Najdi forum

Belara

Če obdobja premora ne podaljšate, ste zaščitena. Pomeni, da začnete s tabletkami 1 dan prej kot bi običajno.

Pozdravljeni!

Tablete Belara jemljem že 4. mesec (prej sem imela yaz) in trenutno čakam menstruacijo, ki pa zamuja že štiri dni. V koncu septembra sem imela menstruacijo dolgo kar 9 dni (po navadi ta traja 5 dni). Je možno, da je izostanek v tem mesecu posledica prej omenjene daljše menstruacije? Ne vem, zakaj je še nimam, tablete sem vzela vse, ob isti uri..

Naredite test za nosečnost in če je negativen, začnite po premoru z novo tablico, četudi ne bo krvavitve.

Pozdravljeni!
Stara sem 20 let in že vsaj 4 leta jemljem kontracepcijske tabletke yaz. Ko sem bila stara 18 let sem jih za nekaj mesecev prenehala jemati in zgodilo se je, da skoraj 6 mesecev nisem imela menstruacije. Takrat tudi nisem bila kaj preveč pozorna na to, saj nisem imela rednih spolnih odnosov. Ko sem dobila fanta sem jih ponovno začela jemati do letos -nekje maja sem prenehala in zgodovina se ponavlja. prve 3 menstruacije so bile normalne, sedaj pa je že nisem dobila 10 tednov. Koža se mi je vidno poslabšala, zredila sem se in tudi poraščenost se je povečala. Zaradi menstruacije sem bila zelo v skrbeh, saj je obstajala možnost da sem zanosila, ker imava nezaščitene spolne odnose. Odšla sem h ginekologu, kjer so mi naredili ultra zvok. Ugotovili so, da imam zelo stanjšano sluznico maternice zato mi je dala recept za tabletke Belara. (Naj omenim, da so mi tabletke yaz čisto odgovarjale, vendar sem jih neredno jemala, zato sem se odločila da preneham.) Na navodilih tabletk Belara – pod točko možni nezaželeni učinki pa je veliko takšnih, ki imajo čisto nasprotne učinke kot tabletke yaz. Ob uživanju tabletk Belara so možne boleče menstruacije, motnje vida, akne, zadrževanje vode, povečanje telesne teže, zvišanje krvnega tlaka…. vse te učinke so tabletke yaz zmanjševale. Torej je možno, da če začnem jesti tabletke Belara, se še dodatno zredim, koža se mi še poslabša…? Bi morda lahko odšla nazaj in zahtevala da mi zamenja recept za tabletke yaz? Imajo isti učinek, ali mi je belara tabletke predpisala zaradi stanjšane sluznice? Zanima me tudi, če je to res, kot sem prebrala na internetu, da se sluznica stanjša v menopavzi? Torej to pomeni da bom kmalu v menopavzi če ne jemljem kontracepcijskih tablet? Kako to vpliva na zanositev?
hvala za vse odgovore

Poleg tega pa sem v nekem članku zasledila te podatke:
Nova tabletka na našem trgu ima močneje izraženo antiandrogeno delovanje, kar je ob visoki učinkovitosti zaščite pred neželeno nosečnostjo pomembno za tiste mladostnice, ki želijo učinkovito zaščito in imajo v času pubertete večje težave s kožo. Poleg tega ublaži krče v spodnjem delu trebuha med menstruacijo in čezmerno poraščenost. Pomemben je podatek, da ta tabletka, podobno kot druge kontracepcijske tablete, ne vpliva na težo.
Saj nevem več komu naj vrjamem?

Pozabila sem vprašati tudi, kako je glede jemanja tabletk Belara in pitjem čaja čaj krvomočnice? Prebrala sem, da čaj zadebeli maternično sluznico, po drugi strani pa ga pijejo ženske, ki želijo zanositi. Če bi začela jesti tabletke Belara, ki preprečujejo zanositev in piti čaj krvomočnice, ki povečuje možnosti za zanositev (zadebeli maternično sluznico), kako bi to vplivalo na moje telo?
HVALA

Pa začnimo. Tabletke Belara proizvajalec promovira kot zelo učinkovite v boju proti aknam in zato vam jih je verjetno ginekologinja predpisala. Nobene od KT naj ne bi vplivale na težo, čeprav uporabnice trdijo drugače. Zaščita, ki jo nudi Belara je močnejša od učinka Krvomočnice, ker za uspešno zanositev potrebujete ovulacije, ki pa jih Belara preprečuje. Debelina sluznice izmerjena 1x nam ne pove skoraj ničesar. Glede na opisane težave, ki jih imate bi lahko sklepali, da imate sifdrom policističnih jajčnikov.

Pozdravljeni,
Že nekak časa jemlem kontracepcijske tabletke belara . Pred kratkim sem med jemanjem le teh ( na sredini škatljice) nepričakovano dobila menstruacijo, se pravi veliko prezgodaj. Zanima me ali naj klub temu nadaljujem ter pojem škatljico do konca ali naj v času menstruacije naredim enotesensko pavzo in nadaljujem z jemanjem po 1 tedenskem premoru, čeprav sem pojedla šele polovico tabletk.
Hvala in lep pozdrav.

Kar nadaljujte s tabletkami.

Pozdravljeni,

kt Belara jemljem že 6 mesecev in se na splošno počutim kar uredu, vendar pa imam težave s povsem zmedenimi krvavitvami. En mesec naprimer dobim krvavitev kakšen teden pred koncem škatlice in jo imam vse dokler ne začnem z novo škatlico (tudi po deset dni), med tem imam tudi močne bolečine v spodnjem delu trebuha, naslednji mesec pa dobim krvavitev normalno med 7 dnevnim premorom. Glede na to, da tabletke jemljem že kar nekaj časa in da je vse skupaj precej moteče me zanima ali je še kakšna možnost, da se mi krvavitve uredijo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljena!

Običajno se počaka vsaj 3 mesece, preden se zamenja kontracepcijsko metodo. V tem času se krvavitve večinoma unesejo in “normalizirajo”, če se ne, je smiselno razmisliti o zamenjavi. Pogovorite se z vašim ginekologom, na voljo je precej različnih tabletk.

Matjaž

Pozdravljeni!

Zanima me, če, in kateri antibiotiki vplivajo na KT.
Lp

Tisti, ki delujejo na jetrne encime- to sta rifampicin in rifabutim. Vse ostale lahko uporabljamo skupaj s KT.

Pozdravljeni,
pričela bom z jemanjem tabletk Belara in me zanima, če imajo ob sočasnem jemanju tablet Concerta 54mg, ki jim moram redno jemati,morda kaj manjšo učinkovitost ali straske učinke?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Lahko jemljete skupaj.

Zdravo,
mene pa zanima kdaj začnem ponovno jemati tablete( uporabljam Belara ) 7 ali 8 dan? (to bo začetek 2 meseca jemanja).
hvala

Mislite po tednu brez tabletk? 8. dan.

Pozdravljeni!

Stara sem 20 let in že 4 leta jemljem KT. Prej sem 3 leta jemala Diane, nato pa mi je ginekologinja predpisala nekoliko blažje Belara. Sedaj se odločam, da bi prenehala z jemanjem KT, zaradi vseh škodljivih stranskih učinkov. Zanima me ali je možnost ob prenehanju jemanja KT za poraščenost večja? Na različnih forumih sem namreč prebrala, da je veliko žensk ob prenehanju jemanja KT postala bolj poraščena. Kakšna pa je možnost za nastanek raka na dojkah ob dolgoletnem jemanju KT?
Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav

LV94

Poraščenost se pogosto po prenehanju jemanja poveča zaradi tega, ker se je med jemanjem zmanjšala. Tveganja za raka dojk se pri uporabnicah minimalno poveča a se po 10 letih brez tabletk vrne na normalno raven. Če ste mladi, ne kadite, niste debeli in nimate obremenilne anamneze v smislu kapi in tromboz, dobri učinki KT odtehtajo tveganja.

Pozdravljeni!
Jaz sem z uporabo KT Belara začela prejšnji mesec, 1. dan menstruacije. Vse tabletke sem vzela ob isti uri (nekajkrat s polurnim razmikom) in nisem imela nobenih težav, npr. vmesne krvavitve. Po dveh tednih jemanja sem imela prvič nezaščiten spolni odnos. Zdaj je že tretji dan 7-dnevnega premora in še vedno nisem dobila menstruacije.
Zanima pa me ali se lahko zgodi da menstruacija nastopi komaj zadnje dneve premora ali bi naj nastopila takoj ko se premor začne?

Hvala za odgovor!

New Report

Close