveda če bi se en ali oba delala neumna.

poiu: se ne morem strinjat, ker se me je meni ta razpok kondoma zgodil že nekajkrat, tudi v zadnjem času, pa nisem čutila nič posebnega, on pa tudi ne. hmmm … mogoče se eni preveč vživimo :))))) pa pol nič ne čutimo.

kondom ti ni počil, ker bi bil preluknjan, ampak ker si ti mela suho, drugače ne more počiti

Včasih je dobro kliknit na Predogled, preden klikneš na Oddaj. Omogoči, da prebereš, kaj si napisal. 🙂

New Report

Close