Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema BOLEČINE V SPODNJEM LEDVENEM DELU HRBTENICE

BOLEČINE V SPODNJEM LEDVENEM DELU HRBTENICE

Še enkrat pozdravljeni.
Pridobila se nov izvid MR slikanja vratne hrbtenice in bi želela, da mi razložite, če je razlog mojim težavam tudi mogoče kaj povezan z stanjem vratne hrbtenice.Izvid je:
-izravnana cervikalna lordoza v sagitalni ravnini
-začetne spondilotične spremebe korpusov vratne hrbt. s posteriornimi naplastitvami.
-degeneracija diskov v nivojih C4-C5 in C5-C6.
-v aksialnih rezih je vidna izrazita sstenoza nivoja C4-C5 z desne strani zaradi naplastitev in tudi manjše protruzije diska.
–nivo C5-C6 kaže manjšo centralno stenozo kanala.

Naj povem še to, da sem po zadnjih TENS terapijah v protibolečinski ambulanti, ki so mi jih dajali v predelu križa-medenice obojestransko, imela hude, neznosne glavobole prek prekinitve pet dni. Bilo je tako hudo, da sem prekinila tudi protibol. terapijo, ker enostavno nisem mogla od doma.
Ali je bil glavobol kot prenesena bolečina sprožen z TENS-om, ali pa je bil razlog, da me je ob minimalnem gibu(pritisk glave nazaj mogoče za cm-mazala sem si obraz z kremo!!?!¨) vščipnilo, kot da bi mi nekaj preskočilo v vratu. Po tem sem kar čutila, kako mi otrdeva vrat, rame, spet boleče podpazduhe, glavo nisem mogla premikat oz. zelo omejeno levo-desno, oz. naprej -nazaj.

Naja 070 jaz imam enako ležišče Dormeo memory in čisto enake težave…naenkrat imam bolečine v križu. na tem jogiju ne morem ležati več kot 8 ur, sploh ne na trebuhu, ker me vso zategne.

Za Melineli,
Žal ne najdem vašega prejšnjega vprašanja.
Glede na izvide MR gre za določene težave v vratnem delu hrbtenice, predvsem za obrabo hrustanca in spremembe v segmentih C4-C5-C6, vendar ocenjujem, da ne gre za kritične spremembe. Videti bi moral tudi slike, iz katerih bi lahko ocenil izrazitost stenoze in predvsem velikost protruzije C4-C5.
Vaše težave vsekakor izvirajo iz vratnega dela hrbtenice, koliko je tu kriv TENS ne morem reči, sigurno pa ni osnovni problem težav. Tudi ne vem, zakaj so vam dajali TENS v ledvenem delu, saj gre za problem v vratnem delu hrbtenice, kjer je zakrčenost mišic z lordozo posledica odziva telesa na bolečine.
Oglasite se v naši ordinaciji[/url]s slikami, težave bomo odpravili brez zdravil in TENSa.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Lepo vas pozdravljam in se vam že v naprej zahvaljujem za odgovor.
Stara sem 43 let in že 7 let trpim hude bolečine v hrbtenici. Najbolj med lopaticami. Bila sem že na velikih pregledih in mi niso nič posebnega odkrili. pravijo, da gre za degenerativne spremembe vratne in torakalne hrbtenice ter vratno rebro. Jemljem tablete proti bolečini oxycotin 20 mg 3x dnevno, vem da je preveč a ne gre drugače. bila sem pri ortopedu in mi je rekel da naj se kar sprijaznim z bolečino. zdaj pa vas prosim če mi razložite zadnje RTG slike:
Cervikalno:
izravnana cervikalna lordoza od C-4 do C-7
začetna i.v. hondroza med C-4 in C-5.
Torakalno:
Začetne spondilotične spremembe na segmentih srednje in distalne tretjine torakalne hrbtenice.
Lumbalno:
Izravnana lumbalna lordoza z zmerno sinistrokonevoksno skoliozo.
spondilartrotične spremembe med L-4 in L-5, z degeneracijo pripadajočega i.v. diskusa hondroza.Bila sem tudi slikana za revmatologijo, so mi napisali da imam klinasto obliko korpusa L-5.
hvala za odgovor in vašo pomoč
lep pozdrav !
Minka

V splošnem izvid kaže na dokaj nepravilno držo (kar kaže na dolgotrjne bolečinske simptome) ter obrabo vretenc v vseh treh predelih hrbtenice. Klinasta oblika 5. ledvenega vretenca je lahko posledica poškodbe v preteklosti.
Bolečine med lopaticami se lahko pojavljajo ali zradi obrabe v vratnem delu, lahko pa so tudi posledica spondilotičnih sprememb v prsnem delu hrbtenice.
Svetujem vam pregled v naši ordinaciji[/url], na katerem bi lahko ugotovili dejanski vzrok vaših bolečin in možnosti zdravljenja.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni

Pred letom dni se mi je pri športni dejavnosti (fitnes) v spodnjem delu križa pojavila izredno močna bolečina, ki se je še posebej odražala ob nenadnih spremembah telesa (npr. vstajanje iz postelje, sedečega položaja,…), vendar je bolečina po kakem tednu oslabela, po dveh tednih pa izginila.

Pred mesecem dni se mi je zgodilo podobno, s tem da se je začetna bolečina kakšna dva tedna stopnjevala do te mere, da so postala rutinska opravila, kot je npr. vstajanje iz postelje ali pa oblačenje nogavic skorajda nemogoča. Takšno stanje je trajalo približno 3 dni in v tem času sem jemal tablete Nalgesin ter gel Voltaren ter čakal, da bolečina popusti, saj sem verjel, da sem morda zopet “pridelal” kakšno športno poškodbo v fitnesu, ki sem ga pred nastopom bolečine prav tako obiskoval, in bo le-ta naposled izzvenela. Sedaj je od tega minilo zopet 2-3 tedne. Tako hude bolečine ne čutim več, je pa še vedno prisotna. Predvsem ob priklanjanju ali dvigovanju bremen se čuti tudi neke vrste togost tega predela. Kadar se želim “raztegniti” v tem delu križa slišno “poka”. Nekoliko večji problem še vedno predstavljajo banalnosti, kot je recimo recimo kašelj in kihanje (pred nedavnim sem staknil prehlad), ko me ob sunku skorajda položi po tleh zaradi bolečine v tem predelu.

Zdravnika v tem času še nisem obiskal, rad pa bi prišel k Vam na pregled in terapijo.
Verjetno je zaželjeno, da s sabo prinesem tudi kakšne izvide – RTG?
Star sem 30 let.

Hvala za mnenje

V tem primeru v tej fazi morda slike niti niso potrebne.
Oglasite se na pregledu, verjetno bomo lahko ugotovili vzrok težav, v nasprotnem se lahko še vedno odločimo za slikanje.
Zaenrat zmanjšajte intenzivnost treninga, dokler ne ugotovimo za kaj gre.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni,

pred kratkim sem bila na slikanju hrbtenice in izvid je naslednji:

***************
SLIKANJE L/S HRBTENICE V 2.PROJ. IN L/S PREHODA:
Naznačena sinistrodeviacija z rotacijo lumbalne hrbtenice.
Začetna deformantna spondiloza z manjšimi utesnitvami zaradi rdorzalnih osteofitov od višine TH 12 navzdol.
***************

Stara sem 33 let, sicer pa imam že praktično od otroštva bolj “občutljivo” hrbtenico, recimo že 4 krat sem imela vsek v križu (lumbago), kaplja čez rob pa je bila ena viroza (bronhitis) pred kratkim, z vročino 39C, ko sem pa imela res neznosne in konstantne boleine v hrbtenici, a nisem mogla ne sedeti, ne ležati, v kateremkoli položaju so bile bolečine neznosne. Takrat sem zaprosila zdravnika za slikanje, na katero me je tudi poslal in pripomnil, da so tovrstne bolečine pogoste med visoko vročino, saj takrat še dodatno bolijo te mišice ob hrbtenici.

Zdravnik mi je tudi dal list z nekakšnimi vajami za hrbtenico (za krepitev hrbtnih mišic), ampak se bojim, da lahko s takšno telovadbo morda še poslabšam položaj…?

Zanima me, ali zgornja diagnoza pomeni, da se bodo težave še stopnjevale in ali se da tukaj kaj storiti, da bi se to preprečilo? Kaj mi svetujete?

Najlepša hvala za odgovor!

Deviacija ledvene hrbtenice kaže na akutne težave ob slikanju – bolečina.
Na sliki so opažene določene začetne spremembe na vretencih, vročina ni bila vzrok, je le dodatno sprovocirala bolečino. Sicer pa mi sam izvid zelo malo pove, moral bi videti slike.
Vaje lahko izvajate, vendar z rahlo intenzivnostjo, ob bolečini jih je treba prekiniti. Načeloma pa vaje ne služijo zdravljenju, mi jih predpišemo po opravljeni terapiji, same vaje niso rešitev.
Slika je vsekakor taka, da je potrebno nekaj narediti, težave se lahko stopnjujejo, zato vam svetujem obisk pri nas[/url].

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni
Prosila bi za razlago izvida
RTG
Sy.lumbale
osteohondrosis diskopatija L5-S1
lumbalisatioS1
arthrosis patelofemoralis bil.insip
MR
sacrum acutum
izguba intenzitete signala iv.diskov zaradi degeneracije
manjše spondilotične spremembe na več segmentih
deg.edematozne spremembe korpusov in najverjetneje maščobna infiltracija
v posteriornem delu korpusa L1 je možen tudi hemangiom
znižan iv.prostor L5 S1-iv.osteohondroza
v axialni ravnini je od nivoja L2-L4 spinalni kanal primerno širok
v nivoju L4 L5 je videti manjšo centralno protruzijo iv.diska ki minimalno pritiska na duralno vrečo
v nivoju L5 S1je prav tako vidna manjša centralna protruzija iv.diska z minimalnim pritiskom na duralno vrečo

Naj dodam še da sem stara 41 let moje delo pa je stoje z rahlim predklonom.
Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem. Lep pozdrav Majda

Spremembe v L1 niso pomembne, verjetno gre za dedni razvoj.
Ostale spremembe kažejo na degenerativne spremembe v celotnem ledvenem delu, najbolj izražene v segmentih L4-L5-S1, kjer so opažene tudi spremembe v ploščicah, ki lahko vplivajo na draženje živca.
V vsakem primeru vam lahko pomagamo, zato se s slikami oglasite v naši ordinaciji.[/url]

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni
Stara sem 42 let in imam ogromno zdravstvenih težav.Pred kratkim sem bila na slikanju prsnega koša ker sem si nekaj otipala na rebrih ,kot neki izrastek.Dobila sem slike in vas prosim za razlago.Preiskava pokaže izrazito dekstrokonveksno skoliotično deviacijo torakalne hrbtenice.
Z leve strani je videti naplastitve ,predvsem v spodnjih segmentih.Rebra kažejo primerno strukturo.
Zaključek-Deformantna spondiloza torakalne hrbtenice.
Imam hude bolečine ,čez celi prsni koš odzadaj od desne do leve strani.Tudi kadar hočem kihniti mi ta bolečina ne dovoli kihniti kot da mi to zabegne boli pa neznosno.Tudi pri precej globokih vzdihih me kar precej zaboli tudi ko sem bila na tem slikanju in sem morala globoko zajeti sapo ,me je ful zabolelo.Prosila bi za obrazložitev tudi naslednjih izvidov.
RTG POSN LEDV.HRBT OSTEOHONDROZA IN DISKOPATIJA L5-S1 STRUKT.ATROFIJA SKELETA
RTG POSN DESNE NADLEHTI KALCINACIJE V PODROČJU ULN.EPINKODILA
RTG POSN.VRTT.HRBT.DEFORM.SPONDILOOSTEOHONDROZA C4 DISTALNO,ZOŽEN PROSTOR D RAMENA IN DISTALNA OA MALIH SKLEPOV.
EMG IZVID KARPALNA UTESNITEV OBOJESTR.TER V PODROČJU GUYONOVEGA KANALA DESNO IN RADIKULOPATIJA C8-TH1 DESNO
Pa tudi to me zanima zakaj mi po celi hrbtenici gredo mravljinci .Opravljam delo snažilke po 8 ur in se dokaj dosti gibam včasih tudi telovadim vendar se mi vseeno zdi da sem nonstop utrujena,pa tudi predebela nisem.

Prsni del hrbtenice je ukrivljen v desno z rahlim obratom, lahko gre za dedno spremembo, lahko je to posledica bolečin zaradi draženja medrebrnega živca. Prsni del bi lahko obravnavali z manualno terapijo, mislim, da bi bolečine lahko zmanjšali ali celo odpravili.
V ledvenem delu je prisotna obraba, najbolj na segmentu L5-S1, verjetna je tudi začetna osteoporoza.
V desni roki je prisotna kalcinacija blizu komolca notranje, kar verjetno ni večji problem, je pa lahko posledica preobremenitve desne roke.
V vratni hrbtenici so najbolj očitne spremembe v nivoju 4. vretenca, kjer lahko prihaja do draženja živca zaradi zmanjšanega medvretenčnega prostora.
EMG kaže na znake prizadetosti živčevja v zgornjih okončinah, radikulopatija pa kaže na vkleščenost korenin na prehodu iz vratnega v prsni del hrbtenice, kar je pri vas verjetno osnovni vzrok težav.
Mravljinci so verjetno posledica dolgotrajne zategnjenosti mišic, kar slabša potrebno prekrvavitev.
Lahko se oglasite[/url] s slikami na pregled, večino težav bi z manualno medicino verjetno lahko odpravili.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Lepo pozdravljeni,
sem na potovanjju po Aziji, zato vas prosim za cimhitrejsi odgovor.
Tri dni nazaj so se mi pojavile mocne pekoce in spikajoce bolecine v ledvenem delu,…..pa vse do trtice,…..Bolecine so prisotne ves cas, predvsem ko sedim se mi zdi da prav cutim trtico kako me boli. Prav tako me boli na dotik, predvsem pa se pekoc obcutek mocno poveca, ko nadanem ruzak,..ki je seveda tezek. Boli tudi pri prevozih, ko nekoliko poskakujemo, zmanjsa pa se bolecina v lezecem polozaju. Prosim za prvo pomoc, ozirom menje, kaj storiti da zdrzim se 4 tedne do konca potovanja.
Hvlala lepa

IZVID ORTOPEDA.
GRE ZA VELIKO HERNIJO NA NIVOJU L4,5 BREZ NC ISPADOV,DORZOLAT.DESNOSREDINSKA(TO JE POKAZALO MR)
UPRASANJE JE:ALI POMAGA MANUALNA TERAPIJA TUKI,HVALA IN LP.
Stara sem 36 let in imam teževe s hrbtenico dobrih 15 let.Imam že kar nekaj izvidov rentgenov. Nobeden iz med njih pa ni pokazal nič posebnega mene pa še vedno boli hrbtenica v ledvenem predelu. Bolečina je najbolj izrazita ponoči ko ležim, tako da sem že dobila poleg Voltarena retard 100mg še Apavrin 2mg, ker sem prebedela po cele noči. Čez dan sicer bolečina mine se pa ne smem usesti saj dobim mravljince po obeh nogah.Bolečine se nikakor ne ustavijo in brez zravil ne zdržim več.V mesecu marcu sem bila na RTG.
Izvid z dne 10.03.2010 L/S hrbtenice pravi

Ker me je osebna zdravnica napotila k ortopedu, na terapije in domov z zdravili ter, da je vseskupaj le prirojena napaka. Sama sem se odločila za samoplačniški CT, ker pač sem imela občutek da pa vendar ni vse tako kot kaže. Ko sem bila dne15.4.2010 na CT L/S hrbtenice mi je bilo rečeno le da sem premlada za diagnozo, ki mi je podana.

Mnenje CT-ja:
Na MPR so vidne primerno široke iv. špranje, sakrum akutum, številni Schmorlovi vozliči od Th/L prehoda do L5, največji med njimi je na L3. Suspektna parcialna spodiloliza na L5, dorzalna protruzija L5-S1.

L3-4
Primerno širok spinalni kanal
Začetna osalna stenoza na nivoju levega recesusa
Mm. široka centrobilateralna protuzija diska.

L4-5
Primerno širok spinalni kanal.
Začetne dorzalne naplastitve in degenerativno spremenjeni mali sklepi s posledično začetno osalno stenozo.

L5-S1
Začetna osalna stenoza predvsem zaradi degenerativno spremenjenih malih sklepov.
Centrobilateralna, delno tudi ekstrakanlikularna protuzija diska.
Degenerativne spremembe SIS bill.
Blaga hipertrofija rumenega ligementa.

Z tem izvidom sem že bila tudi pri ortopedu, ki pa mi ni omenil nič posebnega le na MRI me je napotil in mi omenil, da se mu oglasim z izvidom magnetne resonance, ki bo pokazala kako naprej, ker imam MRI komaj žez 2 meseca, terapije pa že v mesecu maju.Vas zelo lepo prosim, če mi lahko na osnovi do sedaj opravljenih preiskavah obrazložite izvide ker sem pač lajik na tem področju in če je smiselno hodit na terapije pred MRI izvidom.
Za odgovor se vam že v naprej najlepše zahvaljujem.

Andreja[/quote]

Pozdravljeni!
Rada bih da mi pojasnite RTG izvide in, če je zaradi tega močna bolečina v vratu in rokah, z mravljinčenjem v distalnih deli zapestij.Prometno nesrečo sem imela 14. junija 2011.
RTG vratne hrbtenice in fukcionalni preizkus:
Vidna je sindezmoza v predelu korpusov C6 in C7
Retrolisteza korpusa segmenta C3 napram C4 za 2mm.
Posteriorni osteofit na korpusu segmenta C5
Chondroza med segmentoma C5-C6.
Ob funkcionalnem preizkusu ni RTG vidnih znakov dinamike.
Za odgovor Vam se lepo zahvaljujem

Za Piakotar:

Ne vem, kako sem šele sedaj dobil vaš mail – verjetno je sedaj prepozno in upam, da ste stvar uredili.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Za sefer useini

Priznam, da ne razumem čisto dobro vašega pisma, saj pišete, da čakate na MR, hkrati pa navajate izvid MR. Ta omanja veliko hernijo na L4-L5, ki pa jo CT ne potrjuje.
V vsakem primeru ocenjujem, da je vaš glavni problem na segmentu L5-S1, kar potrjujejo tudi simptomi.
Svetujem, da se z vsemi slikami in izvidi oglasite v naši ordinaciji, kjer bomo ugotovili natančen vzrok vaših težav in ocenjujem, da vam bomo tudi lahko pomagali, saj dolgoročno jemanje zdravil ne pomeni rešitev ampak se lahko vaše zdravstveno stanje samo še poslabša.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Za brez podpisa:

Zadnji dve vratni vretenci imata tendenco združitve, kar je lahko prirojena napaka.
Glavni problem izvida je retrolisteza (pomik vretenca) telesa C3, kar je lahko posledica nesreče, ni pa nujno.
Vsekakor slika gotovo povzroča bolečine v vratu in rokah, svetujem vam, da se s slikami oglasite pri nas, da izvid primerjamo s klinično sliko in natančno določimo vzroke vaših simptomov ter ugotovimo, kako in v kakšni meri jih lahko odpravimo.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Spoštovani!

Stara sem 52 let in imam že kar precej časa težave v predelu ledvene hrbtenice, kakšnih 15 let. Zadnje leto pa so se težave poslabšale in so bolečine neznosne. Razširile so se tako navzdol v noge kot tudi v roke. Zdravnik mi je predpisal fizioterapijo, in sicer IF L/S, DDT vratu, vaje za vrat in ramena, vaje za hrbtne in trebušne mišice, vendar izboljšanja ni.

Sedaj sem bila na MR lumbalne hrbtenice in bi vas prosila za razlago izvida ter če mi lahko poveste kakšne so možnosti za nadaljne zdravljenje.

Degenerativne spremembe dveh distalnih diskusov.
Višina preostalih diskusov je primerna, signal iz diskusov je primerne intenzitete in homogenosti. Na nobenem segmentu ni videti znakov patološkega izbočenja diskalne konture.
Spinalni kanal je primerno širok.
Lumbalna hrbtenica ima ohranjeno fiziološko krivino; korpusi vretenc imajo normalno obliko in položaj. Kostni spinalni kanal je primerno širok. Kostni mozeg vertebralnih korpusov je v mejah normale.
Vsebinaduralne vreče ne kaže patoloških sprememb. Prikazani del medule ima normalen položaj, obliko, širino in strukturo.
V delu prevertebralnih in paravertebralnih mehkih tkiv ni videti patoloških sprememb.

Na ta izvid pa sem dobila mnenje ortopeda, in sicer:

na posnetih je videti degenerativne spremembe na diskusih L4-5 in L5-S1, zlasti L5-S1, ki se posteriorno nekoliko bolj izboča v spinalni kanal, sicer je spinalni kanal še dovolj širok. poleg tega je videti tudi rudimentarni diskus med S1 in S2. Napisal je še, da ni indikacije za operativno zdravljenje.

Prosila bi za vašo razlago in mnenje.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

LP, Katja K.

New Report

Close