Najdi forum

Belara

Lahko, da krvavitve sploh ne bo, kar ni nič nevarnega. Da vas pa ne bo skrbelo, naredite test za nosečnost.

Jaz sem prešla po treh letih iz tebletk Yarin na Belara. Pri tabletkah Yarina nisem imela večjih težav. Prešla sem zaradi tega, ker so se mi na čelu začeli pojavljati pigmentni madeži (morda tudi zaradi barvanja las). Zdravnica je predlagala Belara tabletke, ker naj bi bile bolj blage.

Od začetka jemanja Belara pa je bilo tako:
– prve tri mesece vmesne krvavitve
– hujši napadi lakote od dveh mesecev naprej
– znatnejše nabiranje celulita na bokih, stegnah, mečih
– po treh mesecih znatnejše nihanje razpoloženja, nenadno jokanje brez posebnega vzroka, sredi noči ali kar tako med sprehodom, v službi
– čedalje bolj tečna tudi v službi 😮
– 3x se mi je zgodilo, da med premorom nisem dobila menstruacije.

Ker se je vse to čedalje bolj stopnjevalo, se prenehala z tabletkami.
Simptomi so izginili v 14 dneh, celulit je ostal 🙁
Razpoloženje – boljše!

Torej, previdno s tabletkami: opazujte se in poslušajte ljudi okoli sebe, ki vas imajo radi.

Dober dan zanima me ali je kaj narobe tabletke belara sem jemala redno vsaki dan zdaj pa sem prisla na 7 dnevni premor in je ze 3 dan in nimam se mestruacije? Prosim za odgovor

Če ste jih redno jemali, ni razloga za skrb tudi če krvavitve ne bo.

Pozdravljeni,
tabletke Belara uporabljam od cca. januarja letos. Prej sem imela 1-letni premor, pred tem pa sem jemala Logest. V času 1-letnega premora sem imela menstruacijo bolj redko, recimo, da sem jo imela vsega skupaj 4-5x.

Ne pri Logest ne pri Belari nisem imela nobenih težav kar se tiče vmesnih krvavitev ali drugih fizičnih sprememb. Sem pa opazila, da sem veliko bolj nesproščena oziroma imam najrazličnejša razpoloženjska nihanja, tudi jočem se (kot je omenila ena izmed deklet zgoraj) popolnoma brez razloga. Nihanja se stopnjujejo, ko se približuje menstruacija. Pred jemanjem Belare nisem bila nikoli taka, bila sem mnogo bolj optimistična in polna energije.

Ginekologinja mi je predpisala Belaro, ker imam na jajčnikih majhne pikice oziroma ciste (policistični jajčniki) in Belara naj bi bolj nadzirale ovulacije oziroma dogajanje v jajčnikih, nekako bi “pokrile” problem oziroma ga “pomedle pod preprogo za nekaj časa”. Policistični jajčniki so tudi vzrok za neredne menstruacije – ker je ovulacija redkejša.Tako nekako. Potem, ko bi se odločila npr. s partnerjem načrtovati družino, pa bi z jemanjem prenehala, takrat bi opravili preiskave oz. pregled mojih policističnih jajčnikov in videli, kakšno je stanje. Ginekologinja mi je povedala, da so policist. jajčniki čisto normalen pojav, imajo ga mnoge ženske in da pri zanositvi ne bi smelo biti težav.

Trenutno sem v tujini in sem zavarovana tukaj. Zato se z vprašanjem obračam na vas. ČE pa bo potrebno, se bom zglasila pri svoji slovenski ginekologinji.

Želela bi prekiniti z jemanjem tabltk Belara, rada bi spet vzpostavila “naravno” stanje telesa in menstruacije in telo “očistila”. Kaj to pomeni za moje policistične jajčnike? Ali bi torej morala opraviti preiskave zdaj?
Hvala in lep pozdrav.

V zvezi z zgornjim vprašanjem naj dodam še, da se mi je stanje kože med 1-letnim premorom poslabšalo – po zgornji polovici hrbta sem imelamozoljčke, koža po obrazu je bila bolj nečista. Z Belaro je vse to izginilo, koža je brez nečistoč. Ali to pomeni, da se bo ve skupaj po prenehanju Belare spet pojavilo?
Hvala in pozdrav.

Tabletke lahko kadarkoli prenehate jemati, je pa velika verjetnost, da se vam bodo vrnili vsi simptomi in znaki sindroma policističnih jajčnikov: neredne mensrtruacije in nečista koža. Preiskave se delajo, če boste imeli težave z zanositvijo.

Pozdravljeni,

danes mi je osebna ginekologinja dejala, da se Diane-35 kot kontraceptiv ne sme uporabljati več kot eno leto in da po novem predpisujejo Belaro. Zanima me, kakor je s tem – Diane sem z nekaj premori jemala okoli deset let, imam PCO in z vsakim prenehanjem jemanja so se mi pojavile običajne težave. Poraščenost in aknavost bi se še dalo prenesti, vendar je moj najhujši problem izpadanje las, ki ob vsakih drugih KT (poskusila sem Yarino) napreduje iz meseca v mesec. Berem, da imajo Belara tudi antiandrogeni učinek, vendar šibkejšega – ali torej do Diana sploh ni več mogoče priti?

Naj povem še, da sicer delam vse, da ohranjam normalno telesno težo, pazim na prehrano, veliko športam in podobno, vendar to samo po sebi očitno ni dovolj. Zavedam se, da Diane dolgoročno problema ne bo rešil, vendar vseeno hočem čim dlje odložiti trenutek, ko bo treba nabaviti lasne nadomestke, že zaradi cene.

Vnaprej hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdrav,

zanima me če so znani kakšni stranski učinki jemanja tablet Belara, če imaš diagnosticiran Raynaudov fenomen? Ali je sploh, za ljudi s to diagnozo, pametno jemati Belara?

Hvala in lep pozdrav!

Odvisno kakšno obliko Raynaudove bolezni imate. Pri sekundarni Raynaudovi bolezni z lupusnimi antikoagulanti je kombinirana hormonska kontracepcije kontraindicirana, pri primarni Raynaudovi bolezni pa ni predpisanih nobenih omejitev.

Pozdravljeni, uporabljam tabletke Belara. Včeraj bi po enotedenski prekinitvi morala vzeti tableto, ampak sem pozabila in sem se komaj danes spomnila. Kaj zdaj naj naredim?

Pozdravljeni, moje vprašanje zgoraj ste spregledali.

@PuncaXYZ: Diane se da še zmeraj dobiti, posebej v primerih težav s kožo. Blažji nadomestek pa je Belara, ki naj bi bila bolj varna. Poskusite z Belaro.
@Kw26: Upam, da ste čim prej vzeli tabletko. 7 dni uporabljajte še kondom.

Pozdravljeni
Imam vprašanje glede tabletk belara…
Sem sedem mesecev po nosečnosti in odločila sem se za KT… zdravnica mi je priporočila belara in rekla naj začnem jemati prvi dan menstruacije…
Sedaj sem začela z prvim dnem in jih jemljem že 12 dni krvavitev pa še kar traja (ponavadi sem imela menstruacijo 7) dni ali je to normalno ali kako…. naj obiščem ginekologinjo ali počakam…. naj povem da sem pred nosečnostjo uporabljala diane 35 in ker teh ni imam zdaj belara…

HVALA ZAODGOVOR

Maja

Potrpite vsaj 3 cikluse, krvavitev bi se morala ustaviti.

hvala za vaš odgovor

a sedaj bi naj tri mesece bila menstruacija neredna?
po kolikšnem času bi me pa moralo skrbeti če se nebi ustavila krvavitev?

Vprašam da vem kdaj je čas za skrbi…

Prve 3 mesece se telo navaja. Ne vem vam povedati, kakšen do vaš vzorec krvavitve, pričakovano pa je , da se krvavitev kmalu ustavi in da krvavite samo v premorih. Srečno.

Pozdravljeni. Mene pa samo zanima sledeče. Od 17 do 21 leta sem jemala tabletke Diane 35. Ko sem končala z jemanjem teh tabletk sem doživela šok. Dobila sem mozolj pri mozolju in stanje kože se mi je zelo poslabšalo. Sedaj po 4 letih se mi je koža končno umirila. Sedaj bi spet začela jemati tabletke in sicer sem dobila tabletke Belara. Me pa samo zanima, če ima katera že kakšne izjušnje če se stanje spet drastično poslabša ko začneš tabletke jemati in kako je ko jih prenehaš jemati? Ker me je kar malo strah da bi spet potem imela takšne težave.
Hvala za vsak odgovor.

Pozdravljeni!
Stara sem 17 let in končujem z jemanjem četrte škatlice kontracepcijskih tablet Yaz. Zaradi nezaželenih učinkov (glavoboli, šumenje v ušesih in pritisk v ušesih, driska, nihanje razpoloženja) sem obiskala ginekologinjo in predpisala mi je tablete Belara. V navodilih za uporabo sem kar nekajkrat zasledila, da je ob uporabi tablet povečano tveganje za zamašitev arterij ali ven (nevarnost nastanka krvnih strdkov). Imate morda kakšne informacije v povezavi s tem? Poleg tega me zanima tudi kako je s krvavenji v prvem mesecu od pričetka uporabe. Ginekologinja mi je namreč povedala, da je možno, da bom imela prvi mesec nekaj težav s tem, a se bo stanje kasneje umirilo (menda imajo ta tablete občutno manj nezaželenih stranskih učinkov kot tablete Yaz). Prav tako me zanima kako je s pridobivanjem kilogramov (med uporabo tablet Yaz sem namreč izgubila nekaj kilogramov, predvsem zaradi driske) in kako je z izboljšanjem stanja kože. Sem zaščitena tudi tistih sedem dni, ko tablet ne jemljem? Naj povem, da ne jemljem nobenih zdravil in da sem popolnoma zdrava. S fantom imava redne spolne odnose.
Najlepša hvala že vnaprej:)

Prvi vseh kontracepcijskih tabletkah je malo povečana nevarnost nastanka krvnih strdkov in pri vseh tabletkah se lahko v prvih mesecih jemanja pojavijo neredne krvavitve. V obdobju premora ste zaščiteni. Glede teže boste pa videli. Uradno nobene Kt ne povzročajo rejenja.

New Report

Close