Najdi forum

Belara

Pozdravljeni imam vprašanje
jemljem bellara kt prvo škatlico sem pojedla dobila menstruacijo ki je trajala 14 dni začela naprej z drugo sedaj 8 dni pred koncem druge škatlice sem dobila krvavitev ki traja 5 dni (˝špikati˝me je začelo tako kot tedaj ko dobim menstruacijo) ali je to normalno naj normalno jemljem naprej kt ali kako…

Pozdravljeni,
mene pa zanima to, Yaz tablete jemam ze 10 mescev, pred 3 dnevi sem pa zacela z tabletami roaccutane. dermatologinja mi je predlagala belara tablete saj naj bi bile milejse od yaz. jaz trenutno nimam nobenih pripomb glede yaz tabletk (menstruacija redna, krci so blagi, manj dni kot prej) edino zdi se mi da sem bolj obcutljiva oz depresivna in da mam vec mozoljev (zato tudi spet roaccutane. roaccutane sem jemala pred KT samo sem naradi njih prenehala). strah me je, da pa ce bi zdaj menjala KT bi se mi vse poslabsalo, da bi imela vec dni menstruacije, krce, glavobole, in se in se..
prosila bi za pomoc

Pozdravljeni;
Yaz imajo nižji odmerek estrogenske komponente (etinilestradiol) od Belare, tako da so v tem smislu Yaz “milejše”. Progestagenska komponenta pa je različna – tako v odmerku kot sestavi, tako da ju je težko direktno primerjati. Obe tabletki imata antiandrogeno delovanje, kar pripomore k zmanjšanju aken, katera bo za vas bolj primerna, pa je sicer težko napovedati. a glede na občutek depresivnosti, bi morda bilo smiselno preiti na tabletke z nižjim odmerkom progestagena in višjim estradiola- torej Belara. Previdno pa tudi z roakutanom – so težave res tako hude, da se jih ne da odpraviti drugače?

Lep pozdrav,
Polona Podnar, dr.med., spec. gin. in porod.

Pozdravljeni!

Stara sem 19 let in tabletke Belara jemljem sedaj 5 mesecev in moje stanje kože se je znatno izboljšalo, kar je bil tudi moj glavni razlog, da sem jih začela jemati.
Resnično pa se sedaj sprašujem ali bi nadaljevala z jemanjem, saj sem se v preteklih 5 mesecih zredila za 6 kg, kar se mi prej še ni zgodilo. Prav tako opažam nekako čustveno stisko…
Če preneham z jemanjem, v kolikem času naj bi se moja teža normalizirala?

Hvala in lp, T

Pozdravljena!

Tabletke same po sebi ne povzročajo povečanja telesne mase (no, morda malenkost zaradi zadrževanja tekočine v tkivih), lahko pa povečajo apetit in morda spremenijo presnovo. Sami se boste morali odločiti, kako naprej. Zna se zgoditi, da se bodo akne po prenehaju uporabe KT znova pojavile. Koliko časa bo trajalo, da ponovno “shujšate” pa žal ne vem. Poskusite, pa boste videli.

Matjaž

Pozdravljeni!

Prejšnji teden sem začela z jemanjem KT Belara,prej nisem imela kontracepcije. Najprej moram povedati da imam brez KT zelo visok libido,zelo hiter metabolizem,super počutje,veliko energije…Sedaj imam poleg glevobolov,zelo močno slabost,trenutno ne prav veliko teka,vendar glede na to da se ukvarjam s fitnesom,se prisilim pojesti toliko kakor moram,energija mi je močno padla,moč v fitnesu prav tako,občutek imam da se mi metabolizem kar ustavlja,kajti pred jemanjem KT sem šla na veliko potrebo tudi 2x na dan,sedaj komaj 1x če sploh in v treh dneh prišla iz 57kg na 59kg (na tešče). Glede na to da trenutno delam na definiciji mišic ozeroma preprosto rečeno hujšanje,mi pridobivanje kg četudi na račun zadrževanja vode povzroča težave. Prej teh težav nikoli nisem imela. Seveda razumem da se mora moje telo navaditi na spremembe,vendar me zanima ali je to res le začasno,ali se te težave nadaljujejo tudi kasneje? Predvsem me zanima na področju telesne teže oz zadrževanju vode v telesu ter upočasnitev metabolizma,kajti malo me je strah,ker vidim,da se uporabnice teh KT kar precej pritožujejo nad povečanjem telesne teže.

Hvala in Lp

Morda bi zamenjali za KT Yasminelle, ki naj ne bi zadrževale vode v telesu. Vseeno pa je smiselno počakati še vsaj tri mesece, da se telo navadi. Spijte malo več vode, pojejte npr. laneno seme zvečer, za odvajanje blata. In čez veliko vode.

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje, ki se delno tiče tabletk Belara.
V ponedeljek bom začela s tretjo škatlico in prejšnjič sem dobila menstruacijo prvi dan pavze, oziroma še dan prej, ko sem vzela zadnjo delujočo tabletko.
Skoraj cel mesec marec sem jemala antibiotike zaradi bolezni, ampak v tem času nisem imela spolnih odnosov, ker se naj bi učinkovitost tabletk zmanjšala. Nekaj več kot dva tedna po nehanju jemanja antibiotikov, natančneje teden dni nazaj, sem imela nezaščiten spolni odnos (torej brez kondoma) in zdaj sem že na petem dnevu pavze, menstruacije pa še vedno ni. V ponedeljek začnem z novo škatlico in če do takrat ne dobim menstruacije- je potrebno narediti test nosečnosti? Pojavil se mi je nek rjav izcedek, tudi prsi so bile rahlo občutljive, le menstruacije ni, zato me zelo zelo skrbi.
Prosim za odgovor, ker se zdaj precej obremenjujem glede izostanka menstruacije.
Najlepša hvala že vnaprej,
Leja

Kot že mnogokrat povedano, med jemanjem hormonske kontracepcije do menstruacije sploh ne pride, saj je le-ta posledica ovulacije, tabletke pa ovulacijo zavirajo. Prihaja pa do odtegnitvenih krvavitev, zaradi padca hormonov v obdobju pavze, neaktivnih tabletk, itd. Če do odtegnitvene krvavitve ne pride, je to povsem normalno pri nekaterih vrstah tabletk, pri Belari se to večkrat dogaja. Da boste pomirjeni, lahko naredite test nosečnosti, sploh če več ciklusov ne pride do krvavitev.
Antibiotiki po večini ne vplivajo na kontracepcijo, do zdaj sta znana le dva, ki zmanjšata učinkovitost zaščite.

Pozdravljeni

Stara sem 22 let. Tabletke Belara sem jemala od januarja 2015 pa do maja 2015. Ker sem opazila, da sem se zredila in dobila nenormalno veliko celulita, sem se odločila pred poletjem, da jih preneham jemati za nekaj časa, saj sem bila prepričana da je to razlog,( prehranjevala sem se enako kot pred tabletkami, imam dobre gene v družini, vsi smo športniki tako da sem bila prepričana da nisem jaz kriva. Stanje se je močno izboljšalo, izgubila sem večino celulita, ter 2 kg, dobila sem spet svojo športno postavo, skoraj brez celulita in maščobe v stegnih in bokih.
V nedeljo 14.6.2015 sem dobila prvo menstruacijo po nehanju jemanja tabletk. Zadnje 3 dni sem dobila nenormalno veliko mozoljev, aken, okoli čeljusti, vratu in po liniji do prsi. Tabletke Belara so mi namreč zelo popravile kožo, sedaj je pa stanje še bolj katastrofalno kot je bilo pred tabletkami.
Zdaj bi rada ponovno začela jemati tabletke, ker imam raje celulit in hodim “športati” vsak dan, kot pa imeti toliko mozoljev velikih bolečih in ravno pred poletjem.
Zanima, če je možno vzeti prvo tabletko sedaj, ker se mi res mudi popraviti kožo, čeprav sem ravnokar končala z menstrucacijo.

Hvala za vaš odgovor

Lep pozdrav

Lahko začnete z jemanjem takoj, vendar zaščita pred nosečnostjo ne bo učinkovita še nekaj časa, najbolje da uporabljate dodatno zaščito do začetka novega zavojčka.
Predlagam vam tudi tabletke Yasminelle, ki ne povzročajo celulita in ugodno delujejo na kožo.
Premislite o morebitni zamenjavi, koža se vam tako ali tako ne bo popravila čez noč.

Pozdravljeni! Pijem KT tabletke Belara. Prejsnji mesec sem imela le rahel izcedek. Sedaj je pa ze 7.dan premota krvavitve pa se ni. Test nosecnosti sem naredila 4.dan premora in je bil negativen. Ali je zadkrbljujoce ce krvavitve ni? Prsi niso napete niti obcutljive,pocutim se ok.

Povsem normalno je, če krvavitev kdaj pa kdaj izostane ali je sploh ni.

Torej ko pricnemo prvic z jemanjem kt belara je priporocljiva dodatna zascitna 7 dni? Ali vec morda?

Če pričnete jemati KT v prvih 5. dneh menstruacije, dodatna zaščita ni potrebna, sicer pa 7 dni.

Matjaž

Pozdravljeni.

3 mesece že uživam KT Belara in vmes imam nenehne krvavitve..na 14 dni. Trajajo pa en teden. Saj vem da je potrebno tabletke nekaj časa uživati da se stanje normalizira, samo skrbijo pa me stranski učinki.
Namreč zadnji mesec in pol me ščipa pod desnim rebernim lokom. Ali je to morda kakšen stranski učinek ki vpliva na jetra ali žolč?
Glede dnevnega prehranjevanja in pitja vode je vse normalno, zdrava sem tudi in nimam nobenih problemov (voda in blato sta tudi vredu). Malo me skrbi. Imam pa začetek alergijske astme…jemljem asmanex vsak dan en vdihljaj…ali lahko to kako vpliva na kontracepcijo oz. stranske učinke?

Hvala, lp

Najlepsa hvala za odgovor:)

Pozdravljena, ZaZa!

Stranskih učinkov od teh vmesnih krvavitev ni, razen, da so krvavitev pač nadležne. Pogovorite se z ginekologom o zamenjavi KT. Asmanex nima vpliva na delovanje KT.

Matjaž

Zdravo,
Kt Belara jemljem cetrti dan. Zacela sem jih jemati normalno, prvi dan menstruacije in jih jemljem tocno ob uri.
Danes sva imela s fantom nezasciten spolni odnos (oz. so brez dodatne zascite-kondoma). Bi me moralo skrbeti ali sem po cetrti tabletki in pravilnem jemanju ze zascitena?
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Zdravo!

Ni treba skrbeti.

Matjaž

New Report

Close