Najdi forum

Belara

Pozdravljeni!

Lahko naredite tako. Morda bi vam ustrezala zamenjava KT.

Matjaž

Živjo!

Mene pa samo zanima kako je z menjavo kontracepcije iz nuvaring obročka na tablete berala (namreč danes sem vzela obroček ven) sedaj pa sem v dilemi ali že danes pričnem z jemanjem belare ali po 7 dnevnem premoru od obročka?

Živjo!

Lahko naredite kakor hočete, zaščita bo ostala aktivna. Pazite le, da premor ne bo daljši od 7 dni.

Matjaž

Hvala za vas odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,
Belara jemljem skoraj 2 leti zaradi aken, zdaj so se mi začeli pojavljati srbeči rdeči izpuščajčki na obrazu (na bradi in okoli ust), je možno da je zaradi tablet? Do sedaj nisem imela nikoli nobenih alergij in tudi prenehala sem z uporabo kozmetike, uporabljam le kakšno hipoalergeno kremo za obraz, tako da dvomim da so izpuščaji posledica krem itd… je možno da se to pojavi šele po tolikšnem času jemanju tablet? pred tem sem jemala diane in je bilo vse vredu…

Hvala,
lp

Pozdravljeni!

Imam občutek, da so ti mozoljčki peroralni dermatitis, ki ni povezan z Belaro. Pokažite vašemu osebnemu zdravniku.

Matjaž

Pozdravljeni!
Tablete belara jemljem že več kot eno leto. Od začetka sem imela redno menstruacijo čisto normalno po 4 dni, po pol leta sem mela še čisto rahlo krvavitev zdaj po enem letu je pa nimam več. Tablete sem začela jemati mesec dni po porodu ker nisem dojila res pa je da sem v zadnjih treh mesecih začela hodit v službo in s tem izgubila tudi nekaj kilogramov? zdaj pa me zanima ali bi mogla opravit kakšen test nosečnosti ali kako je s tem, ker prej ko sem jemala logest tega ni bilo?
Hvala vam za odgovor že v naprej.

Pozdravljeni!

Krvavitev ni, ker je očitno maternična sluznica pod vplivom KT tako stanjšana in stabilna, da nima od kod krvaveti. Saj tudi med nosečnostjo niste imeli menstruacij, pa vas ni nič motilo? No, res je situacija sedaj nekoliko drugačna. Test nosečnost je vedno dobrodošel, stanje sluznice pa se da preveriti z UZ.

Matjaž

Pozdravljeni,

tabletke belara jemljem sedaj že skoraj eno leto. Prej nisem imela nobenih problemov, zadnje štiri mesece pa se na polovici tablice pojavljajo šibke krvavitve, zadnje tri mesece pa tudi “redna mesečna krvavitev” ni takšna kot bi morala biti. Traja po dva dni in je zelo šibka, krvavitev pa je rjavkaste in ni lepe rdeče barve, občasno prihaja tudi do rahlih bolečin v spodnjem delu trebuha. Tabletke jemljem redno brez pozabljanja. Naredila sem tudi test nosečnosti ki pa je negativen
Zanima me ali je to normalno ali bi biu potreben pregled pri ginekologu.

Hvala za odgovor.
Lp, Anamary

Pozdravljeni!

Vmesne, prebojne krvavitve so pogoste težave, če vas zelo motijo, lahko poskusite z menjavo KT. Same krvavitve ne pomenijo zmanjšane zaščite.

Matjaž

Pozdravljeni,
Zadnjo tabletko sem vzela vceraj pon. ob 22.00., torej nadaljujem z novo škatlico v torek 2.5 ob 22.00 ?
Hvala za odgovor.
Lp

Pozdravljeni!

Da. Z novo tablico začnete na isti dan v tednu, kot ste začeli prejšnjo.

Matjaž

Pozdravljeni,
Pojedla sem dve skatlici belare, vsak mesec med 7 dnevnim odmorom imam hude glavobole oz migreno, ki je prej nikoli nisem imela.( Obcutljive oci na svetlobo…) Protibolečinske tablete sploh ne primejo. Prav tako cutim slabost. Naj pocakam in pojem se eno skatljico?
Drugih skrbi nimam, se mi je pa poslabsala koza (majhni mozoljcki).
Hvala za pomoc

Pozdravljeni!

Načeloma se svetuje vztrajati 3 mesece, a se tega ni treba držati kot pijanec plota. Vam napad migrene oz. glavobola očitno povzroči padec koncentracije hormonov. Jaz KT ne bi več jemal, ampak bi se naročil h ginekologu, da morebiti predpiše takšne KT, ki se jemljejo vsakodnevno?

Matjaž

Pozdravljeni,
Hvala za hiter odgovor.
Kaksno je vase mnenje o yaz tabletkah, v tem primeru?
Hvala

O Yaz nimam posebnega mnenja, saj to ni pomembno, pomembno je, kako bo ustrezal vam. Yaz vsebuje drugo vrsto gestagena, pavza pa je dolga 4 dni, morda bo v redu, probajte, pa boste videli.

Matjaž

Pozdravljeni,
Kdaj se zacne jemanje yaz? Po 7 dnevnem premoru, na dan ko bi sicer zacela z belaro?
Sem v tem primeru zascitena?
Hvala lp

Pozdravljeni!

Da, z Yaz začnete kot bi sicer z Belara, lahko tudi prej, ne pa kasneje. Zaščita je. Saj vam je ginekolog to pojasnil?

Matjaž

Pozdravljeni!
Od julija 2016 jemljem KT Belara (22 let, kadilka). Do sedaj nisem imela nobenih težav, vsak mesec sem imela redne krvavitve. Sedaj pa se mi že drugi mesec pojavlja krvavitev tudi med jemanjem tabletk, nekje na polovici tablice, ko imam še več kot en teden do premora. Krvavitve so bolj kot nekakšni rjavkasti izcedki, prav tako pa imam močne krče. To se pojavlja že drugi mesec zaporedoma. Prejšnji mesec je tako krvavitev trajala vse od polovice tablice pa do konca premora (vse skupaj več kot 14dni). Ta mesec imam do konca še 9 tabletk, pa se mi je ponovno pojavila krvavitev z močnimi krči že danes. Načeloma so moje mensturacije vedno šibke, kratkotrajne in skoraj brez bolečin. Imam redne spolne odnose, ali obstaja možnost, da sem noseča? (Tabletke jemljem redno vsak dan ob isti uri). Ali svetujete zamenjavo tabletk? Naročila sem se tudi k ginekologu, vendar bom na vrsto prišla šele čez dober mesec.

Pozdravljeni!

Opisujete vmesne, prebojne krvavitve, nenevarne, a moteče. Včasih prenehajo same, večinoma pa ne in se proba z menjavo KT. Možnost nosečnosti ob redni uporabi KT je zelo mala, ni pa nična. Kaj več vam lahko pove test, če ste zaskrbljeni.

Matjaž

New Report

Close