Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema BOLEČINE V SPODNJEM LEDVENEM DELU HRBTENICE

BOLEČINE V SPODNJEM LEDVENEM DELU HRBTENICE

Pozdravljeni,

prosila bi za razlago izvida iz MRI ledvenokrižnične hrbtenice in če mi lahko svetujete rešitev. Razlog za preiskavo so bolečine v spodnjem delu hrbtenice in v predelu kolka (ter omejena gibljivost v predelu kolka).
MRI kolka je bil bp. Stara sem 29 let.
IZVOD:
– začetne degenerativne spremembe vretenc (spondilartroza)
– perinevralne ciste v sakralnem delu spinalnega kanala (13mm in 7mm).

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

osteohondroza pomeni obrabno spremembo, ki nastane na hrustančnem tkivu in sklepih medvretenčnih prostorov. Perinevralne ciste ne predstavljajo nobenih posebnosti in ne bi smele povzročati omenjenih simptomov, prav tako tudi ne osteohondroza. Priporočam, da opravite pregled – krvno sliko, da se preverijo vnetni faktorji. Simptome, ki jih navajate pogosto povzroča t.i. sakroiliitis. V kolikor vnetnih faktorjev na krvni sliki ne bo odkritih, vam s tehnikami manualne medicine lahko uspešno pomagamo. SIcer pa bo potrebno sistemsko zdravljenje z antibiotiki.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,
stara sem 62 let, ves čas primerno razgibana. Odkar pomnim, imam eno nogo nekam krajšo. Bolečine v križu so se pojavile po tretjem porodu (31 let), takrat je rentgensko sliko medenice in spodnjega dela hrvbtenice splošni zdravnik komentiral, “da sem čisto iz vinkla”, medenica ni vodoravna, en zobec vretenca mi manjka, vendar ne pomnim, da bi imela kdaj kakšno poškodbo.
S starostjo sem postala manj gibljiva, skloniti se skoraj ne morem. Boli, ko kašljam, kiham, razen če se utegnem pred tem z rokami opreti in skloniti, da sem v nekakšnem štirinožnem položaju. Zdravnica me je poslala na rentgen, spodaj je izvid:
RTG LUMBALNE HRBTENICE V DVEH PROJEKCIJAH
RTG L/S PREHODA V STRANSKI PROJEKCIJI CILJANO
del “S”-aste deviacije
intervertebralna hondroza segmenta L5-S1
korpus L5 je nekoliko nižji v sprednjem zgornjem delu, lahko predstavlja tudi stanje po stari abrupciji.
intervertebralna hondroza segmenta L1-L2 z začetnimi spondilotičnimi spremembami
spondilartroza na srednjih in spodnjih segmentih
nakazuje se strukturna atrofija prikazanega skeleta.
Ob vajah za krepitev globokih mišic v trupu sem se navadila, da jih držim napete ves čas.
Je mogoče storiti še kaj, da se stanje izboljša – ali pa, da se vsaj ne slabša?
hvala za odgovor in pozdrav,
jasna

Pozdravljeni,

izvid opisuje obrabne spremembe, ki so primerne letom in ne nakazujejo na nič kritičnega. Dejstvo pa je, da morda vse spremembe v izvidu niso opisane, zato je za natančen nasvet nujno, da pregledamo tudi slike. Možno je namreč, da so spremembe sicer tako majhne, da jih izvid ne opisuje, vseeno pa povzročajo težave, ki jih opisujete.
Priporočam, da se naročite na pregled, s seboj pa poleg izvidov prinesete tudi slike.
Na podlagi anamneze in klinične slike vam bomo lahko bolj natančno svetovali glede možnosti nadaljnjega zdravljenja.

Posredujem vam povezavo do kontaktnih informacij ordinacij: http://www.mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close